Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2007., 17:21   #81
da li netko zna što treba napraviti ako želite donitrati matične stanice? navodno treba ići popuniti neki formular na rebro, ali ne znam detaljnije....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 22:10   #82
ništa još od toga po drugim bolnicama
ni donirat, a kamoli sebi spremit
jedino vozit van
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 22:15   #83
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
da li netko zna što treba napraviti ako želite donitrati matične stanice? navodno treba ići popuniti neki formular na rebro, ali ne znam detaljnije....
Cvetek, tebi je za 3 dana terminček...
Kaj si doznala za doniranje? Bude kaj iz toga?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 22:24   #84
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
ništa još od toga po drugim bolnicama
ni donirat, a kamoli sebi spremit
jedino vozit van
maticne stanice iz pupkovine pohranjuju se u banku samo u donorske svrhe...
a za 'sebi spremit' kako je maja rekla, samo ukoliko je medicinski opravdano.. npr. za majke koje imaju vec neko dijete u familiji bolesno i sl...

i samo Petrova... za sad...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 23:40   #85
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post
maticne stanice iz pupkovine pohranjuju se u banku samo u donorske svrhe...
a za 'sebi spremit' kako je maja rekla, samo ukoliko je medicinski opravdano.. npr. za majke koje imaju vec neko dijete u familiji bolesno i sl...

i samo Petrova... za sad...
Genijalno, dakle jos uvijek kameno doba sto se tice pohrane vlastite krvi i socijalizam na djelu - ne moze vase stanice za vas, moze vase za drustvo, a ako vama zatreba onda potplatite da dobijete tudje maticne stanice. Je li to sistem napravljen da lijecnici imaju prilike za korupciju i totalnu kontrolu ili za interes vlasnika stanica?
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 00:27   #86
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Genijalno, dakle jos uvijek kameno doba sto se tice pohrane vlastite krvi i socijalizam na djelu - ne moze vase stanice za vas, moze vase za drustvo, a ako vama zatreba onda potplatite da dobijete tudje maticne stanice. Je li to sistem napravljen da lijecnici imaju prilike za korupciju i totalnu kontrolu ili za interes vlasnika stanica?
Na žalost, tak se i meni čini
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 16:25   #87
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Cvetek, tebi je za 3 dana terminček...
Kaj si doznala za doniranje? Bude kaj iz toga?
ma nisam ništa puno doznala...
prvo sam htjela spremiti za nas, ali sam poslije odlučila donirati, a ne pohraniti za nas...ali kako su me zadnjih mjesec dana stalno vukli po nekim pretragama tako sam na to zaboravila...a u naredna dva dana nisam sigurna da ću ići na rebro popunit neke formulare ako želim donirati...
a ako nema formulara nema ni doniranja....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 08:54   #88
ja bih samo htjela pohvalit sta je po pitanju napravila zaklada ane rukavina i svi dobri ljudi u njoj!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:17   #89
evo, ako je kome aktualno ili ga zanima, ja sam baš u papirnatom dijelu postupka
- pa mogu odgovoriti na svašta. Inače, skoro definitivno ćemo ih pohraniti u Belgiji i Nizozemskoj, preko banke cryo-save. ako netko ima kakvu dodatnu informaciju o njima, neka slobodno napiše, dok se još mogu predomisliti oko banke .
zasad imaju dosta prednosti- dosta dobro organiziran transport, čak i iz Hrvatske (relativno, kupe ih na slov.granici, gdje već kome paše), ne treba raditi nikakve krvne testove unaprijed-oni sve testiraju o svom trošku (tj.uračunato je u cijenu), cijenom su među povoljnijima u europi, npr. cellavie(eccocell, lifecord) iz graza- 2260 eura( pdv uračunat) za sve za 1-ih 2o god.
cryo-save - 1812 (pdv uračunat)- za 1-ih 20 god.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:52   #90
ja ovo ništa nisam razumjela...

trebala bih malu uputu u ovo ipak.
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:52   #91
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
evo, ako je kome aktualno ili ga zanima, ja sam baš u papirnatom dijelu postupka
- pa mogu odgovoriti na svašta. Inače, skoro definitivno ćemo ih pohraniti u Belgiji i Nizozemskoj, preko banke cryo-save. ako netko ima kakvu dodatnu informaciju o njima, neka slobodno napiše, dok se još mogu predomisliti oko banke .
zasad imaju dosta prednosti- dosta dobro organiziran transport, čak i iz Hrvatske (relativno, kupe ih na slov.granici, gdje već kome paše), ne treba raditi nikakve krvne testove unaprijed-oni sve testiraju o svom trošku (tj.uračunato je u cijenu), cijenom su među povoljnijima u europi, npr. cellavie(eccocell, lifecord) iz graza- 2260 eura( pdv uračunat) za sve za 1-ih 2o god.
cryo-save - 1812 (pdv uračunat)- za 1-ih 20 god.
pa to je stvarno povoljno..
kakav je postupak? mozes u par recenica pls?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:39   #92
1. bih se željela ispraviti- cijena kod eccocella je 1813 eura + troškovi slanja pribora za vađenje krvi, dakle, ipak su približne, a vrijede za postupak i 1-ih 20 god čuvanja.
u pravilu ih treba kontaktirat pa šalju ugovore koji se potpisuju i šalju nazad, također šalju i pribor za vađenje krvi, onda šalju račun za predujam (250e cryo-save, 450e eccocell. ) ostalo se plaća poslije, znači nakon što oni testiraju krv. cryo daje rok za platiti 30 dana nakon šta obavijeste da je krv u redu za pohranu. eccocell obavještava u roku 4-5-tjedana i onda se mora i platiti odmah.
eccocell navodno omogućuje kvartalnu obročnu otplatu, ne znam dali vrijedi za Hrvatsku, ali planiram provjeriti.
-uglavnom dodje se s tim priborom u rodilište (prije se dogovori da će se vaditi s rodilištem, u rijeci npr to naplaćuju nešto preko 1000 kn (mamicu im... ),
onda se vozi na najbližu slov.granič.prijelaz gdje njihovi kuriri to preuzimaju (nazove ih se odmah po porodu..) i to je to... čekaju se nalazi, pa plaća ostatak, pa ste mirni 20-tak god. (svakih slijedećih 5 god-cca.150e)
eccocell traži da se još nešto majčine krvi izvadi i pošalje njima na analizu (u slučaju aidsa, hepatitisa c i sličnog, niš od svega).
cryo-save to sve izvidi iz krvi iz pupkovine, naime rade nekakve dna analize iz minimuma krvi iz pupkovine.
ecco je iz graza, cryo-save je najveća u europi, čuvaju mat.stanice u nizozemskoj i belgiji (2 lokacije just in case..)
....
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 12:08   #93
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
eccocell navodno omogućuje kvartalnu obročnu otplatu, ne znam dali vrijedi za Hrvatsku, ali planiram provjeriti.
tu mogućnost, ajme čuda, ipak imaju samo Austrijanke
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 13:18   #94
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
tu mogućnost, ajme čuda, ipak imaju samo Austrijanke
da, placanje u ratama ipak zvuci malo predobro..
da li mozda znas da li mogu traziti na SV.Duhu da mi spreme MS iz pupkovine za prijevoz..?.. Mislim, da li mogu to traziti od njih i da li ce mi to i napraviti, ili je to samo u slucaju da rodim u Petrovoj?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 13:25   #95
čini mi se da sam čula da se to može bilo gdje. naravno, ako platiš, nitko to ne radi besplatno. ali nisam sigurna.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 13:33   #96
Donirala bih krv iz pupkovine. Zašto? Zato što me dirnula reklama na tv u kojoj su matične stanice cure iz Švedske spasile klinca iz Karlovca. Baš zato.
Ali u st se to još ne može, zasad. A kad se bude moglo, za mene će biti kasno.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 14:08   #97
hm, ne znam, ali mislim da se donirati u javnu banku u rh može, i to naravno besplatno. kontaktiraj samo zakladu Ane Rukavine. jako lijepo i pohvalno....
a ovo šta lali kaže, da šta mislite da će neko besplatno... ovdje očito neće, ali to što je nešto kod nas takvo kakvo je, pa makar bilo kompletno ispervertirano, izopačeno (naše zdravstvo, odnos prema pacijentima i rodiljama), ne znači da je normalno, i tome se treba čuditi, zgražati se i eventually mijenjati, a ne se čuditi ženama koje još nisu izgubile zdravu logiku pod ovim brainwashom kod nas. znate li da nam (ne nama, nego našem sustavu ofkors) se u Sloveniji smiju što se ovdje baš svugdje ne može izvaditi mat.stanice, a i kad može- toliko peripetija? znate li da u Poljskoj ima nekoliko banaka, da u Srbiji postoji podružnica CRyo-savea, kao i u Turskoj itd? Da se u Litvi, Latviji isl. odavno to može i rutinski radi? da je u tome budućnost medicine?
i treba se čuditi šta u rh toliko deru na tome! vi naime sami donesete sve, sav pribor, oni eventualno malo dezinficijensa potroše, i to cijene preko 1000 motherfuckin' kuna. bezočno zarađuju na našoj majč.ljubavi i zdravlju naše djece..
(tzv, "javno zdravstvo", ne privatno, nego javno )
i tome se ne treba čuditi?!! slobodno..ali ja za svoju djecu želim bolje sutra, pa ću se i dalje čuditi, zgražati i očekivati da se stvari promjene na bolje...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 14:11   #98
lali je čini mi se izmjenila svoj oštar post, pa se i ja malo ograđujem šta sam ju "quotala", ali smisao ostaje isti, tj. kritika na račun stanja kod nas...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 14:23   #99
nisam ja niš izmijenila
nisam ni mislila bit oštra (ti si to tak valjda shvatila), samo sam napisala kak je
glede javnog zdravstva - jbg, tendencija je da se ide prema privatizaciji zdravstva..kapitalizam smo htjeli, kapitalizam smo dobili...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 14:24   #100
ma ok.. svi se, mislim, slazemo oko naseg javnog zdravstva.. ali sto sada da napravim? dignem pobunu na forumu? ..

..samo me zanimalo da li ce na SDu htjeti uzeti maticne stanice.. ...
bum ih nazvala i pitala kolko cepaju..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.