Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2005., 01:42   #21
meni mama pije neko multivitaminskomultimineralno čudo namijenjeno ženama u premenopauzi i kaže da joj baš pomažu. ono, ne šoraju je valunzi i ne pizdi više neg što je normalno za nju , al kaže da se općenito fizički bolje osjeća.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:42   #22
Re: Menopauza

Quote:
Paw kaže:
Nikad još nije bilo toliko nervozna i 'hladna'... često se 'izgubi' pa mi jednu te istu priču ispriča i po tri puta - svaki put je upozorim, jer smatram da je još uvijek dovoljno 'mlada'... da se ne bi trebala prepustiti senilnosti.
K vragu... pa nije umrla... samo više nema mengu...
Haha, nije ona odlucila da mora biti hladna i nervozna zato sto je ostala bez menge. Nema efekta ako je "upozoris". Sori.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:48   #23
Nakon operacije... menopauza starta momentalno
Dok normalnim putem... kako velim... traje i po par godina tj. faza klimakterija.

Jedna moja radna kolegica, ima 50. god. i u klimaxu je već pet godina... mengu još uvijek ima... bori se sa valunzima i nije joj laka.
Smrzala sam se ove zime ... prozor je stalno bio otvoren....brrrr

Ona je kul... shvata to zdravo za gotovo... jako smirena ženska... nikad od nje neš doživjeti fazu živčanosti, koju sam primjetila kod ostalih žena.


Eto... zanimaju me iskustva ljudi...

Kako je to bilo kod Vas i sva ostala pitanja koja sam već navela u priješnjim postovima
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:51   #24
Re: Re: Menopauza

Quote:
Shtefitza kaže:
Haha, nije ona odlucila da mora biti hladna i nervozna zato sto je ostala bez menge. Nema efekta ako je "upozoris". Sori.


Ima... kako ne.

Lijepo joj velim da nas je izmaltretirala a nismo ni došli ... ona veli; "joj oprosti... živčana sam jer sam u menopauzi... ajd pristavi kavu"


I zbilja poslije bude ok
Na mahove... rasploženje joj varira na mahove. Istina da ga ona ne može kontrolirati, ali kad je se upozori shvata u čemu je problem.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:55   #25
a valjda nerazumljivo pishemo


bez hormonalne nadomjesne terapije po meni nema velike pomoci ni u chemu.


a ako je zhena sama odluchila menopauzom pravdati sve, onda nece pomoci ni hormonalna terapija.


uostalom, pola zhivota slusham o famozom peemesu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:57   #26
Eh... imam još pitanja

U onoj Latinici spominjale su se žene koje ne koriste horm. nadomjes. terapiju o kojoj magic govori, i u biti nekako je ispalo da su one 'hrabrije' žene... jer u današnje vrijeme je gotovo nemoguče živjeti ovaj strasan život bez pomoći kemije u ovakvim životnim prekretnicama.

Što mislite... dali bi si olakšale i uzele nadomjesnu ili bi 'stisle zube' i odgulile tih 'par' godina... onako 'muški' ??

I zašto se uz nadomjesnu vežu neke negativne konotacije, koje praf-zapraf nisam baš sklužila u ponekad tako-kratkoj Latinici??
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 01:59   #27
Moja mama je vrlo tesko prolazila kroz menopauzu, a odbijala je hormonalne nadomjestke. Ona fura taj neki 'prirodno je prirodno' film koji meni ide beskrajno na zivce kad ode u krajnost.
Istovremeno je dobila i neku grdu alergiju na sve i svasta, koju je nakon nekoliko godina ipak hrabro nazvala neurodermatitisom.
Nazalost, to se sve potrefilo s ratom koji je nasu blizu i dalju obitelj bas dobrano zmrdao tako da je danas tesko procijeniti sto je bilo menopauza, sto stres, itd.
Mozda bi joj menopauza bila podnosljivija da su vremena bila drugacija..
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:00   #28
Eh... sad sam se sjetila... da se uz tu nadomjesnu 'rastaže' vrijeme do konačnog gubitka menge, koje bi puno ranije nastupilo da se 'ide' prirodnim putem.

Koliko je sve ovo istina??
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:00   #29
ma i govna cu jest samo da ne ludujem i sebi i drugima


Paw, to ti je otprilike ekvivalent rasprave o porodu uz anesteziju ili ne


I tko je hrabar, a tko ne?

I dal je to uopce na kraju bitno?

A zhena s jako izrazhenim simptomima menopauze na koje ne mozhe utjecati, a ne uzima hormone, upropastit ce zhivot i sebi i onima oko sebe.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:04   #30
Ok... kužim... a dali ta nadomjesna može štetiti na neki način ili ne??

Jer zašto ju žene na početku ne žele primati i furaju kako to Virtuel kaže 'prirodno'??

Dali je to kako se veli 'stara garda' žena koja se susprezala uzimati i kontracepcijske pilule, pa su večina bile na spirali ili su abortirale... ali kontracepcija/kemija... ni za boga
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:06   #31
eto, sama si odgovorila

a da ne spominjem zhene koje jedva dochekaju biti zhrtve. ovako imaju pokrice maltretirati okolinu dvadeset godina.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:07   #32
a shto se tiche shtetnosti, nije opasnije od oralne kontracepcije
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:08   #33
Quote:
Shtefitza kaže:
Moja majka je jako tesko prolazila kroz menopauzu, dok nismo shvatili o cemu se radi. Onda je pocela koristiti nadomjesnu hormonsku terapiju sve je postalo bolje. Nakon nekog vremena nije joj se dalo vise koristiti HRT, ali su i simptomi postali laksi. Sad koristi samo Fosamax, jer ima osteoporozu.
otkako radim s ovim babama u uredu, a sve redom okitile se godinama ko indijanci perjem.. stalno slušam o Noniju.

Noni je neka boca tekućine (mislim da jedna boca dođe 50 eura) od jedne litre koja se pije, ovisno o bolesti koju imaš i ovisno za što ti treba.
sad, kažu da ima fenomenalne učinke.. ono - liječi sve živo, od depresije do onih koji boluju od raka.

ne znam, jel je netko od vas čuo za taj Noni?
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:08   #34
Quote:
Paw kaže:
... jer u današnje vrijeme je gotovo nemoguče živjeti ovaj strasan život bez pomoći kemije u ovakvim životnim prekretnicama.
To "danasnje vrijeme" je prestalo u srpnju 2003-ce. Tada se jedna velika amerikca studija prekinula jer se ustanovilo da usprkos dotadasnjem vjerovanju HRT (hormone replacement therapy, hormonska nadomjesna terapija) zapravo povecava rizik od bolesti krvozilnog sustava. Od tada se preporucuje da umjesto HRT-a zene simptome menopauze lijece razlicitim drugim sredstvima. Depresiju, promjene raspolozenja psihofarmacima, toplinu i nesanicu lijekovima za spavanje i metodama opustanja, osteoporozu Fosamaxom, fizickom aktivnoscu.

Samo zene koje svoje simptome nisu uspjele ublaziti ovim drugim metodama, a nemaju velike rizike za razvijanjem bolesti krvozilnog sustava mogu ostati na HRT-u.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:10   #35
Quote:
Paw kaže:
Eh... sad sam se sjetila... da se uz tu nadomjesnu 'rastaže' vrijeme do konačnog gubitka menge, koje bi puno ranije nastupilo da se 'ide' prirodnim putem.

Koliko je sve ovo istina??
HRT odrzava menstruaciju. Dakle, zena koja bi bez HRT-a ostala bez menstruaciju, s HRT-om jos godinama ima mengu, oskudniju nego normalno. NEke zene vole osjecaj da "sve ide po starom", neke bi bile sretne da je se mogu rijesiti.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:12   #36
Quote:
Elysium kaže:


ne znam, jel je netko od vas čuo za taj Noni?
Sok nonija. Cula sam, nisam bas citala.

Postoje mnoge biljke, za koje se tvrdi da ublazavaju simptome menopauze.

Do sada je dokazano da soja ima dovoljno estrogena da ublazi simptome, ali ne i da dovede do stetnih posljedica. Takodjer kontrolirati kolicinu masti (deblje zene proizvode dosta endogenog estrogena koji je stetan ako nije oponiran progesteronom)...

Opet se vracamo na ono: zdrava hrana, fizicka aktivnost... i kontrolirati se kod svog lijecnika i ginekologa.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:13   #37
hormonalna nadomjesna terapija ne mora ici skupa s menstruacijom


Moja teta ima 'flaster' i nema menstruaciju.


hormonalna nadomjesna terapija preporucha se i zhenama koje nemaju posebnih loshih simptoma u menopauzi.


jer, menopauzom pochinje starenje, ma koliko mi shutjeli o tome. bez estrogena starost kuca na vrata


nisam lijechnik, prenosim stajalishta moga ginekologa.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:15   #38
Shtefitza... znači u pitanju je samo krvožilni sustav...
ima li još 'poznatih' nus-pojava koje bi se mogle manifestirati koju godinu kasnije... karcinom... tako nešto??


Btw. magic... ja sam od kontracpecijskih dobila ciste nakon što sam ih prestala koristiti... toliko o ne-štetnosti.
Koji me đavo tjero da pijem taj shit
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:16   #39
shto se tiche opasnosti od bolesti krvozhilja, one ionako i zapochinju negdje u toj dobi.


a od nechga se mora umrijet

ja cu uzimat sve shto bude 'legalno'
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 02:17   #40
Umrijeti sa 50 jesi ti luda
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.