Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2014., 15:32   #21
Ja ssma krenula na tecaj, fino dosla i uz mene bila samo jos jedna trudnica. Nitko se nije pojavio ni nakon cekanja vise od pola sata. Kad smo ih zvale ponovo muljale su nas da tecaj je.. uglavnom kad su cule da smo dolje onda su rekle da je kao bo u 12h..
Porod imam za 10-ak dana i tako cu fino bez tecaja ici...
maslacak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 16:26   #22
Baš mi je žao ovo sad pročitati... ja mislila sljedeći misec otići. Bezveze da tako to rade. Bitno je da nabace u novine kad ima desetak trudnica na tečaju... glupost.
loveaddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 21:07   #23
Vjerojatno i je al eto ja sam dosla na kraju bezveze
Kad je tebi termin?
maslacak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 21:47   #24
Quote:
maslacak7 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno i je al eto ja sam dosla na kraju bezveze
Kad je tebi termin?
Krajem trećeg. Ma da ne bi i ja ispušila tečaj famozni
Baš su kreteni...
loveaddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 20:42   #25
Ne mora znaciti. Vjerojtno sam samo ja imala peh taj put ...
a bas sam imala volje. Ove dvije sta su dosle uz mene-za drugu nisam sigurna jel uopce trudna jer je starija al ima skembic su ponesle i blokice i fotic cak..
maslacak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 19:17   #26
Ma evo počevši od mene svi su skeptici oko tog tečaja kod nas,ja sam tila pa nisam, pa oću, pa neću i na kraju nisam meni je termin isto za 15-ak dana idem napamet valjda će sve biti ok. Bila je jedna cura kod nas pa kaže da su ih u rodilište vodili i tako ma bolje da ništa neznam
enter2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 13:37   #27
Evo i ja se spremam na tečaj u 4.misecu. zvala sam i rekli su da je besplatno,traje 3dana i da muž može sa mnom u rađaonu. To mi sve zvuči malo predobro da bi bilo istinito haha (uvik skeptik).
Zanima me jeli do sad itko rodio da je vodio muža unutra? Sve koje znam u zadnje vrime rodile su na carski,a na netu nema baš informacija.
Ima li tko svježe iskustvo da napiše
__________________
There is no space for the regrets,I will remember to forget

Zadnje uređivanje Selene 005 : 11.03.2014. at 14:58.
Selene 005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 16:07   #28
Posto je sve u vezi sibenskog rodilista tesko saznati evo moje iskustvo. Rodila sam polovicom 2.mj i uz sav strah kako izgleda imam samenpohvale. Osoblje fantasticno, doktori isto, hrana onako al uvijek ti mogu donesti tvoji od kuce. Wc cist kao i sobe koje su super. Stvarno drze do higijene. Svoje sve ionako nosis pa necu ni nabrajati. Obavezno ponesti pelene za bebe jer ih nemaju. Benkica nemaju isto al to nemozes dati svoje. Jedini minus je manjak zavjese na tusu inace sve super. Koga sta zanima slobodno moze pitati. Sretno svima!!
maslacak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 15:31   #29
Quote:
maslacak7 kaže: Pogledaj post
Posto je sve u vezi sibenskog rodilista tesko saznati evo moje iskustvo. Rodila sam polovicom 2.mj i uz sav strah kako izgleda imam samenpohvale. Osoblje fantasticno, doktori isto, hrana onako al uvijek ti mogu donesti tvoji od kuce. Wc cist kao i sobe koje su super. Stvarno drze do higijene. Svoje sve ionako nosis pa necu ni nabrajati. Obavezno ponesti pelene za bebe jer ih nemaju. Benkica nemaju isto al to nemozes dati svoje. Jedini minus je manjak zavjese na tusu inace sve super. Koga sta zanima slobodno moze pitati. Sretno svima!!
Ajme super, napokon netko iz Šibenika.
Vidim da si bila na tečaju,kako je to proslo? Znaš li puštaju li muževe unutra dok rađaš?
Tražila sam tu na forumu tvoju priču s poroda ali izgleda da nisi pisala o tom..ajde pliz opiši to malo.
Ja sam sad 29.tjedan i ispripadana sam totalno kako će to proći.
Koji dr ti je vodio trudnoću?
__________________
There is no space for the regrets,I will remember to forget
Selene 005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 10:42   #30
Evo i mene iz Šibenika!
Ja sam u 26. tjednu trudnoće (prvo dijete). I isto planiram ići na tečaj u četvrtom mjesecu. Na vratima kod ambulante piše da se održava svakog prvog ponedjeljka, utorka i srijede u mjesecu u bolničkoj predavaonici (podrum poliklinike, kod trafike) u 12 sati.
Moja doktorica mi je rekla da muževi mogu biti na porodnu, ali kasnije sam saznala da oni ulaze samo na kraju kad baš rađaš. Onaj dio kad ležiš i trpiš trudove, i kad ti je "dosadno", i kad si sam, oni ne mogu biti. Tako sam čula.
Čula sam i da ne nosiš svoju spavaćicu. Ako još netko ima koji korisni savjet, neka ga podijeli s nama.

Zadnje uređivanje jež : 26.03.2014. at 10:50.
jež is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 15:30   #31
Ja sam čula suprotno-da muž može biti s tobom samo to dok čekaš. Kad krene baš porod da mora vani

I meni je prvi put. Moja doktorica nema pojma kako to ide u rodilištu, a druge šta ih znam šta su rađale nisu ni bile ni na tečaju i sve su na carski.a to je onda druga procedura
__________________
There is no space for the regrets,I will remember to forget
Selene 005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 18:09   #32
To mi je i logičnije, jer kad porod krene tu su i babica i doktor i to onda relativno brzo prođe, i tad ti ne treba nitko. I to je "najkritičniji" dio di diktori ne trebaju još nekoga da ih "ometa".

Ne znam kad mi je muž potrebniji pa ne znam kad je bolje da je pored mene.

Meni dobro bilo kako, samo da sve ne prolazim sama.

Idem na tečaj sada 7.4. pa će nam sigurno reći. Čim što saznam, javim!
jež is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 19:41   #33
Quote:
jež kaže: Pogledaj post

Meni dobro bilo kako, samo da sve ne prolazim sama.

Idem na tečaj sada 7.4. pa će nam sigurno reći. Čim što saznam, javim!
I meni je tako. Strah me samo da nebudem sama cilo vrime.
Idem i ja na tečaj 7.4. valjda će nam objasniti sve
__________________
There is no space for the regrets,I will remember to forget
Selene 005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 18:12   #34
jeste bile na tečaju?
Što treba ponijeti u rodilište?
jel može muž biti prisutan na porodu?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 20:49   #35
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
jeste bile na tečaju?
Što treba ponijeti u rodilište?
jel može muž biti prisutan na porodu?
Bila na tečaju. Traje 3dana.
Prvi dan malo dosadno jer pričaju o začeću,vitaminima..
Drugi dan se ide u rodilište i priča se o porodu,a treći dan o njezi i brigi za novorođenče. Ta dva dana su bila zanimljiva i poučna.

po onom šta sam čula na tečaju i od drugih šta su već bile:
U rodilište za bebu triba poniti pelene.
Za mamu-spavaćice koriste se njihove. Ostalo nosiš svoje,japanke,stvari za higijenu,wc papir i vlažne maramice,ručnike..

Što se tate tiče kažu da može biti na porodu,ali zovnu ga tek na kraju. Nemora ići na tečaj. Samo im kažeš kad dođeš tamo da ga želiš na porodu.

Ja sam sad u 35.tjednu tako da nemogu reći ništa sigurno kako je ali uskoro ću saznati
__________________
There is no space for the regrets,I will remember to forget
Selene 005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 21:31   #36
hm, pa najviše ga trebam u prvom dijelu poroda, na kraju nije mi bitan
bila sam čula prije par mjeseci da je rodilište bilo ostalo bez dovoljno robice za bebe, pa sad ne znam da li
da ponesem što ili ne

sutra idem na CTG pa možda saznam još štogod
ja sam u 37. tjednu
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 22:40   #37
Da, i ja bi više volila da je prije s menom nego na kraju. Ali valjda oni to gledaju tako da se trudovi znaju odužit,a kako nema predrađaone nego čekaš u sobi ili hodniku,pa im valjda smeta da bude netko tako dugo tu i ometa druge trudnice i rodilje

A šta se tiče robice,nisam čula za nestašicu. Čula sam samo da su te njihove spavaćice grozne. Da je teško dobit neku koja nije pokidana,pa sam ja mislila poniti i svoju za svaki slučaj.

Znači ti ćeš prije mene valjda javi kako je bilo
__________________
There is no space for the regrets,I will remember to forget
Selene 005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 11:58   #38
ponijeti ću ja svoju spavaćicu za svaki slučaj
javim
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 12:05   #39
ponijeti ću ja svoju spavaćicu za svaki slučaj
javim
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 22:30   #40
Ma ne triba vam spavaćica kad god je bila uprljana sestre su mi donile novu isto i sa plahtama...Super su svi doli meni je doduše bio dr. Baica al je sve uredno bilo...(nadala sam se Tomićki ili Zmijanoviću) ja sam nosila pelene, higijenske uloške, vlažne maramice, jednokratne gaćice i to one mrežaste iz apoteke...meni su puno bolje dva paketa su mi tamo tribala i ponila sam TETRA PELENE tj. donosili su mi moji jer su oni malo kratki s tim a ako želiš bebonju sa čistima briskati ispod kušina imaj jednu svoju bit će sve super
enter2013 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.