Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2007., 19:50   #81
Quote:
The One! kaže: Pogledaj post
Ej care, vidio sam intro i nešto malo iz prve epizode, moram da priznam da nije loše Jedino mi se ne sviđa u intru što svira harmonika u pozadini, to mi je malo bezveze, bilo bi bolje da je sama neka melodija...

Nego, a jel to neki remake meksičke sapunice ili originalna ideja jer nešto mi je malo poznato...
Ne, ova sapunica nije remake. U intervjuima je scenaristkinja Vida Crncevic-Basara izjavljivala, da joj je kao okosnica data tematika "gospodin u godinama, tajkun sa znatno mladjom zenom". Ova serija je zamisljena kao sapunica, bez neke specialne price koja ce odredjivati dalji tok radnje i nekog ljubavnog para, koji ce biti u centru zbivanja.

Ti inserti ti nisu bas reprezentativni za celu seriju. Sama serija deluje jako glamurozna. U intro-u se koristi instrumentalna verzija pesme, a u outro-u vokalna verzija, koju peva Dado Topic. Pesmu u vokalnoj verziji mozes cuti i u promo-dzinglu za "Ljubav i mrznju", koji sam takodje postavio za download. Instrumental je meni bio lepsi kod "Jelene", ali zato mi je vokalna verzija ovde lepsa nego ona kod "Jelene" .

Evo sta je glumac Ivan Bosiljcic rekao pre pocetka snimanja nove sapunice "Ljubav i mrznja":

...o svojim planovima za budućnost glumac IVAN BOSILJČIĆ kaže...

***Posle dosta vremena dobili ste priliku da na malim ekranima dočarate odvratnog negativca. O čemu je reč?

- To je ponuda o kojoj treba još dobro da razmislim. Pregovori tek predstoje, ali je pilot epizoda već urađena. Reč je o seriji sa radnim naslovom "Od ljubavi do mržnje". Za mene je to veliki izazov jer sam dobio da igram najvećeg negativca Bojana Lazarevića, koji nosi traume iz prošlosti. Veoma je emotivan, uspešan čovek, ali i izuzetno nesrećan. Za ovu sapunicu, koja će se emitovati na Pinku, scenario je napisala Vida Crnčević, a režiju potpisuju Jug Radivojević i Vlada Aleksić.

Evo inace jedna zanimljiva vest na koju sam sasvim slucajno naisao:

Srpski FOX i hrvatski RTL udružiće snage i sa prvim danima jeseni krenuti sa snimanjem ex-yu franšize mega-uspešne latino sapunice "RUŽNA BETI" (Selma Heyek je sa velikim uspehom producirala američku varijantu iste) sa kombinovanom srpsko-hrvatskom glumačkom podelom. Više detalja uskoro.

Evo i nekih delova intervjuao Zeljka Mitrovica za "Jutarnji list":

• Uskoro pokrećete televizijsku informativnu redakciju u Zagrebu.

- Pokrenut ćemo multifunkcionalni ured koji bi trebao biti servis našem filmskom gradu, a pustit ćemo ga u rad sredinom listopada. Taj je ured zamišljen poput servisa hollywoodskom menadžmentu, odnosno filmskom gradu koji također pokrećemo u Beogradu, a riječ je o 12 studija u koje želimo dovesti hollywoodske projekte. Niskom cijenom i visokom kvalitetom želimo postati konkurencija Rumunjskoj, Češkoj i Bugarskoj. Taj ured bi bio vezan uz još jedan novi projekt.

Riječ je o 11. satelitskom programu koji pokrećemo, a zove se Pink News i zamišljen je kao balkanski CNN. Takav program ne može postojati bez redakcije u svakoj od zemalja iz regije. To bi za početak bila mini redakcija s desetak novinara i osnovnom tehničkom ekipom. To su dvije osnovne kategorije, ali u tom bi se uredu smjestio i servis za našu malu aviokompaniju te moguća podrška tvornici CD-a i DVD-a.

• A sapunice?

- Što se sapunica tiče, u Hrvatskoj nemamo dodatnih ambicija jer već imamo dobru suradnju s Avom i s njima funkcioniramo na takvoj razini da više ne razgovaramo o novim projektima, nego ih samo prihvaćamo i prikazujemo na tri naše mreže.


Posto je se njen "Lepi grome moj" mogao cuti u vise navrata u "Obicnim ljudima", evo ovaj deo intervjua :

Ceca je sudjelovala u planiranju moje otmice

• Nekad je vaš odnos s Cecom bio prijateljski, a danas ste posvađani. Vjerujete li da je ona stvarno pomagala vašim mogućim otmičarima?

- Postoje naznake u tužiteljstvu da je bila jedna od onih koji su planirali moju otmicu i prema tim navodnima, ona ih je informirala gdje sam. Sve dok ne budem imao mogućnost doznati je li to istina, moj odnos s njom ostat će ovakav.

• Na Pink TV-u njezine se pjesme i dalje ne emitiraju?

- Ne. Pritom se postavlja pitanje imam li ja kao vlasnik medija pravo donositi odluke prema osobnom izboru, ali na mojoj televiziji nema ni Bacha, ni Mozarta, pa se nitko ne pita zašto je tako. Uređivačka politika može se definirati s obzirom na društvene okolnosti, makar nalikovale na privatne odluke pobuđene osobnim afinitetima.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 20:05   #82
Heh, baš si informiran...

Ovo za Cecu sam čuo i mislim da nisu samo ''Lepi grome'' puštali nego i ''Prljavo, prljavo'' no nije važno.

Ovo za balkanski CNN zvuči zanimljivo

P.S: Imaš privatnu poruku, ne znam jesi vidio?!
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 01:32   #83
Zabava
Maja Noveljić-Romčević u novoj „Pinkovoj“ seriji „Ljubav i mržnja“
Saga o srpskim bogatašima
Autor: N. Džodan | 08.10.2007 - 09:29

Pre nekoliko dana na Televiziji „Pink“ počela je da se emituje serija „Ljubav i mržnja“, porodična saga o ljubavima, spletkama i generacijskim sukobima članova savremene porodice srpskih bogataša. Jednu od interesantnijih uloga u seriji, lik novinarke Zdenke, igra Maja Noveljić-Romčević, glumica koju smo gledali i u serijama „Stižu dolari“ i popularnoj sapunici „Ljubav u zaleđu“.

- Igram novinarku Zdenku. Novinarku koja se trudi da čvrsto stoji na zemlji i svoju profesiju stavlja ispred svega. Impulsivna je i pomalo drčna, a najveća joj je slabost Miloš Lazarević, s kojim je u posebnom odnosu i tu je izvor mnogih zapleta - priča za „Blic“ Maja Noveljić-Romčević i dodaje: „Snimljeno je četrdeset epizoda i dalje se svakodnevno snima. Ne znam da li će me biti do kraja, to samo pisci znaju. Biće to iznenađenje i za publiku i za mene. Ekipa koja realiziju seriju je odlična. Juga Radivojevića znam odranije i rad s njim je pesma. I Vlada Aleksić i, naravno, Slobodan Šuljagić, kao i Jug znaju dobro svoj posao, a to je jako važno kada se rade ovakve serije koje imaju puno epizoda i kada je tempo ubrzan. Sa ovakvom ekipom reditelja mirno odlazim na snimanje jer imam veliko poverenje u njih.“
Serija „Ljubav i mržnja“ bavi se visokim društvom u Srbiji. Pitamo Maju da li serija realno odslikava životne priče današnjih tajkuna.
- Ja ne pripadam tom društvu i ne mogu vam sa sigurnošću reći da li je i koliko realno oslikano. Mislim da to nije toliko važno, ako su likovi i priča uverljivi. Da snimamo dokumentarac, onda bi to bilo bitno. Mislim da ovu seriju od drugih izdvaja zanimljiv zaplet, intrigantni karakteri, odličan izbor glumaca, dinamična režija... Cela ekipa, od prve do poslednje karike uživa u radu na seriji i verujem da će i publika to osetiti i da će uživati zajedno sa nama - priča Maja i objašnjava šta očekuje.
- A šta se očekuje od serija? Meni je važno da ono što gledam bude toliko uverljivo da me uvuče u priču i da je toliko dobro da nemam vremena da gledam „profesionalno deformisanim“ okom. Nadam se da će se publika na sličan način vezati za seriju i sa uzbuđenjem pratiti šta se sve dešava u našoj seriji - kaže Maja, a na pitanje ko je po njoj najsimpatičniji lik u seriji, kroz osmeh odgovara:
- Za najsimpatičniji lik je zadužena publika. Ona nepogrešivo zna da se veže za najboljeg i najiskrenijeg.
Maja je igrala i jednu od glavnih uloga u popularnoj hrvatskoj seriji „Ljubav u zaleđu“, koja je prikazivana i kod nas, na Televiziji „Pink“.
- Imala sam zahtevnu ulogu i naporan rad, ali sam imala podršku porodice i ekipe i sve je prošlo fantastično. Naravno da mi je iskustvo rada na prethodnoj seriji od pomoći. Meni naročito prija kad nemam velike pauze u radu, tako da sam ovaj posao s radošću prihvatila - kaže Maja koja je i sama ljubitelj televizije.
- Gledam sve što je u igranoj formi, prosto me prikuje za ekran. Ipak, ne uspe sve i da mi zadrži pažnju. Veliki sam probirač, ali svemu dam šansu, makar dve-tri epizode... - priča Maja kojoj godi kada je prepoznaju po nekoj TV ulozi.
- Prepoznavanje po ulogama koje radim za televiziju doživljavam kao aplauz u pozorištu. To mi je potvrda da ono što radim znači publici za koju radim.


Porodica bogataša
U seriji koju je proizvela TV „Pink“, u središtu radnje su bogati poslovni čovek (Branko Đurić), njegova znatno mlađa supruga (Adrijana Videnović) i članovi njihove porodice, koje igraju Nebojša Ljubišić, Katarina Radivojević, Ivan Bosiljčić, Milica Zarić i Ivana Popović. Veteran srpske glume Branko Đurić rekao je nedavno da u seriji tumači „tipičnog srpskog tajkuna“, koji je pozitivan lik jer pokušava da kao otac porodice izmiri njene članove i sličan je liku Blejka Karingtona iz američke sapunice „Dinastija“. Idejni tvorac i izvršni producent nove „Pinkove“ serije je Slobodan Šuljagić, koji je potpisan i kao režiser sa Vladom Aleksićem i pozorišnim rediteljem Jugom Radivojevićem, kome je ovo prvi posao na televiziji. „Ljubav i mržnja“ se prikazuje od ponedeljka do četvrtka u terminu od 20 časova.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 19:59   #84
Intervju za "TV Novosti":

NAJMUŽEVNIJI SU ONI MUŠKARCI KOJI VOLE ŽENE
NA TI... sa Milicom Zarić, glumicom



Piše S. Bijelić

Već za svoju prvu filmsku ulogu, u “Skoro sasvim običnoj priči”, Milica Zarić (32) dobila je vredno priznanje - “Caricu Teodoru” u Nišu, za najbolju žensku ulogu. To je činjenica koja će uvek zauzimati važno mesto u biografiji ove 32-godišnje glumice, stalne članice Beogradskog dramskog pozorišta, kojoj je gluma u genima. Podsetimo, njen otac Dragan bio je glumac, brat Ivan (koji je u braku sa poznatom TV novinarkom Ivanom) takođe je u istom poslu...

Milicu trenutno gledamo u seriji “Ljubav i mržnja” koja će se u produkciji Pinka snimati do februara (igra uspešnu poslovnu ženu Ljubicu Lazarević, udatu za direktora klinike), a ima i ulogu u filmu “Zajedno” kojeg kao scenarista i reditelj potpisuje Mladen Matičević (priča o ljubavnom trouglu kojeg čine bračni par, suprug pisac i supruga arhitekta, kao i uspešni biznismen koji menja situaciju u njihovom životu). Njenog muža igraće Aleksandar Srećković Kubura, a biznismena i ljubavnika – Branimir Popović. “Čeka me i put u Makedoniju sa predstavom `Mala antologija smrti`, put u Niš sa `Kripsima` i kreće mi sezona u matičnoj kući gde igram sedam naslova, tako da nemam vremena za druge stvari. Dan mi je baš preispunjen”, kaže.

Milica voli da je zaljubljena, da putuje, čita, gleda dobre filmove, druži se sa dugogodišnjim prijateljima, upoznaje zanimljive ljude, voli Adu Bojanu, svoj posao, da se viđa sa svojom porodicom a naročito sa bratanicom Katarinom. Istovremeno, Milica je srećna osoba jer je, kaže, stvari koje ne voli uspela nekako da izbegne u životu: “Radim samo stvari koje volim”. Izdvaja da joj nisu draga ogovaranja, priče “ko, kad, zašto, gde...”, tračarenja... I, ne voli uludo da provodi vreme.

Miris tvog detinjstva je...?
- Dvorište na Konjarniku.

Koju pesmu kada čuješ obavezno se setiš “njega”?
- Nemam odgovor “na jedan”, ali sećam se letovanja i „Zbog jedne divne crne žene“. U to vreme sam bila plava pa mi je orkestar pevao „Zbog jedne divne plave žene“.

Jesi li od devojaka koje biraju, ili od onih koje čekaju da budu odabrane?
- Uglavnom ja biram.

Kakve muškarce smatraš najmuževnijim?
- One koji vole žene, a to se vrlo vidi. Mnogi se izdaju za neke mačo muškarce, a u stvari ne vole žene.

Kada slučajno sretneš bivšeg dečka: javiš mu se, ignorišeš ga, pomisliš da je šteta što nisi u najboljem izdanju...?
- Nemam neraščišćene račune tako da se uvek obradujem kad sretnem bivšeg dečka. Jednog, drugog, trećeg...

U rimejku kog filma bi volela da budeš glavna glumica: “Poštar uvek zvoni dva puta”, “Zgodne mlade”, “Sjaja u travi”...?
- Ne bih volela da igram u rimejku, jer je nemoguće igrati u holivudskom. Toliko se još ne zanosim. Pre sam za novu ulogu.

Kada je dobro biti plemkinja, a kada prostakuša?
- Mislim da je dobar miks kada neko može da bira šta će da bude u određenom trenutku. Ali ne volim da budem prostakuša. Pre bih birala da budem plemkinja, u ma kojoj situaciji.

Čime te je najlakše “podmititi”?
- Kokicama (smeh). Bioskop i kokice...

Na koji proizvod si toliko “navučena”, da ti je žao što te nisu angažovali da budeš njegovo zaštitno lice ili promoterka?
- Kreme za lice marke “šiseido”. I sladoled.

Jesi li pravi primerak šopoholičarke ili znaš neke cake za zauzdavanje te strasti?
- Nisam kupoholičarka. Idem u šoping samo kada mi je nešto potrebno i ne lečim nijednu boljku kupovinom. Nisam dobar kupac. Kupujem stvari kad su mi neophodne. Pre ću da odem u kafanu i da jedem, nego što ću kupiti neku krpicu ili kozmetiku.

Kako se izvlačiš iz deperesija?
- Gledam filmove besomučno. I čitam knjige. Kada sam van kuće to znači da sam dobro raspoložena.

U kritičnim životnim situacijama, kakvu mantru ponavljaš?
- Sutra je novi dan.

Šta ti je neophodno za dan koji bi nazvala savršenim?
- Samo osoba koju volim, pa bilo gde, bilo kada, bilo kako...

Čime uvek meriš količinu svoje zaljubljenosti?
- E, to je kod mene dosta nezgodno pitanje, pošto se histerično zaljubljujem ali i odljubljujem. “Ja pijem piće sa santama leda”, što bi rekao moj najbolji drug. Nemam meru. Naučila sam da kod sebe prepoznam tu zaslepljenost i zaluđenost i da joj ne verujem, jer je ona stvar određenog trenutka.

Za koje mesto na planeti bi sutra spakovala kofere?
- Za moj dom, a to je ovde. Dom je nešto za šta se ja vezujem. On može biti gde god su ljudi koje volim, mada ja volim i svoju zemlju, i svoj grad, i svoj kraj... U neku ruku sam lokal-patriota, ali vezujem se za dom kao pojam mira i ljubavi, a ne za neko podneblje.

U kom svetskom lepotanu prepoznaješ ono nešto što bi moglo da te ostavi bez daha?
- U Havijeru Bardemu.

Bez kog rituala ne bi mogla zamisliti dan?
- Bez jutarnjeg ispijanja kafe, a tu ne mislim bukvalno na čin kad gutam kafu nego na koncentraciju, organizaciju u glavi, pripremanje za ulazak u novi dan. Ne mora to da bude kafa. U obzir odlaze i “cedevita”, limunada ili neki drugi napitak.

Šta nikada ne bi pozajmila drugaricama?
- Pozajmila bih im i dala apsolutno sve. Osim stvari koje se podrazumevaju da nisu za deljenje.

Žao ti je što u životu nisi imala hrabrosti da...?
- Da probam da živim negde drugde, u vreme kad sam bila u tinejdž godinama, kada su roditelji hteli da me pošalju u Ameriku da završim srednju školu. Odbila sam jer sam mislila da mi je super ovde. Posle sam otišla na studije u Novi Sad, što je ipak samo sto kilometara od Beograda, ali mi je žao što nisam probala život u stranoj zemlji. Mislim da je sad kasno da se selim i da glumim negde van.

Volela bi da si rođena u doba...?
- Art dekoa.

Kako na tebe deluje pun Mesec?
- Nisam primetila da deluje, jedino mi je lepo da gledam u pun Mesec. To mi je baš romantično. Eto, tako deluje.

Od koga si dobila najlepši kompliment i kako on glasi?
- Najlepše komplimente dobijala sam od oca, to je verovatno onaj “Elektra sindrom”. Bezbroj ih je bilo.

Koja je najgora muška osobina?
- Nemoć. Možda to i nije osobina nego stanje, a onda se to reflektuje na raznim nivoima. I to su nesrećni muškarci, muškarci koji ne vole žene.

A ženska?
- Ne znam. Moje prijateljice su sve bezgrešne i divne i nemaju loše osobine.

Da li se na kilometar vidi kada si zaljubljena?
- I dalje od toga (smeh). To se baš vidi i ja to i ne krijem. Pa, jel` jesam? Šta ti vidiš?

Da si opuštena, raspoložena... Zaljubljena?
- Pa, eto...

Šta više mrziš, rođendane ili novogodišnje dočeke?
- Auuu, mrtva trka. Imala sam nekoliko dobrih novogodišnjih provoda, mada to ne ostavljam kao datum u kalendaru kad moram da se veselim, a imala sam i par dobrih rođendana. Ali, kako sazrevam i ulazim u srednje doba, ti datumi su mi prijemčiviji.

Da li ti je neki telefonski poziv promenio život?
- Jeste. Telefonski poziv mi promeni i dan, i poslovni a bogami i privatni. Neko može izuzetno da me obraduje kad me pozove.

Ko ili šta na tebe deluje kao “bensedin”?
- Moj brat. Najbolje me poznaje. Sa njim najiskrenije i najdublje mogu da pričam. Pošto je Devica u horoskopu strašno je analitičan, pametan i topao. Beskrajno me voli i ja njega. Najintimnije može da me posavetuje i znam da je to uvek najdobronamernije. Uz njegovo obrazloženje i priču uvek dođem do najboljeg mogućeg rešenja kako da se prema nečemu postavim.

Moćno se osećaš kada obučeš...?
- Dobro se osećam u svojoj koži i to je najvažnije. Oblačim se u zavisnosti od prilike ili toga kako se osećam. Trenerka ili satenska haljina i štikle, svejedno je.

Kako izgleda tvoja žuta minuta?
- Grozno. Postoji jedna anegdota. Čak i kad sam dobro raspoložena imam “napade”, a to je mnogim ljudima previše. Kada je moj prvi dečko u životu dolazio kod mene – tada sam bila u srednjoj školi i živela sa roditeljima – toliko sam ga davila u sobi da nije mogao da izdrži. Žalio se mojoj mami: “Gospođo Bebo, mogu li sa vama malo da sednem, ona je nepodnošljiva!” Mislim da je to moje histerično dobro raspoloženje teže podnošljivo, jer kada sam neraspoložena povučem se i ćutim.

Bajku o sebi, koja počinje sa “Bila jednom jedna Milica”, rado bi završila rečenicom...?
- Živim apsolutno sadašnji trenutak i nemam vizije, bajke... Imam neke želje i trudim se da ih ostvarim. Trudim se da živim trenutak. To je za moje godine najbolja stvar.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 00:54   #85
Talking

Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Mislim, da se razumemo... ti imas pravo na svoj stav, ali reci da je scenografija "Ljubavi i mrznje" grozna, da je sapunica dosadna, je bezveze. "Ljubav i mrznja" se snima u pravoj vili, ne kao AVA-ine ranije serije u nekim filmskim studijima, a snime samo spolja neku vilu. A zapleti u hrvatskim telenoevalama su kao bili bolji???
Ali jeste grozna scenografija, to JESTE sapunjara i dosadna je!

I potpuno je svejedno gdje se snima, ovisi o redatelju oće li pokazat kablove, reflektore i sranja kao u 'Običnim ljudima'. Sve se može kad si profi. Ili ćeš reći da prava vila i pravi dijamanti čine uspješnicu? Ma daj...

Ma tko je poredi sa hrvatskim sapunjarama? Ja sam podjednako pljuvao i 'Jelenu' i 'Obične ljude'. Zaslužili su.
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 03:42   #86
Quote:
TUTUOLA kaže: Pogledaj post
Ali jeste grozna scenografija, to JESTE sapunjara i dosadna je!

I potpuno je svejedno gdje se snima, ovisi o redatelju oće li pokazat kablove, reflektore i sranja kao u 'Običnim ljudima'. Sve se može kad si profi. Ili ćeš reći da prava vila i pravi dijamanti čine uspješnicu? Ma daj...

Ma tko je poredi sa hrvatskim sapunjarama? Ja sam podjednako pljuvao i 'Jelenu' i 'Obične ljude'. Zaslužili su.
A ko to sada pa dovodi u pitanje, da je serija "Ljubav i mrznja" sapunica ??? Naravno da jeste sapunica.

Hajde, neka bude da je scenografija stvar ukusa... mada je meni dobra .

Nikada nisam rekao da (samo) prava vila i pravi dijamanti cine sapunicu ili telenovelu uspesnom - ali cine je svakako autenticnijom. Ili hoces reci da je bolje, da se koriste/i kamin od plastike (sa vatrom od zuto-crveno-narandzastog celofana), prozori koji su neprovidni (kao oni u kancelarijama Jurakovih u VM), zidovi od kartona, bizuterija... ???

Jedini set, koji bi po meni mogao biti bolji u "Ljubavi i mrznji" je privatna klinika.

A da je serija "dosadna" je cista nebuloza. Jednan pokusaj samoubistva, dve ucene, jedan infarkt, jedna nezeljena trudnoca, dolazak misteriozne zene, upoznavanje tajanstvenog decka, jedna saobracajna nesreca, teror zute stampe, jedan otac narkoman, jedan muz alkoholicar, ozenjen covek sa dve ljubavnice... (u prvih osam epizoda) se moze nazvati svacim, ali zasigurno ne "dosadnim" .

Ko uporedjuje srpske i hrvatske sapunice i telenovele? Mi! Zanimljivo je, da se uporedjuje sta su snimili ovi i oni .

Da si ti, kako sam kazes, podjednako "pljuvao" i jedne i druge sam imao prilike da procitam. Samo se pitam, zasto se nesto mora "pljuvati"? Zasto se nemoze reci "meni se ne dopada iz ovih ili onih razloga"... pa da se razmenjuju misljenja, cemu inace i sluzi forum.

Pa ne bi se bas slozio, da je stvar reditelja, da li zeli da pokaze (plasticne) televizore bez kablova, odslikavanje reflektora u naocarama glumaca, menjanje frizura u istim scenama... to se naziva "filmskim greskama". Ali emisija "Bau-Bau" je nas naucila da toga ima i u Hollywood-u , tako da je AVA-i sve oprosteno.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 05:05   #87
Kritika iz lista "Politika":

TV barometar
Pinkov jesenji paket
Najubedljivija je domaća sapunica „Ljubav i mržnja“, po scenariju Vide Crnčević-Basare i Basquiera Pierrin, u režiji Slobodana Šuljagića, Vladimira Aleksića i Juga Radivojevića


Držeći se nepisanih zakonitosti komercijalne televizije, Pink je početkom jeseni uveo u svoj program niz novih emisija i serija. Paket programskih izmena još nije do kraja poznat. Načinjene su nezaobilazne, ohrabrujuće promene u Nacionalnom dnevniku. „Vikendviziju“ vodi Irena Karaklajić a uvedena je i nova emisija ”Nedeljno popodne sa Leom Kiš”... Prikazuje se hrvatska serija „Ponos Ratkajevih“, a mnogo se forsira i kviz „Ćao, Darvine“. „Agencija SIS“ je proširena u „Kafanicu blizu SIS-a“. Koliko su uspešne, dobro zamišljene i realizovane pokazaće rejtinzi, a što se tiče kritičkih ocena na ovom TV kanalu nikada nisu baš mnogo marili šta misli kritika. Uvek teraju po svom.

Domišljati dijalozi. – Ispravno se opredelivši za sopstvenu igranu produkciju, posle humorističkih serija „Mješoviti brak“ i „Ljubav, navika, panika“, pa i „Premijera“, čini se da se sada stiglo do tačke kada se produkcioni napor može smatrati relevantnim, zaslužuje poštovanje i nepotcenjujući pristup.

Izvesne atribute originalne domaće sapunice poseduje nova serija „Ljubav i mržnja“, po scenariju Vide Crnčević-Basare i Basquiera Pierrin (ko se krije iza ovog imena?), a u režiji Slobodana Šuljagića, Vladimira Aleksića i Juga Radivojevića. Deluje najubedljivije. To je gradska, moderna hronika čiji je nesumnjivi uzor bila čuvena američka „Dinastija“, sa isprepletanim odnosima unutar bogate porodice Lazarević, a svim elementima življenja na ovim prostorima. Njene pretenzije su ograničene, ali efikasne. Cilj joj da zabavi, zagolica maštu, malo otvori ljubavne i porodične tajne onih koji sve imaju a, ipak, nisu srećni. Da pokaže da niko nije sam po sebi ni dobar ni loš, ali šta će prevagnuti zavisi od okolnosti, emotivne stabilnosti, dosade i besa, izneverenih očekivanja. Kako to već sapunica kao žanr nalaže, kod Lazarevića se nagoveštava potisnuta neuroza, niko od njih nije preboleo nestanak supruge i majke koja je bila stub porodice. A novopridošla maćeha je iskompleksirana i moralno problematična… .

„Ljubav i mržnja“ ima brz, verbalni tempo, domišljate, životne dijaloge i radnju koja se, istina, usporeno, ali, ipak, bez preterane gnjavaže kreće napred. Valja sve to razvući do stote epizode kada će sve biti razjašnjeno. Ili tek onda zakuvano? Nekako se mora opravdati naslov; sudariti ljubav i mržnju ili ih izjednačiti… .

Ko je stariji, kćerka ili majka. – Serija uvodi na male ekrane nova TV lica, što je, takođe, osveženje. Odličan je Branko Đurić na čelu klana, u ravnoteži sa isto tako glumački solidnim Mladenom Nelevićem, u ulozi (ne)prijatelja i advokata. Dobro se snalazi i Andrijana Videnović u ulozi porodične neurotičarke i preljubnice. Katarina Radivojević, valjda, nije imala bolju TV ulogu još od „Policajca sa Petlovog brda“, a lik snajke, koji tumači, fino nijansira i Milica Zarić. Ne treba zaobići Maju Noveljić-Romčević, kao ni Borisa Komnenića u epizodnoj ulozi. U ulogama (neobrijanih) sinova pojavljuju se Ivan Bosiljčić i Nebojša Ljubišić, zreo za ulogu pijanca, ali, možda, prestar za ulogu sina u ovoj glumačkoj konstelaciji. Kao što pomalo smeta što Jelica Sretenović igra majku Kaći – Andrijani Videnović, a one su skoro vršnjakinje. Stvarno, ko je stariji, kćerka ili majka? Za seriju koja u izvesnom smislu pretenduje na glamuroznost, možda bi scenografija i kostimi mogli da budu skuplji, ali, izgleda, još se nije ušlo u tu produkcionu fazu. Veća, gastarbajterska raskoš viđena je u „Mješovitom braku“ i nekim drugim serijama.

Izvesno, posle dve–tri sedmice prikazivanja, može se sa sigurnošću tvrditi da „Ljubav i mržnja“ može imati zavidnu TV budućnost, ako autore scenarija posluži inspiracija, ne otkaže rediteljska racionalnost u rešavanju dramaturških čvorova i ako se istraje u nameri da se pokaže kakao se i kod nas mogu pratiti savremeniji tokovi televizijske produkcije. Rejtinzi iz protekle sedmice pokazuju da je „Ljubav i mržnja“ (omnibus verzija u nedelju) pronašla svoju publiku i da je, nećete verovati, potopila „Grand šou“. I to je nešto.
Branislava Džunov
[objavljeno: 12.10.2007.]


Intervju Katarine Radivojevic za crnogorski "Nezavisni Dnevnik Vijesti":

RAZGOVOR S POVODOM: KATARINA RADIVOJEVIĆ

Još želim da igram dobre djevojke


Katarina Radivojević, prvi susret sa kamerom imala je u televizijskoj seriji "Policajac sa Petlovog brda", gdje je igrala Sonju, kćerku Ljubiše Samardžića. Kada je završila Akademiju, dobila je šansu i zaigrala naslovnu ulogu u filmu "Zona Zamfirova", reditelja Zdravka Šotre, pored najvećih imena jugoslovenskog glumišta. Uloga Zone nagrađena je za najbolju debitantsku ulogu na Filmskom festivalu u Nišu. Poslije velikog uspjeha u ovom filmu, mlada Zone je dobijala mnoge uloge, među kojima su i one u filmovima "Lavirint", "Pljačka Trećeg rajha" i Potera za Sreć(k)om. Trenutno je gledamo u seriji "Ljubav i mržnja" koja se emituje na Televiziji "Pink".
Ą Dugo te nije bilo u domaćim serijama, da li je razlog tome što se nije pojavio pravi scenario ili ti zapravo nijesu ponudili dobre finansije?
- Nekako sam u svojoj dosadašnjoj karijeri sebe odredila kao filmsku glumicu, ali usljed nedostatka pravih rola na filmu, što je uslovljeno opštom krizom i materijalnom i kreativnom jednako na srpskom filmu, odlučila sam da prihvatim ovako jednu veliku seriju, kakva je "Ljubav i mržnja". Naravno da mi svi radimo za novac, ali uvijek je uslov kvalitet u odabiru nekog projekta. Mislim da je serija atipična za naše uslove, biće edukativna i sigurno pozitivna, to je ono što ja garantujem.
Ą U seriji "Ljubav i mržnja" imaš zanimljivu ulogu. Koliko ti je ona bliska, ili da li si se u njoj pronašla?
- Igram bivšu manekenku Ivanu koja je udata, što je potpuno različito od mene koja za sad na to i ne pomišlja. Volim što je otvorena i iskrena kao i ja, što vjeruje u ljubav, obožava svog supruga. Priznajem da sam neku vrstu infantilne impulsivnosti dodala liku, naravno u dogovoru sa piscem. Pozitivna je i dobronamjerna, još želim da igram dobre djevojke.
Ą Glumačka ekipa je dosta raznolika. Koliko je za jednog glumca važan pravi odabir kolega u nekom projektu?
- Volim različite podjele, kad to kažem mislim da nije nužno uvijek igrati sa istim kolegama, tako da je u ovom slučaju za mene to sjajno iskustvo.
Ą Dosta si angažovana kada su pozorište i film u pitanju. Snimala si mnoge filmove, a neki će tek sada imati premijeru. Snimanje filma "Čarlson za Ognjenku" počelo je 2005. Otkrij nam o kakvoj se ulozi radi?
- Igram Malu boginju, odlučnu i hrabru, preteču moderne djevojke sa početka 20. vijeka. Obožavam tu ulogu, najbliža je meni od svih do sad.
Ą Reci nam nešto o tvojoj ulozi u filmu "SOS".
- Danka učiteljica iz unutrašnjosti, veliki borac, čak od onih žena koje ne biraju sredstva da dođu do cilja, ali u suštini dobre duše.
Ą Da li ćeš skorije zaigrati u nekom novom filmu, seriji?
- Ne volim mnogo da pričam prije realizacije projekta.
Ą Crnogorska publika je imala priliku da te vidi u pozorišnoj predstavi "Ukroćena goropad". Kakva iskustva nosiš sa te predstave?
- Sjajna! To je izuzetno zahtjevna predstava, ali igrati je sa dobrim glumcima, prije svega mislim na Andriju Miloševića kao glavnog partnera, je zaista zabavno. Baš sam srećna što sam odigrala i tu neukroćenu ljepoticu, kako volim da je zovem.


F.JOVANOVIĆ
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 05:21   #88
Intervju Ivane Popović za "Građanski list":

Volela bih sve da probam

Novinar: B. Drašković


Mlada beogradska glumica Ivana Popović u fokus medijske pažnje došla je angažmanom u filmu Promeni me, u kojem igra modernu urbanu devojku Becu zbog koje glavni junak filma (Mima Karadžić) počinje čudno da se ponaša u svojim pedestim godinama. Zapažena uloga Bece u filmu Promeni me otvorila joj je vrata za ulogu Olje u TV seriji Ljubav i mržnja, koja se ovih dana emituje na TV Pink. Ivana je još student glume na Fakultetu dramski umetnosti u Beogradu. Učestvovala je dosad u realizaciji mnogih studentskih filmova, između ostalih, tumačila je ulogu Jelene u filmu Minus reditelja Pavla Vučkovića, koji je ove godine na festivalu u Kanu dobio treću nagradu u kategoriji "Sinefondasiona". O svom prvom većem profesionalnom iskustvu pred kamerama za Građanski vodič Ivana Popović kaže.

– Uloga Bece nije bila toliko zahtevna koliko mi je na samom početku izgledala strašno. Kad sam dobila ulogu na kastingu, i pre nego što sam ušla u proces snimanaja, imala sam mali teret budući da je reč o velikoj ulozi, a meni je to bilo prvo iskustvo, pa onda činjenica da smo bili ograničeni vremenskim rokovima... Tako da me sve to malo zaplašilo. Ali sad mogu da kažem da smo zaista lepo radili, da je snimanje proteklo dobro, kao i da je cela ekipa bila zagarejana da stignemo da uradimo film u predviđenom roku i da na kraju imamo razloga da slavimo.

Gde si pronašla motivaciju da opravdaš svoj lik?

– Motovacija mi je bila upravo to što nisam morala suviše da je tražim. Beca je jedna normalna devojka iz Beograda, kakavih ima mnogo. Stevan Korpivica u scenariju nije nikako hteo da je obeleži, a onda sam se ja potrudila da napravim od nje da ne bude dosadna. Da je uradim prirodno iz sebe i da joj dam životnost da bude uverljiva. Beca mi je bliska samim tim što je mojih godina i što mogu da razumem te probleme koje ima. Nemam, naravno, to ljubavno iskustvo sa starijim čovekom i nisam sigurna da bi to moglo da mi se desi. U tome je jedina razlika između nas dve. Sve ostalo je potpuno razumljivo i nisam imala neke probeleme da moram dugo i teško da ulazim u situaciju i problem.

Koliko ti je u radu bila značajna podrška tvog starijeg partnera u filmu, glumca Mime Karadžića?

– Mima je izuzetno duhovit, šarmantan i zanimljiv lik. Dešavalo mi se često da mu se zasmejem u kadru. Bio mi je od velike pomoći. On je partner kojem se sve veruje i naša komunikacija je bila vrlo živa i uverljiva. Važno je da se partneri gledaju, slušaju, prate...

Odnedavno gledaoci "Pinka" mogu da te gledaju u seriji "Ljubav i mržnja". Da li su ova dva angažmana neka vrsta odskočne daske za tvoju karijeru?

– Da, radim TV seriju Ljubav i mržnja na TV Pink. Igram ćerku, mladu Olju, koja je, za razliku od smirene Bece, buntovna i brza na jeziku. Ova serija me dosta okupira, snimili smo oko 40, a planira se još 60 epizoda. Videćemo šta će se dešavati. Stvarno mi je rano da sad zaključujem. Treba i film da zaživi i da dobije svoj put. Mogu samo da se nadam da će to biti "odskočna daska".

Šta je s pozorištem?

– Nažalost, nemam nikakav angažman, mada imam želju da radim u pozorištu. Ostala su mi još dva ispita da diplomiram u klasi Dragana Petrovića, i nadam se da ću ući i u pozorište, mada mi je film mnogo bliži. Volela bih sve da probam jer imam utisak da mogu sve. Glumica čije bih uloge volela da nasledim ili makar slične jeste Nikol Kidman. Odigrala je briljantno toliko različitih i uzbudljivijih uloga, i ne znam da li postoji neka bolja glumica od nje. Toliko je precizna, odmerena, i njeni krupni kadrovi su fantastični.


Iz dnevnog lista "Blic":

Radujem se ulozi oca
Autor: N. Džodan


Glumac Milan Kalinić priključio se ekipi glumaca koji igraju u popularnoj domaćoj seriji „Ljubav i mržnja“ koja se emituje na Televiziji „Pink“. Pored toga, i dalje četvrtkom razrešava neverovatne ljubavne situacije kao voditelj emisije „Sve za ljubav“, svake nedelje na sportskom terenu spretno čuva mrežu FK Banja i raduje se velikom događaju - uskoro će postati otac.

- Za sada sam snimio samo jednu epizodu serije „Ljubav i mržnja“. Iako još nisam sasvim upućen kako će se razvijati moj lik, igram tajanstvenog gospodina Zlatića, mladog političara koji će da unese nove preokrete u seriji. Čini mi se da je ovo dosta kvalitetan projekat koja se razlikuje od drugih, a podseća na poznate američke serije iz osamdesetih godina - kaže Milan Kalinić u razgovoru za „Blic“.

Iako se čini da ima mnogo obaveza, on kaže da je sve stvar dobre organizacije.

- Ne radim ja mnogo, ali ljudi su stekli naviku da me redovno gledaju u emisiji „Sve za ljubav“ pa se čini kao da mnogo radim - priča Kalinić i dodaje da se privikava na novu koleginicu Irinu Radović koja je zamenila Sanju Marinković.

Milan će uskoro dobiti još jednu lepu ulogu, ali ovoga puta životnu. Milanova supruga Sandra će se poroditi na proleće. Milan će postati otac i ne krije svoju radost.

- Jedva čekam da postanem otac. Otprilike znam šta me sve čeka uskoro i svestan sam da ću morati nečega da se odreknem. Još uvek mogu sve da postignem, ali videću kako ću da se organizujem kada nam se proširi porodica - kaže Kalinić.

Golman
Kalinić svake nedelje čuva mrežu FK Banja. Pre dva dana je, prema pisanju „Sportskog žurnala“, bio igrač utakmice.
- Zadovoljan sam kako branim, ali o tome neka drugi govore. Zaista dajem sve od sebe.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 05:44   #89
Intervju Andrijane Videnović i Branka Đurića za "Ilustrovanu Politiku":

PRIČA SA NASLOVNE STRANE:
ANDRIJANA VIDENOVIĆ I BRANKO ĐURIĆ ŽIVOTNI I POSLOVNI PARTNERI

Srpska Aleksis i Blejk Karington

U novoj televizijskoj seriji “Ljubav i mržnja”, već je nazivaju našom “Dinastijom”, on je dobrica, a ona lepotica što spretno koristi sve adute kojima ju je priroda obdarila


Bračni i glumački par Andrijana Videnović (42) i Branko Đurić (58) već četiri meseca žive paralelne živote. U stanu na prvom spratu nove zgrade u blizini Bajlonijeve pijace i - u velelepnoj vili na Dedinju. Na Dorćolu, sa sinom Lukom, zaljubljenikom u košarku i od ove jeseni gimnazijalcem, oni vode miran porodični život.

A tamo, u ekskluzivnom delu Beograda, rezervisanom gotovo isključivo za diplomate i lokalne bogataše, za njih kao da nema mira i opuštanja. Toliko su odnosi među članovima porodice bremeniti generacijskim sukobima i spletkama.

Srpska “Dinastija”! Tako već nazivaju novu seriju Televizije “Pink” “Ljubav i mržnja”. Naš Blejk Karington se zove Bogdan Lazarević i tumači ga pomenuti Branko Đurić. Reč je o bogatom poslovnom čoveku, stožeru porodice, koji sve vreme pokušava da smiri uzavrele strasti svojih najbližih. Bogdanova znatno mlađa supruga Katarina, fizičkim izgledom samo podseća na nežnu i plačljivu Kristl Karington, ali je po karakteru pljunuta Aleksis.

- Prototip žene u Srbiji je suprotan američkom - kaže Andrijana Videnović koja u seriji igra Kaću Lazarević. - Ili, kako bi rekla Vida Basara, jedan od scenarista: “Kod nas su crnke pojam dobrote, a zloće su plavuše.” Ako budem omražena, to znači da sam dobro uradila ulogu. Zato, neka me mrze. Spremna sam na to.

Andrijana ima mnogo razumevanja za lik koji tumači. Kaća potiče sa sela, iz siromaštva, i pokušava da postigne nešto u životu sredstvima kojima ju je priroda obdarila. I uspeva da unovči mladost i lepotu. Odlično pliva u novom okruženju. Uvek kaže šta misli i ne ostaje nikom dužna.

- To se mnogima ne sviđa, ali može joj se, jer ima muževljevu podršku. Žena iza koje stoji moćan muškarac, moćna je dokle god je taj muškarac iza nje. E, sad, ima ona i svojih slabosti. Najveća je, svakako, ljubav prema sinu njenog muža, ali i slabost živaca što, kako će se kasnije ispostaviti, nije nimalo bezazleno. Postoji i tajna iz prošlosti koja će je, takođe, u jednom trenutku uzdrmati. Šta će se sa Kaćom i Bogdanom sve zbivati, to ne znaju ni scenaristi, a kamoli mi koji ih igramo.

Manje vidiš, manje patiš

A Bogdan Lazarević? Kakav je on čovek?

- On je dobrica - veli Branko Đurić. - Čak preterana dobrica. Upravo to sam zamerio piscima. Nije realno da je tip koji ima sve to što ima, tako naivan. Mora, ipak, da bude malo namazaniji, da bi plivao među ajkulama. Tipičan je pater familijas i najviše se bavi porodicom. Biznis je negde u drugom planu, što je, opet, malo čudno. On nije sasvim siguran u iskrenu ljubav svoje mlade žene, ali je voli, i zato ide linijom manjeg otpora u stilu: manje vidiš, manje patiš.

Andrijani i Branku se sviđa vila na Mačkovom kamenu gde snimaju svakog dana. Nije megalomanska i napravljena je s merom i ukusom. Jedino što ponekad nestaje struja.

- Ispod Belog dvora se mnogo gradi i kad treba priključiti neki objekat na električnu mrežu, onda isključe ceo kraj. Zbog toga smo izgubili nekoliko dana snimanja.

Učešćem u megaseriji “Ljubav i mržnja”, ovom bračnom paru se izgleda pružila šansa da dobro zaradi. Možda će se obogatiti i priuštili sebi sličnu vilu?

- Napišite: Andrijana i Branko su se slatko nasmejali! - sugerišu. Andrijana, ipak, dodaje:

- Nikad nisam maštala o bogatstvu te vrste. O vilama, bazenima... To, opet, ne znači da se ne bih snašla u nekoj velikoj i lepoj kući. Posle jedne ovakve serije u Americi, glavni glumci ne samo da bi dobro zaradili već bi im producenti sugerisali u kom kraju grada da žive i kakva kuća priliči zvezdama njihovog kalibra. Ta mašinerija je tamo ogromna. Jednom ovakvom megaserijom od sto epizoda, zaradili bismo za ceo život… Ali, u Americi.

Sa Slobodanom Šuljagićem, urednikom, izvršnim producentom i idejnim tvorcem “Ljubavi i mržnje”, Branko Đurić se dugo poznaje. Radili su zajedno neke predstave u Pozorištu na Terazijama i, sticajem okolnosti, posle dužeg vremena, ponovo su se videli na snimanju jedne od epizoda popularne “Pinkove” serije “Ljubav, navika, panika”. Tada je Šuljagiću sinulo da je Branko idealan za ulogu Bogdana u novoj sapunici. Znajući da je oženjen koleginicom Andrijanom Videnović, pitao ga je: “Je l' još onako lepa?” Kraj priče. Tako je ovaj bračni i umetnički par dobio posao o kakvom mašta većina glumaca.

- Razlog zašto smo Branko i ja svih ovih godina bili izvan medijske priče, jeste taj što smo počeli da živimo zajedno - priča Andrijana. - Godine 1992, u ono najteže vreme kad je trebalo sačuvati zdravu pamet, dobili smo sina. Jurnjava za poslom je bila u drugom planu. Bavili smo se kućom, detetom, porodicom. Upisala sam postdiplomske studije na psihologiji i počela da predajem scenski govor na prištinskom Fakultetu lepih umetnosti. Sad svake nedelje putujem u Zvečan na predavanja. Kao što vidite, dočekasmo da zaigramo u jednoj ovakvoj televizijskoj seriji. Kad-tad se neko seti da postojiš. Samo treba strpljenja. Kad ne juriš, ne očekuješ, ne utrpavaš se, uvek se dogodi. Velika je greška sedeti pored telefona i čekati. Kad ste u grču, neće vas niko pozvati. Čak ni dete ne možete dobiti. Opuštenost uvek priziva nešto pozitivno.

Ne računajući jedan studentski film, ovo je drugi put da su Andrijana i Branko poslovni partneri. I upoznali su se u “Zvezdara teatru”, kad su zajedno igrali u “Miševima i ljudima”. Uramljeni plakat te predstave na zida u njihovom domu, uspomena je na taj važan momenat u njihovom životu.

Prerano osedeo

Bila je zanosna Nevena Moreno u filmu “Varljivo leto 68”, nestašna Lilika u seriji “Zapisi iz Sivog doma”, te Ana Kos u “Doktoru Šusteru”, Slavica u predstavi “Mala” u “Zvezdara teatru”. On je, opet, pobrao sve komplimente ulogom mladog učitelja Danila Ilića u filmu Veljka Bulajića “Atentat u Sarajevu”. Posle je uglavnom igrao skojevce i partizane. Samo jednom je bio ljubavnik i to u komadu “La mama”, u svom matičnom Pozorištu na Terazijama.

- Da bi neko ovde igrao ljubavnika, mora da bude crn, rutav i nosat - smeje se Andrijana. - To je srpski prototip mačo mena. Pogledajte samo naše glumce koji su igrali zavodnike! Mada su više bili silovatelji, nego zavodnici. Pravih ljubavi gotovo da nije bilo na našem filmu.

Branko otkriva da je prerano osedeo, već u dvadeset i nekoj, i da je zbog toga imao neprijatnosti.

- To je genetski - kaže. - I deda i otac su bili sedi kao mladi. U drami Save Mrmka “Metak u leđa”, ofarbali su moju tada prosedu kosu u smeđu boju. Neprijatno sam se zbog toga osećao. Dok sam ofarban išao ulicom, činilo mi se da svi gledaju u mene: “Vidi pedera. Ovaj se farba.” Naravno da to niko nije primećivao. Kasnije su mi nekoliko puta zabašurivali sede vlasi nekakvim sprejom.

Naš istaknuti scenograf Miodrag Tabački je ponekad umeo da kaže: “Nekad smo Branka prepoznavali u gomili. Vidimo sedu glavu i znamo da je on. Sada smo svi posedeli, pa po tome više nije izuzetan…”

Zanimljivo je i kako su oboje počeli da se bave glumom.

Branko je završio tehničku mašinsku školu u rodnom Šapcu i, kako je to otac od njega očekivao, trebalo je da postane mašinski inženjer, zaposli se u “Zorki” i, možda jednog dana, bude čak i direktor. On je, međutim, odmah posle mature otišao u vojsku, pa na privremeni rad u Nemačku. Shvativši svu težinu gastarbajterskog života, vratio se u zemlju i u Beogradu iz cuga upisao glumu. Bio je među najstarijim studentima u klasi Predraga Bajčetića.

Sinu Luki se serija dopada

Andrijana je, pak, zavolela glumu tako što je čitala romane Tolstoja i Dostojevskog i sebe zamišljala u ulogama njihovih junakinja.

- Rođena sam u Prištini i sve do odlaska na Akademiju, živela sam u Kosovu Polju - kaže. - Moji roditelji su se godinu dana posle mog odlaska na studije, 1982. godine, preselili u Zaječar. Sve moje tadašnje želje i težnje bile su vezane za Beograd, grad koji sam smatrala najvećim i najlepšim na svetu. Njujork je bio predaleko da bi o njemu maštala. Bilo bi to kao kad bi sad moj sin Luka maštao o Mesecu.

Iako su joj Ana Karenjina i Grušenjka odredile sudbinu, nikad ih nije igrala.

- Eto, baš sada, kad smo počeli da radimo ovu televizijsku seriju, pomislila sam, kako bismo Branko, ja i mladi Ivan Bosiljčić, koji u “Ljubavi i mržnji” glumi mog pastorka u koga sam zaljubljena, igrali Karenjina, Anu i Vronskog!

Koleginica Gala Videnović joj nije sestra kako ih mnogi povezuju, niti su u bilo kakvom srodstvu.

- Očevi su nam iz Zaječara, a tamo prezime Videnović nije retko. Zanimljivo je da je Gala igrala Brankovu ćerku u Čavićevom filmu “Kakakv deda, takav unuk”, dok je njen muž Vladimir Aleksić, sada jedan od reditelja u seriji koju snimamo.

Branko najzad otkriva i kako se njihovom petnaestogodišnjem sinu Luki (iz prvog braka ima dve odrasle ćerke, Anu i Ivanu) dopalo pojavljivanje roditelja na malim ekranima, ali je imao i nekih ozbiljnih zamerki.

- Smešno mu je, recimo, kad Bogdan, to jest ja, u seriji oslovi Kaću sa “Dušo”. On tada umire od smeha. “Šta se smeješ - kažem mu. - Kao da nikad nisi čuo da mami i kod kuće kažem “Dušo”? Da, veli on, al' to nije tako smešno kao na televiziji.


Snežana MILOŠEVIĆ
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 03:25   #90
Još jedan intervju.

Izvor: PRESS
INTERVJU... MARIJANA MIĆIĆ, glumica i TV voditeljka
NISAM JA ZA OŽENJENE
Atraktivna i zlobna medicinska sestra iz popularne serije „Ljubav i mržnja" otkriva ko je ona zapravo u stvarnom životu, kakve muškarce voli i šta ne bi trpela ni i od jednog partnera, pa bio on i doktor



Marijana Mićić, glumica i jedno od zaštitnih lica produkcijske kuće „Emoušn", kaže da nikada nije imala dinamičniji period u životu, bar što se posla tiče. Pored toga što vodi emisiju „Veliki brat prilepak", Marijana snima seriju „Ljubav i mržnja" i igra u dve pozorišne predstave. Roditelje sreće u prolazu, s prijateljima se viđa povremeno, a kako kaže, dečko joj, srećom, ne živi u Srbiji, pa može da toleriše njena angažovanja koja joj nekada omoguće tek po tri sata sna. Iako je završila glumu, publika je do pre godinu dana mogla da je vidi isključivo u ulozi TV voditeljke.

- Sticajem okolnosti sam prvo to počela da radim. Poslovi su se ređali jedan za drugim. Pre godinu dana sam počela da radim i u pozorištu. Već sam imala dve pozorišne premijere i snimam seriju, tako da se nadam da će se stvari zaokrenuti.

n Mnogi mladi glumci se žale da za njih nema mesta i prilike da pokažu šta znaju. Da li si i ti to osetila na svojoj koži?

- Mislim da nije tako, ima mesta za sve. Ne slažem se ni sa onom pričom o klanovima koju često možete da čujete. To su čiste gluposti. Tako nešto može da kaže samo onaj ko ništa ne radi, pa se tako pravda.

n Gde se bolje osećaš, pred TV kamerama ili u pozorištu?

- Volim ja i jedno i drugo, ali se bolje osećam u pozorištu. Tih živih sat i po ne može ništa da zameni. U suštini, ja se nikada nisam bavila klasičnim voditeljstvom. Sve su to bili rijaliti-šou programi koji su jako slični i povezani sa glumom. U svakom slučaju je bolje kada se iz komercijale ode u umetnost nego obrnuto.

n Da li si ostvarena na profesionalnom planu?

- Ma gde, taman posla. Za svoje godine sam zadovoljna, ako gledamo na to tako da ja od svog posla mogu da živim. Radila sam toliko različitih stvari, da mnogi stariji voditelji ne mogu da se pohvale sa toliko različitih iskustava. Što se glume tiče, tu sam tek na početku.

n Kakve uloge priželjkuješ?

- Volela bih sve da probam.

n Radila si više rijaliti-šoua za „Emoušn", šta ti je najteže palo?

- Fizički mi je bio najteži „Jednostavan život", a psihički „Veliki brat". „Jednostavan život" smo snimali po tri meseca, na njivama radili teške fizičke poslove, i to na 40 stepeni. U „Velikog brata" sam ušla pomalo nespremna, a od tog projekta se mnogo očekivalo. Nisam to ranije gledala, pa sam na početku bila malo pogubljena, ali sam se brzo snašla.

n Da li ti je bilo bolje u „Jednostavnom životu" na selu ili moru?

- Više mi je prijao prvi serijal, jer smo bili sve vreme na jednom mestu. Mada mi je mnogo bilo gadno da muzem kravu, a to su me terali da radim. Bilo mi je odvratno da je uhvatim za vime. Bilo mi je gadno i da čistim štalu. Onda smo morali da naberemo ne znam ni ja koliko tona lubenica za prodaju. Jednom smo to radili na hiljadu stepeni, a drugi put po kiši i blatu, a na nogama smo imale gumene čizme broj 46.

n Da li si nekada mogla sebe da zamisliš kako čistiš štalu i muzeš krave?

- Nisam. Celog života sam išla na selo, ali nisam nikada tamo bilo šta radila.

n Da li ste Ana Mihajlovska i ti ostale u kontaktu s porodicom domaćina sa sela?

- Jesmo, baš smo se nedavno čuli. Oni su nama pomagali, a mi smo se trudili da im uzvratimo.

n Na moru si se oprobala i u kazinu. Prvo si dobila, a onda sve izgubila. Da li bi i u životu oprobala sreću u kockarnici?

- Nisam nikada to radila. Tada sam prvi put ušla u kockarnicu i jako mi se dopalo, valjda zato što mi je krenulo. Htela sam da idem ponovo, ali nam na snimanju nisu dali, a kasnije sam potpuno zaboravila na to. Nije to nešto što mene privlači.

n U kom projektu „Emoušna" bi učestvovala, ali ne kao voditelj? Da li bi bila ukućanin „Velikog brata"?

- Nikada. Ta vrsta zabave me ne zanima.

n Koji su motivi ukućana za učešće?

- Raznorazni. Svako ima neki svoj razlog, a da se ne lažemo, pare su svima motiv. Da nagrada nije toliko velika, niko ne bi pristao. A onaj ko kaže da je ušao u kuću samo radi zabave, taj nema život.

n Imaš li svog favorita među sadašnjim ukućanima?

- Nemam, a i da imam, ne bih rekla.

n Da li bi se venčala u „48 sati svadba"?

- Pred kamerama - nikad!

n Da li je to zato što ne bi mogla za dva dana sve da završiš?

- Ma, nije zato, mogla bih da se spremim za 48 sati. Nikad nisam razmišljala o svom venčanju, i to sad ne mogu da zamislim ni bez kamera, a kamoli sa kamerama. Nisam baš nešto romantična.

n Glumiš i u novoj seriji na TV Pink?

- Mnogo mi je lepo. Serija je super. A najviše mi se dopada to što mnogo mojih drugara koji igraju u nekim drugim serijama kažu da je naša serija mnogo dobra i voleli bi i oni da glume u njoj.

n Mnogi ovakvu TV produkciju nazivaju šundom?

- I ja sam volela da gledam „Bolji život", ali džaba. Ljudi mogu da pričaju da su serije nekvalitetne, ali sve gledaju ko ludi. A u ovoj seriji ništa nije nekvalitetno. Glumci su odlični i gluma je odlična, nema kerebečenja kao u španskim TV novelama.

n Da li se uloga ljubavnice i zloće poklapa sa tvojom ličnošću?

- Ne poklapa se nimalo. Ne bih ja to nikada tako. Prvo, ne bih se spanđala sa oženjenim muškarcem, a i kada bih to uradila, ne bih trpela to što doktor Vlada radi. A medicinska sestra Slavica je pomalo zloća, a ja to nisam privatno. Jedino što se poklapa jeste što smo obe jako zaljubljene.

n Pre nekoliko godina objavljena je slika na kojoj se ljubiš sa Anom? Kako to objašnjavaš?

- To je bilo pre tri godine. Ja samo mogu da kažem da se ne kajem zbog onog što sam uradila, već samo zbog onog što nisam, a toga ima mnogo.

n Priča se da vodiš uzbudljiv noćni život.

- To je tačno. Sad više ne idem na splavove, već samo u kafane pored i u sklopu pozorišta. Zasad mi je to najbolja zabava - odigram predstavu, pa u kafanu.

n Kakvi su ti profesionalni planovi?

- Što se „Emoušna" tiče, baš sam pre neki dan pitala gazdu kada će neka nova emisija, jer mi se radi, i on mi je obećao da će uskoro nešto biti. U pozorištu nastavljam sa „Mirandolinom", a prošle nedelje imala sam u „Kult teatru" premijeru predstave „Pastorala", koja će biti redovna na repertoaru.

Lažem kada pričam o dečku

n Da li si i dalje u staroj dugogodišnjoj vezi?

- Jesam. Da. A na koju mislite? Znate, ja uvek lažem o tome kad dajem intervjue.

n Pa na onu za koju kažeš da je duga, da dečko nije poznat, pa nećeš da otkrivaš njegov identitet.

- E, to jeste tačno. Ništa od toga nije laž. On ne živi ovde i to mi odgovara jer sam veoma zauzeta i ne bih mogla dovoljno da mu se posvetim.


MARIJA MAJSTOROVIĆ
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 20:45   #91
LJUDI SERIJA JE EXTRA!!!!
Paravina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 17:40   #92
Quote:
Paravina kaže: Pogledaj post
LJUDI SERIJA JE EXTRA!!!!
može 1 pitanje kako vam se da no stop prepucavati
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 17:58   #93
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
može 1 pitanje kako vam se da no stop prepucavati
A sto ne bi moglo?

Gospodjica se nije prepucavala, vec je samo navela da se njoj sapunica dopada.

Ja sam takodje svoje vreme napisao da mi je ta serija dobra, pa me je jedan clan napao bez ikakvog razloga... ocigledno je, da je na ovom forumu najbolje cutati ili pevati pesmu, koju svi ovde pevaju - cim imas svoj stav te ljudi napadaju .
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 01:00   #94
Intervju sa Andrijanom Videnovic:

Žene su uvek hrabrije
Andrijana Videnović za TV novosti govori o Kaći koju tumači u seriji “Ljubav i mržnja”, suprugu, sinu, ljubavi i lepoti

Andrijana Videnović


Piše: A. Popadić

Starija televizijska publika veoma dobro pamti Loliku iz "Sivog doma", odnosno, Andrijanu Videnović, glumicu koja je proslavila ovaj lik. Oni mlađi upoznali su je tek pre nešto manje od dva meseca kada je na Pinku emitovana prva epizoda serije "Ljubav i mržnja". Ova serija, rađena po ideji Slobodana Šuljagića, za kratko vreme osvojila je simpatije gledalaca koji hvale ekipu sastavljenu od glumaca kojih dugo nije bilo na TV ekranima. Najviše pažnje izazivaju glavni glumci, Andrijana Videnović i Branko Đurić, supružnici i u privatnom životu, a ne samo na ekranu. Gledaoci za Branka kažu da je šarmantan i dostojanstven, a za Andrijanu da je veoma lepa i negovana žena. Uloga problematične Kaće koja je u braku s bogatim Bogdanom, a zaljubljena je u njegovog sina, izaziva pomešane reakcije, ali Andrijana u intervjuu za naš list kaže da je veoma zadovoljna kako je publika primila njen lik:
- Kaća je jedan od najzahvalnije napisanih likova u seriji. Hrabra, lepa, maštovita, zna da voli, a opet beskrupulozna, neurotična, iskompleksirana, pomalo dobra, malo više zla... Kaća, Katarina ili ako hoćete Kadivka ne ostavlja gledaoce, a posebno gledateljke ravnodušnim. One je mrze, razumeju, odvratna im je, ali im nije dosadna. To su želeli scenaristi. To sam htela da postignem i ja. Reakcije gledalaca mi potvrđuju da smo u tome uspeli.


Kako vam izgleda sva ova fama oko serije?
- Očekivala sam je. Naši TV gledaoci su, imam utisak, bili ozbiljno ljuti na "nas" jer ne umemo da napravimo porodični TV serijal koji će moći svakodnevno da prate, već su prinuđeni da u tom žanru uživaju gledajući serije uvezene od zapadnih suseda. Slobodan Šuljagić je rešio da im izađe u susret i potrudio se da realizuje ono što je bilo "osuđeno na uspeh": seriju od (najmanje) sto epizoda koju pišu vešti scenaristi Vida Basara i Baskjere Pjerin, režiraju iskusni reditelji Vlada Aleksić i Jug Radivojević, a u kojoj igra ekipa vrhunskih glumaca koji nisu "potrošeni" na našim mnogobrojnim TV stanicama.

Bez obzira koliko radite, televizija je, čini se, ta koja vas čini poznatim. Da li ste se navikli na novonastalu situaciju?
- Imala sam 20 godina kada sam se susrela s velikom popularnošću koju je prouzrokovala serija "Sivi dom" i lik Lolike koji sam igrala. I to je prošlo. Proći će i ovo. Vratiću se jednog dana, verujem, u slatku poluanonimnost u kojoj sam i dosad živela.

Šta se promenilo u međuvremenu: višak obaveza, manjak sna ili...? Ne možete da se žalite da ne viđate supruga dovoljno?
- Ne viđam ga ni previše... (smeh)

Ostaje li vam vremena za kućne obaveze?
- Vremena za kućne obaveze mora biti. Perem, peglam, kuvam...

Kako vaš sin Luka reaguje na celu ovu situaciju?
- Lepo mu je. Zasad. Ima češće “praznu gajbu” jer su roditelji zauzeti. Bolji mu je i prolaz kod devojaka. Mada, njegovo srce je zauzela već neko vreme jedna T.....

Kažete da pratite epizode "Ljubavi i mržnje". Šta sebi zamerate, a šta suprugu?
- Kad bi gledaoci prema meni bili kritični toliko kao ja, ne daj bože! A što se Branka tiče, divno igra. Toplo, iskusno, sigurno.

Kaća je spremna da se odrekne mnogih stvari zbog ljubavi. Koje su vaše granice u privatnom životu?
- Imam ih. Postoje granice.

A sad ona ženska pitanja... Komentari i muškaraca i žena uglavnom se svode na to da je Andrijana Videnović lepa žena. Pa, u čemu je vaša tajna?
- Mama i tata. Genetika. I... prestala sam da pušim!

Od koga dobijate više komplimenata, od muškaraca ili žena?
- Od muškaraca krišom. Od žena javno. Žene su uvek hrabrije.

Još radite kao profesorka u Zvečanu? Koji je najvažniji savet koji dajete svojim učenicima?
- Da, predajem dikciju budućim glumcima. Osim tajni zanata, ličnim primerom im pokazujem kako se mora imati strpljenja i raditi na sebi.

Budući da ste rodom sa Kosova i Metohije, a tamo i danas radite, koliko lično doživljavate sve ove aktuelne događaje?
- Veoma, veoma lično.


Izvor: PRESS
BASARA U TV SAPUNICI
Poznati srpski pisac Svetislav Basara u 46. epizodi serije „Ljubav i mržnja", za koju scenario piše njegova supruga Vida, glumi - samog sebe



U klubu „KPGT", u kompleksu stare beogradske šećerane, juče je snimljena 46. epizoda serije „Ljubav i mržnja", koju je obeležilo gostovanje poznatog srpskog pisaca Svetislava Basare.

Na snimanju su bili i glumci Nebojša Ljubišić, Katarina Radivojević, Ivana Popović, Danijel Sič, Milica Zarić, Maja Romčević, Ivana Zekić i Boris Komnenić, ali je pažnja brojnih predstavnika medija koji su želeli da zavire u svet „Ljubavi i mržnje" uglavnom bila usmerena na ovaj književno-televizijski presedan.

Angažovanje bivšeg ambasadora SCG na Kipru zapravo i nije velika misterija. Jedan od naših najvećih savremenih pisaca u seriji igra samoga sebe, a za njegov angažman pobrinula se Vida Basara, scenarista „Ljubavi i mržnje", koja za Press kaže:

- Zadovoljna sam što je Svetislav prihvatio naš poziv i u jeku Sajma knjiga pristao da učestvuje u seriji da bi pomogao da naša priča, koja prikazuje promociju knjige jednog našeg junaka, bude što uverljivija - objasnila je za Press Vida, piščeva profesionalna i životna saputnica.

(A. R.)


Basara u „Pinkovoj“ seriji „Ljubav i mržnja“
Autor: (Beta) |


Književnik Svetislav Basara pojaviće se u jednoj epizodi sapunice o životu srpskih bogataša „Ljubav i mržnja“ koju emituje Televizija Pink.

- Meni je životni san da igram u sapunskoj operi, sada mi se ispunio i jako sam srećan - rekao je Svetislav Basara agenciji Beta, pošto je odigrao samog sebe za potrebe 46. epizode „Ljubavi i mržnje“, koja je snimana danas u prostoru Stare šećerane u Beogradu. U seriji se Basara pojavljuje na jednoj književnoj promociji. Na pitanje kakav je osećaj glumiti u „Pinkovoj“ seriji, Basara odgovara:
- Jako lep, pogotovo sa Katarinom Radivojević - kaže književnik. Dobitnik Ninove književne nagrade za roman „Uspon i pad Parkinsonove bolesti“ (2006) i pisac „Fame o biciklistima“, Basara (54) kaže da ipak ne namerava da nastavi „glumačku karijeru“, niti bi se pridružio u poslu supruzi Vidi Basari, koja je jedan od scenarista sapunice „Ljubav i mržnja“.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:47   #95
OD svih sapunica sa ovih prostora jedino sam gledao ljubav u zaledju! gde je Franjo FIser (mislim da se zove Zijad Gracic) odigrao vrhunski! i stvarno je faca, posle toga su isle jos neke serije, jedna sa Stefanom Kapicicem, i jos jedna zaboravih joj ime.... medjutim sad nisam ni poceo od pocetka da pratim Ljubav i Mrznju ali odjednom je pocela da me privlaci prvo sam je gledao na 15 min, pa celu epizodu, a sad kriziram kad propustim reprizu
Posebno mi se svidja pesma koju je otpevao Dado Topic, jel ima neko u mp3 formatu posto sam jedino skinuo sa youtube?
Najbolji je Ivan Bosljicic (glumi Bojana), izgleda volim te negativce
Jedino sto nema Zijada
nebojsapetkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:44   #96
Quote:
nebojsapetkovic kaže: Pogledaj post
OD svih sapunica sa ovih prostora jedino sam gledao ljubav u zaledju! gde je Franjo FIser (mislim da se zove Zijad Gracic) odigrao vrhunski! i stvarno je faca, posle toga su isle jos neke serije, jedna sa Stefanom Kapicicem, i jos jedna zaboravih joj ime.... medjutim sad nisam ni poceo od pocetka da pratim Ljubav i Mrznju ali odjednom je pocela da me privlaci prvo sam je gledao na 15 min, pa celu epizodu, a sad kriziram kad propustim reprizu
Posebno mi se svidja pesma koju je otpevao Dado Topic, jel ima neko u mp3 formatu posto sam jedino skinuo sa youtube?
Najbolji je Ivan Bosljicic (glumi Bojana), izgleda volim te negativce
Jedino sto nema Zijada
jaoo molim te bio bi faca da je ostao da kraja gad, a ne na kraju se pokajao i postao dobrica.. bezeveze
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 00:38   #97
Intervju Katarine Radivojevic za "Press":


JOŠ ČEKAM PRAVOG!

Katarina Radivojević:"O braku zaista ne razmišljam, zasad uživam da budem sama!"


Mene ljudi ili vole ili ne vole, a ja baš i nemam preteranu potrebu da se dopadnem svakom... Kaća.

Pet godina nakon što je uspešno zavela Maneta kujundžiju, ali i brojne fanove najgledanijeg srpskog filma „Zona Zamfirova", glumica Katarina Radivojević se u velikom stilu vraća u naše TV živote. Već mesec dana na televiziji Pink četiri puta nedeljno emituje se serija „Ljubav i mržnja" (po tekstu Vide Basare i Baskvijere Pjerina, u režiji Slobodana Šuljagića, Vlade Aleksića i Juga Radivojevića), u kojoj Katarina tumači jednu od glavnih uloga - lik Ivane, snaje srpskog tajkuna Bogdana Lazarevića.

Dok srpska verzija „Dinastije" (u produkciji PFI - Pink films internešnal) stiče sve veći broj fanova, a glumačka ekipa svakodnevno u elitnom beogradskom naselju Mačkov kamen snima nove epizode, Katarina u intervju za Press otkriva da je tek sada otkrila čari rada na jednoj ovako ozbiljnoj filmskoj seriji:

- Pred početak snimanja serije „Ljubav i mržnja" rekla sam da je film moja prva ljubav, ali da mi situacija u Srbiji, takva kakva je, ne dozvoljava da čekam filmske uloge. U međuvremenu, naravno, razmišljam o egzistenciji pa prihvatam i neke poslove koji su možda manje kreativni. Ispostavilo se da je rad na seriji „Ljubav i mržnja" bio pravi potez, upravo zato što je i kreativan.

Koja je razlika u obavezama oko TV serije i filma?

- Zbog filma glumci obično moraju da ustaju rano i rade dok ne padne blenda, odnosno dok se ne smrači. Na snimanju serije je potpuno drugačije, radi se svakodnevno tokom nekoliko meseci, ali čini mi se ipak manje. Uglavnom se rade enterijeri tako da ne zavisimo od svetla, a to je u proseku po dva-tri sata dnevno, što je za mene baš fino. Hoću da kažem da nije naporno kao što ume da bude kada su u pitanju intenzivna filmska snimanja.

Budući da ste se proslavili kao filmska i pozorišna glumica, koliko vas lik Ivane u TV seriji „Ljubav i mržnja" inspiriše da napravite zapaženu ulogu?

- Svaka uloga, osim one koju odbijem, inspiriše me na određen način. Doduše, neke više, a neke manje. Činjenica je da se uvek potrudim da napravim „nešto", čak i kada uloga nije preterano zahtevna. Zahvaljujući odličnoj saradnji sa Slobom Šuljagićem i Vidom Basarom, uspeli smo da zajedno uokvirimo lik Ivane, a onda sam joj dodala malo svog karaktera, malo infantilnosti i kapricioznosti.

Kako ste se u seriji uklopili s Nebojšom Ljubišićem ?

- Sjajno. On je odličan glumac, tako da mu nije bilo teško da odmah osvoji sve moje simpatije, a i privatno je baš dobar čovek.

Šta moraju da prođu ljudi kojima dozvolite da vam priđu blizu?

- Ponekad sam suviše otvorena, tako da testovi ne postoje, a vreme sve pokaže. Mislim da imam i dobru intuiciju za te stvari. Nikad nisam volela zlatnu sredinu, a mislim da u njoj nikad nisam ni bila. Moj slučaj je da me ljudi ili vole ili ne. A ja baš i nemam preteranu potrebu da se dopadnem svakom.

Hoćete li uskoro da izgovorite sudbonosno „da"?

- O braku zaista ne razmišljam. Zasad uživam da budem sama.

NEĆU GOLOTINJU BEZ POKRIĆA

Kakve uloge odbijate?

- Ne prihvatam nikada one uloge koje nisu predodređene za mene, one koje podrazumevaju golotinju bez pokrića. Jer, neko misli da je dovoljno da poželi da skine Katarinu da bi je ljudi videli golu. Ne želim da igram nedovršene likove, u scenariju uloga mora da ima početak i kraj, i razlog zašto postoji.


Adelarda Radenović
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 22:55   #98
Intervju Marijane Mićić za TV Novosti:


Volim da se ljubim, pa i pred kamerama
Marijana Mićić, glumica i zaštitno lice produkcijske kuće “Emoušn”


Piše M. Adžić

Marijanu Mićić do skora su gledaoci viđali kao voditeljku popularnih emisija produkcijske kuće “Emoušn” (“Jednostavan život 1 i 2”, “Leteći start”, “Hoćeš-nećeš”, “Veliki Brat-izbacivanje”, “Lažnjak” i “Srodne duše”), a nedavno im se predstavila kao glumica ulogom zavodljive i nestašne sestre Slavice u Pinkovoj seriji “Ljubav i mržnja”. - Mnogi se prijatno iznenade kada čuju da sam glumica po profesiji i dobijam samo pozitivne kritike. Drago mi je zbog toga i nadam se da ću imati sve više i više posla – kaže za TV novosti Marijana, koja pored snimanja serije nastupa u dve pozorišne predstave i vodi emisiju “Veliki Brat – prilepak”.

Poslednjih nekoliko meseci ima malo slobodnog vremena i kaže da joj je ovo najdinamičniji period u životu.
- Iako sam velika spavalica, ustajem što ranije da bi mi dan bio što duži. Sređujem kuću, viđam se sa prijateljima, idem u pozorište... Družim se i sa kolegama kad god imam vremena – priča Marijana, koja je ranije bila poznata po tome što je vodila uzbudljiv noćni život. Više ne ide na splavove, ali je zato redovan gost u kafanama pored i u sklopu pozorišta. O ljubavnom životu izbegava da priča, ali priznaje da je jako zaljubljena u dečka sa kojim je dugo u vezi i čije ime ne želi da otkrije jer nije iz sveta poznatih.

Misliš li da će te uloga sestre Slavice, u veoma gledanoj seriji “obeležiti” kao glumicu?
- Obeležiće, svakako, početak moje karijere. Ne znam kakve me uloge očekuju dalje, ali prija mi kada me ljudi oslovljavaju sa sestro Slavice.

Kakva je Slavica, gledano iz tvog ugla?
- Ne podržavam je u mnogim stvarima, ali je razumem jer su žene na sve spremne kada su zaljubljene. Slavica nekada reaguje nepromišljeno, ali posle joj iskreno bude žao. Ona je samo zaljubljena i pomalo naivna devojka, ali opametiće se.

Postoje li sličnosti između vas dve?
- Obe smo zaljubljene. To je jedina sličnost. Mnoge stvari koje sam uradila na televiziji nikada ne bih uradila privatno.

U seriji deliš voljenog muškarca sa dve žene. Da li si se u stvarnom životu upuštala u takve situacije?
- Voljenog muškarca ne bih delila ni sa jednom, a kamoli sa dve žene. Nikada sebi ne bih dozvolila da mi se dopadne oženjen muškarac.

Da li to što imaš dečka sprečava obožavaoce da ti se udvaraju?
- Ne sprečava ih, ali samim tim što sam zaljubljena znači da sam sprečena da odgovaram na udvaranja. Njima nema mesta u mom životu.

Većinu scena snimaš sa glumcem Ivanom Bosiljčićem. Kakav je kao partner?
- Ivan je jedini glumac koga sam poznavala pre početka snimanja serije. Radili smo zajedno pre nekoliko godina i mislim da je naše poznanstvo doprinelo da od samog početka budem opuštena pred kamerama. Divan je mladić, tako da nikako ne može biti loš partner.

Kakav je osećaj ljubiti se pred kamerama?
- Volim da se ljubim tako da mi je i pred kamerama i iza njih lep osećaj, ha, ha.

U seriji vlada netrpeljivost između tebe i Kaće, koju igra Andrijana Videnović. U kakvim ste odnosima privatno?
- Andrijana mi je privatno jako draga, ali kada se uključe kamere naši blagi pogledi transformišu se i nastaje “mržnja”, a čim se ugase slatko se ismejemo otrovnim strelicama koje upućujemo jedna drugoj.

Koliko se snimanje serije razlikuje od svega što si do sada radila na televiziji?
- Razlikuje se utoliko što za seriju dobijam scenario, a u emisijama je sve čista improvizacija. Trudila sam se da u svakoj emisiji budem drugačija i svaku sam doživljavala kao novu ulogu. Ovo je moja prva uloga u seriji i trudim se da je iznesem što bolje.

Mnogi još žale što više ne pomažeš Bigiju pri izbacivanju ukućana. Da li je i tebi ponekad žao?
- To mi imponuje jer znači da se ljudima svidelo kako sam to radila. I ja sam bila veoma zadovoljna svojim radom u prvom serijalu.

Šta ti je bilo draže da radiš: “Jendostavan život”, “Hoćeš-nećeš”, “Leteći start”, “Veliki Brat-izbacivanje” ili dečji kviz “Bunga, banga re”?
- Najdraža emisija mi je “Bunga, banga re”. To je moj prvi posao koji nikada neću zaboraviti. Od emisija koje sam radila za Emoušn najdraža i meni najbliža je svakako “Jednostavan život”.

Koja je najsmešnija situacija koju si doživela tokom snimanja emisija, a koju kamera nije zabeležila?
- Bilo ih je dosta, mada kamere su zabeležile većinu smešnih situacija. Stalno padam, saplićem se, udaram o nešto... Potpuno sam blentava i često za sebe znam da kažem da sam blam koji hoda.


Iz lista Alo!:


ŽELJKO BJELIVUK - LJUBOMORNI MLADIĆ

Izvor: Alo!

Do juče nepoznati mladići Željko Bjelivuk, Petar Stanković i Vladimir Šuša pobednici su konkursa dnevnog lista „Alo!" i Televizije „Pink" za epizodne uloge u seriji „Ljubav i mržnja". Od preko 60 prijava prispelih u našu redakciju u samo četiri dana, od 15. do 19. novembra, Slobodan Šuljagić, urednik igranog programa TV „Pink", i Jug Radivojević, reditelj serije, odabrali su trojicu studenata koji će u 60. epizodi „Ljubavi i mržnje" imati svoj televizijski debi.
- Ideju da jednog našeg gledaoca prebacimo sa druge strane kamere pomnožili smo sa tri, jer su ljudi na kastingu bili jako talentovani. Naše zadate improvizacije pretvarali su momentalno u glumačka ostvarenja, pa smo odlučili da od sedam, iz užeg izbora, osim šankera angažujemo i mladića u kafiću i konobara. Momci su super i nije nemoguće da sa nekim od njih i nastavimo saradnju - kaže specijalno za „Alo!" Slobodan Šuljagić i dodaje da će novi članovi ekipe biti pravo osveženje za seriju.
- Publika uvek dobro reaguje na nova lica u seriji. Ti momci su se i u privatnom životu našli u situacijama koje treba da odglume, tako da ćemo dobiti autentičnu atmosferu na snimanjima - završio je Šuljagić.
Nove televizijske zvezde u najavi studiraju i na konkurs su se prijavili radi sticanja novih životnih iskustava. Željko Bjelivuk je iz Sombora i studira Kriminalistiku na Pravnom fakultetu u Novom Sadu.
- Super smo se proveli na kastingu. Bili smo u Televiziji „Pink" videli kako funkcioniše moderan informacioni sistem. Potom su nas odveli u vilu na Dedinju u kojoj se snima serija „Ljubav i mržnja", gde smo upoznali ekipu među kojima su najneposredniji bili Boris Komnenić i Katarina Radivojević -kaže za „Alo!" Željko Bjelivuk, koji će se u seriji naći u ulozi ljubomornog mladića.
- „Alo!" sam kupio jer je moderno dizajniran i nudi sažete i zanimljive informacije, kao neka vrsta reflektora.
Njegov novi drugar sa snimanja Petar Stanković je student fakulteta bezbednosti iz Beograda i na kasting za seriju se prijavio tako što je čitao „Alo!" između predavanja.
- Oduševljen sam idejom da će me više od milion ljudi videti u ulozi konobara u seriji „Ljubav i mržnja". Nisam verovao da je snimanje televizijske serije u stvari precizna organizacija desetina ljudi koji non-stop viču - rekao je Petar i dodao da stalno „guši" prijatelje kako se isplati čitati „Alo!".
- Meni je vaša novina oplemenila studentske dane i to ću pamtiti do kraja života - poručio je Petar.
Treći televizijski musketar u seriji je Vladimir Šuša, student mašinstva iz Surčina, koga će gledaoci videti u ulozi šankera.



Autor: NN
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 22:58   #99
Intervju Maje Noveljić-Romčević za TV Novosti:


Dokazi ljubavi

NA TI... sa Majom Noveljić-Romčević, glumicom


Piše S. Milić

O Maji Noveljić (koju godinu kasnije dodala je svom prezimenu i Romčević, udajom za dramaturga Nebojošu Romčevića) prvi put smo pisali još 1995, kada je zablistala svojom mediteranskom lepotom u predstavi Pozorišta na Terazijama "Lukrecija iliti Ždero". Naravno - bila je Lukrecija. A prosečan stanovnik ovih prostora saznao je za Maju preko hrvatske serije "Ljubav u zaleđu", gde je glumila bliznakinje Gogu i Lili (pre toga igrala je u serijama “Metla bez drške” i “Stižu dolari”). Trenutno je angažovana u mjuziklima Teatra T "Kiss me, Kate" i "Svadba u kupatilu", i, naravno, u seriji “Ljubav i mržnja”.
Rođena je u Podgorici, ali u Beograd je često dolazila u posetu baki po majci. Tri puta bezuspešno je pokušavala da upiše beogradski FDU, i, u međuvremenu, studirala je književnost, glumu je konačno upisala u Sarajevu, a rat je odlučio da je završi u Beogradu. Godinama ju je znao tek uži krug ljubitelja mjuzikla, da bi, posle zagrebačkog iskustva, usledio poziv za prvu pravu srpsku telenovelu "Ljubav i mržnja". Ovoga puta "zapala" joj je uloga tabloidne novinarke Zdenke... U "pravom" životu sve je samo ne tabloidna ličnost - živi u srećnom braku sa svojim Nebojšom, vaspitava osmogodišnjeg Nikolu, radi svoj posao ne mešajući se u živote drugih, a isto to očekuje i od tih drugih. Ipak, pristala je da za TV novosti i rubiku “Na ti” oda nešto od svojih malih tajni...

Loša strana prihvatanja uloge u “maratonskoj” TV seriji?
- Loše strane su upravo i loše strane maratona: napor, ponekad i nadljudski, iscrpljenost, duga usredsređenost samo na jedan cilj...
Sličnost između tebe i novinarke Zdenke je u...?
- Odlučnosti, istrajnosti i strpljenju.
Ko te od “suigrača” iz serije “Ljubav i mržnja” najlakše zasmeje?
- Boris Komnenić, a ne zaostaju ni Ivan Bosiljčić i Nebojša Ljubišić.
“Kolateralna korist” koju ti je donela uloga u “Ljubavi u zaleđu”?
- Saznanje da su predrasude posledica neznanja i straha od nepoznatog. Malo je reći “kolateralna korist” za bogatstvo koje nosim u sebi nakon polugodišnjeg rada u Zagrebu.
Uloga koju bi volela da si je odigrala?
- Koštana, Lolita, Julija... sve za koje mi je prošao “rok trajanja”.
Partner (glumac) iz snova?
- Ah, poduži je to spisak... Svakako partner uz koga sam opuštena, koji ume da sluša i igra postaje radost!
Na kojoj si ulozi sama sebi čestitala?
- Na svakoj, iz raznoraznih razloga. Poslednji put sam sebi čestitala gledajući reprizu mojih bliznakinja: Goge i Lili.
Nikada ne bi mogla da radiš kao – konobarica, sekretarica, kuvarica... ili?
- Bilo koji posao u kojem je brzina imperativ – daleko je od mene...
Pod kojim bi okolnostima prihvatila “golišavu” ulogu?
- Ne mogu više da zamislim takve okolnosti. Nekada... možda, sada – teško. Ali, nikad ne reci nikad.
Na televiziji obavezno gledaš – latino serije, dokumentarni program, filmove, “Velikog Brata”...?
- Obavezno svaku igranu formu, ali ne može baš sve da mi zadrži pažnju do kraja. Trenutno, uz nekoliko serija na Bi-Bi-Siju, i uz “Ljubav i mržnju”, ne propuštam “Rode”.
Kada si poslednji put sebi rekla “Ko zna zašto je to dobro”?
- Nema dana da to sebi ne kažem. Oni koji me dobro poznaju, znaju da je to moj omiljeni životni moto i da se uspešno utešim time. Samo treba biti strpljiv i lako se uvidi zašto je to bilo dobro!
Tvoje piperske osobine?
- Naglašen ponos i epsko shvatanje vremena.
A koje bi osobine volela da poseduješ, ali teško da će se to desiti...?
- Volela bih da budem mudro racionalna i da umem da izbrojim do deset pre nego što reagujem. Vežbala sam, ali NEMA šanse! Uvek je tu dragi lakat koji progovori.
Šta to Podgorica ima, a Beograd nema?
- Svakako, blizina mora. Prednost Podgorice koju ja pamtim je i ušuškanost i sigurnost, upućenost i povezanost koju imaju samo manje sredine. Ujedno, to joj je bila i mana.
Raspuste si provodila kod bake u Beogradu. Asocijacija?
- Miris snega, džingl radija studija B, Tašmajdan, sankanje i klizanje na ledu... doručci praćeni dedinim zezanjem sa crnogorskim naglaskom: “Majo, oli rovito jaaaje?”. Sakrivanje čokolada koje sam dobijala od ujaka... Uuuuuu, ima mnogo asocijacija.
Rođendan kojeg se najradije sećaš?
- Svakog se sećam. Jako volim svoje rođendane i uvek sam posebno radosna i vesela tog dana. A svakako ću pamtiti onaj desetak dana pred porođaj: mami koja je dotrčala iz Podgorice čim je počelo bombardovanje, pridružio se i tata i tako smo, u proširenom porodičnom sastavu, uživali u mom rođendanu i pripremama za Nikolin dolazak kao da oko nas ništa ne postoji!
Za šta ili za koga su vezani tvoji trenuci potpune sreće?
- Kada se ispunjena dobro urađenim poslom vratim kući i upadnem u grupni porodični zagrljaj!
Čime ti se neko može zameriti “za sva vremena”?
- Izdajom!
Šta je za tebe najveći dokaz ljubavi – skupi pokloni, stalna pažnja i poštovanje, nema dokaza – to je nešto što se jednostavno zna ili...?
- Razumevanje, poverenje, podrška i puuuuno smeha!
Kućni posao koji se trudiš da “zaobiđeš”?
- Ne trudim se, zaobilazim ih.
“Muški” posao za koji si “majstor”?
- Ja ne znam šta su muški, a šta ženski poslovi. Umem sve što mi treba, a nema ko drugi da uradi.
Supruga si upoznala na koktelu u pozorišnom klubu. Čime te je “oborio s nogu”?
- Ne misliš valjda da ću ti to odati? Ljubomorno čuvam tajnu, ni on ne zna sve!
Za čim žališ?
- Zašto bih žalila? Ako me zaobišlo nešto, postoji razlog, jer – “ko zna zašto je to dobro”!
Rođena si jednog 6. maja. U čemu se prepoznaš i slatko nasmeješ kada opisuju znak Bika?
- U hedonizmu koji pripisuju Bikovima. A slatko se nasmejem kad piše “ovo su vam dani akcije”!
Tvoj obavezni jutarnji ritual?
- Moj jutarnji ritual je ustuknuo pred Nikolinim: od buđenja do odlaska u školu.
Na pusto ostrvo ponela bi – mobilni telefon, televizor, torbicu sa šminkom, fotoaparat ili?
- Sve sem torbice sa šminkom! I bez pustog ostrva ne znam kako bih bez mobilnog, televizora, kompjutera, fotoaparata, kamere...
Desi li se da se sama sebi smeješ?
- Svakodnevno! Kako bih se smejala drugima ili sa drugima ako se ne smejem sebi?
Odeću kog kreatora nikada ne bi obukla?
- Da bih odgovorila na ovo pitanje trebalo bi da znam kako koji kreator radi, a to je tako deleko od mene. Svakako ne bih obukla ono u čemu se ne osećam prijatno, bez obzira čijih je ruku delo.
Parfem na koji ćeš mirisati ove zime?
- To zavisi od raspoloženja, ne od godišnjeg doba ili trenda.
Sama sebi si dosadna kada ponavljaš koju rečenicu?
- “E, znala sam!”
Šta te najviše nervira u Srbiji 21. veka?
- Na bahatost, bezobrazluk i agresivnost potroši se više energije nego na ljubaznost, osmeh i predusretljivost, a problem ostane nerešen. Ta negativna energija Srbiju uporno vuče unazad. Kad shvatimo da pravila postoje da bi se poštovala, ponadaću se boljem.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 12:33   #100
Serija je sranje. Gluma je bezveze, radnja je bedna kopija radnji iz latinoamerickih novela. Nije mi jasno ko uopste moze da je gleda.
Ako se kome gleda dobra telenovela neka gleda neku latino americku a ne balkanski bedak.
milostm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.