Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2014., 12:27   #5341
Ja sam za savove koristila bivacin sprej i spasio me jer mi se sav upalio i to je ludacki boljelo! Nisam se mogla normalno okrenut u krevetu, a da ne vidim sve zvijezde.

Sprej je to lijepo hladio i brze je zacijelilo
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 13:24   #5342
Quote:
happy smile kaže: Pogledaj post
MayaG, kako mislis jedan wc na cijelo rodiliste??

Mi smo u sobi imali wc (i ja sam rodila u klc)
Quote:
slonić dumbo kaže: Pogledaj post
Ovo sam se i ja pitala. Ok, neke sobe nemaju wc, ali ima ih i koje imaju... Nadam se da će me ovaj put zapasti neka takva.
Nemaju sve sobe u KA wc. Ima ih možda u 2 ili 3, nisam sigurna, to su tzv. apartmani tako su nam rekli na tečaju.
Mene nažalost nije zapala takva soba pa sam morala ići u taj zajednički za pacjente na odjelu i koliko sam uspjela shvatiti takav je samo jedan.
Nije taj naš odjel tako velik da bi previdjela još koji wc ili sam ja baš tako bedasta
Neka me netko slobodno ispravi ako ima kakvo drugo saznanje ili iskustvo.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 15:41   #5343
Hm...kad smo na tecaju bili u obilasku rodilista rekli su da gotovo sve sobe imaju wc, tus, umivaonik, a samo 2-3 nemaju...ili sam ja pomijesala..?

Srecom pa je mene zapela ova s kupaonom
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 15:49   #5344
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
Nemaju sve sobe u KA wc. Ima ih možda u 2 ili 3, nisam sigurna, to su tzv. apartmani tako su nam rekli na tečaju.
Mene nažalost nije zapala takva soba pa sam morala ići u taj zajednički za pacjente na odjelu i koliko sam uspjela shvatiti takav je samo jedan.
Nije taj naš odjel tako velik da bi previdjela još koji wc ili sam ja baš tako bedasta
Neka me netko slobodno ispravi ako ima kakvo drugo saznanje ili iskustvo.
Apartmani po defaultu imaju wc, ali imaš i soba koje imaju wc, mislim da su to one koje su bliže ulazu (ne onaj ulaz iz bolnice). A zajednički wc je samo jedan.
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 15:57   #5345
I da, u Karlovcu više nema Chicco uložaka. Sve ste pokupovale...
Nisam još gledala u Bipi. Sva sreća pa imam još dva mjeseca
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 16:10   #5346
Ja saa bila u sobi br. 1, ročno preko puta wc-a, jednog jedinog. I samo je jedan tuš, to me isto začudilo, no barem je bilo sve čisto kad sam ja rodila.

slonić dumbo, ostalo mi je Chiccovih uložaka pa ću ti ih rado dati kad dođem k sebi i počnem izlaziti. Sjeti se javiti mi se privatnom porukom tamo negdje prije tvog poroda.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 22:18   #5347
Quote:
slonić dumbo kaže: Pogledaj post
I da, u Karlovcu više nema Chicco uložaka. Sve ste pokupovale...
Nisam još gledala u Bipi. Sva sreća pa imam još dva mjeseca
Ima ih u Ka u Bipi

Ja kupila još jedan paket prošli tjedan kad sam došla iz bolnice.

A što se tiče soba s/bez wc-a i tuša... Ako je tako kao što kažete onda sam baš imala lošu sreću, jer mene je zapala soba bez ičega
Bilo mi je lakše tamo bit kad sam mislila sa samo par soba ima taj "luksuz"
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 14:59   #5348
Quote:
muzikalno prase kaže: Pogledaj post

slonić dumbo, ostalo mi je Chiccovih uložaka pa ću ti ih rado dati kad dođem k sebi i počnem izlaziti. Sjeti se javiti mi se privatnom porukom tamo negdje prije tvog poroda.
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
Ima ih u Ka u Bipi
Hvala, idem prvo vidjeti do Bipe, ako ne, javim se...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 21:30   #5349
Pogledaj i u super konzumu, tamo sam ja kupovala, ali stoje s bebi stvarima, na zadnjoj polici
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 22:21   #5350
Quote:
happy smile kaže: Pogledaj post
Pogledaj i u super konzumu, tamo sam ja kupovala, ali stoje s bebi stvarima, na zadnjoj polici
Gledala, nema više... Ma dobivat će opet sigurno. Ni u Kozmu nema...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 09:48   #5351
Quote:
slonić dumbo kaže: Pogledaj post
I da, u Karlovcu više nema Chicco uložaka. Sve ste pokupovale...
Nisam još gledala u Bipi. Sva sreća pa imam još dva mjeseca
Ja sam tek 14+, a mislim da ću te uloške kupiti prvom prilikom kad naletim na njih čisto da ne bi bila nestašica
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:17   #5352
cure gdje se u zg može naći pamučne spavaćice za dojenje da su jeftine, a da nemaju ono bapsko kopčanje naprijed? naime, ne nosim spavaćice nikad, pa vjerojatno neću ni nakon poroda. znači trebaju mi samo za rodilište i ne da mi se baš pljunuti na stotine kuna za tih par dana. no kad već moram, da bar bude neka koja mi nije odbojna
jeste negdje možda vidjele nešto ovako?
http://cdnd.lystit.com/photos/2013/1...arge_flex.jpeg

ili onak s gumicom oko vrata?
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:31   #5353
Imas u Nami u Ilici veliki izbor. Ja sam tamo kupila sebi mtc-ovu za 120kn. Isto nisam fun spavacca uopce i kad ih iskoristim u bolnici,znam da ih nikad vise necu obuc,a nisam kupila cak ni pre ruzne.
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:42   #5354
Meni kopčanje uopće nije bapsko. Bapski mi je kroj i uzorak. Al ako ju misliš nositi samo tih par dana, onda je i to nebitno.
Imaš Namu, H&M, C&A... U Nami sam vidjela prije nešto više od mjesec dana za neih 115 kuna ovakvu: http://mama-nova.hr/shop/spavacice-z...e-dojenje-s03/.
Ja sam sebi uzela u Galebu i H&M-u. Obje su uske, dužine do koljena, strukirane. Stane mi trbuh u njih jer se ipak rastežu, a budući da ih mislim nositi kasnije nisam htjela kupovati neke široke, dugačke i nestrukirane koje su meni bapske.
Ova iz Galeba je dosta deklotirana i ima preklop na prsima, a ova iz H&M-a ima isto duboki dekolte i nekoliko gumbića.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:45   #5355
Cure koje idete na sv.duh: ni ne trebaju vam spavacice.
Mozete biti cijelo vrijeme u pidzami ili npr. tajice +majica na kopcanje.
Ne bacajte novce bezveze.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:54   #5356
Ja voim deviceve spavacice. Spavam u njima stalno, a kostaju oko 80 kn u devicevom ducanu.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:54   #5357
tnx cure na savjetima, baš ću pogledati! ovo mi je isto dobra fora s preklopom. frupy o pidžami ni ne razmišljam za rodilište jer sam prvi put imala carski, a vjerojatno ću i sad tak da mi je pidžama nezamisliva. iako doma po zimi nosim samo pidžame i volim ih. ja ću opet u vinogradsku. šteta kaj nemaju više spavaćice, one su mi bile zakon za tih par dana tamo...
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:26   #5358
evo, i ja sam se odlučila na devića. uzela sam par komada, 60kn su u njihovom dućanu u areni. nisam baš preoduševljena ni kvalitetom ni krojem, ali poslužit će svrsi. za te novce pogotovo
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 12:28   #5359
Ja imam devićevu od prvog poroda. 4 i pol godine, i ko nova je. Doduše, nosim ju samo ljeti, ali ju baš volim.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:41   #5360
Quote:
themalosunce kaže: Pogledaj post
evo da i ja napisem svoj popis spremnih torbi:
torba za box:
-dokumenti - trebaju
-spavacica za radjanje - treba (petrova)
-mali rucnik - dobro dodje
-wc papir - nije mi trebao, bilo ga je i tamo
-vlazni wc papir - dobro dodje nakon klizme
-dezinfekcijske maramice - da lijepo sjednem na skoljku nakon klizme
-labelo - treba
-termalna voda u spreju - nije mi trebala
-punjac - nije mi trebao
-cokoladice - nije mi trebalo u radjaoni, tek u sobi
-voda - pod obavezno!! Spas!
-japanke - samo da ne hodam bosa od predradjaone do boxa
dal mi sto fali? hmmm ne znam zasto sam stavila japanke, valjda jer ne znam u cemu cu "izaci" kad se presvucem iz civilne robe
torba za sobu:
-veliki rucnik - za tusiranje, treba
-mali rucnik - za lice, treba
-paket chicco ulozaka - trebaju, potrosila ih 20ak u bolnici. Super su, puno bolji nego Vir
-3 paketa jednokratnih gacica - trebaju
-spavacica - nije obvezna, moze i pidjama
-2 pidjame - svako jutro sam cistu stavljala
-papuce - trebaju
-japanke cu imati iz prijasnje torbe - nisu mi trebale
-vlazne maramice - trebale mi
-2 role wc papira - bilo je wc papira, ali ostavila sam tamo svoj
-vrecke za prljavu robu - treba
-ogrtac - nije mi trebao jer se nisam mogla mrdnut iz kreveta. Da sam izlazila iz sobe, bio bi potreban
-neseser (cetkica, mini kaladont, mini gel za tusiranje, cesalj, blazinice i nekoliko jastucica za dojilje, tonik za ciscenje lica, krema za lice, gumica za kosu) - treba
Evo da upotpunim ono sto mi je bilo potrebno u bolnoci. Za sobu svakako jos i nesto za pojest i boca vode.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.