Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2007., 19:03   #61
nije dobro jako se uplašit jer možete se počet zatvarat..opustite se, budite što duže dma (osim uslučaju pucanja vodenjaka).....duboko dišite u početku i mislite kako je beba svakim trudom sve bliže i kako morate dobro disat da bi beba imala dovoljno zraka (jer i njoj je porod mučenje, ne samo nama) ......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 19:16   #62
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
...a i kad sam je bila doktori su najmanje fermali one što su se najviše derale...
Kaj to znači "najmanje fermali"? Nije mi to baš jasno... kak to fermaju rodilju koja šuti, i koji to bolji tretman ona dobije za razliku od one koja se dere? Kaj odbiju pomoći kod izlaska bebe zato kaj se cura dere? Ne kužim... a to me čeka za dva mjeseca...
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 19:18   #63
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
nije dobro jako se uplašit jer možete se počet zatvarat...
Jbg stara... kad bi čovjek mogao kontrolirati dal će se uplašiti ili neće niko na svijetu se ne bi ničega bojao
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:13   #64
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Kaj to znači "najmanje fermali"? Nije mi to baš jasno... kak to fermaju rodilju koja šuti, i koji to bolji tretman ona dobije za razliku od one koja se dere? Kaj odbiju pomoći kod izlaska bebe zato kaj se cura dere? Ne kužim... a to me čeka za dva mjeseca...
ma naravno da ne što se tiče poroda.
ali prije će te tješiti i bodriti ako se ne dereš,nego surađuješ. barem je tako kod nas.
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:15   #65
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
ma naravno da ne što se tiče poroda.
ali prije će te tješiti i bodriti ako se ne dereš. barem je tako kod nas.
A to, ma ko ih šljivi, nek si bodre mamu doma

Mene ima da čuje cijeli odjel i dva susjedna
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:43   #66
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Jbg stara... kad bi čovjek mogao kontrolirati dal će se uplašiti ili neće niko na svijetu se ne bi ničega bojao
ma naravno da se uplašiš, al kad trudovi počeli mene takva euforija ulovila...i nisam uopće mislila na strah, samo na to da bebo stiže......snaga uma je neprocjenjiva.....a umirala sam od straha prije trudova...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:44   #67
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Kaj to znači "najmanje fermali"? Nije mi to baš jasno... kak to fermaju rodilju koja šuti, i koji to bolji tretman ona dobije za razliku od one koja se dere? Kaj odbiju pomoći kod izlaska bebe zato kaj se cura dere? Ne kužim... a to me čeka za dva mjeseca...
ja nisam ni glasa ispustila i stalno su dolazili vidjet jesam dobro a i MM bio uz mene....a jedna se toliko derala i nije htjela dić noge na nogare nit raširit ih a 3. joj dijete i rodila u roku 3 sata....samo ih slušat što govore, puno olakšaju cijeli proces...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:49   #68
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
A to, ma ko ih šljivi, nek si bodre mamu doma

Mene ima da čuje cijeli odjel i dva susjedna
Cuj, ti si ono rekla da mislis na Sv. Duhu roditi, ne? Ja se spremam u Merkur. A i termini su nam tu negdje.
Nas dvije bi mogle raspalit gangu, s brda na brdo. Da vidis feste! Prst u uho i peri.... iz sveg glasa.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:55   #69
Quote:
Ollantay kaže: Pogledaj post
Nas dvije bi mogle raspalit gangu, s brda na brdo. Da vidis feste! Prst u uho i peri.... iz sveg glasa.
Čuj, ja sam ti Zagorka pa sam slaba po pitanju gangi... al dovikivanje s brda na brdo mi ide, to mi je u genima

Ooooooooooooooooooooooooj!!!!!!!
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:58   #70
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
...a jedna se toliko derala i nije htjela dić noge na nogare nit raširit ih a 3. joj dijete i rodila u roku 3 sata...
Eto... deri se što više i rodit ćeš u roku tri sata...pametna cura, di ćeš bolje
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:23   #71
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Čuj, ja sam ti Zagorka pa sam slaba po pitanju gangi... al dovikivanje s brda na brdo mi ide, to mi je u genima

Ooooooooooooooooooooooooj!!!!!!!
A i f meni Zagorje zelene diši i nemam baš niš s gangama, al mslim bum propjevala sav pripadajući repertoar kad me stisne
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:28   #72
Čuj, a kad ti je termin? Merkur ti se inače preuređuje, mislim da buš ipak tulila gange na svetom duhu
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:33   #73
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja nisam ni glasa ispustila i stalno su dolazili vidjet jesam dobro a i MM bio uz mene....a jedna se toliko derala i nije htjela dić noge na nogare nit raširit ih a 3. joj dijete i rodila u roku 3 sata....samo ih slušat što govore, puno olakšaju cijeli proces...
Žena je otkrila kvadraturu kruga! To je formula, sitsnut noge i raspalit deračinu. A ne to kaj nas uče na tečajevima, diši, ne diši, tiskaj, ne tiskaj....

Blue R., kaj stvarno?! Pojma nemam.... A niš, onda se vidimo na Sv. Duhu. Termin je 31.10.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:35   #74
Quote:
Ollantay kaže: Pogledaj post
Žena je otkrila kvadraturu kruga! To je formula, sitsnut noge i raspalit deračinu. A ne to kaj nas uče na tečajevima, diši, ne diši, tiskaj, ne tiskaj....

Blue R., kaj stvarno?! Pojma nemam.... A niš, onda se vidimo na Sv. Duhu. Termin je 31.10.

Za preuređenje ti nisam sigurna, raspitaj se. Znam da se priča o nekakvom preuređenju, ali ne znam kad i kolko bu trajalo.

A za vikanje se slažem, tak bum i ja, urlam iz petnih žila i borim se na život i smrt da mi ne stave noge u nogare... očekujem roditi za tri sata
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:50   #75
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
odlična tema zoro!!!

mene je isto strah porođajne boli.... zato bi dobro došla mišljenja onih žena koje su već rodile a isto su se tako bojale....

i iskustva ..... supeeer si se sjetila!
Imam dvoje djece,pa ti mogu reci svoje iskustvo.Bojala sam se uzasno ,,,ne,,,stravicno ,kako ce to djete uopce proci kroz mene,mislila sam da cu se raspadati i da cu biti najgora rodilja koja samo vristi,ali stvari stoje drukcije.Nakon 9 mjeseci nosenja,oteknutih nogu,usana ,nekakvih trudnickih pjega,nemogucnosti da u ista stanes od svoje robe ,nego imas par komada i to peres i nosis,jedva sam docekala dan kad cu roditi,a ja postati ona stara.Pri prvom porodu cekas kad ce to nesto strasno doci ,kao sto sam gledala u filmovima ,a ustvari dok tako cekas to nesto strasno ti si vec rodila.Film je film.Za drugo dijete vec znas kako to ide,i dok cekas onakav porod kao prvi ,ti si opet rodila,jer je drugi porod laksi.Znas kako recu u narodu ,kako uslo,tako mora izaci.Nije to nista strasno vjeruj mi ,jer da je strasno ne bi zene radjale po nekoliko puta,nego jednom i odustale,uvijek se vodi tom cinjenicom.Priroda je cudo,a i sam porod kao porod ni ne osjecas,bar ja nisam,bole trudovi ,a ni oni ne bole stalno vec svako nekoliko ,a to se zaista moze zdrzati.Zelim ti svu srecu ,vidjet ces da je to istina sto ti govorim.
eden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:58   #76
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Eto... deri se što više i rodit ćeš u roku tri sata...pametna cura, di ćeš bolje
sve ćemo 3. rodit brzo......jer prvo dvoje napravi dobar prolaz
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 22:03   #77
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
sve ćemo 3. rodit brzo......jer prvo dvoje napravi dobar prolaz
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 08:33   #78
prvo su preuređivali sv.duh pa su slali na merkur, sad je obrnuto. baš su mudri
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 10:55   #79
Quote:
eden kaže: Pogledaj post
Imam dvoje djece,pa ti mogu reci svoje iskustvo.Bojala sam se uzasno ,,,ne,,,stravicno ,kako ce to djete uopce proci kroz mene,mislila sam da cu se raspadati i da cu biti najgora rodilja koja samo vristi,ali stvari stoje drukcije.Nakon 9 mjeseci nosenja,oteknutih nogu,usana ,nekakvih trudnickih pjega,nemogucnosti da u ista stanes od svoje robe ,nego imas par komada i to peres i nosis,jedva sam docekala dan kad cu roditi,a ja postati ona stara.Pri prvom porodu cekas kad ce to nesto strasno doci ,kao sto sam gledala u filmovima ,a ustvari dok tako cekas to nesto strasno ti si vec rodila.Film je film.Za drugo dijete vec znas kako to ide,i dok cekas onakav porod kao prvi ,ti si opet rodila,jer je drugi porod laksi.Znas kako recu u narodu ,kako uslo,tako mora izaci.Nije to nista strasno vjeruj mi ,jer da je strasno ne bi zene radjale po nekoliko puta,nego jednom i odustale,uvijek se vodi tom cinjenicom.Priroda je cudo,a i sam porod kao porod ni ne osjecas,bar ja nisam,bole trudovi ,a ni oni ne bole stalno vec svako nekoliko ,a to se zaista moze zdrzati.Zelim ti svu srecu ,vidjet ces da je to istina sto ti govorim.

hvaala ti evo oči su mi pune suza od tvog posta!! iskreno sad sam tek u 7.tjednu al već sad jedva čekam da rodim i postanem ona stara ja... a još mi ni trbuh nije narastao.... mučnine me ubijaju i uopće ne funkcioniram, jeeedva čekam da rodim mada znam da ću paničarit ...to je valjda prirodno

__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 11:04   #80
[QUOTE=eden;9838438]Imam dvoje djece,pa ti mogu reci svoje iskustvo......Znas kako recu u narodu ,kako uslo,tako mora izaci.

Eden, thanks, lijepo si to napisala, valjda ce i nama biti tako.
Ali ovo mi je zgodno - kako uslo, tako mora izaci..... Pa, sad, kod mene je uslo lako..... mislim, dapace, ak me razmete, curke..... Sumnjam da bu tak i izaslo
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.