Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2012., 13:30   #1001
Poštovana,

Radi se o jednom fenomenu kojeg je teško objasniti bez da se ulazi u kompleksnu fiziologiju i hemodinamiku. Pojednostavljeno govoreći radi se o sljedećem. Valsalvin manevar podrazumijeva da pacijent duboko udahne i potom izdiše pri čemu su usta (i nosnice) zatvoreni. Pri ovom postupku se povećava tlak u trbušnoj šupljini, a to dovodi do određenih promjena u protoku kroz vene kao i u njihovom izgledu (protok opada jer se smanjuje utok krvi u donju šuplju venu).

Ukoliko je ovaj odgovor u području zajedničke femoralne vene uredan, tada je to pokazatelj da su vene iznad (vene u zdjelici) prohodne i to je uredan nalaz. Kada je odgovor smanjen ili odsutan, onda to može značiti upravo ono što je navedeno u nalazu - da je moguć pritisak na venu iznad ispitivane (dakle, u području zdjelice), međutim, nalaz ne daje odgovor na pitanje što je uzrok eventualnog pritiska te je zato preporučena daljnja obrada kako bi se to razjasnilo.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 31.03.2012. at 13:36.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 16:35   #1002
Poštovanje,
ne znam da li pitanje postavljam na pravi topic ? Evo u ćemu je moj problem, radi se o jednom tamno crvenom krugu iznad unutarnjeg gliježnja na nozi . U početku sam to zanemarila misleći da je od udarca. Sada nakon nekog vremena to postaje tvrdo još tamnije a kožica postaje suha i ispucala. Poćelo je lagano svrbiti a u zadnje vrijeme pomalo pecka, pa ćak i žari. Povremeno mi naotekne zglob.
Da li je moguće da je pukla kakova krvna žila ili je problem što drugo (tromboza)?
Molilm,ako mi netko može odgovoriti .
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 20:06   #1003
Poštovana,

Kako izgleda ta promjena, je li baš na koži (površinski) ili više djeluje poput modrice kada ste je povezali s "puknućem krvne žile" (u koži, dublje) i to pucanje kože koje opisujete, je li smješteno na rubu promjene, ima li uopće veze s tom promjenom ili Vam je općenito koža suha, tanka i ispucala?

Prema ovome što ste opisali i kako sam ja shvatio Vaš opis, meni više imponira kao neka dermatoza (kožna bolest), prije nego li problem vezan uz krvne žile ili trombozu. Možda će nakon Vašeg dodatnog opisa biti jasnije o čemu se radi, no svejedno Vas već sada upućujem da to ne zanemarujete nego da se javite izabranom obiteljskom liječniku da pogleda o čemu se radi i je li potrebna daljnja obrada.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:58   #1004
Poštovani,
promjena koja se nalazi na nozi pojavila se pred nekoliko mjeseci kao crvenkasta mrlja veličine kovanice 5 kuna. Na prvi je pogled izgledalo kao da je udareno i zahvatilo je samo površinski sloj kože, kao modrica. Koža je na tom mjestu osim promjene boje bila normalna.
Međutim to se stanje promjenilo . Sada je ta modrica malo veća, tamnija i tvrda ( kao ožiljak).Na cijeloj površini modrice je koža suha i ljušti se.Osim na modrici koža mi je na cijeloj nozi normalna.Pred nekoliko dana osjetila sam da me to mjesto povremeno zasvrbi, no ja sam to zanemarila. Više ne svrbi nego pecka, najprije povremeno a sada osjećam konstantno peckanje .
S obzirom da to nije površinski kao što je izgledalo , pomislila sam na pucanje žile . Nikada nisam imala problema s krvnim žilama, osim u zadnje vrijeme ponekad malo krvarenje iz nosa.
Svakako ću poslušati Vaš savijet i potražiti pomoć liječnika što prije. Nadam se da sam Vam donekle dala opis "modrice". Hvala Vam najljepša.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 22:15   #1005
Da se radilo o modrici (ekhimozi ili hematomu) za očekivati je da bi promjena promijenila boju i smanjila se (resorbirala), odnosno nestala. Promjene koje opisujete /induracija uz ljuskanje kože/ više mi se čine da ukazuju na neku kožnu promjenu, premda ne mogu isključiti i neka druga zbivanja. U svakom slučaju, javite se liječniku. Kada dijagnoza bude postavljena, bilo bi dobro (naravno, ako to želite) da nam napišete o čemu se radilo.

Želim Vam svako dobro i lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:29   #1006
Sutra svakako idem k liječniku a dijagnozu ću Vam javiti.
I Vama svako dobro želim i lijepo Vas pozdravljam.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 23:28   #1007
Postovanje,imam zacepljenje dubinske vene lijeve noge,i vene iliace 75%.Radila sam pretrage i pokazale su faktor 5 lajden,i pozitivan MTHFR, i WILD TYPE.Trombozu sam dobila u 2 mjesecu trudnoce,kako nisu ozbiljno shvatali moj slucaj odradjen je hitni carski u 26 nedelji,blizanacka trudnoca i lose se zavrsilo.Interesuje me dali je neko radio ove trombektomije,mehanicku ili katetersku trombolizu ili farmakomehanicku koju po mom saznanju radi PRIMARIJUS NARCIS HUDROVIC .Hvala unaprijed
gagicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 14:32   #1008
Čarape za DVT

Poštovani dr. Hrvoje i svi dragi ljudi ovdje:))

imam pitanje vezano uz kompresijske čarape .
Naime, moj suprug je prošle godine u ovo vrijeme imao dvt u desnoj potkoljenici. Liječenje u bolnici je uspješno završilo, dobio je uputu da nosi kompresijske čarape za 1. stupanj i nosi ih još uvijek (samo na toj nozi)
Redovito radi PV i D-dimere i pije po liječnikovoj uputi andol-svaki drugi dan
Dobro se osjeća, dosta radi fizički i sve je ok
Zanima me po vašem iskustvu i mišljenju, koliko je potrebno nositi kompresijske čarape.
Ne smeta ga, ali nas zanima da li ima nekih posebnih uputa.
Inače desna noga mu je nakon dvt-a šira 1-2 cm u opsegu.....mislim da to nije problem...
Hvala svima!

Andrea
Andria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 19:28   #1009
Quote:
gagicas kaže: Pogledaj post
Postovanje,imam zacepljenje dubinske vene lijeve noge,i vene iliace 75%.Radila sam pretrage i pokazale su faktor 5 lajden,i pozitivan MTHFR, i WILD TYPE.Trombozu sam dobila u 2 mjesecu trudnoce,kako nisu ozbiljno shvatali moj slucaj odradjen je hitni carski u 26 nedelji,blizanacka trudnoca i lose se zavrsilo.Interesuje me dali je neko radio ove trombektomije,mehanicku ili katetersku trombolizu ili farmakomehanicku koju po mom saznanju radi PRIMARIJUS NARCIS HUDROVIC .Hvala unaprijed
gagicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:02   #1010
Quote:
gagicas kaže: Pogledaj post
Postovanje,imam zacepljenje dubinske vene lijeve noge,i vene iliace 75%.Radila sam pretrage i pokazale su faktor 5 lajden,i pozitivan MTHFR, i WILD TYPE.Trombozu sam dobila u 2 mjesecu trudnoce,kako nisu ozbiljno shvatali moj slucaj odradjen je hitni carski u 26 nedelji,blizanacka trudnoca i lose se zavrsilo.Interesuje me dali je neko radio ove trombektomije,mehanicku ili katetersku trombolizu ili farmakomehanicku koju po mom saznanju radi PRIMARIJUS NARCIS HUDROVIC .Hvala unaprijed
Pozdrav,
i ja imam dvt te nakon 8 mjeseci terapije Marfarinom i dalje ništa, vena je začepljena. Bila sam u Zagrebu na Rebru na kontroli, međutim nitko mi ništa nije spominjao da postoji mogučnost uklanjanja već da to tijelo samo razgrađuje, da pijem lijek i to je to. A to što meni neide na bolje ništa...
Ako ista detaljnije saznaš bila bi ti zahvalna da nam napišeš.

Koliko vremena je prošlo? Šta su ti rekli za začepljenje, da li postoji šansa za prirodno očepljenje? Čarape doživotno ?
jasna x is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:46   #1011
Quote:
Andria kaže: Pogledaj post
Poštovani dr. Hrvoje i svi dragi ljudi ovdje:))

imam pitanje vezano uz kompresijske čarape .
Naime, moj suprug je prošle godine u ovo vrijeme imao dvt u desnoj potkoljenici. Liječenje u bolnici je uspješno završilo, dobio je uputu da nosi kompresijske čarape za 1. stupanj i nosi ih još uvijek (samo na toj nozi)
Redovito radi PV i D-dimere i pije po liječnikovoj uputi andol-svaki drugi dan
Dobro se osjeća, dosta radi fizički i sve je ok
Zanima me po vašem iskustvu i mišljenju, koliko je potrebno nositi kompresijske čarape.
Ne smeta ga, ali nas zanima da li ima nekih posebnih uputa.
Inače desna noga mu je nakon dvt-a šira 1-2 cm u opsegu.....mislim da to nije problem...
Hvala svima!

Andrea
Andrea, to sa čarapama određuje doktor i stvar je vrlo individualna. Kako stupanj kompresije ovisi od slučaja do slučaja, tako je i sa periodom nošenja čarape. Neki ljudi moraju do kraja života, a nekima ukinu čarapu skupa sa terapijom. Najbolje je da suprug o tome razgovara sa svojim liječnikom.

Noga zahvaćena trombozom je šira od zdrave noge upravo zbog dvt-a. To možda tako ostane, a možda se i vrati na staro vremenom, vrlo polako.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:56   #1012
Quote:
jasna x kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
i ja imam dvt te nakon 8 mjeseci terapije Marfarinom i dalje ništa, vena je začepljena. Bila sam u Zagrebu na Rebru na kontroli, međutim nitko mi ništa nije spominjao da postoji mogučnost uklanjanja već da to tijelo samo razgrađuje, da pijem lijek i to je to. A to što meni neide na bolje ništa...
Ako ista detaljnije saznaš bila bi ti zahvalna da nam napišeš.

Koliko vremena je prošlo? Šta su ti rekli za začepljenje, da li postoji šansa za prirodno očepljenje? Čarape doživotno ?
Jasna x, baš mi je žao da se tromb ne da. Kakva je genetika? Kakvo objašnjenje daju hematolozi sa Rebra? Jesi bila kod vaskularnog kirurga? Kakav ti je pv?
Napiši koju informaciju više. Nadam se da će ti Hrvoje moći napisati nešto konkretnije.

Kako si inače? Kako je noga?
Ajd, drž' se i budi dobro.
Šaljem ti veeeeliki pozdrav!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 13:20   #1013
Smile duboka venska tromboza

Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Da se radilo o modrici (ekhimozi ili hematomu) za očekivati je da bi promjena promijenila boju i smanjila se (resorbirala), odnosno nestala. Promjene koje opisujete /induracija uz ljuskanje kože/ više mi se čine da ukazuju na neku kožnu promjenu, premda ne mogu isključiti i neka druga zbivanja. U svakom slučaju, javite se liječniku. Kada dijagnoza bude postavljena, bilo bi dobro (naravno, ako to želite) da nam napišete o čemu se radilo.

Želim Vam svako dobro i lijepi pozdrav.
Poštovani,
obavila sam liječnički pregled a dijagnozu nisam dobila već samo pretpostavku o tom što bi moglo biti. Na prvom pregledu liječnik je konstatirao upalu vene uputio me u Laboratorij na analizu krvi i urina ,dao mi tablete Aspirin protect 100 mg i Lioton 1000 gel i stavljati hladne obloge.
Nakon analize krvi i urina rekao je da se ne radi o upali jer krvna slika je u redu ,jedino urin ( ERC 250 )i nešto povišen sediment i bakterije.
Njegovo mišljenje je da se radi o virozi i prepisao mi tablete Knavon 5o mg.
Moja modrica je još veća, tvrda ,koža popuca čim se gel osuši. Jedino što sad puno manje pecka , ne boli me. Čini mi se da se ta modrica pretvara u ožiljak? Ne znam što mi sada preostaje? Molim Vaše mišljenje. Najljepše Vas pozdravljam.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:28   #1014
Poštovana,

Na temelju onoga što ste napisali, kao i na temelju preporučene terapije, izgleda da je liječnik ipak posumnjao na (stanje nakon) površinski(og) tromboflebitis(a), tj. upalu stijenke površinske vene uz prisutnost ugruška.

Čini se da sam ipak bio u krivu, tj. da su promjene na koži vjerojatnije ipak povezane s poremećajem krvnih žila (po svemu sudeći vena), kako stvari sada stoje. Ipak, ogradit ću se odmah jer mi je iskustvo pokazalo da bez pregleda uživo ne treba brzati sa zaključcima.

Ono što jest neobično a to je da već nekoliko mjeseci (ako sam dobro razumio) imate tamnocrvenu promjenu u području iznad gležnja, uz otvrdnuće i ljuskanje kože, i da se sada stanje pogoršava(?), tj. da se promjena i dalje širi.

Tromboflebitis se obično očituje kao ograničeno područje crvenila i otoka uz otvrdnuće koje se pipa u obliku vrpce (poput olovke) ili čvora.

Nakon nekih 1-2 tjedna upalne promjene (crvenilo, bolnost, otok, toplina) bi se trebale povući ili povlačiti, a može zaostati otvrdnuće, tj. tvrdi tračak kroz dulje vrijeme.

Nije nužno da dođe do promjena u smislu povećanja leukocita u krvnoj slici. Prema tome, krvna slika može biti uredna, a da svejedno imate tu dijagnozu.

Ako se radi o ovoj dijagnozi, tada je terapija takva kakva Vam je i propisana.

Varijanta s povišenim leukocitima i drugim upalnim parametrima uz opće simptome (poviešena tempratura, zimica, tresavica) jest tzv. septički tromboflebitis.

Imate li Vi možda problema s proširenim venama? Vide li se na koži iznad gležnja proširene vene?

Kakve je boje sada ta promjena, poprima li smeđastu boju ili je još uvijek tamnocrvenkasta?

Ukoliko bi se stanje i dalje pogoršavalo, tada bi bilo razumno uputiti Vas na daljnju obradu, već ovisno o tome na što se sumnja (možda flebološka ambulanta?).

Također bilo bi dobro da na temi "Laboratorijski nalazi" prepišete kompletne nalaze koje ste učinili.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 06.04.2012. at 17:38.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 17:44   #1015
Quote:
jasna x kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
i ja imam dvt te nakon 8 mjeseci terapije Marfarinom i dalje ništa, vena je začepljena. Bila sam u Zagrebu na Rebru na kontroli, međutim nitko mi ništa nije spominjao da postoji mogučnost uklanjanja već da to tijelo samo razgrađuje, da pijem lijek i to je to. A to što meni neide na bolje ništa...
Ako ista detaljnije saznaš bila bi ti zahvalna da nam napišeš.

Koliko vremena je prošlo? Šta su ti rekli za začepljenje, da li postoji šansa za prirodno očepljenje? Čarape doživotno ?
Ja ti tek saznajem sve o ovome slucaju,a vec dva mjeseca sam na aspirinu i folnoj,trebam 16.04 u Beograd kod hematologa da vidim sta dalje .ovde u Banjaluci su mi rekli da cu biti na antikoagulansima,ali kako je Lajden otkriven tek 93.god ,odlucila sam otici u BG jer ovaj hematolog se bavi bas ispitivanjem ovog slucaja.Ukucaj na netu TROMBEKTOMIJA,pa izaberi zdrav zivot online/postupci za uklanjanje krvnih ugrusaka. Tamo ces naci sve stro je ovaj primarijus napisao.Nadam se da ce ti nesto pomoci ili da ce te vise uputiti.Za sad nosim kompresivne strample,puno setam,vodim racuna o ishrani .ako iko jos ista zna o ovom svemu nek pise,bice nam svima lakse,ako smo upuceniji . Hvala svima
gagicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 18:53   #1016
duboka venska tromboza

Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

Na temelju onoga što ste napisali, kao i na temelju preporučene terapije, izgleda da je liječnik ipak posumnjao na (stanje nakon) površinski(og) tromboflebitis(a), tj. upalu stijenke površinske vene uz prisutnost ugruška.

Čini se da sam ipak bio u krivu, tj. da su promjene na koži vjerojatnije ipak povezane s poremećajem krvnih žila (po svemu sudeći vena), kako stvari sada stoje. Ipak, ogradit ću se odmah jer mi je iskustvo pokazalo da bez pregleda uživo ne treba brzati sa zaključcima.

Ono što jest neobično a to je da već nekoliko mjeseci (ako sam dobro razumio) imate tamnocrvenu promjenu u području iznad gležnja, uz otvrdnuće i ljuskanje kože, i da se sada stanje pogoršava(?), tj. da se promjena i dalje širi.

Tromboflebitis se obično očituje kao ograničeno područje crvenila i otoka uz otvrdnuće koje se pipa u obliku vrpce (poput olovke) ili čvora.

Nakon nekih 1-2 tjedna upalne promjene (crvenilo, bolnost, otok, toplina) bi se trebale povući ili povlačiti, a može zaostati otvrdnuće, tj. tvrdi tračak kroz dulje vrijeme.

Nije nužno da dođe do promjena u smislu povećanja leukocita u krvnoj slici. Prema tome, krvna slika može biti uredna, a da svejedno imate tu dijagnozu.

Ako se radi o ovoj dijagnozi, tada je terapija takva kakva Vam je i propisana.

Varijanta s povišenim leukocitima i drugim upalnim parametrima uz opće simptome (poviešena tempratura, zimica, tresavica) jest tzv. septički tromboflebitis.

Imate li Vi možda problema s proširenim venama? Vide li se na koži iznad gležnja proširene vene?

Kakve je boje sada ta promjena, poprima li smeđastu boju ili je još uvijek tamnocrvenkasta?

Ukoliko bi se stanje i dalje pogoršavalo, tada bi bilo razumno uputiti Vas na daljnju obradu, već ovisno o tome na što se sumnja (možda flebološka ambulanta?).

Također bilo bi dobro da na temi "Laboratorijski nalazi" prepišete kompletne nalaze koje ste učinili.
Poštovani,
apsolutno se slažem i razumijem Vas ,da je teško govoriti o dijagnozi bez pregleda. No, ja sam Vam mnogo zahvalna što ste mi savjetovali da odem na liječnički pregled i nastavim s terapijom.
.
Do sada nisam imala problema s proširenim venama ni općenito krvnim žilama.Iznad gležnja nema vidljivih žila . Ponekad mi malo gležanj naotekne.
Ta promijena sada je tamnocrvenkasoto prema ljubičastoplavoj boji i nepravilnog oblika . Sada je postala duguljasta. Još uvijek je tvrda ali ne u obliku olovke, već po njenoj cijeloj površini.Još pecka i malo boli.

Modricu sam imala više od dva mjeseca i uvijek je bila ista, a onda je
poćela reakcija. Zbog njenog mirovanja nisam potražila liječničku pomoć.Na drugoj nozi pojavila se također duguljasta modrica malo crvenkaste boje. Pokazala sam liječniku ali nije ništa na to rekao.

U nedoumici sam zbog Aspirin protect -a. Mogu li ja njega koristiti s obzirom da mi ponekad ide krv na nos? To je malo krvarenje ali nekada i po dva- tri puta na dan. Nadam se i vjerujem da će biti sve u redu.

Želim Vam svako dobro i lijep pozdrav
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 00:26   #1017
Poštovana,

Na temi "Laboratorijski nalazi" osvrnuo sam se na Vaše nalaze (osim moguće urinarne infekcije, molim Vas da prekontrolirate vrijednosti navedena na nalazu uz bilirubin i glukozu u mokraći pa se opet javite na toj temi).

Koliko često se javlja krvarenje iz nosa? Jeste li inače skloni nastajanju modrica? Imate li još gdje modrice po tijelu i je li Vam se nešto slično već ranije događalo?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.04.2012. at 02:38.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 13:50   #1018
duboka venska tromboza

Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

Na temi "Laboratorijski nalazi" osvrnuo sam se na Vaše nalaze (osim moguće urinarne infekcije, molim Vas da prekontrolirate vrijednosti navedena na nalazu uz bilirubin i glukozu u mokraći pa se opet javite na toj temi).

Koliko često se javlja krvarenje iz nosa? Jeste li inače skloni nastajanju modrica? Imate li još gdje modrice po tijelu i je li Vam se nešto slično već ranije događalo?

Poštovani,

krvarenje iz nosa imam povremeno. Evo danas sam malo krvarila nako desetak dana. Moram napomenuti da nemam problema sa sinusima.Imam terapiju s Requipe modutab 4 mg 1x dnevno . Zadnja postavljena dijagnoza: Insuff CV Sy extrapyramidale sin . Da li bi tablete mogle biti uzrok?
.
Nisam do sada imala nigdje modrice osim ako sam se negdje slučajno udarila. Nemam nigdje po tijelu modrice niti sam ih ranije imala.

Ne znam da li krvarenje iz nosa može imati kakvu povezanost s promjenom vanjskog tlaka zraka. To mi se najčešće događa kad tlak raste(imam kućnu met.stanicu) i to sam primjetila.

Što se pak modrice na nozi tiće, stanje se smiruje.Upravo onako kako ste i predpostavili, tamnocrvena boja blijedi i ide prema smeđoj.Malo je Lioton-gel iziritirao kožu (skinuo se površinski sloj) jako me peklo pa sad mažem rijeđe. Do sada sam 3x dnevno s 1 cm gela.Sad je koža na tom dijelu jako ljuskava pa Vas molim da mi preporučite mast ili kremu za mazanje, s obzirom da ću i dalje mazati s gelom. Modrica je i dalje tvrda po cijeloj površini.

Na temu "Laboratorijski nalazi " poslat ću Nalaz laboratorijske pretrage.

Lijep pozdrav.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 23:06   #1019
Poštovana,

Navedeni lijek (Requip Modutab) ne bi trebao biti uzrokom povremenih krvarenja iz nosa.

S obzirom na laboratorijske nalaze i činjenicu da Vam je i liječnik preporučio uzimanje Aspirin protecta, ovako preko foruma, rekao bih da smijete uzimati taj lijek.

Što se njege kože nogu tiče, postoji veliki broj različitih krema na tržištu koje su namijenjene njezi osjetljive, ispucale i oštećene kože. Većina od njih se može nabaviti u ljekarni, a obično se radi o dosta skupim kremama tako da ovisno o financijskoj situaciji trebate razmotriti s ljekarnikom koja bi opcija bila najbolja za Vas. Postoje i nešto jeftinije opcije, npr. nevenova mast i sl.

Na temi "Laboratorijski nalazi" napisao sam Vam da su mi nalazi glukoze i bilirubina u mokraći nejasni (moguće je da se radi o trakicama drukčije osjetljivosti pa da je nalaz normalan), ali da bi zbog nalaza leukocita i eritrocita u urinu, čiji broj je ipak povećan, trebalo ponoviti zasad samo nalaz urina, ali u dogovoru s Vašim obiteljskim liječnikom.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.04.2012. at 23:14.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 10:34   #1020
pozdrav od mene opet, imam jedno pitanje. dali je itko imao probleme s aknama zbog upotrebe martefarina? ja sam dobila jako po leđima i nesto po licu a prije nisam imala takvih problema. prestala sam pusit prije 3 mjeseca i umjesto da mi je ten bolji on je sve gori a posto mislim da nista drugo ne radim drukcije nego prije pretpostavljam da je od ljeka. zna li itko ista o tome? hvala
__________________
Only I know where I've been!
Tanja3007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.