Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2010., 16:33   #1
Vrhunska kava- gdje nabaviti?

ne znam ima li topic o tome, ali zanima me, vidio sam jedno u nekom časopisu našem za jednu kavu s jamajke, mislim da je cijena bila nekakvih 100-150 kn za paket, zanima me da li mi možete reći više o tome pošto ne mogu naći ništa.

u onim trgovinama delicijama našao sam samo davidoff.

možete ovdje slobodno pisati i šire o takvim nabavljivim deluxe kavama.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 16:52   #2
Vjerojatno Jamaican Blue Mountain. Debelo precijenjena kava, kao i većina ovih megaskupih koje se prodaju kod nas, to je de luxe samo po cijeni.

Kod kave je vrijeme prženja najbitniji faktor, ako hoćeš stvarno dobru kavu, naruči iz neke od boljih pržionica s interneta svježe prženu, a ne ovo što mjesecima stoji u nekom naših "de luxe" dućana.

Ja u zadnje vrijeme radim espresso od Tchiba, to mi je zasad dovoljno de luxe...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 18:28   #3
Baš sam i ja htjela odgovoriti da je sugurno Blue mountain. Nisam probala pa ne znam.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 20:25   #4
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post

Ja u zadnje vrijeme radim espresso od Tchiba, to mi je zasad dovoljno de luxe...
ima li kod nas Tchibo kave? gdje? prije ju nisam viđala po trgovačkim centrima, pa sam i odustala od pomnijeg gledanja po policama.
schmetterlinge is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 20:28   #5
Imaš u Havana cigar shopu u frankopanskoj kubanske kave. Po cijeni vrlo ekskluzivne.
Cohiba kava 250 grama 270 kn, a Montecristo "samo" 190 kn za 250 grama.
Nisam ih probala, te cijene su meni prebolesne...
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:00   #6
Lovački, hvala za ovaj topic, da nisi ti, ja bih ga digao uskoro. Gdje se u Zgb može popiti i gdje kupiti Illy i Bazzara Top 12 Gran Cru, a da nije Eli's ? Da li još uvijek drži Kopi Luwak i po kojoj cijeni ?
Hajde nepušači, odgovorite mi, vjerojatno hodočastite u Eli's.
Kavica od 500 kn bez cigarete? Svašta !
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:08   #7
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Lovački, hvala za ovaj topic, da nisi ti, ja bih ga digao uskoro. Gdje se u Zgb može popiti i gdje kupiti Illy i Bazzara Top 12 Gran Cru, a da nije Eli's ? Da li još uvijek drži Kopi Luwak i po kojoj cijeni ?
Hajde nepušači, odgovorite mi, vjerojatno hodočastite u Eli's.
Kavica od 500 kn bez cigarete? Svašta !
Sorry, mogu jesti svakojake životinje, i zaštićene i nezaštićene i sirove i pečene, ali ovo mi je definitivno off limit.
Nema tih novaca da meni plate da pijem mljevena mačja govna, a kamo li da ja plaćam za njih

....rađe se držim provjerene pržene dobre espresso kave, bez dodataka intestinalnog trakta, uz obaveznu cigaretu....dakle i Eli's mi nije baš mjesto po izboru
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:13   #8
Dajem 35 kuna za crnu Lavazzu. Više od toga - ne.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:17   #9
He, he, nikad mi neće biti jasno kako je to baš cibetka specijalist za odabir vrhunske kave i zašto je zaboga jede kad joj neprobavljena prođe kroz probavni trakt?

A sad zapravo. Jel netko probao tu "cibetkinu" kavu i u čemu je točno fora?
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:41   #10
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
He, he, nikad mi neće biti jasno kako je to baš cibetka specijalist za odabir vrhunske kave i zašto je zaboga jede kad joj neprobavljena prođe kroz probavni trakt?

A sad zapravo. Jel netko probao tu "cibetkinu" kavu i u čemu je točno fora?
Nisam i neću ! Kako bi rekla coco zoe:
fensi-preserensi !
Quote:
crveno-crno kaže: Pogledaj post
Sorry, mogu jesti svakojake životinje, i zaštićene i nezaštićene i sirove i pečene, ali ovo mi je definitivno off limit.
Nema tih novaca da meni plate da pijem mljevena mačja govna, a kamo li da ja plaćam za njih

....rađe se držim provjerene pržene dobre espresso kave, bez dodataka intestinalnog trakta, uz obaveznu cigaretu....dakle i Eli's mi nije baš mjesto po izboru
Možemo zajedno na.

Quote:
krkimir kaže: Pogledaj post
Dajem 35 kuna za crnu Lavazzu. Više od toga - ne.
Bilo je do ove godine u kafiću na Dubravkinom trgu po 25 kn. Više nema. Prodano oko 50 kava u godinu dana. Očito kriva lokacija.
Probao, nije mi bila nešto posebno, možda trunku prekiselkasta, zar to ne bi trebala biti 100% vrhunska arabica ? Inače mislim da je Lavazza precijenjena.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:42   #11
mislio sam na CIGLICU od 25 deka u dućanu
ne na kavu u kafiću

Nije mi uopće kisela, a za te novce nije preskupa.

Zadnje uređivanje Krkimir : 01.06.2010. at 21:48.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:10   #12
Bili mi u Egiptu i nakon nekoliko dana obilaženja svih mogućih hramova, puna glava hijeroglifa i pijeska i pustinje i hijeroglifa, pa opet hijeroglifa...
..i na izlazu iz jednog od hramova (prepunog hijeroglifa) u kamenu i pijesku, na nekom zidu svjetleća reklama Illy's...to je bio najbolji hijeroglif koji sam vidjela
Inače espreso im je katastrofa, ali one "turske" kave s kardamonom ili cimetom su im odlične
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post

Možemo zajedno na.
...i cigaretica
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:54   #13
Quote:
schmetterlinge kaže: Pogledaj post
ima li kod nas Tchibo kave? gdje? prije ju nisam viđala po trgovačkim centrima, pa sam i odustala od pomnijeg gledanja po policama.
Vidio sam u Kauflandu, ali to je bila nekakva za filter kavu (i to jedno 3x skuplja nago u Njemačkoj), ništa za espresso. Ja obično donesem par kila kad idem u tamo, zadnje sam kupio ovu, i to mi je još najbolja njihova za espresso.

Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
He, he, nikad mi neće biti jasno kako je to baš cibetka specijalist za odabir vrhunske kave i zašto je zaboga jede kad joj neprobavljena prođe kroz probavni trakt?

A sad zapravo. Jel netko probao tu "cibetkinu" kavu i u čemu je točno fora?
Fora je u marketinškom triku, maloj količini koju cibetka isere, i Japancima koji to kupuju kao blesavi i tako drže sulude cijene.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:03   #14
Glede vrhunske kave... Ovo se u ozbiljnim espresso krugovima smatra vrhunskom kavom, što bih i preporučio postavljaču topica da nabavi umjesto raznih pizdarija na koje su nalijepili brand poznatih cigareta/cigara i prodaju po suludim cijenama u našim "gourmet" dućanima.

Kao što se može uočiti na slici, vrhunske kave imaju na sebi datum prženja, a ne istjecanja roka trajanja...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 12:12   #15
vjerujem ti, nisam ja baš upućen u to sve, ali naravno kao u svemu kako ide, da su vrh te stvari za čije ime nikad nisam ni čuo. a isto tako postoje ove davidoff, monte cristo, koje su tu tako kako si naveo.

a nabaci koji link trgovine pržione, di bi to moglo bit?
venecija? mislim da sam negdje čuo da je to glavna luka i centar za kavu.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 12:18   #16
Kod Franje se može pronaći jako dobrih kava.Čak možeš i naručiti.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 12:48   #17
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Kod Franje se može pronaći jako dobrih kava.Čak možeš i naručiti.
O, da, 18-ica mu je tako fino kremasta i snažna...
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 21:20   #18
dižem topic ... jel ima dakle u zg gdje ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 07:23   #19
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
dižem topic ... jel ima dakle u zg gdje ?
https://www.quahwa.net/pro/
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 07:38   #20
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
dižem topic ... jel ima dakle u zg gdje ?
Eli’s caffe
Cogito
Quahwa
Lively Roasters
Teneo

Ovo mi je iz glave, svi prze svoje kave 👍
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.