Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 12:51   #1
Question Koji preparati protiv strija u trudnoći?

Drage moje.... polako mi je počeo rasti trbuščić,koža me počinje svrbjeti..to je znak da raste... Koje preparate preporučujete za mazanje stomaka, guze, bokova da vam koža ako je ikako moguće ostane nepopucana? Koje su kreme najbolje? Ulja možda? Koliko često se treba mazati?
alexandra23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:58   #2
preporučam bademovo ulje. Ali ako ti koža nije elastična nikakva krema ti neće pomoći da ne dobiješ strije. Ja sam se mazala bademovim uljem i nisam dobila ni jednu striju al to ne pripisujem ulju nego svojoj koži.
Aurora.os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:04   #3
Već smo dosta pisale o tome pa pogledaj ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=162315
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:12   #4
ja sam se mazala afroditinom kremom protiv strija i funkcioniralo je - nemam niti jedne strije. I sad, poslije poroda, se mažem dnevnom verzijom kreme i vidim da mi je super trbuh (za razliku od ostale kože koja se peruta i ljušti)...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:15   #5
http://www.aromatica.hr/hrv/page.asp...odi&sub=koz3#3

ja ti koristim ulje pšeničnih klica i bademovo ulje

za sada sve super!!!
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 16:17   #6
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
mažem dnevnom verzijom kreme i vidim da mi je super trbuh (za razliku od ostale kože koja se peruta i ljušti)...
ja sam počela školski - ujutro afrodita - dnevna protiv strija, navečer - noćna afrodita protiv strija...ali sam brzo odustala jer mi je noćna afrodita poderala kožu (jako se teško razmazuje...) i ostala sam samo na dnevnoj ujutro poslije tuširanja...to je do sad funkcioniralo - dobih tek jednu strijicu ispod lijeve dojke i po lijevoj dojci...ali ciceki rastu brže neg se stigneš mazat..(a i ostali dijelovi koje ne mažeš perutaju se...to isto, utpalice, primjetih)
onda me je mm iznenadio s mustelinom kremom protiv strija - bogovski je skupa...ali koža - baršunasta, meka, rastezljiva...ma lijepa...lagano miriši, brzo se razmazuje, brzo upija
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 20:37   #7
Ja hidratiziram kožu Excipial Hidrolosionom (kupuje se u ljekarni) i nemam problema sa perutanjem, a trbuh i sise mažem i bademovim uljem. Na trbuhu nijednu striju nemam, ali su mi sise ipak malo popucale iako i nisu ne znam kako nerazumno narasle. Pripisujem to tomu što po doma nisam nosila grudnjak. Otkako sam ga opet počela nositi, više ne pucaju.
__________________
I'm struggling with the limits of this ordinary life.
Ribitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 20:41   #8
Quote:
Ribitza kaže: Pogledaj post
Ja hidratiziram kožu Excipial Hidrolosionom (kupuje se u ljekarni) i nemam problema sa perutanjem, a trbuh i sise mažem i bademovim uljem. Na trbuhu nijednu striju nemam, ali su mi sise ipak malo popucale iako i nisu ne znam kako nerazumno narasle. Pripisujem to tomu što po doma nisam nosila grudnjak. Otkako sam ga opet počela nositi, više ne pucaju.
Hvala na savjetu ja po doma ne nosim grudnjak a pojma nisam imala da mi zbog toga nenormalno pucaju sise
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:11   #9
Quote:
Ribitza kaže: Pogledaj post
Pripisujem to tomu što po doma nisam nosila grudnjak. Otkako sam ga opet počela nositi, više ne pucaju.
Jel ovo provjerena činjenica ili babska priča
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:42   #10
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Jel ovo provjerena činjenica ili babska priča
Nije babska priča, jednostavno sam ga opet obukla i nisam nijednu striju dobila otkako ga opet nosim, a bile su se baš zaredale iako sam mazala. Sve u svemu, ja ga sad skidam samo pred spavanje. Čuj, ipak on sisama ne dozvoljava da podliježu sili teži, drži ih na mjestu pa se samim time i koža ne isteže toliko kao kad ga nema.
__________________
I'm struggling with the limits of this ordinary life.
Ribitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:49   #11
Quote:
Ribitza kaže: Pogledaj post
Nije babska priča, jednostavno sam ga opet obukla i nisam nijednu striju dobila otkako ga opet nosim, a bile su se baš zaredale iako sam mazala. Sve u svemu, ja ga sad skidam samo pred spavanje. Čuj, ipak on sisama ne dozvoljava da podliježu sili teži, drži ih na mjestu pa se samim time i koža ne isteže toliko kao kad ga nema.
ja sam se raspitivala kod 2 patronazne sestre i obadvije su rekle da bi u trudnoci i dok se doji zena trebala nositi grudnjak da joj se cike ne objese zbog sile teze i da ne dobije strije..... a na moju frendicu se izderala ko luda kada je vidla da je bez grudnjaka
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 11:51   #12
Strije

Help!
Trudna sam tri mjeseca i čitala sam da je bolje što prije početi s mazanjem kremicama, bademovim uljem, koristiti četkice i spužvice za mazanje i sl., da će se tako strije manje vidit. Koje kreme da kupim, koje bademovo ulje? koliko puta dnevno se moram mazat? je li stvarno pomaže?
magox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 11:54   #13
Quote:
magox kaže: Pogledaj post
Help!
Trudna sam tri mjeseca i čitala sam da je bolje što prije početi s mazanjem kremicama, bademovim uljem, koristiti četkice i spužvice za mazanje i sl., da će se tako strije manje vidit. Koje kreme da kupim, koje bademovo ulje? koliko puta dnevno se moram mazat? je li stvarno pomaže?
imaš puno savjeta na dječjetrudničkoj kozmetici
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:25   #14

ja se od početka mazala bademovim uljem
a negdje u 7 mjesecu sam počela pucati ko preko noći sad mi je cijeli donji dio trbuha u debelim crvenim strijama,ne vidiš normalnu kožu,svrbi za popi...
a sad se mažem i par puta dnevno
čak i mm kad me vidi kaže STRAŠNO
ali šta je tu je,već sam se pomirila da bikini više neću nositi
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 19:33   #15
Kreme slobodno baci! I uživaj u stomaku kakav god da je...strije se ne mogu izbjeći...NIKAKO!!!
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 19:38   #16
ja od početka koristim eucerin 5% kupku za tuširanje i hippovo baby ulje ili bademovo ulje.. danas kupila kremu protiv strija (afroditinu noćnu) pa ću i dalje uz ulje nakon tuširanja koristit nju jer osjetim da me zadnja dva dana malo više zateže stomak (ali ovo je već 7 mjesec trudnoće)
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 19:43   #17
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post

ja se od početka mazala bademovim uljem
a negdje u 7 mjesecu sam počela pucati ko preko noći sad mi je cijeli donji dio trbuha u debelim crvenim strijama,ne vidiš normalnu kožu,svrbi za popi...
a sad se mažem i par puta dnevno
čak i mm kad me vidi kaže STRAŠNO
ali šta je tu je,već sam se pomirila da bikini više neću nositi
Same here...
Osim što sam ja popucala ulaskom u deveti mjesec i MM nije tako šokiran (ili se pravi pa me tako tješi...)
Bikini što li je to...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 16:11   #18
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Kreme slobodno baci! I uživaj u stomaku kakav god da je...strije se ne mogu izbjeći...NIKAKO!!!
postoje produkti koji ulaze dublje u slojeve koze. oni koji ostaju samo povrsinski, tj. u prvom sloju zasigurno nece pridonijeti sprijecavanju strijia.
losioni poput nivea, eucerin i etc sadrze tako i tako alkohol, tj. lagano isusuju kozu.

ps. nemam blage kako se ti produkti kod nas zovu..ne zivim u hr
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 16:16   #19
ja se mažem od početka (više manje, ali ne baš sad dva put dnevno , nisam jako disiplinirana, reklo bi se), više sada po ljeti, kad mogu polugola prešetavati, po zimi sam manje, i to uljem pšeničnih klica (aromatica) i bademovim.
za sada nemam strije (36tj.) ali mislim da to nema nikakve veze s mazuckanjem - no daleko od toga da treba njegovati kožu ali si mislim ako si taj broj - ma ništa ti neće pomoći da se ne raspucaš.... mislim da ako je koža sklona strijama, da joj niti jedna krema neće pomoći...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 16:18   #20
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
ja se mažem od početka (više manje, ali ne baš sad dva put dnevno , nisam jako disiplinirana, reklo bi se), više sada po ljeti, kad mogu polugola prešetavati, po zimi sam manje, i to uljem pšeničnih klica (aromatica) i bademovim.
za sada nemam strije (36tj.) ali mislim da to nema nikakve veze s mazuckanjem - no daleko od toga da treba njegovati kožu ali si mislim ako si taj broj - ma ništa ti neće pomoći da se ne raspucaš.... mislim da ako je koža sklona strijama, da joj niti jedna krema neće pomoći...
to i ja mislim ali se svejedno mažem i nadam se... bademovo ulje i maslac za tijelo od aloa vere i maslinovog ulja
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.