Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2016., 12:43   #1301
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Možeš li nekoga zamoliti da te vozi za ovakve poduhvate?
Čuvaj se napora, još ti je sve friško i povratak na staro stvarno ide dan po dan.
A netko bi sigurno bio slobodan, ali nisam mislio da će mi toliko trebat da nađem sve i naručim se sada ću malo pametnije radit da ne naprežem toliko nogu.
StariLav91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 18:28   #1302
Lightbulb ?

Ima li neki znalac, da mi ovo rastumači?
Dakle radi se o nalazu Color-Dopplera vena..

Piše; CD vena desne noge pokazuje suženu, obliteriranu VF i VP nakon prebojele DVT.
Dijagnoza; St post phlebothrombosis VF et VP I dx.

Šta sve to skupa znači i ima li lijeka?

Ja sam i dalje na terapiji Martefarinom, dok iščekujem svoju kontrolu...
Teta na kolor dopleru je bila strašno ljuta, neljubazna i arogantna....tipa, vi nemate više nikakvog tromba, vama je žila propala i to je nepovratno, kronično stanje....?!
Uglavnom, prije sam bila van, nego nutra, i...ne znam. ... Mene ta noga i dalje boli, bridi, trne, otiče.... ne znam. Niš' ja ne mogu s njom tijekom dana ili, vrlo malo, minimalno.......smeta mi kad visi dolje....a preforsam ju za 3 sekunde doslovno.....

Nosim stalno medicinsku elastičnu čarapu....
Ugl., od jeseni imam (imala sam?!) dvt u dijelu potkoljenice, koljena i natkoljenice....stalno bila na terapiji Matrefarinom, kontrole krvi, inr, pv, bla bla, hospitalizirana bila...i et', ukratko...

Može li se to operirati ili nešto....? Mislim kako dalje nastavit život s tom i takvom nekom dijagnozom, a noga ti baš i nije nešto funkcionalna?!
...

Mislim.....uskoro ću na kontrolu, pa ću ispitati uživo....
Ali, ako ima nekog tko zna, da mu se....tu sam, zahvaljujem.
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 23:20   #1303
Bok, čini se da vena nije sasvim prohodna, obliterirano znači začepljeno. Na žalost, ne mogu ti pomoći sa pravim tumačenjem nalaza, jer ne znam šta su oznake VF i VP, a flerotromboza je tromboza dubokih vena nogu.
Usudila bih se reći da nije sve prohodno čim te i boli i stvara probleme.

Možda da odeš po mišljenje kod vaskularnog kirurga? Vaskularac će pogledati tvoje nalaze, pregledati nogu i vjerujem da će ti najbolje znati reći kakve su ti opcije. Ukoliko imaš mogućnosti, možeš i ponoviti dopler privatno, kod doktora koji će ti se više posvetiti. Čisto radi svog mira.


Quote:
jakova kaže: Pogledaj post
Ima li neki znalac, da mi ovo rastumači?
Dakle radi se o nalazu Color-Dopplera vena..

Piše; CD vena desne noge pokazuje suženu, obliteriranu VF i VP nakon prebojele DVT.
Dijagnoza; St post phlebothrombosis VF et VP I dx.

Šta sve to skupa znači i ima li lijeka?

Ja sam i dalje na terapiji Martefarinom, dok iščekujem svoju kontrolu...
Teta na kolor dopleru je bila strašno ljuta, neljubazna i arogantna....tipa, vi nemate više nikakvog tromba, vama je žila propala i to je nepovratno, kronično stanje....?!
Uglavnom, prije sam bila van, nego nutra, i...ne znam. ... Mene ta noga i dalje boli, bridi, trne, otiče.... ne znam. Niš' ja ne mogu s njom tijekom dana ili, vrlo malo, minimalno.......smeta mi kad visi dolje....a preforsam ju za 3 sekunde doslovno.....

Nosim stalno medicinsku elastičnu čarapu....
Ugl., od jeseni imam (imala sam?!) dvt u dijelu potkoljenice, koljena i natkoljenice....stalno bila na terapiji Matrefarinom, kontrole krvi, inr, pv, bla bla, hospitalizirana bila...i et', ukratko...

Može li se to operirati ili nešto....? Mislim kako dalje nastavit život s tom i takvom nekom dijagnozom, a noga ti baš i nije nešto funkcionalna?!
...

Mislim.....uskoro ću na kontrolu, pa ću ispitati uživo....
Ali, ako ima nekog tko zna, da mu se....tu sam, zahvaljujem.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:11   #1304
Thumbs up Hvala ditta

Hvala ti draga, krasno si mi odgovorila...pomogla.

Ja isto nisam znala kakve su to oznake, kratice VF i VP?!
Dobro....ići ću u rješavanje, sad u jednom od ovih dana...najvjerovatnije nakon blagdana......pa, ako bude šta pametno, javim....možda nekom bude od pomoći za ubuduće.
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 19:02   #1305
Quote:
jakova kaže: Pogledaj post
Hvala ti draga, krasno si mi odgovorila...pomogla.

Ja isto nisam znala kakve su to oznake, kratice VF i VP?!
Dobro....ići ću u rješavanje, sad u jednom od ovih dana...najvjerovatnije nakon blagdana......pa, ako bude šta pametno, javim....možda nekom bude od pomoći za ubuduće.
Javi se svakako! Sretno i hrabro dalje!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 23:35   #1306
Evo da malo oživimo temu.Bio sam na color dopleru i rezultati su sljedeći.
Doplerski pregled dubokih vena desne noge sada pokazuju blagu regresiju pregledom S-F ušća i oko 10cm distalno od S-F ušća VF kompresibilna, protočna, rekanalizirana.
Distanije VF tek mjestimice sa rubnim naznačenim protokom dok je poplitealna vena i dalje u potpunosti trombozirana.
Duboke vene potkoljenice kompresibilne, protočne.
Lijeva VF, poplitealna vena kao i vene lijeve potkoljenice primjereno kalibrirane, bez znakova DVT, sve su primjereno protočne, kompresibilnost je primjerena.
Ima li itko tko se razumije da zna rastumačiti ovo osim što se tromb još nije otopio.
Vadio sam i nalaze i uredni su od ovoga bitnijega PV-udjel 90 referentna vrijednost ≥70 i PV-INR 1,05 referentna vrijednost 0-1,12 .
StariLav91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 23:15   #1307
Quote:
StariLav91 kaže: Pogledaj post
Evo da malo oživimo temu.Bio sam na color dopleru i rezultati su sljedeći.
Doplerski pregled dubokih vena desne noge sada pokazuju blagu regresiju pregledom S-F ušća i oko 10cm distalno od S-F ušća VF kompresibilna, protočna, rekanalizirana.
Distanije VF tek mjestimice sa rubnim naznačenim protokom dok je poplitealna vena i dalje u potpunosti trombozirana.
Duboke vene potkoljenice kompresibilne, protočne.
Lijeva VF, poplitealna vena kao i vene lijeve potkoljenice primjereno kalibrirane, bez znakova DVT, sve su primjereno protočne, kompresibilnost je primjerena.
Ima li itko tko se razumije da zna rastumačiti ovo osim što se tromb još nije otopio.
Vadio sam i nalaze i uredni su od ovoga bitnijega PV-udjel 90 referentna vrijednost ≥70 i PV-INR 1,05 referentna vrijednost 0-1,12 .
Ako uzimaš Martefarin ( a po navedenom bi trebao), onda su to neadekvatne vrijednosti.
INR bi trebao biti u intervalu 2-3.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 16:35   #1308
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ako uzimaš Martefarin ( a po navedenom bi trebao), onda su to neadekvatne vrijednosti.
INR bi trebao biti u intervalu 2-3.
Nisam na Martefarinu nego na Xareltu od 20mg.
Referentna vrijednost PV-INR-a je od 2,00-3,50,a prilikom oralne antikoagulacijske terapije preporučene referentne vrijednosti su od 0-1,12 tako stoji kod mene na nalazima.
StariLav91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 18:41   #1309
Meni je momak odlučija otići kod privatnika na ultrazvuk noge i po drugo mišljenje.
Dakle, on je dva mjeseca na terapiji, super se osjeća, ali INR mu je skoro uvijek bio ispod 2, a pije 4.5 tablete.

Uglavnom, otišao je na snimanje noge i konzultaciju...
I tromb je nestao
Doktor je rekao da nema više tromboze, ostalo je samo malo oštećenje na veni di je bio tromb, ali vene su 100% prohodne.
Genetski je skron trombima, tako da će to uvijek trebat držati pod kontrolom, ali ovo je prošlo...

Oboje smo presretni i u šoku, jer nismo očekivali ovako brze rezutate.

Rekao mu je da i dalje nastavi piti tablete i vaditi krv prema upustvu i onda ćemo vidit kad bude snimanje u bolnici šta će mu reć na kraju oni
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 13:26   #1310
Poštovani,
ako netko zna koliko traje pregled (noge) color doplerom. Naime obavio sam navedeni pregled koji je trajao cca. 4 minute. Ne bih želio da me se krivo shvati ali meni se čini da je malo prebrzo obavljen. S poštovanjem,
skurinjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 20:15   #1311
Imao sa DVT prije otprilike 2 godine.Sada nakon dužeg stajanja ili hodanja zbog posla počinje me bolit u kuku i bol se spušta po nogi tako da moram obavezno sjesti malo i ispružit je.Inače imam problema i sa kilama i kičmom......jeli moguče da se tromboza vratila ??
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 22:21   #1312
Pa dok doktor pogleda nalaze, dok porazgovarate, dok se skineš, tu već ode bar pet minuta. Samo snimanje sigurno traje dulje. Meni su to radili samo na jednoj ruci, ne sjećam se točno koliko je sve skupa trajalo, ali se sjećam da je doktor sporo prelazio po ruci, posebno gledao vene, posebno arterije, posebno mjesto na kojem je bio tromb itd. To nije moglo biti gotovo kroz 4 minute nikako. Jasno je da si zbunjen tako ekspresnim pregledom.

Quote:
skurinjac kaže: Pogledaj post
Poštovani,
ako netko zna koliko traje pregled (noge) color doplerom. Naime obavio sam navedeni pregled koji je trajao cca. 4 minute. Ne bih želio da me se krivo shvati ali meni se čini da je malo prebrzo obavljen. S poštovanjem,
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 22:26   #1313
Uglavnom se trombi i otope (najvećim dijelom) kroz prva tri mjeseca.
Super da je tako i kod njega! Sad je sigurno sve lakše. Više optimizma, planova, energije...
Neka svakako pita u bolnici na kontroli za daljnju dinamiku u ovoj fazi, a i kasnije. Kad bude trebalo prevenirati novu trombozu, a kažeš da ima genetske predispozicije. Možda tada neće morati piti tako velike doze lijeka (martefarin?).
Veliki pozdrav oboma!

Quote:
beppina kaže: Pogledaj post
Meni je momak odlučija otići kod privatnika na ultrazvuk noge i po drugo mišljenje.
Dakle, on je dva mjeseca na terapiji, super se osjeća, ali INR mu je skoro uvijek bio ispod 2, a pije 4.5 tablete.

Uglavnom, otišao je na snimanje noge i konzultaciju...
I tromb je nestao
Doktor je rekao da nema više tromboze, ostalo je samo malo oštećenje na veni di je bio tromb, ali vene su 100% prohodne.
Genetski je skron trombima, tako da će to uvijek trebat držati pod kontrolom, ali ovo je prošlo...

Oboje smo presretni i u šoku, jer nismo očekivali ovako brze rezutate.

Rekao mu je da i dalje nastavi piti tablete i vaditi krv prema upustvu i onda ćemo vidit kad bude snimanje u bolnici šta će mu reć na kraju oni
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 22:28   #1314
Može biti svašta. Svakako odi doktoru.

Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Imao sa DVT prije otprilike 2 godine.Sada nakon dužeg stajanja ili hodanja zbog posla počinje me bolit u kuku i bol se spušta po nogi tako da moram obavezno sjesti malo i ispružit je.Inače imam problema i sa kilama i kičmom......jeli moguče da se tromboza vratila ??
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 20:22   #1315
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Pa dok doktor pogleda nalaze, dok porazgovarate, dok se skineš, tu već ode bar pet minuta. Samo snimanje sigurno traje dulje. Meni su to radili samo na jednoj ruci, ne sjećam se točno koliko je sve skupa trajalo, ali se sjećam da je doktor sporo prelazio po ruci, posebno gledao vene, posebno arterije, posebno mjesto na kojem je bio tromb itd. To nije moglo biti gotovo kroz 4 minute nikako. Jasno je da si zbunjen tako ekspresnim pregledom.
Postovana na navedeni pregled sam došao kao hitan slučaj 20 sati nakon zaprimanja u bolnicu. Pregled je bio expresan jer kad su me vratili u sobu ostali cimeri su komentirali da sam se brže vratio nego što sam otišao. S postovanjem
skurinjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 20:38   #1316
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Uglavnom se trombi i otope (najvećim dijelom) kroz prva tri mjeseca.
Super da je tako i kod njega! Sad je sigurno sve lakše. Više optimizma, planova, energije...
Neka svakako pita u bolnici na kontroli za daljnju dinamiku u ovoj fazi, a i kasnije. Kad bude trebalo prevenirati novu trombozu, a kažeš da ima genetske predispozicije. Možda tada neće morati piti tako velike doze lijeka (martefarin?).
Veliki pozdrav oboma!
Joj, koje olakšanje, život ti se promjeni skroz, nema više one brige kao prije.
Vidit ćemo šta će mu reć još u bonici, on je na martefarinu.
Radi posla (pomorac) i radi velike količine koje pije privatnik mu je preporučio neke druge ljekove ali vidit ćemo šta kažu u bolnici.

Sad na sve to gledamo kao na jednu životnu lekciju iz koje se mogu izvući pouke...
Hvala Ditta
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 23:41   #1317
Tromboza...

Postovanje korisnicima foruma, upadam ko iz aviona bez uvrede
Gledam i citam vase price, ali nikako da nadzem vremena da se ukljucim
u raspravu. Da skratim sto je vise moguce: Ovako, u 11.mijesecu 2014 san zaprimljen u Kbc Dubrovnik sa sumnjom na trombozu, tad je bila blokirana desna noga od uda do gleznja da bi se kroz par sati odnosno noc prosirila na lijevu nogu pa dalje do srcane vene. Po toj dijagnozi upucen sam iskustvom drage Dr. Matane , intezivne njege Dubrovnik, na Kbc Merkur kao jedina bolnica koja je u mogucnosti izvrsiti takav zahvat sa sansom(pokusajmo pomoc pa sto bude), za vjernike(U ruke Bozje). To je vrsta tromboze prvi put izvrsena kao takva na celu san imenom dostojnim svoje struke i van nje, docentom Vinkom Vidakom. Ne postoji rijec zahvale kojom se moze opisat. Radilo se o DVT kompletnog donjeg trupa i srcane vene, sto zapravo znaci tromb 1 metra mozda i vise, neprohodnost 99%. Zahvat je obavljan 4 puta,: stavljanje cava filtera i razbijane trombova te vadzenje na nacin da ne zelite znat. Takav zahvat kao tad prvi put izveden i na tako mladoj osobi, 21 godina( ja) i nije na listi Hzzo-a sto znaci da je bolnica sama snosila troskove koje je bilo potrebno, i rad tih ljudi po zakonu nase vrlo uredjene drzave u biti nije priznat. Da skratim: prica je jako duga i vremenom usljed nastanka, tokom operacije i oporavak. Uziman syntrom kao lijek. Kontroliram se na Kbc Rebro. Uglavnom koliko toliko znanja iman da pomognem bilo kakvim savjetom ukoliko budem moga. Da ne pisem svakom posebno, evo broj mobitela: 092 2544 177. Ukoliko neko ima problema i nejasnoca u vezi lijecenja,kontroliranja, kolicine tableta slobodno se obratite bez ikakvog srama, moze i smsom ako je lakse, jer od sve te kolicine doktora, cast izuzetcima necete imat nikakve koristi. Moze vam se u najgorem slucaju tromb koji lijecite zavrsiti di nebi smio i ukoliko niste u datom trenutku u bolnici... Sve drugo su bajke. Ovo nije sala, imate pricu o zahvatu na internetskim stranicama cak i televizije Nove tv. Bez imalo srama utipkajte ili nazovite vrlo je vjerojatno da budem od pomoci negoli kolicina dr. Opce prakse pa i drugih koja ste samo broj. Postovanje, Marin
Bljitva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 17:15   #1318
savjet za kupanje

lp svima

dvt sam pokupio vrlo kratko nakon interventne operacije prije 4 mjeseca. ruptura tetiva kvadricepsa.
liječen sam u Vinogradskoj, na M sam, 2 pa 1,5, pv mi je min bio 27 a uglavnom oko 33.
nosim kompresijsku čarapu, dopler mi je u kolovozu.

molim za savjet- kako mi je koljeno još bolno, uz rehab bih i na plivanje na moru. a ne mogu dobiti informaciju smijem li plivati sa ili bez čarape.
doktorica, da je ne imenujem jer je ok ženska mi neda neki decidiran odgovor. veli, neidite u prevruće i da plivam zbog koljena....

a znate kakvo je njesra ta dvt pa nebih se zezao.

ljubazno molim sugestiju.

lp i brz oporavak svima!
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 12:38   #1319
Bok!

Budi istrajan da dobiješ vrlo konkretan odgovor na pitanja smiješ li plivati i kako, sa čarapom ili bez nje. Ako doktorica koja vodi tvoj slučaj oklijeva i ne daje precizan odgovor, traži drugo mišljenje.

Ja sam dvt dobila u rujnu 2008. i nisam se usudila ništa raditi dok mi edem nije splasnuo i bol prošla (prva tri, četiri mjeseca). Tada sam lagano krenula sa jogom, ali vrlo vrlo nježno, tek da vratim tonus i oblik. U kolovozu 2009. sam bila na moru i plivala sam (doktor odobrio), ali i to vrlo obazrivo i umjereno. Kako sam imala problem sa rukom, a ne s nogom, nisam morala nositi nikakvu kompresiju pa nemam iskustva s tim. Jakog sunca se svakako kloni i vodi računa o tome da piješ puno tekućine. To je jako važno i uvijek će biti važno. Vodi računa o dnevnom unosu tekućine, možeš piti vodu iz boce od litru kroz dan i prema tome znati koliko si točno popio.

Nadam se da će ti uskoro noga biti manje bolna i da ćeš guštati na moru.

Pozdrav!


Quote:
PolarBear kaže: Pogledaj post
lp svima

dvt sam pokupio vrlo kratko nakon interventne operacije prije 4 mjeseca. ruptura tetiva kvadricepsa.
liječen sam u Vinogradskoj, na M sam, 2 pa 1,5, pv mi je min bio 27 a uglavnom oko 33.
nosim kompresijsku čarapu, dopler mi je u kolovozu.

molim za savjet- kako mi je koljeno još bolno, uz rehab bih i na plivanje na moru. a ne mogu dobiti informaciju smijem li plivati sa ili bez čarape.
doktorica, da je ne imenujem jer je ok ženska mi neda neki decidiran odgovor. veli, neidite u prevruće i da plivam zbog koljena....

a znate kakvo je njesra ta dvt pa nebih se zezao.

ljubazno molim sugestiju.

lp i brz oporavak svima!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 22:35   #1320
Polar Bear,

meni su (DVT + masivna plucna embolija) rekli da mogu plivati u moru
bazen zbog vruce vode i pare - ne

(DVT mi je dijagnosticirana prije 6 mjeseci, jos uvijek svakodnevno (osim spavanja) nosim carapu)
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.