Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2011., 17:06   #1381
pozdrav, ljudi

pitanje u vezi makedonske književnosti 19. i 20. st.
ispituje li profesor na završnom one koji dolaze na predavanja ili to bude kao i kod makedonskog jezika, ono samo da im upiše ocjenu?
tražimtražim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:31   #1382
pozdrav
imam par pitanja

par ljudi mi je reklo da se psihologija na ff u zagrebu i rijeci razlikuje u tome da je drugaciji program, jer u zagrebu se vise uci statistika a u rijeci ono bas psihologija primjenjena ako me shvacate, pa me zanima je li to istina?

je li se jako tesko upisati na psihologiju u rijeci? je li se isto prima ko u zahrebo nede 30ak stuedanata?

sto mi se gleda od predmeta? na maturi koja dva predmeta trebam odabrati osim ona tri obavezna mat, eng i hrv ?

je li svi predmeti trebaju biti visa razina na maturi?

je li dovoljna literatura iz skole, ili imaju neke knjige iz kojih je dobro uciti?

i posljednje mozda pomalo glupo pitanje, kakav je grad Rijeka, kakvi su ljudi? jesu hladni, drustveni i tako to ?

hvala unaprijed

EDIT: ovo za preddiplomski, pise verbalni testovi inteligencije, ajme meni nije valjda to pred svima??
__________________
Do you ever put your arms out and just spin and spin and spin? Well, that's what love is like. Everything inside of you tells you to stop before you fall, but you just keep going.

Zadnje uređivanje sapunicarka : 11.12.2011. at 16:19.
sapunicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 16:21   #1383
Quote:
sapunicarka kaže: Pogledaj post
pozdrav
imam par pitanja

par ljudi mi je reklo da se psihologija na ff u zagrebu i rijeci razlikuje u tome da je drugaciji program, jer u zagrebu se vise uci statistika a u rijeci ono bas psihologija primjenjena ako me shvacate, pa me zanima je li to istina?

je li se jako tesko upisati na psihologiju u rijeci? je li se isto prima ko u zahrebo nede 30ak stuedanata?

sto mi se gleda od predmeta? na maturi koja dva predmeta trebam odabrati osim ona tri obavezna mat, eng i hrv ?

je li svi predmeti trebaju biti visa razina na maturi?

je li dovoljna literatura iz skole, ili imaju neke knjige iz kojih je dobro uciti?

i posljednje mozda pomalo glupo pitanje, kakav je grad Rijeka, kakvi su ljudi? jesu hladni, drustveni i tako to ?

hvala unaprijed

EDIT: ovo za preddiplomski, pise verbalni testovi inteligencije, ajme meni nije valjda to pred svima??
Ne studiram psi, ali ti mogu odgovoriti na par pitanja.
Što se tiče A/B razine, to moraš vidjeti sa svojim koordinatorom za maturu u školi ili na stranicama ncvvo. Od izbornih ti je obavezna psihologija. Ja sam ju polagala prije 2 godine i pitanja su bila iz 2 knjige, ona gdje su svi sivi ljudi, a jedan čovjek crven (ne znam autora, samo korice!) i još jedna koja se koristi za maturu. Preporučam ti da uzmeš možda koji strani jezik ili PiG kao izborni jer dobiješ nešto sitno dodatnih bodova koji mogu biti odlučujući (opet, odi na stranice ffri-a pogledati točno koji se predmeti dodatno vrednuju). Rijeka.. Ovisi odakle si. Rijeka se inače svima sviđa, jedino što dosta kiše zna padati (iako je ova jesen do sad bila mirna). Ljudi su meni prva liga, iako nisu toliko različiti od Istrijana. Ima jako puno studenata iz Istre, Međimurja, Zagorja, Slavonije, Dalmatinaca baš i nema puno.
MateaLac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 18:12   #1384
iz dubrovnika sam
hvala puno
__________________
Do you ever put your arms out and just spin and spin and spin? Well, that's what love is like. Everything inside of you tells you to stop before you fall, but you just keep going.
sapunicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 02:58   #1385
Zna li netko od vas kakvi su domovi u Rijeci odnosno Lovranu? Cula sam da je Lovran prenakrcan i da nema jednokrevetnih.
__________________
Kukuruz se kruni,kralj se kruniše!
Maidengirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 11:21   #1386
Quote:
Maidengirl kaže: Pogledaj post
Zna li netko od vas kakvi su domovi u Rijeci odnosno Lovranu? Cula sam da je Lovran prenakrcan i da nema jednokrevetnih.
Za Lovran sam to isto i ja čula. U Ri u domu ljudi koji su kao ono 5.0 mogu dobiti samicu.
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 11:52   #1387
Znači,klasika. A jel teško upast u Rijeci??
__________________
Kukuruz se kruni,kralj se kruniše!
Maidengirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 19:17   #1388
Pozdrav svima!
Planiram (i nadam se) upisati engleski jezik i povijest iduće godine. Pri odabiru fakulteta na web stranici Postani student piše da se za studij engleskog jezika i književnosti vrednuju jezične kompetencije, i to sa 26%.
Zanima me što je to točno, kada i gdje se održava (?) i koliko košta, ako košta (a ne sumnjam da košta!). Internetska stranica filozofskog fakulteta je prilično kaotična i nisam uspio pronaći detalje.
Zahvaljujem unaprijed!
lav tolstoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 07:57   #1389
Quote:
tražimtražim kaže: Pogledaj post
pozdrav, ljudi

pitanje u vezi makedonske književnosti 19. i 20. st.
ispituje li profesor na završnom one koji dolaze na predavanja ili to bude kao i kod makedonskog jezika, ono samo da im upiše ocjenu?
Ispituje. Pita te otprilike 2 pisca i neko djelo.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 21:36   #1390
još jedno pitanje
ima li netko sa kulturologije u rijeci da mi kaze nesto vise o tome??
__________________
Kukuruz se kruni,kralj se kruniše!
Maidengirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 21:50   #1391
uff pisao sam o kulturologiji u nekoliko navrata prošlih godina pa potraži ako si od volje...
ako nisi od volje onda pitaj na PM šta te interesira točno (s tim da ti nemam pojma kako to sad ide s državnom maturom sve ostalo vezano za faks, profesore, kolegije, literaturu, ..., može)
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 18:10   #1392
Quote:
lav tolstoj kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Planiram (i nadam se) upisati engleski jezik i povijest iduće godine. Pri odabiru fakulteta na web stranici Postani student piše da se za studij engleskog jezika i književnosti vrednuju jezične kompetencije, i to sa 26%.
Zanima me što je to točno, kada i gdje se održava (?) i koliko košta, ako košta (a ne sumnjam da košta!). Internetska stranica filozofskog fakulteta je prilično kaotična i nisam uspio pronaći detalje.
Zahvaljujem unaprijed!
Itko?

Evo i slike.

Konkretno, zanima me što podrazumijeva posljednja stavka koja se boduje 26%.
lav tolstoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 00:53   #1393
pozdrav svima
trebala bih pomoc oko seminara.
zanima me je li netko od vas citao nesto o radu s nadarenom djecom te ako jest, moze li mi preporuciti nekakvu literaturu relevantnu za navedenu tematiku?

konkretna tema seminara mi je razlike i slicnosti izmedu nadarene i djece s posebnim potrebama pa ako netko ima nesto o tome (knjigu za preporucit, savjet gdje jos pogledat,..), bila bih jako zahvalna jer ovo uistinu nije moje podrucje.
matteja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 00:51   #1394
Quote:
lav tolstoj kaže: Pogledaj post
Itko?

Evo i slike.

Konkretno, zanima me što podrazumijeva posljednja stavka koja se boduje 26%.
Joj, mislim da bi ti to trebalo biti nadopunjave teksta riječima jer smo mi nedavno ispunjavali neš slično, a prof je rekla da smo pokusni kunići jer se prijemni uvodi od sljedeće godine.
Ne znam imaš recimo They were dr_____ through the wood. i sad na crtu moraš napisat driving. Nisam sigurna je li to to. Ali mislim da negdje na webu od faksa imaš točno primjer.

Pitanje za još iskusnije, kakav je završni iz Konverzacijskih? Što ona točno traži? :S
Alayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:34   #1395
Quote:
Alayna kaže: Pogledaj post
Joj, mislim da bi ti to trebalo biti nadopunjave teksta riječima jer smo mi nedavno ispunjavali neš slično, a prof je rekla da smo pokusni kunići jer se prijemni uvodi od sljedeće godine.
Ne znam imaš recimo They were dr_____ through the wood. i sad na crtu moraš napisat driving. Nisam sigurna je li to to. Ali mislim da negdje na webu od faksa imaš točno primjer.

Pitanje za još iskusnije, kakav je završni iz Konverzacijskih? Što ona točno traži? :S
Cherise?? Ništa, samo moraš pričati, pričati i pričati. Nikakvo znanje, štrebanje, nego aktivnost. Nemoj ubacivati hrvatski, sve mora biti na engleskom i to je to.
MateaLac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:20   #1396
jel može netko reći kako otprilike izgleda dodatna provjera sposobnosti verbalnog i neverbalnog mišljenja te opće kulture i informiranosti na psihologiji za upis? hvala
aurora1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 01:21   #1397
Ukratko izgleda ovako...imas 15 vrsta zadataka, prvi su ti sa slovima gdje moras logicno nastaviti nizove npr

aa bb cc dd ee ------ 1) ff 2)AA 3)Gh 4)bj i tako dalje i tako blize.

ili izbaci uljeza: brod more nebo ptica sunce cizme

Ima dosta zadataka na tu foru bilo s brojevima bilo sa slovima.

Imas nekoliko cisto matematickih zadataka, a opca informiranost je klasicna, potrazi malo po netu, ima primjeraka starih ispita negdje. Bit je da ima jako puno pitanja u jako malo vremena i nitko, ali nitko ih ne moze sve rijesiti u roku, tako i eliminiraju ljude, bitno je samo da se koncentriras, ides svojim tempom i rijesavas, bolje da imas 10 rijesenih od 20, ali tocno, nego 20 od 20 rijesenih, a samo 4 tocna. Ljude dosta uzruja kad vide da ne stignu sve zadatke rijesiti, ali to je i bit
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:49   #1398
Quote:
magdalenasimba kaže: Pogledaj post
Ukratko izgleda ovako...imas 15 vrsta zadataka, prvi su ti sa slovima gdje moras logicno nastaviti nizove npr

aa bb cc dd ee ------ 1) ff 2)AA 3)Gh 4)bj i tako dalje i tako blize.

ili izbaci uljeza: brod more nebo ptica sunce cizme

Ima dosta zadataka na tu foru bilo s brojevima bilo sa slovima.

Imas nekoliko cisto matematickih zadataka, a opca informiranost je klasicna, potrazi malo po netu, ima primjeraka starih ispita negdje. Bit je da ima jako puno pitanja u jako malo vremena i nitko, ali nitko ih ne moze sve rijesiti u roku, tako i eliminiraju ljude, bitno je samo da se koncentriras, ides svojim tempom i rijesavas, bolje da imas 10 rijesenih od 20, ali tocno, nego 20 od 20 rijesenih, a samo 4 tocna. Ljude dosta uzruja kad vide da ne stignu sve zadatke rijesiti, ali to je i bit
hvala ti!
aurora1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 13:41   #1399
pozdrav, moju cimericu zanima kakav je završni iz uvoda u dijalektologiju pa ako netko zna nešto, javite se
tražimtražim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 21:48   #1400
Mogu samo reći da je sramotno koliko je literature potrebno proći za usmeni ispit kolegija koji ti nikada neće trebati. Potrebno je uspoređivati literaturu i znati 154135131351 činjenicu.

Sramotno!!
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.