Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2013., 10:59   #1
Cervikalni brisevi u trudnoći

Radila sam briseve na ureaplasmu, mycoplasmu i klamidiju. U nalazu piše da postojanje tih bakterija nije dokazano. Dakle,nalaz je dobar.

Ali-sam postupak vađenja briseva bio mi je malo sumnjiv.
Kako sam uzimala utrogestan (vaginalno),uzeti brisevi su imali dosta toga bijelog po sebi (od utrogestana) iako sam ga taj dan uzela oralno.

Osim toga, ginekolog koji mi je uzimao briseve,prije briseva mi je radio ultrazvuk i to je bilo jako bolno i grubo i malo me je raskrvario, tako da su brisevi bili i djelomično od krvi.

Da li to sve može utjecati na ispravnost rezultata?
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 21:01   #2
Evo odgovorit ću sama sebi, a možda i pomogne nekom (ja na netu nisam uspjela naći odgovore).
Danas sam to sve ispričala dr-u i rekao je da je to ok i da ne smeta.
Pozdrav svima
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 21:26   #3
Samo jednu stvar da se nadovežem:radila u Petrovoj briseve 19.3. svi nalazi uredni, al na klamidiju još nisma dobila. Poslala im mail da nije zagubljen uzorak , al kažu -nije, nemaju sredstava za tu analizu. Znam da nemam klamidijum al eto...
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 21:33   #4
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Radila sam briseve na ureaplasmu, mycoplasmu i klamidiju. U nalazu piše da postojanje tih bakterija nije dokazano. Dakle,nalaz je dobar.

Ali-sam postupak vađenja briseva bio mi je malo sumnjiv.
Kako sam uzimala utrogestan (vaginalno),uzeti brisevi su imali dosta toga bijelog po sebi (od utrogestana) iako sam ga taj dan uzela oralno.

Osim toga, ginekolog koji mi je uzimao briseve,prije briseva mi je radio ultrazvuk i to je bilo jako bolno i grubo i malo me je raskrvario, tako da su brisevi bili i djelomično od krvi.

Da li to sve može utjecati na ispravnost rezultata?
u kojem tjednu se rade ovi brisevi?
BAJADERA0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 12:07   #5
Quote:
BAJADERA0206 kaže: Pogledaj post
u kojem tjednu se rade ovi brisevi?
malo kasno odgovaram,sori.

ja sam radila negdje u 3.-4.mj trudnoće.

preventivno. ako ima naznaka zaraze,vjerojatno ih je bolje napraviti i ranije.

možda je čak najbolje sve to obaviti prije trudnoće.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 22:18   #6
Dižem temu jer me brine što sam danas u 37. tj očekivala da će mi raditi bris na beta-hemolitički streptokok. Sjećam se da ga je radila u 1. trudnoći. Trebam li ju sljedeći tj. podsjetiti? Nije li obavezan jer može imati ozbiljne posljedice po bebu? Bojim se da će mi biti kasno jer sam se već počela otvarati, a uslučaju lošeg nalaza treba stići popiti antibiotike. Ne znam da li da prije odem kod privatnice i napravim ga sama???
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 08:34   #7
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Dižem temu jer me brine što sam danas u 37. tj očekivala da će mi raditi bris na beta-hemolitički streptokok. Sjećam se da ga je radila u 1. trudnoći. Trebam li ju sljedeći tj. podsjetiti? Nije li obavezan jer može imati ozbiljne posljedice po bebu? Bojim se da će mi biti kasno jer sam se već počela otvarati, a uslučaju lošeg nalaza treba stići popiti antibiotike. Ne znam da li da prije odem kod privatnice i napravim ga sama???
Podsjeti ju, obavezno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 13:44   #8
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Dižem temu jer me brine što sam danas u 37. tj očekivala da će mi raditi bris na beta-hemolitički streptokok. Sjećam se da ga je radila u 1. trudnoći. Trebam li ju sljedeći tj. podsjetiti? Nije li obavezan jer može imati ozbiljne posljedice po bebu? Bojim se da će mi biti kasno jer sam se već počela otvarati, a uslučaju lošeg nalaza treba stići popiti antibiotike. Ne znam da li da prije odem kod privatnice ija sam napravim ga sama???
Ja sam mislila da se ako je nadjen streptokok dobije nesto na porodu, da terapija ne ide ranije?
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 13:51   #9
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da se ako je nadjen streptokok dobije nesto na porodu, da terapija ne ide ranije?
Ovisi kad napravis bris.
Meni su ga u prosloj trudnoci radili u 33.tj. I bio je pozitivan, dobila atb i napisano da na porodu jos moram dobiti profilaksu (u slucaju da se u tih 5 tj. nakon atb bestija vrati).
Ako ga radis npr. u 37.tj. i popijes kuru od 10 dana atb, vjerojatno ti ni ne daju nista vise na porodu.
A mozda ovisi i o bolnici, kakvu praksu imaju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 19:52   #10
šta se briseva tiče, ja sam ih radila tamo negdi u 12. misecu, a ostala sam trudna krajem 3. miseca ... nalazi su bili uredni. bi li ih tribala ponovit ili ne?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 20:00   #11
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
šta se briseva tiče, ja sam ih radila tamo negdi u 12. misecu, a ostala sam trudna krajem 3. miseca ... nalazi su bili uredni. bi li ih tribala ponovit ili ne?
Svaki dr. ce ti reci drugacije.
Jedni ih vole napraviti iza 12.tt, neki smatraju da uopce ne treba cackati u trudnoci.
Ako ti je sve bilo ok, ni ne trebas ih ponavljati, ali ovaj na streptokok bi trebalo napraviti oko 35.tt.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 20:17   #12
frupy, fala po 100. put.

ma, dobro, ima još do 35. tjedna i taj ću svakako napravit, ali baš na drugoj temi pišem da ja zapravo nisam vaginalno pregledana još od 2. ili 3. tjedna trudnoće. od tada mi doktor isključivo radi uzv pregled preko stomaka. pretpostavljam da je tako radio zbog hematoma i krvarenja.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 20:39   #13
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
frupy, fala po 100. put.

ma, dobro, ima još do 35. tjedna i taj ću svakako napravit, ali baš na drugoj temi pišem da ja zapravo nisam vaginalno pregledana još od 2. ili 3. tjedna trudnoće. od tada mi doktor isključivo radi uzv pregled preko stomaka. pretpostavljam da je tako radio zbog hematoma i krvarenja.
Vjerojatno.
Ne zamaraj se time.
Ni ja u ovoj trudnoci nisam imala vaginalni pregled od 8.tt (za razliku od prve trudnoce gdje je svaki pregled ukljucivao i vaginalni).
Ali mislim da je bolje tako.
Duljina cervixa i stanje usca vidi se najnormalnije i abdominalnim uzv-om, a ako nemas nekih problema tipa cudnog iscjetka, pecenja ili svrbeza, ne treba ti gin nista cackati dolje, tim vise sto si imala krvarenje.

Btw, nema na cemu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 10:18   #14
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ovisi kad napravis bris.
Meni su ga u prosloj trudnoci radili u 33.tj. I bio je pozitivan, dobila atb i napisano da na porodu jos moram dobiti profilaksu (u slucaju da se u tih 5 tj. nakon atb bestija vrati).
Ako ga radis npr. u 37.tj. i popijes kuru od 10 dana atb, vjerojatno ti ni ne daju nista vise na porodu.
A mozda ovisi i o bolnici, kakvu praksu imaju.
Hvala
Nego, koja je skraćenica za taj bris? BSHG ili tako nekako? Nemam sad papir kod sebe, pa ne mogu provjeriti
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 10:22   #15
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Hvala
Nego, koja je skraćenica za taj bris? BSHG ili tako nekako? Nemam sad papir kod sebe, pa ne mogu provjeriti
BHSG, mislim. :lijena za guglanje:
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 10:34   #16
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
BHSG, mislim. :lijena za guglanje:
Ok, dovoljno blizu onome što sam mislila. Bit će to to
Hvala
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 10:36   #17
Ja baš čekam rezultate cervikalnih briseva, radila sam ih u 35. tjednu, zbog iscjetka nekog.
Dakle, BSHG Je ok, sad čekam ove druge.
I onda, valjda, ako budu ok mogu na more
Moja gin kaže da mogu, socijalna kaže da ne mogu kad imam taj iscjedak, da ćemo prvo briseve napraviti.
Tko će ih znati više
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:16   #18
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Hvala
Nego, koja je skraćenica za taj bris? BSHG ili tako nekako? Nemam sad papir kod sebe, pa ne mogu provjeriti
BHS (beta hemolitički streptotok).
HSG je kratica za histerosalpingografiju (ispitivanje prohodnosti jajovoda).
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:25   #19
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
BHS (beta hemolitički streptotok).
HSG je kratica za histerosalpingografiju (ispitivanje prohodnosti jajovoda).
Ahahahaha, hvala
Provjerila: piše mi BHSB
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:45   #20
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Ahahahaha, hvala
Provjerila: piše mi BHSB
Točno, BHS grupe B. Bravo.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.