Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2013., 16:18   #1021
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
A gdje sam ja to napisala--kako si samo uopce dosla do ovoga

Prvo, govorila sam o pohranjivanju stanica, sto ukljucuje put od uzimanja stanica pri porodu do banke--ne (iskljucivo) o cuvanju.

Po ovome sto sam tu procitala i po hrvatskim medijima, ima dosta pogresaka u tom putu, ne nuzno zbog neznanja lijecnika i drugih zdravstvenih raznika, nego mozda i zbog lose organizacije (sto je inace boljka hrvatskog zdravstva). A to sve skupa spada u tehnolosku, ne financijsku, stranu.

Je li banka na rebru 'losija od bilo koje druge banke izvan HR' zaista nemam pojma.
napisala si da ovako kako je organizirano pohranjivanje u HR ne funkcionira
ja cu ti iz osobnog iskustva (pohranjivali smo za oba djeteta) reci da je nama sve funkcioniralo savrseno
na sv duhu su krv uzeli, mm je odvezao par sati nakon poroda na rebro, nakon par tjedana stigao je certifikat

zavod za transfuzijsku medicinu rebra je u svim kontaktima - mailom, telefonom, osobno - bio izuzetno korektan, susretljiv i organiziran tako da njih definitivno ne muce boljke koje muce HR zdravstvo
dapace, jedna su od rijetkih svijetlih tocaka HR zdravstva

ne volim kad se bez izravnog iskustva sa drugog kraja svijeta pljuca po necemu sto pljucanje zaista ne zasluzuje
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 13:47   #1022
Ja mislim da se svakome moze desiti da uzorak ne bude ok
Jedino je bezobrazno uzeti 5000 kn za kit i ostale predradnje, kad svi drugi uzimaju max 300 E
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem

Zadnje uređivanje Francesca : 23.05.2013. at 13:57.
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 13:58   #1023
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se svakome moze desiti da uzorak ne bude ok
Jedino je bezobrazno uzeti 5000 kn za kit i ostale lredradnje, kad svi drugi uzimaju max 300 E
slažem se.

čitam vas i nisam promijenila svoje mišljnje. želim pohranit stanice jer smatram da su budućnost medicine. iskreno vjerujem da će se za 10 godina od ovih stanica liječiti i teže bolesti.

ali imam nekoliko nedoumica. tj pitanja.

da li se mi sami brinemo za prijevoz stanica? ja ću rodit u splitu, je li ih ja sama moram dovesti u zg? ako da, onda bi ih isto tako mogla povesti u sloveniju, jer sam čula da je tamo cijena li-la ali da imaš veliki popust za drugo dijete.
jeli itko zna išta o tome?
i mm mene uvjerava da će cijena pasti i da će se nešto promijeniti kad uđemo u EU. je li itko išta čuo o tome? imam rodit 25.9. pa mi to igra ulogu, ako uopće ima išta od toga.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 14:48   #1024
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
da li se mi sami brinemo za prijevoz stanica? ja ću rodit u splitu, je li ih ja sama moram dovesti u zg?
ako je pohrana za vlastite potrebe, da, sami trebate organizirati prijevoz
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 15:42   #1025
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
da li se mi sami brinemo za prijevoz stanica? ja ću rodit u splitu, je li ih ja sama moram dovesti u zg? ako da, onda bi ih isto tako mogla povesti u sloveniju, jer sam čula da je tamo cijena li-la ali da imaš veliki popust za drugo dijete.
jeli itko zna išta o tome?
i mm mene uvjerava da će cijena pasti i da će se nešto promijeniti kad uđemo u EU. je li itko išta čuo o tome? imam rodit 25.9. pa mi to igra ulogu, ako uopće ima išta od toga.
Tonks, najbolje je da kontaktiraš firmu u Slo koja to radi i raspitaš se o opcijama. Izvoz krvi nije tako jednostavan proces (prelaz preko granice) pa ne znam da li je izvodljivo u privatnom aranžmanu, ali ako postoji mogućnost, oni sigurno imaju razrađen sistem.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 15:53   #1026
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Tonks, najbolje je da kontaktiraš firmu u Slo koja to radi i raspitaš se o opcijama. Izvoz krvi nije tako jednostavan proces (prelaz preko granice) pa ne znam da li je izvodljivo u privatnom aranžmanu, ali ako postoji mogućnost, oni sigurno imaju razrađen sistem.
Izvedivo je sto se tice granice, nase su u belgiji
Al mi smo slali iz privatnog rodilista, ne znam da li bolnice suraduju sa ovom tvrtkom iz BIH, na prvu bi rekla da ne, al se moze pitati da li se ista promjenilo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 17:02   #1027
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Izvedivo je sto se tice granice, nase su u belgiji
Al mi smo slali iz privatnog rodilista, ne znam da li bolnice suraduju sa ovom tvrtkom iz BIH, na prvu bi rekla da ne, al se moze pitati da li se ista promjenilo
Na primjer, u Srbiji postoje firme koje zastupaju različite banke po svijetu, ne postoji domaća banka, samo ti posrednici. Onda oni organiziraju transport i izvoz krvi. Ali ne znam baš kako to ide da se sam, u privatnom aranžmanu, uputiš na granicu. Sigurno je izvodivo, samo se valja spremiti na administraciju i carinske službe.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 17:30   #1028
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Na primjer, u Srbiji postoje firme koje zastupaju različite banke po svijetu, ne postoji domaća banka, samo ti posrednici. Onda oni organiziraju transport i izvoz krvi. Ali ne znam baš kako to ide da se sam, u privatnom aranžmanu, uputiš na granicu. Sigurno je izvodivo, samo se valja spremiti na administraciju i carinske službe.
ma platit ću firmi ako takva postoji!

francesca koliko si ti svoje platila u belgiji i zašto si se odlučila za tu opciju, ako želiš reć?
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 18:38   #1029
Mene samo zanima što će biti kada uđemo u EU. Da li će se i dalje na sv. Duhu forsirati Rebro i zaklada A. Rukavine ili će se moći slati van?
__________________
E. 10.11.2012. ljubav mamina
N. 6.11.2016. moj nadrazi
Over_The_Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 08:33   #1030
Quote:
Over_The_Top kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima što će biti kada uđemo u EU. Da li će se i dalje na sv. Duhu forsirati Rebro i zaklada A. Rukavine ili će se moći slati van?
Ne forsira se na Sv Duhu Rebro i zaklada Ana Rukavina, nego je u Hrvatskoj još uvijek na snazi zakon koji zabranjuje izvoz matičnih stanica... Politika rodilišta je to da li se pridržavaju zakona ili ga zaobiđu, ali trenutno, ako hoćeš u potpunosti legalno, možeš iz Hrvatske samo pohraniti na Rebru za privatne svrhe ili donirati u zakladu Ana Rukavina...
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 10:55   #1031
evo samo komentar od jucer s gin.pregleda...

razgovaram s ginekologicom o tome sto misli o klemanju pupkovine u slucaju uzimanja mat.stanica i o tome gdje da ih pohranimo a ona mi je odgovorila da za sad nemaju saznanja da to klemanje steti djetetu...
i takoder mi je dala vise letaka za pohranu i naglasila da vise nije potrebno pohraniti iskljucivo na Rebru...moze se i negdje vani...jer da svaka ta banka ima svog predstavnika u Hr.
eto toliko
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 12:00   #1032
Quote:
jelena mia kaže: Pogledaj post
evo samo komentar od jucer s gin.pregleda...

razgovaram s ginekologicom o tome sto misli o klemanju pupkovine u slucaju uzimanja mat.stanica i o tome gdje da ih pohranimo a ona mi je odgovorila da za sad nemaju saznanja da to klemanje steti djetetu...
i takoder mi je dala vise letaka za pohranu i naglasila da vise nije potrebno pohraniti iskljucivo na Rebru...moze se i negdje vani...jer da svaka ta banka ima svog predstavnika u Hr.
eto toliko
nije problem pohrane vani ili ne nikad bio stvar (ne)postojanja predstavnika nego zakona
koliko se moglo procitati na topicu vecina rodilista u HR (osim zagrebackih) je uzimala krv iz pupkovine i za druge banke dok su zg rodilista uzimala samo za rebro
treba svakako provjeriti u ministarstvu da li se sto mijenjalo vezano za zakon i direktno u rodilistima prije poroda da ne bi bilo kao sa OverTheTop
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 14:14   #1033
Koga briga za zakon? U ovoj državi ni samo ministarstvo vj ne zna jel to smije ili ne smije dopustiti. (Klasični problem nakon smjene vlasti, primjenjiv na sva ministarstva) Treba vidjeti s bolnicom, jedino u zg jedu govna, oprostite na izrazu, a okolo ni ne pitaju gdje ćeš s krvi. Ja nemam ništa sa zakonom, ako firma koja ima svoje službeno predstavništvo u HR, meni ugovorom garantira uslugu, sta me briga za zakon? Ne bi radili niti postojali da se ne smije. Hrvatska ulazi u EU gdje se takve represije ne provode i Hr je vec sljednica njenih zakona. krv će danas sutra po potrebi putovati službenim putem, kao i bubreg, srce... A ne u mom autu. Vani je osim toga jeftinije i nudi se bolja usluga za manje novaca.
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 22:48   #1034
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
ma platit ću firmi ako takva postoji!

francesca koliko si ti svoje platila u belgiji i zašto si se odlučila za tu opciju, ako želiš reć?
Nismo htjeli na Rebro, a posto sam rodila kod Podobnika a oni vec dulje suraduju sa Criosave-om, uzeli smo njih i sve je bilo super
Oni su poslalo Fedexom kit sa svim papirima, kad je paket bio spreman zvali smo njih, oni su opet poslali Fedex po kit i mi nismo s nicim imali nista
Nakon par dana dobili smo mail da su stanice ok i da su pohranjene
Nakon mjesec dana dobili smo pismeni dokument direktno iz Belgije cini mi se, i tek smo onda platili ostatak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 10:26   #1035
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nismo htjeli na Rebro, a posto sam rodila kod Podobnika a oni vec dulje suraduju sa Criosave-om, uzeli smo njih i sve je bilo super
Oni su poslalo Fedexom kit sa svim papirima, kad je paket bio spreman zvali smo njih, oni su opet poslali Fedex po kit i mi nismo s nicim imali nista
Nakon par dana dobili smo mail da su stanice ok i da su pohranjene
Nakon mjesec dana dobili smo pismeni dokument direktno iz Belgije cini mi se, i tek smo onda platili ostatak

Draga Francesca, moje pitanje je da li ste morali kontaktirati agenciju u BiH za pohranu ili je to sve obavljeno u poliklinici Podobnik? Mi idemo u državnu bolnicu roditi pa me zanima da li netko ima iskustva s uzimanjem matičnih stanica za privatnu pohranu u inozemnu banku (konkretno nas zanima baš Cryo Save)? Znam da je Milinovićev dekret iz 2009 još na snazi, ali ove godine su ga malo modificirali zbog ulaska u EU i sad više nije zabranjeno izvoziti matične stanice, ali čini mi se da bolnice i dalje imaju zabranu vađenja ako nisu za pohranu u HR..
čizma skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 23:08   #1036
Quote:
čizma skitaljka kaže: Pogledaj post
Draga Francesca, moje pitanje je da li ste morali kontaktirati agenciju u BiH za pohranu ili je to sve obavljeno u poliklinici Podobnik? Mi idemo u državnu bolnicu roditi pa me zanima da li netko ima iskustva s uzimanjem matičnih stanica za privatnu pohranu u inozemnu banku (konkretno nas zanima baš Cryo Save)? Znam da je Milinovićev dekret iz 2009 još na snazi, ali ove godine su ga malo modificirali zbog ulaska u EU i sad više nije zabranjeno izvoziti matične stanice, ali čini mi se da bolnice i dalje imaju zabranu vađenja ako nisu za pohranu u HR..
Mi smo kontaktirali direktno u Sarajevo

Stvarno ne znam kako je u bolnicama u ovom slucaju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 07:49   #1037
podižem temu! zanima me, u kojem slučaju krv nije dobra za pohranu? primjerice, prošli put su mi odbili donaciju jer sam imala mekonijsku plodnu vodu. zna li netko te uvjete?
sad imam trudnički dijabetes i hipotireozu, može li to utjecati na primanje?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 12:06   #1038
Uff i mene ovo zanima. idem čitati odozada da sve saznam
a i da netko da svoja iskustva kako je to nakon što smo ušli u EU.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 17:58   #1039
hitno mi je...pa bi molila ako je netko u skorije vrijeme pohranjivao mat.stanice preko Biosave tvrtke...(ili neke druge)
za prvo dijete imam pohranjene na Rebru,sad za drugo bi htjela u drugoj banci pohraniti...
frogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 11:55   #1040
Dižem malo temu iz prašine
Jel ima tko kakve informacije kakav je sad stav bolnica prema privatnim tvrtkama za pohranu matičnih stanica i kakav je zakon sad u svezi toga? Kontaktirala bi neku od ovih privatnih tvrtki,tj. predstavnika al ne znam hoće li bolnica radit probleme
Točnije, splitsko rodilište
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.