Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 21:58   #21
Ja sam napravila testove i ispalo je da moram piti aspirine, u trudnoći ćemo ponoviti pretrage jer će mi možda dodati heparin u terapiju. A, isto su mi svi govorili da sta cu raditi testove.
Bilo mi je koma kad sam jedno jutro na Rebru morala izvadit 8 epruveta krvi, ali bolje to, nego još jedan spontani.
''ami'', sta su ti rekli za posteljicu? Jel bilo kakvih mikroinfarkta?
Nova Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:19   #22
ne, samo da se omotala oko vratiča, ovo sve ostalo je bilo u redu navodno, sad što je prava istina nikada neću saznati, jer sam čula da je doktor koji je uvelike bio odgovoran za to bio cijelo vrijeme na pisanju nalaza
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 07:44   #23
Quote:
Nova Ja kaže: Pogledaj post
Ja sam napravila testove i ispalo je da moram piti aspirine, u trudnoći ćemo ponoviti pretrage jer će mi možda dodati heparin u terapiju. A, isto su mi svi govorili da sta cu raditi testove.
Bilo mi je koma kad sam jedno jutro na Rebru morala izvadit 8 epruveta krvi, ali bolje to, nego još jedan spontani.
''ami'', sta su ti rekli za posteljicu? Jel bilo kakvih mikroinfarkta?
kada si to vadila? da li se to naručuje?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 21:43   #24
Cure ja vas sve koje imate iskustva s trombofilijom molim za savjet kaj da radim

Dakle seka mi javila da su joj na rebru upravo otkrili nasljednu trombofiliju i da je dr rekao ako ju ima ona da ju imam i ja...

ti rezultati testova se koliko sam skužila čekaju mjesec dana a i za naručiti se čeka... ja trebam roditi za manje od tri mjeseca, a čitajući postove shvatila sam da se kod trombofilije često desi da beba umre u zadnjem tromjesečju

Šta da radim? kud da idem? Da odem u Vili u petak hitno sa sekinim nalazom kod moje dr?

ako odem u petrovu s tim njenim nalazom hoće li mi oni nekaj moć ubrzati tamo te testove?

Hoće li mi preventivno dat taj heparin? Može li mi on štetiti preventivno?
Je li kasno sad započet s heparinom?

Molim vas ako znate išta od toga?????
__________________
kućanica wannabe

Zadnje uređivanje kukuc : 02.06.2010. at 22:09.
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 22:19   #25
draga
ne znam ti ništa o tome ali nadam se da nećeš imati nikakvih problema i da će sve biti u redu
pusa velika
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 22:21   #26
baš me ovo shebalo, a sutra je neradni dan
hvala ti puno
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 22:40   #27
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
baš me ovo shebalo, a sutra je neradni dan
hvala ti puno
larazg ti ima trombofiliju pa nju pitaj za detalje, a imaš i temu na ženskom zdravlju
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 22:41   #28
a ništa, u petak onda doktoru - on će ti znat najbolje reći eventualne rizike i sigurno će ti znati reći sve o lijeku

drži se draga
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 22:59   #29
1. to što ima tvoja sestra ne znači da imaš i ti
2. ako i imaš ne znači da će ti se aktivirati
3. doktori u pravilu ne daju bez nalaza terapiju
4. moraš napraviti krvne pretrage a nalazi se čekaju cca 4-6 tjedana
5. pored genetskih nalaza gledaju se omjeri fibrinogena, d dimera u koleraciji
6. beba uvijek kod trombofilije zaostaje u razvoju
7. posteljica također zaostaje u razvoju i loši su protoci kroz arteriju i venu
8. Vili? neće ti ništa pametno reći osim napraviti UZV, izmjeriti protoke i eventualno poslati u bolnicu na pretrage
9. može ti i propisati preventivnu dozu a opet napamet.. ne znam

kakvi su ti UZV bili?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 23:52   #30
ako me pitaš za protoke na UZV-u to sam tek sad na idućem pregledu trebala raditi tako da ne znam... prema uzv-u do sada nije bilo nikakvog zaostajanja (zadnji uzv bio u 24 tj) sad sam 29.

Taj sekin Dr veli da ako ona ima sve te pozitivne markere da barem jedan imam i ja i da zato moram to ići sve kontrolirati.

Ako se nalazi toliko čekaju, znači li to da nemam izbora nego čekat sad još dva mjeseca pa kaj se dogodi?

A kome savjetuješ da idem? I kaj da radim
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 07:29   #31
pm sve sam vec natipkala pa sam legla na tipkovnicu i sve mi se izbrisalo..OK ajmo ispocetka:
dakle s obzirom na mojue triplice meni redovito salju na krvne pretrage i to d- dimer, trombociti i fibrinogen....jucer mi je dosao nalaz d- dimera 2800 i stavili su me preventivno na heparin iako su svi protoci u posteljici dobri i bebe se razvijaju normalno....eh sad ja bi ti savjetovala da odes u polikliniku podobnik , kod profa ces tesko naci mjesto jer je on prebukiran ali recimo kod dr. gebauer bi mogla doci brzo na red a ona je jako dobar uzv. dijagnosticar da ti pregleda protoke posteljice...dr. zmijanec je isto mrak ali mislim da se i kod nje duze ceka...oni imaju jako dobre uzv..najbolje u drzavi...i najbolje sve vide...
eh sad nalati svih tih krvnih pretraga su gotovi isti dan..rade ti se u labor centru i u breyeru....imas na njihovim internet stranicama i cjenik..
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 08:12   #32
hvala ti Bonice Taman sam mislila ujutro sutra odmah otić u breyer i reć da mi naprave sve testove u vezi koagulacije i cirkulacije koje oni uopće rade, al sam se bojala da će se dugo čekat rezultati...

Sad mi je mrvicu lakše iako koliko sam čitala ti svi testovi mogu bit ok, a da na genskoj karti postoji sklonost trombofiliji, ali dobro, bar nešto što se ne čeka...

A Hematolog na Rebru rekao mojoj seki da je Kos fantastičan, a s obzirom da inače kod njih vodim trudnoću i on me već gledao idem prvo tamo

Dalje ću prema uputama i vlastitoj savjesti...

Sad baš čitam da je Đelmiš u Petrovoj za to super... ne znam jel postoji način da se hitno kod njega naruči u Petrovu? Jel mi za njega uputnicu treba dati socijalni gin ili može i opća praksa

Uf, hvala ti još jednom
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 08:33   #33
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
hvala ti Bonice Taman sam mislila ujutro sutra odmah otić u breyer i reć da mi naprave sve testove u vezi koagulacije i cirkulacije koje oni uopće rade, al sam se bojala da će se dugo čekat rezultati...

Sad mi je mrvicu lakše iako koliko sam čitala ti svi testovi mogu bit ok, a da na genskoj karti postoji sklonost trombofiliji, ali dobro, bar nešto što se ne čeka...

A Hematolog na Rebru rekao mojoj seki da je Kos fantastičan, a s obzirom da inače kod njih vodim trudnoću i on me već gledao idem prvo tamo

Dalje ću prema uputama i vlastitoj savjesti...

Sad baš čitam da je Đelmiš u Petrovoj za to super... ne znam jel postoji način da se hitno kod njega naruči u Petrovu? Jel mi za njega uputnicu treba dati socijalni gin ili može i opća praksa

Uf, hvala ti još jednom

da đelmiš je zakon za te stvari i mene je moja ginićka htjela slati kod njega,ja sam pak imala trombocitopeniju,stalno su mi trombociti padali ali sad su mi ok,za njega ti uputnicu treba dati socijalni ginekolog,mislim da opća praksa ne daje za to

uglavnom nisam išla kod njega na kraju jer sam se savjetovala s jedinm drugim doktorom koji mi je bio dostupniji
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 08:41   #34
hebate, ja sam svoju soc gin vidjela jednom kroz odškrinuta vrata kad sam se kod nje prijavila i znam da svi viču da se kod nje za svaki klinac čeka milijon godina al bum uletila pa kaj bude
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 08:46   #35
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
ako me pitaš za protoke na UZV-u to sam tek sad na idućem pregledu trebala raditi tako da ne znam... prema uzv-u do sada nije bilo nikakvog zaostajanja (zadnji uzv bio u 24 tj) sad sam 29.

Taj sekin Dr veli da ako ona ima sve te pozitivne markere da barem jedan imam i ja i da zato moram to ići sve kontrolirati.

Ako se nalazi toliko čekaju, znači li to da nemam izbora nego čekat sad još dva mjeseca pa kaj se dogodi?

A kome savjetuješ da idem? I kaj da radim
Mogu ja par pitanja?
Jesi pušila?
Jesi bila na kontracepciji?
Jesi ti bila na MPO stimuliranom postupku ili sam te zamjenila s nekim?
Jesi imala kakvu operaciju u općoj/parcijalnoj zadnjih par godina?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 08:47   #36
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
hvala ti Bonice Taman sam mislila ujutro sutra odmah otić u breyer i reć da mi naprave sve testove u vezi koagulacije i cirkulacije koje oni uopće rade, al sam se bojala da će se dugo čekat rezultati...

Sad mi je mrvicu lakše iako koliko sam čitala ti svi testovi mogu bit ok, a da na genskoj karti postoji sklonost trombofiliji, ali dobro, bar nešto što se ne čeka...

A Hematolog na Rebru rekao mojoj seki da je Kos fantastičan, a s obzirom da inače kod njih vodim trudnoću i on me već gledao idem prvo tamo

Dalje ću prema uputama i vlastitoj savjesti...

Sad baš čitam da je Đelmiš u Petrovoj za to super... ne znam jel postoji način da se hitno kod njega naruči u Petrovu? Jel mi za njega uputnicu treba dati socijalni gin ili može i opća praksa

Uf, hvala ti još jednom
idi idi....eh to ti nemam pojima dal postoji hitan slucaj kod nas u bolnicama osim ak nisi na umoru ...mozda covjek radi negdje privatno
btw jos jedan savjet prije nogo sto ces ico nalaze vaditi u breyer..daj si malo izracunaj koliko bi te to moglo kostati jer bi ti se mozda bolje isplatilo uzeti policu dobrovoljnog zdrastvenog osiguranja....moja poloca ne pokriva samo d-dimere npr. a vec su me slali samu 4 puta da to obavim..osdim toga mozda imaju ugovor potpisan sa petrovom pa kod đelmesa brzo dodjes na red....ja imam dobrovoojno kod croatie....

Zadnje uređivanje BoniZG : 03.06.2010. at 08:52.
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 08:57   #37
imam i ja buguhvala!

dakle zovem prvo Croatiu da pošalju uputnicu na sve sa popisa sa breyerove stranice a platim sam kaj ne pokrivaju uf... svašta sutra moram al ću se potrudit ak treba cijeli dan po raznim doktorima jer ak brzo ne dobijem neke smjernice ispalit ću na živce

e i hvala ti na ovom podsjetniku da bi mi polica mogla možda i Đelmiša ubrzat, to mi nije na pamet palo...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:00   #38
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
1. to što ima tvoja sestra ne znači da imaš i ti
2. ako i imaš ne znači da će ti se aktivirati
3. doktori u pravilu ne daju bez nalaza terapiju
4. moraš napraviti krvne pretrage a nalazi se čekaju cca 4-6 tjedana
5. pored genetskih nalaza gledaju se omjeri fibrinogena, d dimera u koleraciji
6. beba uvijek kod trombofilije zaostaje u razvoju
7. posteljica također zaostaje u razvoju i loši su protoci kroz arteriju i venu
8. Vili? neće ti ništa pametno reći osim napraviti UZV, izmjeriti protoke i eventualno poslati u bolnicu na pretrage
9. može ti i propisati preventivnu dozu a opet napamet.. ne znam


kakvi su ti UZV bili?
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Mogu ja par pitanja?
Jesi pušila?
Jesi bila na kontracepciji?
Jesi ti bila na MPO stimuliranom postupku ili sam te zamjenila s nekim?
Jesi imala kakvu operaciju u općoj/parcijalnoj zadnjih par godina?
Jako, ali JAKO je bitno da se DOBRO pogledaju protoci! I da se doooobro pogleda stanje posteljice.
Ako to je dugo čekat slijedeći pregled, odi privatno da pogledaju.

Poanta je da nema pravila, može se aktivirat i ne mora.
Ima slučajeva kad su svi nalazi trenutni OK, pa se opet desi, ali bolje je napravit trenutne nalaze nego ne.
Ako imaš većinu odgovora Da, na ovo što sam pitala, obavezno radi nalaze i gnjavi doktore.
Ako nemaš, gnjavi oko protoka svejedno.

Super je to što si u 29tj, i što je sve OK, često ako se Tr. aktivira to već počme prije 29tj, tako da vjerojatno je sve OK, ali svejedno valja provjerit.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:13   #39
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Jako, ali JAKO je bitno da se DOBRO pogledaju protoci! I da se doooobro pogleda stanje posteljice.
Ako to je dugo čekat slijedeći pregled, odi privatno da pogledaju.

Poanta je da nema pravila, može se aktivirat i ne mora.
Ima slučajeva kad su svi nalazi trenutni OK, pa se opet desi, ali bolje je napravit trenutne nalaze nego ne.
Ako imaš većinu odgovora Da, na ovo što sam pitala, obavezno radi nalaze i gnjavi doktore.
Ako nemaš, gnjavi oko protoka svejedno.

Super je to što si u 29tj, i što je sve OK, često ako se Tr. aktivira to već počme prije 29tj, tako da vjerojatno je sve OK, ali svejedno valja provjerit.
uf... pušila 11 godina
bila na anti bebi 9 godina
bila na zahvatu s lokalnom
Mpo nisam bila jedino

idem sutra odmah protoke u Vili!
i probat ću se ugurat nekako hematologu na Rebro putevima podzemlja pa daj bože da upali da ne čekam...

Hvala ti
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:40   #40
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
uf... pušila 11 godina
bila na anti bebi 9 godina
bila na zahvatu s lokalnom
Mpo nisam bila jedino

idem sutra odmah protoke u Vili!
i probat ću se ugurat nekako hematologu na Rebro putevima podzemlja pa daj bože da upali da ne čekam...

Hvala ti
Odi na preglede obavezno.
Ako imaš i blagu mutaciju tih sranja, imaš mogućnost da se aktivira.
Dobro je jer se još ništa nije desilo, pa sve stigneš "na vrijeme" napravit.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.