Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 17:39   #41
Drago mi je da se ova tema obnovila.Planiram bebu u firmi sam 1,5 godinu i ja sam od onih koje su imale uvjet!Morala sam garantirati da do kraja ove godine neću ići na porodiljni.U mojoj firmi odsustvo s posla zbog bolesti djeteta se glada kao kriminalno dijelo.S obzirom da prepostavljam da će biti problema ako ostanem trudna zanima me kako stoje stvari s zakonom?S obzirom da se odjave recimo mogu napraviti 15 dana unatrag da li me može tako preći :kao npr. da su mi dali otkaz prije nego su znali da sam trudna ili nešto slično?inače imam ugovor na neodređeno.Smatram da bi trudnica trebala raditi što duže(tako sam i sama u prvoj trudnoći) ali trenutni posao mi je jako stresan najviše zbog šefice koja stvara nepodnošljivu radnu atmosferu.Znam da čete reći da sam glupa ali i mene muči dvojba da li korektno recimo nakon 1,5 godine otići na porodiljni i da li korektno otići odmah na bolovanje odmah?
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 08:51   #42
ja sam imala tu nesreću(tj veliku moju sreću ) da sam zatrudnila jeno dva mjeseca nakon što sam dobila posao .na sreću moj poslodavac je bio korektan i ostala sam na poslu,bila sam na održavanju i primala plaću i sve ostalo....
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 20:34   #43
taman dobila posao,odnijela dokumente i taj dan saznala da sam trudna
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 10:40   #44
[QUOTE=lorena3242;11576483]Drago mi je da se ova tema obnovila.Planiram bebu u firmi sam 1,5 godinu i ja sam od onih koje su imale uvjet!Morala sam garantirati da do kraja ove godine neću ići na porodiljni.U mojoj firmi odsustvo s posla zbog bolesti djeteta se glada kao kriminalno dijelo.S obzirom da prepostavljam da će biti problema ako ostanem trudna zanima me kako stoje stvari s zakonom?S obzirom da se odjave recimo mogu napraviti 15 dana unatrag da li me može tako preći :kao npr. da su mi dali otkaz prije nego su znali da sam trudna ili nešto slično?inače imam ugovor na neodređeno./QUOTE]

bila trudna ili ne, ako imaš ugovor na neodređeno ne možeš samo tako dobiti otkaz
tj. poslodavac treba imati dobar razlog i dobro objašnjenje za tvoje otkaz (a ti možeš koristiti sve sindikalne i pravne mehanizme zaštite). jedino te može proglasiti tehnološkim viškom, ali onda na tvoje mjesto ne smije neko vrijeme zaposliti nikoga, što mu nije nešto.
ako zna da si trudna - ne smije ti nikako dati otkaz, tako da bh ja svjetovala reći što prije
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 21:32   #45
Ako je proglase tehnološkim viškom, na to radno mjesto ne smije nikoga zaposliti sljedećih 6 mjeseci, ali ima caka da može zaposliti nekoga drugog na to mjesto sa drugim nazivom radnog mjesta.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:49   #46
Kada čitam sve ove postove, to je užasno! Iskreno, uopće ne znam što mene čeka. Trudna sam nekih mjesec dana a radim u sadašnjoj firmi malo više od godinu dana. No situacija i nije idealna. Plaća je vrlo neredovita, atmosfera napeta i iako sam inače po prirodi veliki radnik, zaista razmišljam o tome da jednostavno odem na bolovanje... a onda opet s druge strane mislim da nije fer prema njima (ko da su oni fer prema meni).

Jednostavno u takvim situacijama čovjek ne zna što napraviti. Ja znam da ću umrijeti od dosade u iščekivanju bebe..morala bi pothitno naći neku jako dobru zanimaciju.
Uopće ne znam što ću napraviti..kad ću reći..kad otići..ne znam..muči me i to što ni doprinosi nisu plaćani i još svakakve komplikacije..
Happily is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:58   #47
Definitivno je užas što upće postoji ova tema na forumu.Ali to je naša svakodnevnica.A kada pomislim da se ko fol u našoj državi vodi politika za povečanje nataliteta i pustih priča naših zastupnika o zaštiti majke i trudnica loše mi je.Kod mene je isto jako stresna atmosfera ali druge je sve ok.Plaća je uredna i relativno pristojna.Atmosfrea je takva zbog šefice koja je kreten.Kolegice su mi suuuuuuuuuuper i njima bi bilo jako drago da zatrudnim.i one bi me potjerale na bolovanje.Bojim se aždaje šefice koja će dobiti slom živaca (one koje su drugi put trudne nazvala je jednom rasplodnim kravama npr.).Najgore je što moje radno mjesto nije lako zamjenjivo.Bojim se da u napadu ljutnje što sam ostala trudna(ako se to dogodi) ne smulja nešto i što ću ja onda.Zato me zanimaju pravni aspekti.I ja sam po prirodi radoholičar(prvu trudnoću sam odradila skroz), ali bojim se da bi ovdje kidnula što prije.Nije mi baš u skladu s mojim razmišljanjima ali...
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 19:13   #48
Evo ja u ponedjeljak idem na razgovor i testiranje za posao koji jako želim. Već sam 10 mjeseci na određeno, prijavljena na minimalac (ostalo na ruke) ali ako ovo bude ok, onda ćemo krajem sljedeće godine početi raditi na prinovi.
Dotad ćemo riješiti neke stvari da nam bude lakše ako mi ne daju ugovor na neodređeno.
A ako uspijem dobiti na neodređeno, muž i ja smo razgovarali da bi imali dvoje za redom. Tako bih kad mi završi porodiljni s prvim djetetom, odmah išla na čuvanje druge trudnoće a potom i na porodiljni. Tako da sam doma negdje tri godine. Želimo dvoje djece, a znam kako je nakon tridesete sve malko teže pa želimo to napraviti ovako.
Ja bih ustvari najviše umjesto da sam toliko na porodiljnom, da mogu raditi na pola radnog vremena da ne poludim stalno s klincima, ali bojim se da je to čista mašta...
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 18:53   #49
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
...otkaz ne mozete dobiti, a ako ga i dobijete, tuzite kretena koji vam ga je dao za veliku odstetu koju cete sigurno dobiti i s vremenom trazite nakon porodjajnog drugi posao gdje ce vam sigurno biti bolje nego kod kretena.....
hmm.. nece vam se svidjeti ovo sto cu reci ali jeste li ikad razmisljali kako je jednom poslodavcu? i sto se sve moze promijeniti u tih godinu i pol... i kako je osobi koja vas mijenja i nakon toga dobije otkaz?

od mog prijatelja sestra je rodila blizance i otisla na porodiljni na 3 godine i sad trazi novi posao, bez ikakve objave...zar je to u redu prema poslodavcu?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 18:58   #50
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Evo ja u ponedjeljak idem na razgovor i testiranje za posao koji jako želim. Već sam 10 mjeseci na određeno, prijavljena na minimalac (ostalo na ruke) ali ako ovo bude ok, onda ćemo krajem sljedeće godine početi raditi na prinovi.
Dotad ćemo riješiti neke stvari da nam bude lakše ako mi ne daju ugovor na neodređeno.
A ako uspijem dobiti na neodređeno, muž i ja smo razgovarali da bi imali dvoje za redom. Tako bih kad mi završi porodiljni s prvim djetetom, odmah išla na čuvanje druge trudnoće a potom i na porodiljni. Tako da sam doma negdje tri godine. Želimo dvoje djece, a znam kako je nakon tridesete sve malko teže pa želimo to napraviti ovako.
Ja bih ustvari najviše umjesto da sam toliko na porodiljnom, da mogu raditi na pola radnog vremena da ne poludim stalno s klincima, ali bojim se da je to čista mašta...

evo ovo je meni stravicno, kad sam procitala digla mi se kosa na glavi... mozda je moje razmisljanje krivo al ja ipak imam svoje poduzece i maltretiram se po 24 sata dnevno i onda da placam nekog tko unaprijed zna da nece raditi 3 godine dok nekoga tko se trudi mozda nemam od cega platiti vise...ne znam meni je to strasno...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 20:03   #51
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
evo ovo je meni stravicno, kad sam procitala digla mi se kosa na glavi... mozda je moje razmisljanje krivo al ja ipak imam svoje poduzece i maltretiram se po 24 sata dnevno i onda da placam nekog tko unaprijed zna da nece raditi 3 godine dok nekoga tko se trudi mozda nemam od cega platiti vise...ne znam meni je to strasno...
pa ne placas ga ti vec drzava kad ode na bolovanje , a valja znas ocijenit koliko ti koji radnik vrijedi ...
i svatko ima pravo na obitelj
e da imam i ja radnike ...
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 20:19   #52
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
pa ne placas ga ti vec drzava kad ode na bolovanje , a valja znas ocijenit koliko ti koji radnik vrijedi ...
i svatko ima pravo na obitelj
e da imam i ja radnike ...
znam da drzava placa.....

poanta je samo u tome da bi ljudi htjeli novac a ne da im se raditi

ma ne kazem nista negativno za porodiljni, vec negdje sam napisala da se posao koji moji ljudi rade moze raditi i od kuce sto je savrseno al ne da je tesko naci covjeka koji je voljan raditi nego je gotovo pa nemoguce...
bez obzira koliko ljudi ne vole poslodavce vjerujem da je vecina njih s godinama postala takva upravo zato sto su zaposlenici od njih to napravili.....
gdje god sam radila to je bio zivi uzas, nekoliko dobrih ljudi i ostali piju kave i puse, presetavaju se i tracaju po pola radnog vremena..i to jos privatna poduzeca...e i onda ti kreni u svoj posao i jos pored toga zaposli zenu koja ce ti otici na porodiljni kad se konacno uhoda u posao...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 21:03   #53
Vidim da je stravično što želim dvoje djece zaredom, a ne što moj poslodavac zakida i mene i državu plaćajući mi minimalac, a ostalo na ruke

Nisam tip koji bi bila presretna doma kao kućanica i zato sam i napisala da bi voljela da mogu raditi na pola radnog vremena u tom razdoblju i iskreno smiješno mi je što se nitko ne čudi što sve poslodavci muljaju, a rad na pola radnog vremena ispada čista fantastika. Jer bi to trebalo plaćati, lakše je da netko odradi još prekovremenih sati koje mu i tako neće platiti.
Nije poanta zeznuti poslodavca, ja se kad djeca krenu u vrtić vraćam na taj posao pa bi bilo bolje da bude što lakše i bezbolnije za sve.

A djecu ću imati s poslom ili bez njega....jer bi čekajući savršene uvjete mogla dočekati i in vitro
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 21:20   #54
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Vidim da je stravično što želim dvoje djece zaredom, a ne što moj poslodavac zakida i mene i državu plaćajući mi minimalac, a ostalo na ruke

Nisam tip koji bi bila presretna doma kao kućanica i zato sam i napisala da bi voljela da mogu raditi na pola radnog vremena u tom razdoblju i iskreno smiješno mi je što se nitko ne čudi što sve poslodavci muljaju, a rad na pola radnog vremena ispada čista fantastika. Jer bi to trebalo plaćati, lakše je da netko odradi još prekovremenih sati koje mu i tako neće platiti.
Nije poanta zeznuti poslodavca, ja se kad djeca krenu u vrtić vraćam na taj posao pa bi bilo bolje da bude što lakše i bezbolnije za sve.

A djecu ću imati s poslom ili bez njega....jer bi čekajući savršene uvjete mogla dočekati i in vitro
jedan obrtnik koji godisnje ima nisam sigurna ali mislim preko 3 mil kn dobiti mora platiti drzavi 45 posto poreza, oprosti al jel to normalno? na jednog djelatnika kojeg uzimas na ugovor o radu moras platiti prko 100 posto davanja...

kako da jedno poduzece opstane uz tolika davanja?

da se drzava odrekne samo dijela koji trpa u proracun ljudi bi imali bolje place i sansu da zapravo i zive kao ljudi.....

nisu poslodavci krivi nego drzava...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 11:05   #55
Znači ti bi zabranila ženama da idu na porodiljni?Ili zapošljavala bi samo muškarce?Oprosti imaam jedno pitanje a li si ti majka?Slažem se da je nekorektno biti na nekom poslu 1-2 mjeseca i otići na porodiljni ali ako netko godinama radi kod tebe i odluči imati bebu ti bi ga katapultirala.Meni se čini da svi privatnici postaju kao fotokopije.Bit je iskoristiti radnika do maksimuma, platiti ga što manje, neplatiti ge za sve ono što se može smuljati(prekovremeni,dnevnice za službena putovanja) tako da privatniku ostane što više.Ne daj Bože da radnik odluči otići na bolovanje ili porodiljni!!!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 14:33   #56
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Znači ti bi zabranila ženama da idu na porodiljni?Ili zapošljavala bi samo muškarce?Oprosti imaam jedno pitanje a li si ti majka?Slažem se da je nekorektno biti na nekom poslu 1-2 mjeseca i otići na porodiljni ali ako netko godinama radi kod tebe i odluči imati bebu ti bi ga katapultirala.

čitaj s razumijevanjem pobogu!
little devil nie nigdje rekla da bi nekog katapultirala ako ide na porodiljni ili zapošljavala samo muškarce, nego je rekla da je nefer prema poslodavcu kad žena razmišlja da čim dobije ugovor na neodređeno ode na održavanje trudneće i porodiljne 4-5 godina...

dakle, ako nisi shvatila redCat planira zatrudniti, otvoriti komplikacije, porodiljni i čim istekne porodiljni za prvo dijete zatrudniti s drugim, otvoriti komplikacije (iako bi možda mogla raditi, ne može unaprijed znat da će trebat na održavanje trudnoće, al njoj ne pada na pamet raditi) i onda na drugi porodijni...dakle, bit će zaposlena cca 4 godine kod tog poslodavca, a da nije ništa radila...

ja se slažem s little devil, to je po meni ne fer prema poslodavcu i baš žene koje tako postupaju otežavaju položaj žena kod zapošljavanja i izazivaju zazor poslodavaca od trudnica - jer se boji da ćeš mu napraviti takvo što

ako tražimo da poslodavci budu fer prema nama, zašto ne bismo bile i mi fer prema njima? a to se ne postiže 'sad imam ugovor na neodređeno, ne mogu dobiti otkaz, idem ne raditi maksimalno što mogu, boli me dupe za sve ostalo' stavom. prava donose i obveze

razapnite me sad koliko hoćete, ali ja tak mislim.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 15:02   #57
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
čitaj s razumijevanjem pobogu!
little devil nie nigdje rekla da bi nekog katapultirala ako ide na porodiljni ili zapošljavala samo muškarce, nego je rekla da je nefer prema poslodavcu kad žena razmišlja da čim dobije ugovor na neodređeno ode na održavanje trudneće i porodiljne 4-5 godina...
.
Slažem se da to nije korektno.Tako isplanirati trudnoće meni osobno je glupavo.To uistinu ispada da je plan biti kući i ne raditi i rađati djecu da se iskoristi što ima posao na neodređeno pa poslje šta bude..Nisam tip koji će kidnit na komplikacije ako to nije potrebno.Ali ako ja počnem raditi i kaže mi se da nesmijem zatrudniti određeno vrijeme to je nekorektno.Ako provedem tri dana na službenom putu i ne dobijem 1 kn za to to je nekorektno.Ako moja nadređena kolegicu nazove rasplodnom kravom zato što je trudna (5 godina radi u firmi i ovo je drugo dijete a prvo nije rodila otkada radi u ovoj firmi) to je nekorektno.Ako netko ima 20 prekovremenih sati i ne dobije ni kunu to je nekorektno.I prema tom poslodavcu treba biti korektan?!Tema je nezahvalana
jer ima različitih poslodavaca i različitih radnika.Ja komentiram isključivo iz svoje situacije.Mislim da nisam nekorektna ako nakon skoro dvije godine što radim odem na porodiljni s tim da ne planiram na komplikacije već raditi što duže bude moguće(ako sve bude ok).Ugovor na neodređeno imam već skoro 1,5 godinu.Ili se tebi Lali Puna čini da je to nekorektno?
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 15:11   #58
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Ali ako ja počnem raditi i kaže mi se da nesmijem zatrudniti određeno vrijeme to je nekorektno.Ako provedem tri dana na službenom putu i ne dobijem 1 kn za to to je nekorektno.Ako moja nadređena kolegicu nazove rasplodnom kravom zato što je trudna (5 godina radi u firmi i ovo je drugo dijete a prvo nije rodila otkada radi u ovoj firmi) to je nekorektno.Ako netko ima 20 prekovremenih sati i ne dobije ni kunu to je nekorektno.

gle, ti si se obrecnula na little devil. ja nisam nigdje vidjela da je ona spominjala išta od ovog o čemu ti pričaš. daš mi linkove na njene postove gdje je to rekla?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 16:19   #59
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
jedan obrtnik koji godisnje ima nisam sigurna ali mislim preko 3 mil kn dobiti mora platiti drzavi 45 posto poreza, oprosti al jel to normalno? na jednog djelatnika kojeg uzimas na ugovor o radu moras platiti prko 100 posto davanja...

kako da jedno poduzece opstane uz tolika davanja?

da se drzava odrekne samo dijela koji trpa u proracun ljudi bi imali bolje place i sansu da zapravo i zive kao ljudi.....

nisu poslodavci krivi nego drzava...


baš žalim jadne poslodavce....
ako netko nije u stanju plaćati svoje obaveze nek ju zatvori....
još bi i ja trebala plaćati poslodavca zato što sam odlučila imati bebu....

mislim jako je žalosno da ženski rod ima ovakvo mišljenje , pogotovo ženski dio koji nije okusio šta to znači biti trudan ili ima nekih ozbiljnih problema protiv trudnica.....
jebe mi se za poslodavca , pogotovo kad se njemu jebe kak i da li će mi dati plaću na vrijeme ( pogotvo kad je riječ o privatniku)
koji ne bude mene pitao kad odluči zatvorit firmu ili neku drugu pizdariju...

zato jedva čekam ekipu koja ovdje priča kak je poslodavac jadan i baš me zanima kad određene osobe strefe takve mučnine , grčevi ili nedaj Bože krvarenja kako će razmišljati.......

nije ni čudo što nam je sve u kurcu kad su u većem postotku ŽENE koje su protiv žena.....
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 17:50   #60
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
zato jedva čekam ekipu koja ovdje priča kak je poslodavac jadan
tko je rekao da je poslodavac jadan?

i otkad to ne htjet nužno zajebat nekog (u ovom slučaju poslodavca) znači biti protiv žena?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.