Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2006., 23:20   #21
Quote:
magic blue kaže:
ne vjerujem! a epiziotomija? a savovi?
vidjet ćeš
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 19:48   #22
Quote:
SaveAss kaže:
Rita tvoja priča mi zvuči kao neka bajka... Ja mogu samo sanjati takav tretman..."Osuđena" sam na ovu državu - nemam prilike, ni financijske, niti ikakve druge da si stvorim približnu sliku toga što si ti imala...
Biti ću sretna ako oko mene bude (koliko-toliko) čisto i ako mi netko od osoblja ne opsuje ako budem tražila njihovu pomoć oko nečega...
Kako to da se mozes odluciti imati dijete u takvim uvjetima? Mislim, ako je tebi jadno i ako ti je svijet los, cemu donjeti jos jedan zivot na taj oduran svijet? Cemu?
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:59   #23
Evo i mene s jos jednom od irelevantnih prica (jer rodiliste nije u Hrvatskoj) koja je uz to jos i lijepa

Bolnica je prekrasna i jos uz to svjeze uredjena, s velikim parkom i puno hladovine koji je tu samo za rodilje (za javnost je zatvoren), u kojem su postavljene neke anatomske klupice na kojima mozes birati najugodniji polozaj ako se odlucis setati za vrijeme otvaranja, svako malo su stupici na kojima mozes stisnuti gumb kojim alarmiras sestre u slucaju potrebe za vrijeme setnje itd. Hodnici izmedju soba i djecje sobe i radjaone su u lijepim debelim tepisima (sobe i radjaona naravno nisu), zidovi u toplim bojama, na zidovima umjetnicke slike i tu i tamo panoi sa slikama od uha do uha nasmijesenih mama s novorodjencadi u narucju. U hodniku svako malo stoje kolica sa cajem - i to dvije vrste, jedan kao neka mjesavina za poticanje dojenja, a drugi od metvice za one koji imaju previse mlijeka, mineralna voda, sa ili bez CO2 te slatkisi. Sve jasno gratis za rodilje i posjetitelje. Na svakom katu su dvije cajne kuhinjice u kojima sjede ili casna ili sestra na praksi koje su momentalno na usluzi svakoj rodilji. Pored ulaza u park stoji red kolica u kojima mame setaju svoju novorodjencad. Ako je lose vrijeme, mame mogu setati u prizemlju, oko ogromnog vodoskoka sa potocicem, slapom, kamenjem, cvijecem i zabama i patkicama (glinenim, doduse). U prizemlju su i automati sa sokovima, slatkisima i sladoledom, za manje osvijestene . Sobe su sa po tri kreveta (opcionalno uz nadoplatu i samo jednim krevetom), svaki krevet ima nadogradjen kao neki dodatak sa strane u koji mama moze staviti svoju bebu. Svaka soba ima kupaonu s tus-kabinom u kojoj su rucnici, pamucni i papirnati, te ulosci i vrecice. Svaka soba ima i balkon.

U radjaoni je u svakoj sobi po jedan krevet, ali krevet kojem se moze podesavati svaki od tri djela, tako da zena moze radjati sjedeci pod bilo kojim nagibom, lezeci pa cak i klececi. Gumbi za podesavanje su joj stalno na dohvat. U sobi su jos fiksirane za plafon one vrpce na koje se rodilja moze "objesiti" kako bi olaksala bolove, ili pak ako zeli radjati stojeci, te klupica i lopta za sjedenje. Uz ogroman prozor su pult sa kadicom za pranje bebe, vagom i stolic za previjanje.
U radjaoni je i jedan lijepi rustikalni ormar na kojem su neke knjige i homeopatski pripravci koje je svaka rodilja slobodna uzeti. U ormaru su i sterilni prekrivaci, jastuci, zdjele, skare, bubreznjaci i sve to, ali unutra, tako da ih rodilja ne mora stalno gledati. Iza kreveta su CTG, boce za kisik, one stange za infuzije i sl, takodjer malo prikriveni, e da nista ne bi pridonosilo stresu
Na raspolaganju rodilji, bez ikakve najave i bakraca, stoji i kada u susjednoj prostoriji.
Sestre se doimlju vrhunski istrenirane i ljubazne su, od trenutka kad trudovi postanu ucestali vise ne napustaju rodilju, non-stop provjeravaju CTG, puls i tlak rodilje, temperaturu, namjestaju jastuke, masiraju i paze da pravilno dise. Lijepo ti objasne - za slucaj da ti to samoj nije jasno - da je ovo tvoj party, i da one nista ne drze do rodilja koje se iz nepoznatih razloga na svoju stetu ustezu. Kad dodje vrijeme za to, sama sestra ti kaze lijepo da ti je sad najbolje zaurlati iz sve snage Paze i upozoravaju te da ne guras izmedju trudova, gledaju zastiti medjicu, epiziotomija se tamo ne radi.
Anesteziolog je dostupan 0-24, epiduralna je standard, osim ako to netko izricito ne zeli (ja se nisam junacila).
U slucaju da bilo sto samo mirise na eventualni problem, doktor se odmah stvori na licu mjesta. Mene su za carski bili pripremili, skupa sa spavacicom, onim smijesnim carapama, kanilama i brijanjem u roku od minute i pol kad je sestra rekla da joj se CTG ne svidja. I tu jos posebno paze na stres, dok se u roku odmah na licu mjesta stvorio tim, dvije sestre instrumentarke radile svoje, anesteziolog provjeravao kanile i ostalo, ginekolog izucavao CTG, dotle je moja babica zbijala sale o tome kakvu mi frizuru dolje radi.
No proslo je sve u redu i bez carskog.
Pupcanu vrpcu prerezao je moj muz, cak su nas pitali zelimo li posteljicu uzeti sa sobom (ne, hvala).
Prvu lekciju iz dojenja dobila sam jos na tom stolu, beba je od tog trenutka do izlaska iz rodilista (nakon dva dana na vlastiti zahtjev, jer je sve bilo OK) bila meni u rukama.
Iz radjaone imamo polaroid-fotku za uspomenu, na lijepoj kartici na kojoj je ispod cestitke i tocnog vremena poroda potpisan medicinski tim. Na racun bolnice imamo i jos jednu fotku, 24 sata nakon poroda, ovaj put profi-fotograf.
Svu robicu i pelene za pocetak daje bolnica, stovise zabranjeno je nositi svoje (kaze jedna casna da su se nagledali i previse iritacija koze kad mama za novorodjence spremi detergentom opranu i namirisanu robicu). Tek na izlazu beba smije obuci vlastite benkice.

Radi se o najobicnijoj klinici (nikakve elitne kerefeke), a ja imam osnovno zdravstveno osiguranje. Toliko o standardima u Europi
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 13:26   #24
Einherjer, nisi nam još samo rekla u kojoj državi živiš, grad, ime i adresu bolnice. Tako da jednog dana u visokom stupnju trudnoće mogu tamo otići kao turist i da me slučajno baš pred tom bolnicom ulove trudovi
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 21:04   #25
sve mi toplo oko srca jesi sigurna da to nije neka bajka!!? i koja je to drzava? i ja bi tamo
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 21:19   #26
Enherijer pitali su te za posteljicu valjda zbog mogucnosti cuvanja krvi iz pupcane vrpce. Mi smo to sacuvali u banci i za stariju a sada ce mo i za mladju. Kod nas u HR to jos ne rade kolko sam cula ali po evropi ima banaka koje to vec godinama prakticiraju.
Ovo mi je super sa parkom a ostalo je vrlo slicno nasoj bolnici. Jedino sto je kod nas pogled na planine ko sa razglednice pa ti je sve lakse. I osiguranje bebica je nevjerojatno. Na nogicu u carapicu im stave chip koji cim se priblizis vratima alarmira pa nema sanse da netko izadje s bebicom s odjela a da sestre ne znaju.Ista stvar sa oblekom i svime sto bebi treba tih dan dva u bolnici, i jos posalju s tobom doma paket,dva pelena kapicu( sa logom bolnice za uspomenu), kremica, gaca (za mame jednokratnih), dudica, bocica, hrpu formule (ako zelis) torbu za sve to(reklamni uzorci od proizvodjaca)...
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 10:55   #27
Quote:
magic blue kaže:
sve mi toplo oko srca jesi sigurna da to nije neka bajka!!? i koja je to drzava? i ja bi tamo
U Svabiji.

Inace to nije sve Zaboravila sam napisati da svaka rodilja ima pored kreveta svoj telefon i broj, da, ako su sve tri u sobi suglasne donesu i TV, da su za rodilje ukljuceni crash-courses o oblacenju, previjanju, hranjenju; postoji izdvojena soba za dojenje u koju apsolutno nitko osim dojilja i sestre nema pristupa, u kojoj su tri vrste fotelja, jastuci za dojenje, klupice za noge i naravno osvjezenje za dojilje na rapolaganju, te da svake godine organiziraju dernek za obitelji djece koja su tamo rodjena.

S prehranom su toliko pazljivi da me nesretna sestra koja mi je dosla s upitnikom temeljito nazivcirala - to je bar 15 minuta trajalo. Recimo prvo pitanje sto zelim za dorucak piti - kavu, caj (zeleni ili vocni), mlijeko, sojino mlijeko, mlijeko bez laktoze, kakao, jogurt (vocni ili obicni) ili sok. Zelim li muesle (cokoladne, s orascicima ili vocne) ili pecivo (bijelo ili integralno). Ako zelim integralno pecivo, zelim li posuto sjemenkama, mjesanim, suncokretovim ili bucinim; zelim li sir, a ako zelim, onda svjezi, topljeni ili u snitama i tako unedogled. Kad smo stigli do vecere ja sam joj rekla da napise sto god hoce, ali me ona uz smijesak zamolila za strpljenje i razumijevanje (sto da kazem, posramila me tad).

Pa onda, kako je meni odmah nakon poroda bilo taaaaaaaako jako vazno odmah se istusirati, pa sam tamo nagnjavila redom sve zive da mi povade kanile, pa mi je jedna starija casna uz (kad pogledam unazad) nadljudsko strpljenje i smijesak objasnjavala da to ne moze odmah, da mora proci vrijeme i ja otici na WC prije tusiranja i ovo ono, pa je ja nisam htjela slusati nego se ubacila u tus, pri cemu sam naravno nespretno iscupala kanilu, pa zakrvarila cijelu kupaonu, pa kako me ona strpljivo i majcinski ukorila kad je vidjela kako tamo bauljam pokusavajuci ukloniti tragove zlocina, i nakon svega ponudila da operu i mene i spavacicu i bade-mantil, polegla me u krevet i donijela caj.

Zapravo, zanimljivo je kako se vise u stvari uopce ne sjecam kakva je bila klopa ili jos nekih detalja, a odnos osoblja ostaje duboko uklesan u pamcenje. Ovima se svatko moze pokloniti.


@ Rita, ne, nije to za maticne stanice, za to uzmu spricom krv iz pupcane vrpce, uostalom znas i sama. Ovo je, objasnila mi je babica, za roditelje koji s obozavanjem gledaju sve vezano uz bebu, pa tako onda traze i posteljicu pa ju pokopaju ili stajaznam. Za sve pristojno imaju razumijevanja.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 11:22   #28
kad ovo čitam izgleda kao neki SF roman, tipa što bi bilo kad bi bilo
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 09:54   #29
ma i meni, sve mi se cini da se einherjer zafrkava s nama. birati izmedu 100 vrsta peciva fakat je SF
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 15:38   #30
SF il ne, predobro zvuči... Još da je rekla kako je to negdje u Krašnoj Našoj...
Da, to bi onda uistinu bio SF...

Inače, ima li još kandidata za pričanje o našim rodilištima (ipak, većina nas s ovog foruma će roditi u Hr) ili ćemo i dalje sliniti nad ovim preextraturbodobrim uvjetima iz inozemnih rodilišta?
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 11:06   #31
Quote:
magic blue kaže:
ma i meni, sve mi se cini da se einherjer zafrkava s nama. birati izmedu 100 vrsta peciva fakat je SF
Einherjer, imaš privatno zdravstveno?

Ma u Švabiji dobivaš i uz obično zdravstveno sok i mineralnu, uz privatno, dobiš isto sok i mineralnu, ali duplo, ali, mislim da ti to tak i tak u životu preveć ne znači (plus to, sačuvajmebože njihove hrane, svejedno ti je kaj jedeš, Hrvati su navikli na puno ukusniju hranu ).
Uz privatno si šefov pacijent i mo'š više zanovijetat

Nisam još nikada rodila, ali kad rodim i kad uhvatim malo vremena uz bebolinu javim vam svoja iskustva. Pregledala sam par bolnica i odlučila se za rađaonu u sklopu fakulteta, najvažnije mi je bilo da imaju kvalitetnu 24/7 neonatološku službu (to manje bolnice najčešće nemaju), da postoji mogućnost uzimanja matičnih st. iz pupčane (kaj se u Njemačkoj može u svim bolnicama koliko sam shvatila), epiduralna na zahtijev pacijentice (moram, radi određenih, vlastitih zdravstvenih problema), i, naravno, jednako važno, rooming in. Inače, vidjela sam da imaju svakakve džidže-midže, 10 vrsta kreveta za rađanje, svaka trudnica rađa u zasebnoj sobi (nema boksova, a ne ne ) sa vlastitim wc-om i tušem, u svakoj sobi je i bazen za porod u vodi...
Porodu mogu prisustvovati uz trudnicu do dva člana familije, ali im je draže kad ne dofuraš i muža i mamu
U načelu, ležiš tri dana nakon poroda, ali, ako je sve u redu možeš otići kući i ranije. WC-i na odjelu su čisti, vlada mir i tišina.... moram priznati da sam se zapitala di su sve te trudnjače?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 11:32   #32
Ali, mislim da vi, cure moje, baš i nemate neke vajde od naših američko- švapskih bajkovitih iskustava

Dakle, rađaona u Vinogradskoj je najfriškije renovirana, u usporedbi s ostalim rađaonama čisti je SF, imaju dobre krevete za rađanje, (doduše, morti se nekaj i promijenilo zadnji puta sam tam bila davne 2000. ), strpljive iskusne babice (žene srednjih godina), iskusnu stariju službu, ne znam kakvi su wc-i, ali hodnici i sobe su uredni, izvrsnu neonatologiju, tada nisu imali rooming in, pa se raspitajte. Tateki mogu prisustvovati porodu, trudnice rađaju svaka u svojoj prostoriji, eventualno, ak je gužva, stave vas dvije u sobu i odijele zavijesom, ali ako dofurate tatu, bute sami.

Zajčeva (Merkur), meni je, osobno, vrlo draga, ali čisto iz sentimentalnih razloga, oni su prvi u Zg-u počeli s rooming in sistemom (u sobi su dvije mame i dvije bebe), imaju jednu neonatol. sobu za cijeli odjel i nemaju 24/7 neonatologa. WC-i su katajebenastrofa! Imaju, mislim 6 kreveta za rađanje, mislim da po dvije trudnice rađaju u jednoj sobi i odijeljene su zavjesom, tate tada kada sam bila tamo nisu imali pristup rađaoni.
Tu bih rodila i, vjerojatno, zbrisala.

U rađaoni na Sv. Duhu nisam nikada bila, ali sam čula same pohvale od kolegica koje su tamo rodile.

U Petrovoj ne bih rodila nikada, ali nikada! Istina, sve teško komplicirane trudnoće šalju se u Petrovu jer nijedna druga manja bolnica u Zg-u nema kapaciteta za hendlat ih, ali... fala, ne bih.
Doduše, moja sestrična je nakon lošeg iskustva u Rijeci s prvim djetetom, rodila dvoje djece u Petrovoj, dapače, treću trudnoću je vodila kod ginekologa na Sv. Duhu i opet otišla rodit u Petrovu. Ženska je tam bila super zadovoljna

Čula sam da je rađaona u OB Zabok jaaaaako dobro opremljena i da imaju izvrsno osoblje. E sad, to mi je rekla frendica koja radi tamo i odlučila je rodit tamo. Morti je imala malu protekciju, a morti i nije. Raspitajte se

Epiduralnu na zahtjev mislim da možete zaboraviti u HR, ak se nekaj nije u međuvremenu promijenilo. U Petrovoj će vam napraviti epiziotomiju po defaultu, u Merkuru prema vlastitoj procjeni da li je potrebno (ali, ovisi koji vas ginekolog zapadne! ).

Napravite trudnički tečaj, naučite pravilno disati, slušajte babicu i doktore, ne dernjajte se i ne arlaučite jer si ne pomažete, samo trošite nepotrebno energiju koja vam treba za porod i nervirate druge žene koje rađaju, ne tiščite između trudova jer vam dijete ostaje bez kisika, pa bu izašlo van svo ošamućeno i plavoljubičasto ko šljiva.....
veeeelika svima!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 09:04   #33
Quote:
Dora K kaže:

Napravite trudnički tečaj, naučite pravilno disati, slušajte babicu i doktore, ne dernjajte se i ne arlaučite jer si ne pomažete, samo trošite nepotrebno energiju koja vam treba za porod i nervirate druge žene koje rađaju, ne tiščite između trudova jer vam dijete ostaje bez kisika, pa bu izašlo van svo ošamućeno i plavoljubičasto ko šljiva.....
Ne govoriti pausalno Upravo na trudnickom tecaju ce te babica nauciti da je tvoje puno pravo, zapravo duznost, napraviti sve da olaksas i sebi i bebi traumu poroda. Tu je ukljuceno i vikanje.
Stisnuti zube, zgrciti se i zadrzati dah, e da se ne bi osjetljivi bubnjici natjerali na titranje, je otprilike najgore sto rodilja za vrijeme potiskivanja moze napraviti. Upravo u tom trenutku obadvoje ostaju bez zraka.
Lakse njoj samoj, a kako su nam objasnili, i potpuno fizioloski opravdano je vikati, i to onako kako te nauce. Recimo vikati "aaaaaa" a ne "iiiiiiiii", dok prvo pomaze relaksaciji abdominalne muskulature, potonje je ekvivalent stiskanju zuba i sl.
Meni je i babica na tecaju i babica na samom porodu objasnila da qurca nista ne drze do onih koji ne naprave tecaj pa se junace po tom pitanju jer im je tako rekla baba da izgleda elegantnije, time ne pomazu nikome, a najmanje bebi. Stovise na tecaju, kad je bila ta lekcija , kaze babica da sad vicemo s njom, a mi sve kokosi, naravno, od silnog obzira samo nesto mumljamo sramezljivo u bradu, onda je babici prekipilo, digla se, otvorila sve prozore sirom i rekla da sad lijepo izvolimo pustiti glas
Bogami imala je pravo.
A to da "deranje i arlaukanje" nekome smeta: zena u susjednoj radjaoni do moje je lijepo iz sveg glasa vikala. Sto je meni osvanulo tek nakon sto su meni moju bebu dali u ruke. U onom magnovenju dok traju moji vlastiti trudovi, dok uz osjecaj da mi se cijeli krov bolnice srusio na trbuh a ja ocajnicki na rubu svijesti pokusavam razabrati sto babica i doktor govore i napraviti onako kako su me ucili, sto se mene tice mogla je Metalica drzati koncert tamo, ne bi me manje bilo briga. Niti su doktor ili sestre i rijec rekli, dapace. Tako da mozes reci da vikanje ne smeta nikog normalnog ili relevantnog.
Stvar je valjda mentaliteta. Uostalom, nije li Adalbert Despot (zasluzeno) dobio nogu na Sv. Duhu nakon sto je balkanski bezobrazno izvrijedjao trudnicu koja je vikala dok je upravo prolazila tezak porod.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 08:07   #34
Quote:
Einherjer kaže:
Ne govoriti pausalno Upravo na trudnickom tecaju ce te babica nauciti da je tvoje puno pravo, zapravo duznost, napraviti sve da olaksas i sebi i bebi traumu poroda. Tu je ukljuceno i vikanje.
Stisnuti zube, zgrciti se i zadrzati dah, e da se ne bi osjetljivi bubnjici natjerali na titranje, je otprilike najgore sto rodilja za vrijeme potiskivanja moze napraviti. Upravo u tom trenutku obadvoje ostaju bez zraka.
Lakse njoj samoj, a kako su nam objasnili, i potpuno fizioloski opravdano je vikati, i to onako kako te nauce. Recimo vikati "aaaaaa" a ne "iiiiiiiii", dok prvo pomaze relaksaciji abdominalne muskulature, potonje je ekvivalent stiskanju zuba i sl.
Meni je i babica na tecaju i babica na samom porodu objasnila da qurca nista ne drze do onih koji ne naprave tecaj pa se junace po tom pitanju jer im je tako rekla baba da izgleda elegantnije, time ne pomazu nikome, a najmanje bebi. Stovise na tecaju, kad je bila ta lekcija , kaze babica da sad vicemo s njom, a mi sve kokosi, naravno, od silnog obzira samo nesto mumljamo sramezljivo u bradu, onda je babici prekipilo, digla se, otvorila sve prozore sirom i rekla da sad lijepo izvolimo pustiti glas
Bogami imala je pravo.
A to da "deranje i arlaukanje" nekome smeta: zena u susjednoj radjaoni do moje je lijepo iz sveg glasa vikala. Sto je meni osvanulo tek nakon sto su meni moju bebu dali u ruke. U onom magnovenju dok traju moji vlastiti trudovi, dok uz osjecaj da mi se cijeli krov bolnice srusio na trbuh a ja ocajnicki na rubu svijesti pokusavam razabrati sto babica i doktor govore i napraviti onako kako su me ucili, sto se mene tice mogla je Metalica drzati koncert tamo, ne bi me manje bilo briga. Niti su doktor ili sestre i rijec rekli, dapace. Tako da mozes reci da vikanje ne smeta nikog normalnog ili relevantnog.
Stvar je valjda mentaliteta. Uostalom, nije li Adalbert Despot (zasluzeno) dobio nogu na Sv. Duhu nakon sto je balkanski bezobrazno izvrijedjao trudnicu koja je vikala dok je upravo prolazila tezak porod.
Nisam ni mislila na vikanje pri tiskanju (zato sam i rekla da naprave tečaj), već između trudova dok se žena još nije pošteno ni otvorila i na tiskanje na silu, između trudova.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:08   #35
Moje iskustvo je stvarno izvrsno . Na žalost nisam rodila u hrvatskoj već u Austriji, volila bi da su takvi uvijeti kod nas.Kada sam dobila trudove moja babica me vodila ko djetešce od bazena, ljuljačke,normalnog kreveta i neznam ćega sve ne ,nebili uspješno rodila vaginalno.ogromna sala samo za mene opuštajuća muzika mirisne svijeće ,muž samnom kao u filmu.Moj njemački nije baš za neku pohvalu a od straha od poroda zaboravila sam i kako se zovem,oni su se trudili svim silama odgonetnut šta im ja hoću reć.stvarno su bili sjajni.i kako sva pomagala nisu pomogla da beba krene pitali su me želim li carski,naravno pristala sam da ne mučim djete i sebe.sve mi je pokrivalo osiguranje.Soba opet prića za sebe ,od uložaka gaćica za jednokratnu upotrebu,vl.maramica te sve kompletno (pelene kremice oblekica )za bebu,sve njihovo,4 menija ...Totalno jedan drugi svijet.Nema rigoroznih mjera poput (ne kupati djete dok ima pupak(oni pupak posipaju samo ŠEČEROM U PRAHU)ne moćit uši "mora" se široko povijat itd.Tu je i lasersko liječenje bradavica kad ih bebač izgrize,nema izdajanja na silu..Sve u svemu za svaku pohvalu. drage buduće mame sretno.
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 13:37   #36
Quote:
helior kaže:
Moje iskustvo je stvarno izvrsno . Na žalost nisam rodila u hrvatskoj već u Austriji, volila bi da su takvi uvijeti kod nas.Kada sam dobila trudove moja babica me vodila ko djetešce od bazena, ljuljačke,normalnog kreveta i neznam ćega sve ne ,nebili uspješno rodila vaginalno.ogromna sala samo za mene opuštajuća muzika mirisne svijeće ,muž samnom kao u filmu.Moj njemački nije baš za neku pohvalu a od straha od poroda zaboravila sam i kako se zovem,oni su se trudili svim silama odgonetnut šta im ja hoću reć.stvarno su bili sjajni.i kako sva pomagala nisu pomogla da beba krene pitali su me želim li carski,naravno pristala sam da ne mučim djete i sebe.sve mi je pokrivalo osiguranje.Soba opet prića za sebe ,od uložaka gaćica za jednokratnu upotrebu,vl.maramica te sve kompletno (pelene kremice oblekica )za bebu,sve njihovo,4 menija ...Totalno jedan drugi svijet.Nema rigoroznih mjera poput (ne kupati djete dok ima pupak(oni pupak posipaju samo ŠEČEROM U PRAHU)ne moćit uši "mora" se široko povijat itd.Tu je i lasersko liječenje bradavica kad ih bebač izgrize,nema izdajanja na silu..Sve u svemu za svaku pohvalu. drage buduće mame sretno.
Ovo predobro zvuči!!
Zamislite tako šta kod nas.
Samo ne kužim ovo:ŠEĆEROM U PRAHU.Misliš onaj prašak za posipanje pupka ili stvarno šećer u prahu?!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 13:39   #37
Quote:
MarinkaD kaže:
Ovo predobro zvuči!!
Zamislite tako šta kod nas.
Samo ne kužim ovo:ŠEĆEROM U PRAHU.Misliš onaj prašak za posipanje pupka ili stvarno šećer u prahu?!
Stvarno smiješno i blesavo i ja sam reagirala sa nepovjerenjem,al stvarno obićan šećer u prahu. nakon tri dana otpao joj je pupak nije slinio,sve pet.
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 14:04   #38
Quote:
helior kaže:
Stvarno smiješno i blesavo i ja sam reagirala sa nepovjerenjem,al stvarno obićan šećer u prahu. nakon tri dana otpao joj je pupak nije slinio,sve pet.

Hmmm...zanimljivo...
Pitanje jel naši doktori to uopće znaju.Baš ću na idućoj kontroli pitati picamajstora.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 14:08   #39
Quote:
MarinkaD kaže:
Hmmm...zanimljivo...
Pitanje jel naši doktori to uopće znaju.Baš ću na idućoj kontroli pitati picamajstora.
Sudeći po mojim iskustvima ne, jer su me ovdije pedijatri čudno gledali kad sam im to rekla,misle si gle ova prolupala...
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 14:13   #40
To sam si i mislila,ali svejedno ću pitati pa nek se on informira.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.