Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2008., 09:02   #201
Quote:
General Veresija kaže: Pogledaj post
...stranci su do onog momenta kad dobiju drzavljanstvo posto vecina kandidata za njemacko drzavljanstvo ima vise od 23 godine do kada mogu biti regrutovani.....poziv mogu dobiti do 26 godine oni ne moraju sluziti vojni rok, samo oni mladji od 23 i koji su ovdje rodjeni i imaju dvojno drzavljanstvo mogu sluziti vojni rok ili u Njemackoj ili u zemlji koje drzavljanstvo imaju za koje se odluce.....mada je i to malo komplikovano jer sluzenjem u stranim oruzanim snagama gubis automatski njemacko drzavljanstvo
Sada se razumijemo, nisam do sada nikada cuo da jedan cisti spanjolac sluzi u BW-u,... zamisli da englezi i holandjani sluze zajedno sa njemcima
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 03:07   #202
prerasli su oni te faze
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 15:40   #203
Quote:
General Veresija kaže: Pogledaj post
...stranci su do onog momenta kad dobiju drzavljanstvo posto vecina kandidata za njemacko drzavljanstvo ima vise od 23 godine do kada mogu biti regrutovani.....poziv mogu dobiti do 26 godine oni ne moraju sluziti vojni rok, samo oni mladji od 23 i koji su ovdje rodjeni i imaju dvojno drzavljanstvo mogu sluziti vojni rok ili u Njemackoj ili u zemlji koje drzavljanstvo imaju za koje se odluce.....mada je i to malo komplikovano jer sluzenjem u stranim oruzanim snagama gubis automatski njemacko drzavljanstvo
greska stari moj

§ 28

Ein Deutscher, der auf Grund freiwilliger Verpflichtung ohne eine Zustimmung des Bundesministeriums der Verteidigung oder der von ihm bezeichneten Stelle in die Streitkräfte oder einen vergleichbaren bewaffneten Verband eines ausländischen Staates, dessen Staatsangehörigkeit er besitzt, eintritt, verliert die deutsche Staatsangehörigkeit. Dies gilt nicht, wenn er auf Grund eines zwischenstaatlichen Vertrages dazu berechtigt ist.

gubitak drzavljanstva samo bei freiwilligem Dienst in fremden Streitkräften(odnosno dobrovoljno sluzenje u vojnim snagama),to se ne odnosi na Wehrpflicht!!! posto vojni rok nije niti dobrovoljan nit su regruti vojne snage
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 19:28   #204
znaci, ne gubis ako sluzis vojsku u srbiji, ali gubis ako se prijavis u francusku legiju stranaca k'o gotovina i ratni drug & krimi saradnik mu ''gospodin'' legija.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 20:08   #205
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
greska stari moj

§ 28

Ein Deutscher, der auf Grund freiwilliger Verpflichtung ohne eine Zustimmung des Bundesministeriums der Verteidigung oder der von ihm bezeichneten Stelle in die Streitkräfte oder einen vergleichbaren bewaffneten Verband eines ausländischen Staates, dessen Staatsangehörigkeit er besitzt, eintritt, verliert die deutsche Staatsangehörigkeit. Dies gilt nicht, wenn er auf Grund eines zwischenstaatlichen Vertrages dazu berechtigt ist.

gubitak drzavljanstva samo bei freiwilligem Dienst in fremden Streitkräften(odnosno dobrovoljno sluzenje u vojnim snagama),to se ne odnosi na Wehrpflicht!!! posto vojni rok nije niti dobrovoljan nit su regruti vojne snage
Ali prije nego sto stupa tvoj § 28 StAG na snagu ce se malo razmotriti § 25StAG Abs.1, koji kaze:

Ein Deutscher verliert seine Staatsangehörigkeit mit dem Erwerb einer ausländischen Staatsangehörigkeit, wenn dieser Erwerb auf seinen Antrag oder auf den Antrag des gesetzlichen Vertreters erfolgt, der Vertretene jedoch nur, wenn die Voraussetzungen vorliegen, unter denen nach § 19 die Entlassung beantragt werden könnte. Der Verlust nach Satz 1 tritt nicht ein, wenn ein Deutscher die Staatsangehörigkeit eines anderen Mitgliedstaates der Europäischen Union, der Schweiz oder eines Staates erwirbt, mit dem die Bundesrepublik Deutschland einen völkerrechtlichen Vertrag nach § 12 Abs. 3 abgeschlossen hat.
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:48   #206
....svi vi imate pravo u principu ali mala vjerovatnost da ce neko izgubiti njemacko drzavljanstvo
jer ti ga po zakonu "Grundgesetz"a zbog povjesti i skustva sa Zidovima ne mogu oduzeti....ako time ostajes bez ijednog drzavljanstva ......znaci mozes pravit razna sranja ali paziti da ne uzmes neko strano drzavljanstvo
Ima jedan "dasa" koji trenutno zivi negdje u juznoj americi i da se osveti njemackoj administraciji/drzavi koja mu se nesto zamnjerila masovno priznaje ocinstvo djeci koja i nisu njegova nakupilo se toga stotinjak....neki kazu pet stotina
i svi u proceduri za njemacko drzavljanstvo..... ne mogu mu nista !
General Veresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 09:51   #207
Quote:
General Veresija kaže: Pogledaj post
Ima jedan "dasa" koji trenutno zivi negdje u juznoj americi i da se osveti njemackoj administraciji/drzavi koja mu se nesto zamnjerila masovno priznaje ocinstvo djeci koja i nisu njegova nakupilo se toga stotinjak....neki kazu pet stotina
i svi u proceduri za njemacko drzavljanstvo..... ne mogu mu nista !


jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 11:37   #208
Quote:
General Veresija kaže: Pogledaj post
....svi vi imate pravo u principu ali mala vjerovatnost da ce neko izgubiti njemacko drzavljanstvo
jer ti ga po zakonu "Grundgesetz"a zbog povjesti i skustva sa Zidovima ne mogu oduzeti....ako time ostajes bez ijednog drzavljanstva ......znaci mozes pravit razna sranja ali paziti da ne uzmes neko strano drzavljanstvo
Ima jedan "dasa" koji trenutno zivi negdje u juznoj americi i da se osveti njemackoj administraciji/drzavi koja mu se nesto zamnjerila masovno priznaje ocinstvo djeci koja i nisu njegova nakupilo se toga stotinjak....neki kazu pet stotina
i svi u proceduri za njemacko drzavljanstvo..... ne mogu mu nista !
odjebo je on,i ja sam cuo tu vijest.najnovije o njemu.sud je naredio DNA test za svu djecu koju je on priznao,dakle koje god nije njegovo uzet ce se drzavljanstvo hehehehe
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 11:27   #209
Da stavim tocku na i na ovom topicu.
Nakon svih zavrzlama i pisanja pisama na Kantonsrat i slanja dokaza sa nase strane, jer sve smo imali napismeno doslo je obrazlozenje da oni nemogu tocno ustanovit tko je napravio gresku ili propust i tko govori istinu a tko ne ali "oni vjeruju" u sve ono sto je komisija napisala da je to tako jer komisija (pazi sad ovo) "nema razloga pisati pogresno ili neistine". Dakako to sto smo isli dalje na kantonsrat nas je kostalo jos 500 CHF i na kraju kad sracunam ode preko 4000 CHF u zrak a da ne racunam zivce i ulozeno vrijeme.
Sve u svemu sam otkrio da da pravo i pravda neidu uvjek pod ruku i da Hrvatska nije jedina zemlja sa tromim drzavnim aparatom, ovdje u CH taj aprat je jos tromiji u nekim stvarima (ne u svim).
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:59   #210
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Da stavim tocku na i na ovom topicu.
Nakon svih zavrzlama i pisanja pisama na Kantonsrat i slanja dokaza sa nase strane, jer sve smo imali napismeno doslo je obrazlozenje da oni nemogu tocno ustanovit tko je napravio gresku ili propust i tko govori istinu a tko ne ali "oni vjeruju" u sve ono sto je komisija napisala da je to tako jer komisija (pazi sad ovo) "nema razloga pisati pogresno ili neistine". Dakako to sto smo isli dalje na kantonsrat nas je kostalo jos 500 CHF i na kraju kad sracunam ode preko 4000 CHF u zrak a da ne racunam zivce i ulozeno vrijeme.
Sve u svemu sam otkrio da da pravo i pravda neidu uvjek pod ruku i da Hrvatska nije jedina zemlja sa tromim drzavnim aparatom, ovdje u CH taj aprat je jos tromiji u nekim stvarima (ne u svim).


Jako mi je zao kako su reagirali, ali ali ali kada se pak videjlo da drzavna administracija ikada prizna svoju gresku i nesposobnost, toooooooooooooo bi bilo zaista pravo cudo da se desi, bilo gdje na ovoj kugli zemaljskoj
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 17:15   #211
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
Jako mi je zao kako su reagirali, ali ali ali kada se pak videjlo da drzavna administracija ikada prizna svoju gresku i nesposobnost, toooooooooooooo bi bilo zaista pravo cudo da se desi, bilo gdje na ovoj kugli zemaljskoj
Nazalost imas pravo, rijetko kad drzavna administracija prizna gresku pogotovo ako se radi o skakljivim stvarima i pitanju stranaca itdd.
Nevezano, demokracija na djelu.
Danas bas kad sam se vozio na posao dosao sam u iskusenje da stanem i pitam Policiju zasto su bas zaustavili nekog crnog deckica od 15-ak godina i pretresaju ga na pol puta gdje ljudi prolaze i auta voze, stvarno prometno mjesto. On digao ruke i smjesi se, vidi mu se na licu da mu je nezgodno dok ga jedan pretresa a drugi se drzi za futrolu od pistolja. Jednostavno sramotno, zar ne mogu sa njim otici negdje gdje to ljudi nece vidjet. Jedno je
da pokazes legitimacijau a drugo da dignes ruke u pol grada i oni ti traze "nesto". Zalosno, jadno i bijedno ma o kome se radilo. Stvarno se pitam kako nikad nevidim da nekog bjelca pretresaju jer na tom mjestu svaki dan stoje kojekavi rmpalije, ali ne, uvijek pretresaju nekog obojenog ili nekog drogerasa od 30 kg sa koznom jaknom.
Demokracija na djelu i sloboda kretanja.
Isto tako prije par dana opljackali su jednu trgovinu skupocjenih satova ujuto oko 9 sati i nadzorna kamera ih snimila ali su svi bili maskirani i samo su im se vidjele oci i iako nemaju pojma o kome se radi vec su rekli i napisali da su to bili "Albanci" iako nemaju nijedan dokaz ali bas nijedan, mislim stvarno jadno i bijedno. I jos uvjek ih nisu uhvatili.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 19:08   #212
Svica je to,ti me utjesi da ce kod mene ici sve brzo,ali,ipak su moje slutnje bile opravdane,tip je drzao kod sebe u uredu 14 mjeseci,jednostavno nije poslao,kaze da je zaboravio .Bio sam 5 puta i i pitao sto je,zasto drugi dobivaju,a ja ne,samo kaze,pretrpani su,cak je i zvao u ali su mu rekli da nisu kod njih,navodno vjerovatno su poslai u Bern,pa nemogu poslati kada nisu ni dobiliZamisli,nemaju ni knjigu poste gdje se upisuje sto se poslalo i sto su primili,ostaje samo cekanje,valdja cemo i to dozivjeti..
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 19:45   #213
ziveh kratko u cirihu. neka, hvala. preselio u budimpestu posle za bezmalo 4x manju lovu! small minded kravari! treba im popljackati sve!

popizde ako neki nasi, turci ili crnci ukradu jedno odelo a to sto oni cuvaju najprljaviju lovu ovog sveta, nikom nista! nema diktatora, ratnog zlocinca i narkodilera koji nije chuvao plen tamo!

kad mi cura rekla da jugoslovenima ne daju auta u rent-a-car sutra se pokupio i otis'o u budimpestu!

oni i austrijanci su mi ljigavi. pravi nemci su mi skroz ok i imam ih dosta poslovno i privatno po celom svetu. u samoj nemackoj nikad nisam im'o frku i rado se vracam hamburgu, berlinu, frankfurtu, pa i minhenu. bas cu za koji dan posetiti prijatelje nemce u tajlandu. godinama radimo i sprijateljili smo se.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:22   #214
Ne samo da ne iznajmljuju auta na rent-a-car nego svi državljani "bivše Jugoslavije" plaćaju 30% ni manje ni više nego trideset posto skuplje auto osiguranje samo zato jer dolaze sa balkana i spadaju u rizičnu skupinu vozača?
I gdje je tu pravda, gdje je tu demokracija. Evo večeras gledam dnevnik i smijem se baš toj demokraciji i tom zapadu kojem kad kriza zakuca na vrata gubi tlo pod nogama. Pogledajte vjesti o Islandu i bit će vam jasno što je demokracija i kultura zapada. I oni se usude nas nazivati primitivcima, dakako imamo i mi svojih bisera ali bar ne trkeljamo na svakom mjestu o nekim glupostima i pravdi koja postoji samo u knjigama i nigdje više. Kriza ih protrese tri tjedna i već jurišaju na parlamnt, doro pokazivanje demokratskih rješenja.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 00:32   #215
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
.... small minded kravari! treba im popljackati sve!

popizde ako neki nasi, turci ili crnci ukradu jedno odelo a to sto oni cuvaju najprljaviju lovu ovog sveta, nikom nista! nema diktatora, ratnog zlocinca i narkodilera koji nije chuvao plen tamo!

Pod rukom mi clanak iz novina o pljacki drzavnog novca svagdje gdje postoje diktatori i rezimi i kako tece povrat tog opljackanog novca od gladnih podanika, da konkretiziramo:

- Sadam Husein za 24 godine pokrao i negdje sakrio nesto kao 100 miijardi dolara u novcu, zlatu i nekretninama, a pronasli su samo: u Nici luksuznu jahtu od 80 m, vilu u Canu, 2 luksuna hotela u Maroku, a ostalo......... popapalamaca


- Mohamed Suharto za 32 godine posvojio cca 40 milijardi dolara, umjesto povrata milijardi porodica je trazila narod OPROST grijeha.....

- Pinochetovi racuni su pronadeni na brojnim racunima od Argentine do Svicarske, a samo u USA pronasli su vise od 100 racuna

- Markos 15 milijardi dolara, 700 miliona je vraceno na Filipine sa svicarskih racuna

- razni Africki vladari..... Mobutu, Selassi, Idi Amin.....

- Milosevic, nije ni danas tocno procjenjeno koliko je opljackano, ostati ce neotkrivene milijarde dolara, tone zlata iz rudnika Bor, stotine kg heroina. Nadeno je 500 kg cistog heroina u trezoru beogradske banke kojim su se placala narucne politicka ubojstva.

- najmracnija svicarska bankarska epizoda vezana je za razdoblje nacizma kada su preuzimali novac i otete dragocjenosti od nacistickih zlocinaca.


p.s.....navalite

Jedini izuzetak J.B.Tito, iza njega nije ostalo NISTA, ni tajni racuni ni vrijedna imovina, njegova obitelj je nasljedila: DVIJE PUDLICE, STARI VOLKSWAGEN I VINOGRAD


font. N.L. 3/2008. H. Radulic
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 03:01   #216
Thumbs up

Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ne samo da ne iznajmljuju auta na rent-a-car nego svi državljani "bivše Jugoslavije" plaćaju 30% ni manje ni više nego trideset posto skuplje auto osiguranje samo zato jer dolaze sa balkana i spadaju u rizičnu skupinu vozača?
I gdje je tu pravda, gdje je tu demokracija. Evo večeras gledam dnevnik i smijem se baš toj demokraciji i tom zapadu kojem kad kriza zakuca na vrata gubi tlo pod nogama. Pogledajte vjesti o Islandu i bit će vam jasno što je demokracija i kultura zapada. I oni se usude nas nazivati primitivcima, dakako imamo i mi svojih bisera ali bar ne trkeljamo na svakom mjestu o nekim glupostima i pravdi koja postoji samo u knjigama i nigdje više. Kriza ih protrese tri tjedna i već jurišaju na parlamnt, doro pokazivanje demokratskih rješenja.
Potpisujem ovaj text..!!!!!!!!!!!!!111
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 10:03   #217
Bojim se da ce diskusija otici u drugom smijeru, ali sve se to nadeovezuje.
Svi se danas kunu od drzavnih institucija , parlamenta, policije, sudstva itdd da su im na prvom mjestu ljudska prava, jednakost medu ljudima-ma tko oni bili, jednakost pred zakonom . A vidi sad apsurda? Ako manjka novca u drzavnoj blagajni ili se pojavi problem u svezi novca u bilo kojoj od ovih institucija, ne da se samo zakoni mijenjaju nego se zakoni odmah pocnu drugacije interpretirati jer fali "novca" i zato je to i to dopusteno jer zbog manjine nemoze ispastati "vecina" .
Na zalost danas sve ali bas sve pokrece samo novac i sve se desava zbog novca. Novac upravlja najvecim dijelom svijeta i ljudskim zivotima ma koliko se mi trudili to negirati ili opovrgnuti i govorit kako nas pokrecu ljubav, pravda, jednakost, pravo na rad, pravo na zivot, pravo na lijecenje itdd, ipak na kraju shvatis da je novac zivot i smrt i uzrok i poslijedica svega sto se desava oko nas i sto nas okruzuje.
Nebih isao u krajnosti, radit se treba i mora jer covjek ako neradi ne moze se razvijati i ne moze pokazivati svoju kretaivnost.
Problemi nastaju kad se taj isti covjek kroz svoj rad i razvoj toliko razvije da pocne samostalno razmisljati i donosit odluke bez utjecaja okoline koja jos uvijek ne uspijeva samostalno razmisljati i slijede ono sto im "servira" onaj kome samo novac predstavlja smisao zivota i postojanja.
Mnoge stvari tesko razumjeti jer su se neki obucili i usavrsili u tome kako prikazati laz kao istinu a istinu toliko okrenuti da joj smisao na kraju postane laz.
Danas je najveca opasnost "poceti razmisljati", dok to neradis sve je bajno i idealno, ali pocnes li razmisljati i trazit odgovore koje "koje zakonom imas pravo znati" od onih koji su duzni da ti ih daju iz kojekavih drzavno pravnih institucija-organizacija tek tad pocnes da shvacas iluziju u kojoj se nalazis.
Ipak dolazi Bozic, treba se radovati (ne pretjerati sa poklonima), bit ce dana za postove razocarenja u demokraciju i instance iste..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 13:30   #218
najludje kad u srbiji vlada zatvori sirotishte a poveca plate sluzbenicima iste i funkcionerima u ime stednje!

fancy... shvica i island nisu slika zapada.... ovo sto rade strancima u CH je u vecini zemalja vise nego kaznjivo. koje prednosti imate ako imate CH pasos umesto stalne vize u HR pasosu? ok... u slucaju ljudi s bosanskim i srpskim pasosima, to je sloboda putovanja. ali, sta neko s putovnicom dobija? izuzev prava glasa i mogucnosti rada u EEA zemljama? u vecini zemalja permanent residents i citizens imaju gotovo identicna prava i obaveze. opet, znam da su shviceri ogranicheni.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 17:59   #219
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
najludje kad u srbiji vlada zatvori sirotishte a poveca plate sluzbenicima iste i funkcionerima u ime stednje!

fancy... shvica i island nisu slika zapada.... ovo sto rade strancima u CH je u vecini zemalja vise nego kaznjivo. koje prednosti imate ako imate CH pasos umesto stalne vize u HR pasosu? ok... u slucaju ljudi s bosanskim i srpskim pasosima, to je sloboda putovanja. ali, sta neko s putovnicom dobija? izuzev prava glasa i mogucnosti rada u EEA zemljama? u vecini zemalja permanent residents i citizens imaju gotovo identicna prava i obaveze. opet, znam da su shviceri ogranicheni.
Svica i island nisu slike zapada, ali svake godine imamo dvije tri zemlje sa visoko razvijenom demokraciom u kojima se pokaze lice i nalicje "demokracije i slobode". Sjeti se Francuske prije godinu dvije i paljenja automobila i manje vise je jasno na sto misli. Dakako to neznaci da nista nevalja nego jednostavno nekakve stvari neidu bas onako kako bi trebale ici.
Sa CH pasom ne dobijam nista (osim glasovanja-a ono mi treba) i rada u EU, ali ako ispunjavam sve uvjete zakonom propisane pa zasto ga nebi uzeo ako mo jos zdrava pamet sluzi jer sam ovdje vec 13 godina, zena mi ovdje rodena, kcer takode i obe su ovdje zavrsile skolu. Za njih dvije je to jos teze nego za mene, mene boli nepravda a njih jos i vise jer to im je kako kazu rodna gruda... Ali kao sto si sam rekao tu dolazi ona famozna ogranicenost svicaraca.. Dakako opet naglasavam da su razlike od opcine do opcine drasticne, kao da ste u drugoj drzavi.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 18:57   #220
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Pogledajte vjesti o Islandu i bit će vam jasno što je demokracija i kultura zapada. I oni se usude nas nazivati primitivcima, dakako imamo i mi svojih bisera ali bar ne trkeljamo na svakom mjestu o nekim glupostima i pravdi koja postoji samo u knjigama i nigdje više. Kriza ih protrese tri tjedna i već jurišaju na parlamnt, doro pokazivanje demokratskih rješenja.
Greska, mi (bivsi Jugoslaveni) smo sami sebe prozvali primitivcima i zaostalim. Dobro poznat kompleks manje vrijednosti.
bijesna glista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.