Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 09:02   #4221
Pliz cure, bila bih zahvalna, jel zna koja novije info kako izgleda dogovoreni carski u Petrovoj?
Jel se dodje dan prije? Kad rade klistir, jel dijete cijeli dan s nama, kad otpustaju, itd?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 12:40   #4222
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
a mene strah tog carskog katastrofa
morati cu ici jer mi je miom taman tuda gdje dijete prolazi i nema sanse da prode kraj njega

radije bi prirodan porod nego bilo sto. oporavis se za par dana, a ovo je ipak operacija, a oporavak cujem katastrofa, da neke mjesecima taj rez jos boli. i jos povezano s mojim strogim mirovanjem od samog pocetka. valjda cu s tek iz kreveta za 6 mjeseci dici

a onda na jos jednu operaciju da mi maknu miom...
meni je npr oporavak prošao fenomenalno!! nemoj da te sraše priče drugih.svi smo mi priča za sebe. nakon 5 h trudova na gelu, otvorena 4 cm, bebač veliki,nije se mogao spustiti u zdjelicu završila na carskom. nakon buđenja bebač pokraj mene, sve super prošlo. prespavala sam skoro cio sljedeći dan. da,osjećaš bolove al su podnošljivo uz inekciju voltarena. žeđ je najgora al sve prođe.ja bi ih radije 10 pua rodila na carski nego jedno prirodno. već 4.dan sam marširala hodnikom koda nikad nisam ni rodila! tako da,smiri se i pokušaj uživati u zadnjim danima trudnoće
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:58   #4223
hvala ti, bas si me utjesila
mada mi sve oko mene govore da bi radije na carski, ono nema trudova 24 sata i to, ali operacija je to ipak
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 08:36   #4224
vlovrec ...netrebas se bojati carskog...tako sam ija mislila u prvoj trudnoći i bilo me strah epiduralne ...al sve prošlo u najboljem redu ...da boljelo je 24 sata nakon ali uz (cafetin) kaj sam dobila u bolnici bilo podnošljivo...digli mr nakon 24 sata i poslje sam normalno hodala i tuširala se sa šavom (samo sa vodom) sve je bilo podnošljivo uz mog malog uz mene
ajngel_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 08:59   #4225
ja/sam vec sad skoro nepokretna radi mirovanja od pola godine i jakih bolova od mioma, pa onda jos i ta bol od rezanja. toga me strah
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 19:02   #4226
Kad najranije pustaju doma nakon carskog?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 19:17   #4227
kod nas tjedan dana minimalno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 12:25   #4228
ja sam doma išla 5. dan. s tim što se dan operacije računa kao nulti.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:20   #4229
šogoricu su pustili 3. dan na sv. duhu. bila je gužva u rodilištu
kim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 17:35   #4230
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Kad najranije pustaju doma nakon carskog?
Vinogradska 4. dan ako je sve OK.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:48   #4231
Evo i mene da kazem nesto o carskom Prije tri godine sam imala dogovoren carski i prosao je Prvi dan je hmmm tezak,ali cim sam prvi put stala na noge sve je krenulo na bolje..vec sljedeci dan sam bila sposobna za ustati,istusirati se ,uzimati bebija iz krevetica..a nakon sedam dana sam bila kao nova.Iz bolnice sam izasla cetvrti dan! Sad cekam drugu bebu Nadam se da ce mi carski proci isto kao i prvi!
Zanima me da li je drui carski tezi od prvog,odnosno oporavak ili je mozda laksi
lovemakeup is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:20   #4232
Ja sam izasla sesti dan. Takva procedura u petrovoj. Bilo sve ok. I mene zanimaju iskustva drugog carskog. Koliki vam je razmak? Oporavak? Raz na istom mjestu? Sto vam padne na pamet. Prvi put sam zavrsila na hitnom ali drugi put bi mogao biti dogovoreni zbog uske zdjelice...
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:04   #4233
Moja cimerica u rodilištu je imala drugi dogovoreni carski. Rez na istom mjestu, rodila malo prije ponoći, digli ju sutradan oko podne (isto kad i mene koja sam rodila u 6 ujutro), išla doma 4. dan. Razmak između dvoje djece 1 god i 7 mj. Nisam imala osjećaj da joj je teže jer je drugi carski u pitanju. Vinogradska.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 08:11   #4234
Super za cimericu. Ja sam spinalnom. Valjda ce i slj put bit tako. Ono proslo sve ok. Nisam trebala ni onu inekciju svaki dan primat, za zgrusavanje krvi ilisto vec. Cime su primale
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 10:51   #4235
Cure jel ima ikoja bolnica u ZG u kojoj ides po defaultu na carski ako je beba na zadak? Iako je 2. trudnoca i 1. dijete rodjeno vaginalno (naglavce)?

Citajuci razna iskustva cini mi se da sve ovisi o doktoru kojem padnes u ruke kada dodjes na porod
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 23:28   #4236
Quote:
bugaboo kaže: Pogledaj post
Cure jel ima ikoja bolnica u ZG u kojoj ides po defaultu na carski ako je beba na zadak? Iako je 2. trudnoca i 1. dijete rodjeno vaginalno (naglavce)?

Citajuci razna iskustva cini mi se da sve ovisi o doktoru kojem padnes u ruke kada dodjes na porod
Opet ja i Vinogradska. Druga cimerica je imala bebu okrenutu na zadak i dogovoreni carski.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:17   #4237
Super, hvala!
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:49   #4238
Quote:
bugaboo kaže: Pogledaj post
Super, hvala!
Nema na čemu. Tek sad vidim nastavak pitanja. Njoj je bila prva trudnoća, ne znam ima li razlike ako je drugo dijete na zadak.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 09:05   #4239
evo i mene sa mojim iskustvom spinalne.ali napomenucu to sam bila samo ja,da nebi uplasila ostale.spinalnu sam dobila zbog poroda koji je zapoceo prirodno ali zbog nespustanja bebe nakon 7 h trudova doktor se odlucio na sekciju tj.carski rez.nakon sto sam dobila spinalnu anesteziolog me pitao osjecam li noge.zbilja nisam osjecala noge ali nisam ni ruke i ubrzo nisam mogla disati.imala sam osjecaj kao da se gusim i nemam zraka.zatim mi je anesteziolog stavio masku na lice i rekao evo sad cete bolje disati evo malo kisika.bila je to opca anestezija.sljedece cega se sjecam je da cujem bebu kako place.probudila sam se dosla k sebi.anestezilog je ostao samnom 2 h u radjaoni i objasnio mi da je to bio visoki spinalni blok koji ne samo da je zahvatio dio ispod struka vec je otisao i iznad struka,da se rjetko desi ali se desi.naravno da mi nije bilo ugodno ali proslo je bez vecih posljedica.sutradan sam vec mogla dojiti bebu doduse teze jer sam imala strahovite bole u vratu od spinalne.imala sam osjecaj da nemogu drzati glavu na ramenima ali moja me beba motivirala pa sam morala zbog njega izrdzati.bol u vratu je trajala svih 6 dana dok smo bili u bolnici uz ujutro i uvecer injekciju protiv bolova.kad sam dosla doma namazala sam vrat deep relief-om i nakon pol sata kao da nikad nista nije bilo dok se bolnici uz injekcije analgetika bol samo smanjila da mogu izdrazi, nije potpuno prestala.evo sad sam godinu dana nakon poroda i neznam kakav bi sljedeci porod zeljela jer sam prakticki iskusila i prirodni i carski istovremeno.mogu samo reci buducim mama hrabro naprijed,sve se to izdrzi i prezivi!
lukaimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 09:41   #4240
Ja ću isto napisati svoje iskustvo s carskim rezom. Imala sam dogovoren carski na Svetom Duhu jer je beba bila na zadak. Imala sam gestacijski dijabetes i beba je bila procijenjena na barem 4 kg pa su to bili još dodatni razlozi za carski. Ja sam silno htjela prirodni porod, ali sam znala da je carski sigurniji kad je već beba okrenuta na zadak. I imam dosta dobro iskustvo s carskim, iako je to ipak operacija. Oporavak je prošao puno bolje nego što sam očekivala. Bila sam spremna na sve i svašta nakon što sam čula razne priče. Normalno sam dojila, već drugi dan stala na noge i uzimala i presvlačila dijete. Treći dan sam išla kući. Bila je velika gužva u rodilištu, a sa mnom i bebom je sve bilo ok pa su nas pustili.
Znam da neke žene nemaju lijepa iskustva s carskim, ali moje nije bilo tako loše. Ne znam hoću li opet morati na carski sad u drugoj trudnoći, ali idem bez onog straha koji sam imala prije dvije godine. Znam da se mame uplaše tog carskog nakon što čuju tuđa (loša) iskustva jer sam točno tako i ja reagirala. Ali nije svaki put tako grozno i sve muke i strahovi na kraju prođu.
sade1602 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.