Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2014., 14:29   #9341
Znam da se sve tako osjecate al eti istresam se ovdje gdje me nitko ne pozna
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Old 23.11.2014., 14:33   #9342
Oprostite na pesimizmu i crnim mislima i opterecujem vas svojim problemima al kad stvarno nitko ne zna sta se u meni dogadja, nikom nisam ni rekla da radimo na bebi, sakrivam to jer ne zelim zaljenje, prijatelja nemam, jer su mi se sve prijateljice udale, i otisle u druge gradove pa cak i u druge drzave, ostala sam sama. Mami nema sanse da se tako otvorim jer bi ju samo opteretila svojim problemima a to ne zelim.
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Old 23.11.2014., 14:54   #9343
Vampirko koliko se ono trudite sad oko drugog? Postoji li neki konkretan razlog zasto mislis da bi imala neku malignu bolest ili nesto slicno? Imas kakve simptome? Genetsku predispoziciju? Ili je to potaknuto samo time sto jos nisi trudna? Koliko ono godina imas? Gle, realno, prica ima svakakvih, ali nema razloga da se radi tih prica tako bojis.
Probaj se smiriti. Znam da zelis dijete, ali da li bi stvarno svijet propao da imate samo jedno? Nemoj si unistavati lijepi zivot koji vec imate kao obitelj. A ljudima koji te to ispituju komotno odgovori da je to vasa privatna stvar, ili nesto u istoj dozi neugodno po tu osobu. Nisi ti nikome duzna niti se opravdavati niti polagati racune.
Sto se tice tudih ocekivanja, zajebi to. Nemaju sto tuda ocekivanja traziti po tvom zivotu. Osim toga, koliko parova ima samo jedno dijete. Jesu li radi toga manje obitelj i zakazali po nekom savrsenom pravilu kako bi trebala izgledati jedna savrsena hrvatska obitelj??
Sto se tice svojih ocekivanja, dajes sve od sebe da ostvarite i zelju za drugim djetetom, ali iskreno, nisi ti radi toga nista manje vrijedna, niti bi to trebala biti tvoja ocekivanja u kojima si zakazala. Ali ako radi depresije ili radenja na drugom djetetu zanemaris svoje prvo dijete, onda jesi zakazala. Ne znam jel me kuzis sto zelim reci.
Tvoja zelja je tvoja zelja, vrlo vjerojatno ce se ostvariti, ali ne smijes dozvoliti da radi neuspjeha u tome u svemu ovom ostalom sto imas i koje ti cini zivot bogatim ne uzivas. Kao sto mi koje jos nemamo djecu ne smijemo dozvoliti da time nasi brakovi i odnosi u braku manje vrijede, tako isto ni ti koja zelis drugo ne smijes dozvoliti da obitelj koju vec imas cinis manje vrijednom.
Znam da ti u ovom stanju sve ovo sto sam ti napisala nije neka utjeha... ali zelim ti reci da se ne smijes prepustiti tome. Odi na pregled, vidit ces sto ce ti gin reci, i ako postoji ikakav problem lijepo cete ga rjesavati korak po korak. >99% stvari koje mogu stvarati probleme u zacecu se da rjesiti.

__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 23.11.2014., 15:37   #9344
vampire :*
dinda83 is offline  
Old 23.11.2014., 15:37   #9345
Vampire ja sam prije godinu i po dana imala operaciju na kojoj mi je izvađen jedan jajnik. I doktor mi je na dogovoru za operaciju rekao:vi ste mlada žena, nastojat ćemo sačuvat drugi, ali ako išta bude ukazivalo na bilo kakvu mogućnost malignosti, ja vam odmah kažem izvadit ću sve vani, jer je vaš život važniji od bilo čega drugoga.

Taj osjećaj da sa 30 možeš praktički uć u menopauzu, nemati više djece i sl me ubijala.

Ali mi je onda muž rekao: jel bi to stvarno bila najgora stvar. Važnije je da ti budeš dobro, da te ja imam, da te naše dijete ima pa da i nemamo djece, nije to najgora stvar ima i drugih mogućnosti.

Na svu sreću, sve je prošlo ok, ja sam i dalje plodna, valjda , ali mi je to puno pomoglo da posložim neke stvari u glavi.

Ustvari sam posložila bila prioritete ovako:1. probudit se iz narkoze
2. nadam se da nije zlućudno
3. drugi jajnik je zdrav

Kad sam se probudila šta je već bio plus, mi je doktorica reklave je dobro bolje nego smo se nadali. To mi je bilo dosta.

Tek sutra kad sam izašla iz intenzivne sam pitala šta je drugim jajnikom.

Ja sam sigurna da ćeš i ti opet rodit kao i ja, ali nemoj dozvoliti da te toliko ubija.

Ne upravljaš ti svojom jajnom stanicom, ni muževom spermom ni implementacijom da bi to osjećala kao osobni neuspjeh.

Zadnje uređivanje Garf : 23.11.2014. at 16:09.
Garf is offline  
Old 23.11.2014., 16:37   #9346
Blizanka, trudimo se godinu dana, ne postoji konkretan razlog mog straga za bolestine, nego jednostavno moja psiha.
Hipohondar, valjda, ne znam.
Nemam nikakvih simptoma, dapace osjecam se jako dobro, ciklusi redovni, sve ok, po mom, al taj strah iznutra.
Kazes da mi tvoj post nije utjeha, draga moja bas suprotno, toliko si me prizemljila da sam ti jako zahvalna na tome sto si se potrudila toliko opsirno mi odgovoriti, hvala ti. Imas pravo, imam sina kojeg volim vise od icega i muza kojeg volim i koji voli mene i sta mi vise treba. Ajme pa kako sam bila glupa, slijepa i zanesena tom novom trudnocom da me totalno zaslijepilo. Mislim, i dalje zelim bebu ali otvorila si mi oci. Imam za kog zivjeti, imas pravo i ne smijem ni slucajno to zapostaviti, ni slucajno jer tek tad cu zakazati.
Draga moja ti si predivna osoba, prijateljica kakvu bih htjela imati.
Hvala.
Garf, hvala i tebi sto si mi pomogla uvidjeti sta je u zivotu bitno.
Ja se nekad tako zanesem i izdvojim tu jednu zelju koja mi nije ispunjena toliko uzdignem iznad svega da sve ostalo sto je zapravo i najvaznije ostavim po strani i zanemarujem.
Moram ove vase rijeci zapamtiti i drzat se toga u zivotu.
Jebote, kako malo cijenim on sto imam. Nisam ni svjesna koliko sam sretna.
Uh, hvala vam cure!!
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Old 23.11.2014., 16:58   #9347
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Iskreno, mislila sam da imaju još koju funkciju osim ove. I ja ih koristim u tu svrhu, tako da znaš, ali možda bi bila ispala smješna da sam rekla Meni je sada bila curica kako su trakice i pokazale, ali sam imala samo jedan odnos i to na dan ovulaciju, a na prehranu nisam baš pazila. Nadam se da će i sljedeći put biti trakice u pravu, iako mi je najvažnije da bude sve u redu... Koliko prije odnosa se testiraš ph trakicama, ti bude baš jako crvena boja ili više narančasta?
eto bolja da sam ja rekla ako ste imali odnos na o ona ti je dečko a pošto ti je ph kiselost vaginalne flore a nije lužnata trebala si napraviti da bude luznata jer kiselost ti ubija xy spermiče tako da su ti šane 50:50
inače prehrana i tempirani odnosi povečaju šanu do 90 %
ph koristim od svake zadnje m do ovulacije 2x dnevno uto cim postaje luznata pojačavam unos kalcija(mljeko)(mi očemo curicu)
Neznam koje ti imaš ali kod mene su drugacije boje koje uspoređujem grafom





vampirewoman
o draga samo ču ti poslat poljubac i
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Old 23.11.2014., 17:00   #9348
Vampirko nisi glupa. Sve se mi s vremena na vrijeme ulovimo necega ko pijan plota, ali ako i kad dode do toga, to treba shvatiti ko fazu. Naravno da nas ovakve stvari kao imanje bebice cine tuznima. Pa koliko sam samo ja puta tu kukala i suza isplakala! Ali trebamo se isplakati i dici glavu i uloviti se za ono sto imamo. Treba zahvaljivati na svakoj lijepoj stvari koja nam se dogodila, a ne svoj zivot ocjeniti po onoj losoj jer onda iskreno one dobre ni nemaju bas previse smisla.
Bit ce to sve ok, vidit ces! Sad si to izbacila iz sebe. Izrekla si to. I sad lijepo glavu gore i pozitivne misli. Na bebici radite i dalje, ako postoji kakva zapreka, lijepo cete je rjesiti i lijepo korak po korak suocavat se s problemima.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 23.11.2014., 17:08   #9349
...al daj ti pisni sad jos jedan test za svaki slucaj, obzirom da je onaj od jutros bio nevazeci
dinda83 is offline  
Old 23.11.2014., 17:51   #9350
vampire samo cu ti reci da se slazem sa svim sto je blizanka rekla. imas svoje dijete, muza. imas obitelj, budi sretna. Pokusaj se malo manje opterecivati hoce li drugo dijete doci ili ne. Ako je sudjeno hoce, ne onda kada ti to zelis nego kad je odredjeno, a ako nije sudjeno imas jedno dijete i uzivaj u njemu. Za druge, sta te briga sto ce drugi govoriti. Lijepo kazes to je nasa privatna stvar i gotovo. Nemas se nikome opravdavati za nista, a kamoli za takve intimne stvari. ja zaista ne kuzim uopce ljude koji takve stvari imaju hrabrosti pitati. Ja se sama nebi usudila pitati to vlastitu sestru kamal nekog drugog. sta mene briga necija intima jebemu.
i ne, nisi razocarala nikoga niti ces, zasto bi. imas obitelj, uzivaj u njoj... puno nas je zasljepljeno s onim sto jako zelimo pa zaboravimo na ono sto imamo, a i cesto se desi da izgubimo i to sto imamo, i gdje smo onda... vjerujem da smo sve mi cesto u depresiji i razmisljamo kao i ti, ali to prodje draga.. samo otovori oci i vidjet ces da nije sve tako crno...

saljem ti veliku veeeliku

ostale cure, pa kako provodite nedjelju? Mi se jutros kasno ustali, rucali i isli u setnju i na kavicu s kumom. lijepa suncana nedjelja.. bas sam napunila baterije ovaj vikend, cijela sam optimisticna.. jos malo pa ulazimo u najljepsi mjesec u godini, nadam se da cemo napraviti tu listu bozicnih plusica
__________________
My Ovulation Chart

:)
ciculina is offline  
Old 23.11.2014., 18:08   #9351
Tuznjikav i suncan dan...uhhh ima nas jos...nista, sutra sa osmijehom na licu a danas dovrsit tugu
__________________
...and when he looks at me,his blue eyes tell his soul..
hipost is offline  
Old 23.11.2014., 19:01   #9352
Quote:
mazuljkić kaže: Pogledaj post
eto bolja da sam ja rekla ako ste imali odnos na o ona ti je dečko a pošto ti je ph kiselost vaginalne flore a nije lužnata trebala si napraviti da bude luznata jer kiselost ti ubija xy spermiče tako da su ti šane 50:50
inače prehrana i tempirani odnosi povečaju šanu do 90 %
ph koristim od svake zadnje m do ovulacije 2x dnevno uto cim postaje luznata pojačavam unos kalcija(mljeko)(mi očemo curicu)
Neznam koje ti imaš ali kod mene su drugacije boje koje uspoređujem grafom





vampirewoman
o draga samo ču ti poslat poljubac i
I mi želimo curicu, i bila je curica ali sam ju izgubila u 20tt Imamo pišonju... Problem mi je što mi nije svaki ciklus redovit i onda ne znam koliko još imam do ovulacije da bi mogla tempirati odnos, ovako sam imala jedan kada je test bio pozitivan i ph pokazivao curku i ispalo je tako, ali na žalost, izgubili smo je... Već imamo sobicu za curicu, nadam se da će nam se želja i ostvariti a opet je jedino važno da bude živo i zdravo, pogotovo nakon ružnih stvari koje čovjek doživi...
početnica is offline  
Old 23.11.2014., 19:05   #9353
Vampirewoman,imam osjećaj da sam ja bila u istom stanju kao i ti. Toliko sam željela sve to o čemu govoriš, ostvarilo mi se, a istog trena gotovo i nestalo kada sam izgubila trudnoću... Sada polako živim, i veselim se novom pokušaju i nadam se novom uspjehu, ovaj put sa sretnim završetkom. Ali uvijek ću biti zahvalna na tome što imam, na ovo čudo tu kraj mene, na suprugu i ostalome... Druga beba je jakooo velika želja, za koju se nadam da će se ostvariti kada za to bude trenutak... Sretno i tebi!
Blizanka, garfhvala vam puno i meni ste pomogle vašim riječima i totalno ste u pravu, hvala vam!!!
početnica is offline  
Old 23.11.2014., 19:59   #9354
Vampire svi imamo svoje strahove, ja sam isto uglavnom hipohondar kao i ti, mene je strah da necu moci imati niti jedno dijete, glupo je al si onda umislim da sam si sama kriva jer sam cekala da imam 26 godina, onda se sjetim da narkomani imaju djecu a ja ne i tako, svatko se bori sa svojim demonima :-/ dobro je dok su misli a ne bolest, trebali bi u biti svi biti sretni sto smo zdravi, a ostalo polako, ma da to nije uvijek lako kad ostaneš sam sa sobom :-/
andrea1988z is offline  
Old 23.11.2014., 20:03   #9355
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
I mi želimo curicu, i bila je curica ali sam ju izgubila u 20tt Imamo pišonju... Problem mi je što mi nije svaki ciklus redovit i onda ne znam koliko još imam do ovulacije da bi mogla tempirati odnos, ovako sam imala jedan kada je test bio pozitivan i ph pokazivao curku i ispalo je tako, ali na žalost, izgubili smo je... Već imamo sobicu za curicu, nadam se da će nam se želja i ostvariti a opet je jedino važno da bude živo i zdravo, pogotovo nakon ružnih stvari koje čovjek doživi...
Znam, nakom spontanog mi je bilo se jedno što če biti evo nakon dvije godine vratila mi se zelja ako uspijem uspijem ako ne mislim da če biti sve jedno kad te pogleda onim okama
iako mi mame koje imamo dečke uvjek zelimo curicu i ja se nadam da če nam se zelje ispuniti
meni su cikusi redoviti i pratim ih od 3 mjeseca ove godine i O je uvijek 13 ili 14 dan
kad ti mozeš krenuti opet koliko je prošlo ?
Jesi li se oporavila od svega ?
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Old 23.11.2014., 20:12   #9356
Quote:
mazuljkić kaže: Pogledaj post
Znam, nakom spontanog mi je bilo se jedno što če biti evo nakon dvije godine vratila mi se zelja ako uspijem uspijem ako ne mislim da če biti sve jedno kad te pogleda onim okama
iako mi mame koje imamo dečke uvjek zelimo curicu i ja se nadam da če nam se zelje ispuniti
meni su cikusi redoviti i pratim ih od 3 mjeseca ove godine i O je uvijek 13 ili 14 dan
kad ti mozeš krenuti opet koliko je prošlo ?
Jesi li se oporavila od svega ?
Malo je prošlo, jako malo, nekoliko dana... Ponosna sam na sebe kako sve podnosim. Uvijek sam se divila ženama koje su doživjele nešto tako i mislila kako ja to ne bi mogla podnijeti, a da izađem zdrave glave iz svega... Dok mi se samoj nije dogodilo i vidim da zaista, ono što te ne ubije te ojača i da ti bog nikada neće poslati nešto što ne možeš podnijeti...
Ja planiram krenuti u 4. mjesecu, ali ću pratiti ovulaciju već od prvog ciklusa, da vidim kako će biti nakon ovog...
početnica is offline  
Old 23.11.2014., 20:31   #9357
Svima :*
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Old 23.11.2014., 20:40   #9358
Quote:
vampirewoman kaže: Pogledaj post
Zapravo ovo je mene jako pogodilo on tvrdi da uopce nije bed sto jos nisam trudna, kao bit cu. Ali mene to toliko opterecuje da ne to strasno. Htjela bih da me ljudi prestanu ispitivat kad ce drugo dijete, htjela bih da muzu rodim jos jednog bebana, htjela bih djetetu starijem roditi brata ili sestru, htjela bih sebi roditi malu princezu ili princa, bakama unuce jos jedno.
Imam osjecaj da sam zakazala, da nisam ostvarila tudja i svoja ocekivanja. Jooooj kako da se izvucem iz ove depresije.
Muz me ne shvaca, nemqm s kim pricati o tome, ali bas nemam. A opet ni ne zelim, jer bi tako pokazala svoju najvecu slabost, a znate kakvi smo mi ljudi skrivamo od drugih sta nas boli.
Smjesak ma lice i ajde dalje a to je nekad tako tesko.

Iste, ali bas iste stvari mene muce! Kao da su iz mojih usta izasle.
Ja sam si u glavi malo poslozila stvari u zadnje vrijeme. Zahvalna sam na muzu i sinu i ako mi je sudeno jos jedno dijete, opet ce se dogoditi, ali ce se i roditi zdravo. Ako nije, nece se... Tako sam prihvatila i sad lakse zivim
Hvala Blizanki i Garfu na 'spustanju na zemlju' ponekad stvarno covjek zaboravi bii zahvalan na onom sto ima

Quote:
vampirewoman kaže: Pogledaj post
Oprostite na pesimizmu i crnim mislima i opterecujem vas svojim problemima al kad stvarno nitko ne zna sta se u meni dogadja, nikom nisam ni rekla da radimo na bebi, sakrivam to jer ne zelim zaljenje, prijatelja nemam, jer su mi se sve prijateljice udale, i otisle u druge gradove pa cak i u druge drzave, ostala sam sama. Mami nema sanse da se tako otvorim jer bi ju samo opteretila svojim problemima a to ne zelim.
Na pesimizmu?! A ja ovdje cvilim vec par dana sto sam izgubila bebu u 7-om tj trudnoce, a pocetnica u 20-om i znam da je njoj sto put gore, ali znas kako se kaze: svakom je njegov kriz najtezi
Ovdje smo da se istresemo i da pomognemo jedna drugoj

Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Vampirewoman,imam osjećaj da sam ja bila u istom stanju kao i ti. Toliko sam željela sve to o čemu govoriš, ostvarilo mi se, a istog trena gotovo i nestalo kada sam izgubila trudnoću... Sada polako živim, i veselim se novom pokušaju i nadam se novom uspjehu, ovaj put sa sretnim završetkom. Ali uvijek ću biti zahvalna na tome što imam, na ovo čudo tu kraj mene, na suprugu i ostalome... Druga beba je jakooo velika želja, za koju se nadam da će se ostvariti kada za to bude trenutak... Sretno i tebi!
Blizanka, garfhvala vam puno i meni ste pomogle vašim riječima i totalno ste u pravu, hvala vam!!!
I mi smo htjeli curicu jaaaako
Mozda zato jer sam ja toooolikooo zeljela mozda se zato i sve tako i dogodilo...ne znam
Ima ona pjesma od Toni Braxon How could an angel brake my heart pa mi se cijelo vrijeme mota po glavi onaj stih:
I wish I didn't wish so hard....

Quote:
mazuljkić kaže: Pogledaj post
Znam, nakom spontanog mi je bilo se jedno što če biti evo nakon dvije godine vratila mi se zelja ako uspijem uspijem ako ne mislim da če biti sve jedno kad te pogleda onim okama

iako mi mame koje imamo dečke uvjek zelimo curicu i ja se nadam da če nam se zelje ispuniti

meni su cikusi redoviti i pratim ih od 3 mjeseca ove godine i O je uvijek 13 ili 14 dan

kad ti mozeš krenuti opet koliko je prošlo ?

Jesi li se oporavila od svega ?

I vi zelite curicu

Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Malo je prošlo, jako malo, nekoliko dana... Ponosna sam na sebe kako sve podnosim. Uvijek sam se divila ženama koje su doživjele nešto tako i mislila kako ja to ne bi mogla podnijeti, a da izađem zdrave glave iz svega... Dok mi se samoj nije dogodilo i vidim da zaista, ono što te ne ubije te ojača i da ti bog nikada neće poslati nešto što ne možeš podnijeti...

Ja planiram krenuti u 4. mjesecu, ali ću pratiti ovulaciju već od prvog ciklusa, da vidim kako će biti nakon ovog...
Divim ti se stvarno! I mi planirano ponovno krenuti oko 4. mjeseca, a temp i lh cu krenuti nakon prve m
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Old 23.11.2014., 22:03   #9359
Vanna Bee Vol.15

pa koja zena ne zeli curicu?

ak i govore da ne zele, ja im ne vjerujem
dinda83 is offline  
Old 23.11.2014., 22:16   #9360
Quote:
dinda83 kaže: Pogledaj post
pa koja zena ne zeli curicu?

ak i govore da ne zele, ja im ne vjerujem
to i ja mislim gledam svoje fredice s s curkama ljubomorna sam kao ih obalače, šnalice ,haljinice, torbice kako se maze a ovaj moj izbor trenerka ili jeens mozda kakvi prslukič, begeri kamioni po cile dana . čak sam ga jednom obukla u svoju haljini i namazala bila sam cila ponosna, tu večer smo se super zabavljali samo mm nije baš bio oduševljen
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.