Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 23:27   #81
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Vulgaris, one koje sadrže punooo šećera.
Ne kreatinske, taurinske, proteinske itd ako to misliš.

Hvala radije bih ostao anonimus
Kojih šećera? Saharoza ili nešto drugo?
No pain no gain is offline  
Old 11.03.2011., 23:34   #82
Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
Kojih šećera? Saharoza ili nešto drugo?
Ma sve se trpa, dekstroza, fruktoza, maltodextrin, bakini kolači, toblerone.

Mogu jesti sve što požele kod tih napora.
Zoncolan01 is offline  
Old 11.03.2011., 23:37   #83
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto tempiraju formu za proljeće i da li ju uopće tempiraju. Puno je faktora.
Pitaj Fergusona, sto trenera sto načina treniranja.

Još nešto?
Ferguson nije trener već manager. Za kondicijsku pripremu imaju poseban tim stručnjaka kao što i sam Ferguson ima pomočne trenere koji rade sa igračima, a Alex je tu prvenstveno kako bi brinuo o taktici i dovođenju igrača.
No pain no gain is offline  
Old 11.03.2011., 23:41   #84
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Ma sve se trpa, dekstroza, fruktoza, maltodextrin, bakini kolači, toblerone.

Mogu jesti sve što požele kod tih napora.
Da, vjerojatno su one pločice koje jedu "bakini kolači", a gelovi su možda "toblerone".
No pain no gain is offline  
Old 11.03.2011., 23:42   #85
Da.
On i gazde određuje ciljeve, pomoćnici kao naš Miljenko Rak rade sukladno njegovim ciljevima.
Kuži se on u kondicijsku pripremu, ali bolje je imati nekoga čiji je posao upravo to, testiranja, individualizacija treninga, oporavak nakon ozljeda itd.
Zoncolan01 is offline  
Old 11.03.2011., 23:43   #86
Nešto ti odgovori nisu baš stručni kad treba brzo odgovorit. Copy/paste je vjerojatno za tebe super stvar, zar ne?
No pain no gain is offline  
Old 11.03.2011., 23:48   #87
Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
Nešto ti odgovori nisu baš stručni kad treba brzo odgovorit. Copy/paste je vjerojatno za tebe super stvar, zar ne?
Ne znam što ima tako stručnoga u prehrani i napitcima kod biciklista.
Imaš još koje pitanje?
Zoncolan01 is offline  
Old 11.03.2011., 23:50   #88
To je to. Nemam više volje...............Pozdrav!
No pain no gain is offline  
Old 11.03.2011., 23:52   #89
Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
To je to. Nemam više volje...............Pozdrav!
Hvala i drugi puta!
Zoncolan01 is offline  
Old 12.03.2011., 00:08   #90
Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
To je to. Nemam više volje...............Pozdrav!
haha svaka cast sto si i ovolko izdrzao

Bas sam ove godine pisao seminar o periodizaciju u mikrociklusu, i ima hrpa primjera od kosarke, nogometa do onog kojeg sam ja poblize obradio a to je MMA i detaljan prijmjer priprema u mikrociklusu Mirka Filipovica!

doticni "zabavljac" je vjerovatno pobrkao neke pojmove sto je negdje procitao dok je copy-pasteao.. naime stari oblik periodizacije se lagano napusta, a uvodi se novi nacin blok periodizacije!

uglavnom periodizacije mora biti, svaki trening sam po sebi je vec periodizaija u planiranju i programiranju! da bi se postivala opca pravila i principi uspjesnosti treninga mora biti plana i programa a plan i program cine periodizaciju!
Dumbledore69 is offline  
Old 12.03.2011., 00:24   #91
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
haha svaka cast sto si i ovolko izdrzao

Bas sam ove godine pisao seminar o periodizaciju u mikrociklusu, i ima hrpa primjera od kosarke, nogometa do onog kojeg sam ja poblize obradio a to je MMA i detaljan prijmjer priprema u mikrociklusu Mirka Filipovica!

doticni "zabavljac" je vjerovatno pobrkao neke pojmove sto je negdje procitao dok je copy-pasteao.. naime stari oblik periodizacije se lagano napusta, a uvodi se novi nacin blok periodizacije!

uglavnom periodizacije mora biti, svaki trening sam po sebi je vec periodizaija u planiranju i programiranju! da bi se postivala opca pravila i principi uspjesnosti treninga mora biti plana i programa a plan i program cine periodizaciju!
On bi biciklistima kod takvih napora dao toblerone. Ajde, nek mu bude.
O periodizaciji je sve već napisao sa čime se u jednom dijelu slažem ali ako se pogledaju njegovi postovi onda se vidi kako ti postovi variraju od onih koji imaju smisla i onih koji uopće nemaju. Kada brzo treba odgovorit postovi su mu jednostavni bez stručnih izraza i većinom nemaju smisla.

On većinu prepisuje iz stručnih literatura na forum ali neke je stvari pobrkao.
No pain no gain is offline  
Old 12.03.2011., 00:39   #92
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
haha svaka cast sto si i ovolko izdrzao

Bas sam ove godine pisao seminar o periodizaciju u mikrociklusu, i ima hrpa primjera od kosarke, nogometa do onog kojeg sam ja poblize obradio a to je MMA i detaljan prijmjer priprema u mikrociklusu Mirka Filipovica!

doticni "zabavljac" je vjerovatno pobrkao neke pojmove sto je negdje procitao dok je copy-pasteao.. naime stari oblik periodizacije se lagano napusta, a uvodi se novi nacin blok periodizacije!

uglavnom periodizacije mora biti, svaki trening sam po sebi je vec periodizaija u planiranju i programiranju! da bi se postivala opca pravila i principi uspjesnosti treninga mora biti plana i programa a plan i program cine periodizaciju!
Te knjige vjerojatno još nema za posudit u njegovoj knjižnici. Ali ipak je on profesor na kifu, bivši boksač, plivač i trener plivanja, kuži se u nogomet( što smo i primjetili), a još više u biciklizam. U jednom postu je naveo da ima 50 godina. Teško je to povjerovati kada pročitaš većinu njegovih postova.
No pain no gain is offline  
Old 12.03.2011., 02:13   #93
Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
Te knjige vjerojatno još nema za posudit u njegovoj knjižnici. Ali ipak je on profesor na kifu, bivši boksač, plivač i trener plivanja, kuži se u nogomet( što smo i primjetili), a još više u biciklizam. U jednom postu je naveo da ima 50 godina. Teško je to povjerovati kada pročitaš većinu njegovih postova.
kazem ti, samo ga ignoriraj sto god da napise i to je to! vidis kako se ja ne nastavljam s njim vise jer sam skuzio da mu to pruza uzitak..
Dumbledore69 is offline  
Old 12.03.2011., 09:19   #94
Vauu, cijela stranica posvećena meni.
A da osnujete fan club, dijelio bih autograme i ogromna pakiranja suplemenata uz autogram.

Od vrludanja avetima "whey" proteina, Fergusona, Mirka Filipovića, MUFC, još uvijek niste napisali ništa što ide u prilog vašim tezama.

Sjetimo se, tema je "Whey protein", a ne ja

Gospodo kako Vam mogu pomoći objasniti jednostavne principe u sportu?
Zoncolan01 is offline  
Old 12.03.2011., 13:20   #95
Zoncolan,zašto kolegi svom Milanoviću ne zvekneš šamarčinu šta ljude krivo uči?
Voltron is offline  
Old 12.03.2011., 14:09   #96
Quote:
Voltron kaže: Pogledaj post
Zoncolan,zašto kolegi svom Milanoviću ne zvekneš šamarčinu šta ljude krivo uči?
Sa Milanovićem sam dobar, ali ne što se tiče struke.
Pa upravo je to čovjek koji je progurao opet zastarjeli, primitivni koncept periodizacije pod nazivom "blok periodizacija" ministarstvu.

Svaki jebeni Rus koji je pobjegao u Ameriku je napisao po jednu kniigu o periodizaciji, zakonima i pravilima treninga, koji ne postoje, postoje principi.

Sada svaki taj Rus sa svojom knjigom koju proglasi "Biblijom treninga" mlati lovu na naivcima. Znanstvenici se i ne trebaju slagati oko svega, ali prodavanje magle oko "univerzalnog" načina treniranja je glupost.

Kako Kinezi treniraju?

Ne kažem da je sve krivo, ali kada se je već taj koncept napustio, čemu onda izmišljati "monolitski" način periodizacije, kada je to sve isti drek.

Ma kada studenti dođu raditi sa klincima ili sportašima vidjeti če da je to sve teško primjeniti, svaki je sportaš za sebe, i treba uživati u radu, a ne robovati zakonima koji ne postoje u sportu.
Zoncolan01 is offline  
Old 12.03.2011., 14:27   #97
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Koji ozbiljni sportaši osim debildera što i nije sport, uzimaju "whey" proteine?
Što če im to?
Da li im je važan brzi oporavak mišića, kojega ionako u svojim sportovima nikada niti ne unište da bi im protein bio potreban?
Kojem normalnom sportašu je važan 6 satni oporavak mišića korištenjem "whey", osim debilderima?

Unaprijed znam odgovore
Molim bez linkova sa powerbodybuilding.com, bodybuilding.com i ostalo.
Koji sportaši osim bildera uzimaju whey? Ako govorimo o vrhunskoj razini, uzimaju gotovo svi. Naravno, ne uzimaju količine kao pro bodybuilderi, ali uzimaju onoliko koliko im treba za brži oporavak. Realno, sportaši koji tjedno imaju 20+ sati intenzivnih treninga (plus natjecanja), a to su dakle svi sa vrhunske razine, trebaju nešto više od 'špeka i luka'. Koliko vidim, svi smo ovdje sa KIF-a, svi znamo kako izgledaju vrhusnki treninzi, svi znamo koliko je organizam sportaša iscrpljen nakon treninga i utakmica, o tome ne treba posebno govoriti. Također, svi smo mi probali raditi treninge na vrhunskoj razini i znamo što to znači i što nam i koliko treba za oporavak. Whey i ostale dobrobiti suplementacije (prvenstveno BCAA) definitivno ubrzavaju oporavak i apsolutno nema razloga zašto ih ne uzimati. Ipak, ostavljam mogućnost da ima sportaša koji mogu biti na vrhunskoj razini bez dodataka prehrani, ali ne vjerujem da ih je puno.
Laganini is offline  
Old 12.03.2011., 17:38   #98
Postotak čistoga wheya u proteinskim napitcima za oporavak "normalnih" sportaša gotovo je zanemariv kako bi polučio ikakve značajne rezultate.

Ako govorimo o aminokiselinama, ok slažem se, no to nije čisti "whey".
Zoncolan01 is offline  
Old 12.03.2011., 17:44   #99
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Postotak čistoga wheya u proteinskim napitcima za oporavak "normalnih" sportaša gotovo je zanemariv kako bi polučio ikakve značajne rezultate.

Ako govorimo o aminokiselinama, ok slažem se, no to nije čisti "whey".
Laganini is offline  
Old 12.03.2011., 17:56   #100
http://gaz.hr/popup_image.php?pID=22...081328f8b27a3c


jel ima tko iskustva sa ovim proizvodom? Kao protein sa dodatkom lcarnitina (500mg po porciji).
babetina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.