Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2012., 10:54   #21
Znaci objekti koji su nadograđeni u postojecim gabaritima kuce koja vec ima dozvolu (mislim konkretno na jos jednu etazu ili potkrovlje) moci ce se legalizirati ako su izgrađeni nakon 21.6.2011 jer tu je vec postojao objekt, i taj objekt je u građevinskoj zoni, te je nadograđeni dio u postojecim gabaritima.... Jesam u pravu? Molim iskustva... Hvala
Bozzo is offline  
Old 04.10.2012., 15:09   #22
Quote:
Bozzo kaže: Pogledaj post
Znaci objekti koji su nadograđeni u postojecim gabaritima kuce koja vec ima dozvolu (mislim konkretno na jos jednu etazu ili potkrovlje) moci ce se legalizirati ako su izgrađeni nakon 21.6.2011 jer tu je vec postojao objekt, i taj objekt je u građevinskoj zoni, te je nadograđeni dio u postojecim gabaritima.... Jesam u pravu? Molim iskustva... Hvala
Sa stranice ministarstva - http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=13151

Kako legalizirati zgradu sagrađenu nakon 21.6.2011. Zgrada se uklapa u odredbe važećeg prostornog plana?
ODGOVOR: Za zgradu sagrađenu u skladu s odredbama važećeg prostornog plana može se izdati odgovarajuća dokumentacija za gradnju temeljem Zakona o prostornom uređenju i gradnji. Odobrenje koje će se izdati i dokumentacija koju se treba priložiti ovise o karakteru građevine, prije svega njenoj veličini i složenosti.
Gord is offline  
Old 04.10.2012., 18:59   #23
Quote:
Gord kaže: Pogledaj post
Sa stranice ministarstva - http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=13151

Kako legalizirati zgradu sagrađenu nakon 21.6.2011. Zgrada se uklapa u odredbe važećeg prostornog plana?
ODGOVOR: Za zgradu sagrađenu u skladu s odredbama važećeg prostornog plana može se izdati odgovarajuća dokumentacija za gradnju temeljem Zakona o prostornom uređenju i gradnji. Odobrenje koje će se izdati i dokumentacija koju se treba priložiti ovise o karakteru građevine, prije svega njenoj veličini i složenosti.
Hvala ti puno
Bozzo is offline  
Old 04.10.2012., 19:26   #24
Quote:
Gord kaže: Pogledaj post
Sa stranice ministarstva - http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=13151

Kako legalizirati zgradu sagrađenu nakon 21.6.2011. Zgrada se uklapa u odredbe važećeg prostornog plana?
ODGOVOR: Za zgradu sagrađenu u skladu s odredbama važećeg prostornog plana može se izdati odgovarajuća dokumentacija za gradnju temeljem Zakona o prostornom uređenju i gradnji. Odobrenje koje će se izdati i dokumentacija koju se treba priložiti ovise o karakteru građevine, prije svega njenoj veličini i složenosti.
kvaka:
- u Zakonu o prost. uređ. i gradnji su izbrisali kompletan postupak za legalizaciju u skladu sa prostornim planom, može se tražiti dozvola samo za gradnju, dakle za planiranu radnju, ne izvedenu

napravili su rupu, lošu rupu, problem
referenti ne znaju šta da rade sad jer prije te izmjene oni su u slučaju kada su u očevidu naišli na već izgrađenu zgradu , prebacivali postupak na Riješenje o izvedenom, tako im je zakon rekao
ali sad zakon ne kaže ništa šta da rade u slučaju kad je gradnja već izvedena i oni su na očevidu to ustvrdili
McGrubi is offline  
Old 04.10.2012., 22:33   #25
kak neznaju kaj da rade: Halo, Vrdoljak, ajd pošalji tam jedan bager....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 05.10.2012., 09:16   #26
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
kak neznaju kaj da rade: Halo, Vrdoljak, ajd pošalji tam jedan bager....
xD
Bozzo is offline  
Old 05.10.2012., 17:46   #27
Mislim ljudi, malo razmišljate...ako se krenulo s tom fantomskom legalizacijom, ako se donosi Zakon (u dva navrata) da će se moći sve živo i mrtvo legalizirati po diskontnim cijenama (), ako se isto najavljivalo mjesecima unaprijed i ako je rečeno da će se moći legalizirati samo ono što je vidljivo na tim digitalnim slikama iz lipnja 2011, proizlazi zaključak da se negdje morala povući crta i reći dk kada se nešto može lealizirati a od kada više ne. I rečeno je 2011, lipanj

Sada ekipa, unatoč tome što se znalo za Zakon, ide nelegalno graditi nadajući se neznam čemu, nakon famoznog lipanja 2011

Pa naravno da su izbrisali sve moguće članke o legaliziciji u Zakonu o pros. uređenju kada je to regulirano novim posebnim Zakonom.

I naravno da su pokuvli crtu do kad može a odkada ne. I čemu ovaj Zakon o legalizaciji ako će se i dalje bespravno graditi.

znači, po meni službeno ne psotoji način da se legalizira ono što je napavljeno nakon lipnja 2011

Hoće li bager naići baš do vašeg objekta, pogotovo ako je samo nadozidan jedan kat, ili produžen krov ili tak nekakva rekonstrukcija, iskreno ne vjerujem, jer toliko toga ima na moru za porušiti da dok stignu do vas svi skupa ćemo kvlaitetno ostariti. Osim, naravno ak vas netko ne prijavi, onda idete prek reda
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 05.10.2012., 19:06   #28
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Mislim ljudi, malo razmišljate...ako se krenulo s tom fantomskom legalizacijom, ako se donosi Zakon (u dva navrata) da će se moći sve živo i mrtvo legalizirati po diskontnim cijenama (), ako se isto najavljivalo mjesecima unaprijed i ako je rečeno da će se moći legalizirati samo ono što je vidljivo na tim digitalnim slikama iz lipnja 2011, proizlazi zaključak da se negdje morala povući crta i reći dk kada se nešto može lealizirati a od kada više ne. I rečeno je 2011, lipanj

Sada ekipa, unatoč tome što se znalo za Zakon, ide nelegalno graditi nadajući se neznam čemu, nakon famoznog lipanja 2011

Pa naravno da su izbrisali sve moguće članke o legaliziciji u Zakonu o pros. uređenju kada je to regulirano novim posebnim Zakonom.

I naravno da su pokuvli crtu do kad može a odkada ne. I čemu ovaj Zakon o legalizaciji ako će se i dalje bespravno graditi.

znači, po meni službeno ne psotoji način da se legalizira ono što je napavljeno nakon lipnja 2011

Hoće li bager naići baš do vašeg objekta, pogotovo ako je samo nadozidan jedan kat, ili produžen krov ili tak nekakva rekonstrukcija, iskreno ne vjerujem, jer toliko toga ima na moru za porušiti da dok stignu do vas svi skupa ćemo kvlaitetno ostariti. Osim, naravno ak vas netko ne prijavi, onda idete prek reda
sve to stoji i slazem se....i znam da nista ne opravdava to...ali ipak....ako je promijenjen samop krov.... znbaci visoko potkrovlje u postojecim gabaritima.... u potpuno građevinskoj zoni.... zasto se to ne moze legalizirati? jer po toj snimci znaci da se nista nebi smijelo graditi nakon te snimke cak ni sa dozvolom jer nije u snimci...jua sam potpuno za to da se mora dovesti sve u red.... slazem se.... ali ipak...ta snimka je 21.6.2011 godine prije toga se spominjalo mozda u dva clanka.... cak i nakon toga se spominjalo mozda jednom do negdje kraja 2011 godine... i puno ljudi cak nije bilo upoznato s tim...prvi moj arhitekt meni to uopce nije spomenuo...iako sam ga dobro platio za arhitektonski rad.... nemogu nikoga kriviti kriv sam.... ali opet.... smatram da bi trebalo dopustiti ljudima koji ŽELE LEGALIZIRATI...znaci platiti ce ko i svi ostali sto su divlje gradili.... ...naravno mislim na ove u građevinskoj zoni i na građevinama koje vec imaju temelje ili min jednu etazu... i znam da to sve uzasno smeta onima koji su isli uredno cekati dozvolu godinam,a i izgubili zivaca i zivaca.... ali nije u redu od tih istih da sad ogorceno i puni mrznje vicu RASPNI GA RASPNI tj RUSI TE SVIMA REDOM...jer ljuzdi nisu nikome ukrali nista....jer da nisu tolike cijene i toliko sve za dozvole ljudi bi radili dozvole i nebi se prepuštali divljanju....eto.... ne zelim nikoga uvrijediti... isto još jednom znam da je vecini krivo sto su legalizirali sve uredno i platili vise i sad bi htjeli da su i oni gradili divlje i platili manje...iz tog razloga sad zele da se svima srusi sve.... zna se di se moglo gradit di ne i di triba rusit.... pozz


BTW sry na tipfelerima pisem preko moba
Bozzo is offline  
Old 05.10.2012., 20:02   #29
gle, ja nisam među onima koji su svojevremeno platili sve, zato i jesam usred postupka legalizacije.

citat:

- .....ako je promijenjen samop krov..... u potpuno građevinskoj zoni.... zasto se to ne moze legalizirat
-....... jer po toj snimci znaci da se nista nebi smijelo graditi nakon te snimke cak ni sa dozvolom
-....smatram da bi trebalo dopustiti ljudima koji ŽELE LEGALIZIRATI...znaci platiti


moj odgovor:

- ako je promijenjen krov a nisu mijenjani gabariti (visina sljemena, novi otvori i sl) ne treba ti dozvola, ako bilo što mijenjaš na krovu a što see nesmije bez dozvole, onda je nelgalno
- ako si to radio nakon 21.06.2011 ondi si definitvino radio SVJESNO sve to nelegalno, iako ti i za rekontsrukciju treba dozvola
- ne vidim zašto ne bi smio graditi s dozvolom nakon 21.6.11. ak nije na snimci - pa to bi značilo da se nikad više ne bi smjelo graditi u Hrvatskoj, o čemu ti?
- oni koji su gradili nakon 21.6.11 da su htjeli legalizirati, mogli su startu tako da plate više za dozvolu, a to što su se kockali, hegiba, pop....su, osim toga što reći za one koje su proljetos gradili, radili nadograđivali, kada je već po starom Zakonu bio određen rok........i sad bi kao legalizirali?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 05.10.2012., 20:59   #30
To za gradnju nakon to sam samo karikirao... To je na ono sto ste rekli za to kafa bi sluzbenici izasli i uocili vec izgraden objekat...
I nemozemo reci da su popusili jer ce se opet vecina uspijeti legalizirati ili ce ostati neleg. Do nekog drugog puta a ljudi ce zivit u objektu ko i do sad iako je nelegalan.... A i masu ljudi nece niti pokusat legalizirat jer izdvojit 50k + kn nije bas jednostavno zar ne a i nas je mentalitet takav... A da se to promijeni proci ce jos godine... Na zalost

I zar mislite da ce stvarno drzava i inspektori doci i izbaciti nekoga na ulicu srusit mu kucu i ostaviti ga tek tako??? Ako je to u stanju da se napravi onda... stvarno.... makar jda su ljudi neznam kakvi divljaci.... za apartmane i vikendice pogotovo u zasticenim zonama je ok...ali di neko zivi.... ???? yeah right

Zadnje uređivanje Bozzo : 05.10.2012. at 21:07.
Bozzo is offline  
Old 05.10.2012., 23:19   #31
Ma, iskreno, ne vjerujem da će rušiti objekte tamo gdje neko živi, pogotovo ak si je čovjek nadozidao neku terasu, izvukao krovne kučice i nezanm takve nekakve zahvate. No, u tom slučaju moraš si biti dobar sa susjedima, jer ak te prijavi nekakava inspekcija će morat izaći na teren, i šta će unijet u zapisnik?

Ono šta meni nije jasno u cijeloj priči je što kažu da objekti koji se ne legaliziraju, da se neće s njima moći raspolagati u smislu prodaje, nasljeđivanja, darovanja.

I sad si zamisli situaciju, da neki deda tamo, u nekoj napola legalnoj kući čiju dogradnju nije legalizirao, umre..i šta će sad? Na ostavinskoj, kome će se to ostaviti u nasljeđe kada nema raspolaganja? I koga briga, djeca i unuci će ostati živjeti u njoj, neće glasiti na njih, još bolje, jer neće plaćati Linićev budući porez na imovinu (zašto da oni plaćaju kad ne glasi na njih)....I onda ćemo imat situaciju ko i sada sa šumama i pašnjacima, gdje se nije provodila ostavinska raprava i prenijelo vlasništvo unatrag jedno 9 generacija, pa glase na ljude koji su mrtvi bar pedeset godina.......

Koji je smisao toga? Ili misle kod nasljeđivanja, ako prihvatiš nasljeđe, da pored poreza još platiš i trošak prisilne legalizacije pa na kraju to ispadne više nego neki objekt vrijedi? Ili će ići u prisilnu legalizaciju dok je deda još živ pa mu ispostaviti račun, ili neznam, kak su oni to zamislili?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 06.10.2012., 10:42   #32
Nezna nitko kako su naumili....pa ni oni.... ali jedno je sigurno bogate obogatiti sirotinju osiromašiti, rasprodati....toliko da ces morati placati stanarinu i sve ostalo za kuću u kojo živiš ti i tvoja cila porodica unazad 100 godina...jer ce biti vlasnik neki...neznam NJEMAC (bez uvrede ikome, samo sam dao primjer)
Bozzo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.