Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2013., 16:25   #2501
Quote:
zenzo117 kaže: Pogledaj post
Koga ćemo pamtit s fotografija

Mali Osman ih je svih slikao osim oca. Njega neće bit na sličicama.
On se bavi državno odvjetničkim poslovima. Kao da će to vratit
vrijeme. Možda će neke rane manje boljet ali tuge neće nestat.
Svi paze Hakana, neka, on je otac male Zehre.
Berin i Ahmet napokon se mogu držat za ruke.
Mete nije posustao u svojim dobrim djelima.
Ma pitam se, jel to riješenje. Nihal je dobila novo lice,
nije to lice koje nudi lagodni osmijeh. Onda još plastični kirurzi nisu
bili zvijezde s naslovnica. Ako i postoji ljubav teško će se
pretvorit u sreću.
Ibo je odveo gospođu, uredno složenu, mamu Kenanovu.
Opet je čeka laž, njenog malo divljeg sina.
Kapetan Ali je svojoj mami rekao:" Ostani tu. Tu ti je mjesto"
I što radi gospođa koja nema svoje kuće? Dobra baka Hesefe.
A njoj ipak nije mjesto uz bivšu nevjestu. Zar ne?
Ali tako je sigurnije da Cemile ne ode "krivim putem"


ps.pozdrav novoj forumašici martie81, dobro došla

ja se sjecam da je jednom rekao da je ona zamjenila Cemilinu majku, sto je i tocno. Meni one bas imaju odnos majka- kcer, a ne nevjesta-svekrva
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 17:01   #2502
Quote:
đinđiber kaže: Pogledaj post
ja se sjecam da je jednom rekao da je ona zamjenila Cemilinu majku, sto je i tocno. Meni one bas imaju odnos majka- kcer, a ne nevjesta-svekrva
Slažem se ja, one imaju dobar odnos, dobre su obje, ali one
nisu majka i kčer. To koje koga zamjenio nije rekla Cemila
nego Ali mudri. Cemila joj iskazuje svu potrebnu čast, voli
je punim srcem, voli je jer je ona dobra prema njoj i djeci, a ne
prvenstveno zato jer je majka Alijeva.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 20:28   #2503
Berin je dovela Zehru Hakanu , uto je naišao i Ekrem . Hakan se uzrujao , a Berin ga išla braniti ... Ekrem joj prijeti pištoljem . Hakan je u naguravanju slučajno upucao oca . U šoku je ...

Na sudu čekaju Kenana ... dotle on planira bijeg brodom .

Hakan daje iskaz policiji , a Ahmet i Berin pokušavaju doći do Nedima , trebat će im dobar advokat ...

Mete i Nihal se sretni bude ...

Sudac je presudio u Cemilinu korist i ona je sretna i iznenađena ... zahvaljuje Aliju . Uto stiže Selma , Kenan je ispraznio blagajnu i nestao .

Aylin uživa ... slaže igračke i priprema dječju odjeću za bolnicu ...

Mete bi se ženio što prije ... pršti od sreće , išao bi u šetnju ili kino ... Nihal je ljepše tu gdje nema ljudi .

Policija istražuje u holdingu , a Caroline Naivna ništa ne zna . Naslađuje se Cemilinom bezvrijednom pobjedom i objavljuje da se već snašla kod Ekrema . Ali je raspoložen za kavgu , no Nedim biva obaviješten o zbivanjima u bolnici .

Svi su odjurili u bolnicu ... Ali je izmolio od policajca da bar sa vrata pozdrave Hakana i požele mu sreću .

Caroline je potražila Ekrema ... po doktorovim riječima , male su šanse da se izvuče . Vratila se u hotel i obuzeta je beznađem ... da bi slučajno doznala Kenanove planove .

Hakanovi se posjetioci razilaze ... Nedim će se pozabaviti Hakanovim slučajem , a Ali , unatoč Cemilinim molbama , kreće za Kenanom . Čeka ga Caroline , spremna da podijeli sve što zna , željna je osvete ...

Aylin i Soner obilaze gradilište nove kuće i idu do Cemile . Putem su naišli na Neriman i Mesude koje pucaju od zlobe i zavisti .

Alijeva je barka gotova , fali samo ime ... KADERIM ( moja sudbina ) .

Posljednje scene : Ali se oblači i kreće ... Caroline je našla Kenanov pištolj ... Kenan pakira novac i doznaje da odlazi tek ujutro .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 13:43   #2504
Moja sudbina

tako je Ali nazvao barku. Sudbina mu je po mom sudu
lijepa, jer barčice u meni uvijek bude lijepe misli. A onda
promislim, htio je je nešto scenarist poručit onim
iskrivljenim slovima. Sigurno jest. Kao karikatura su.
Jer zašto bi inače ljepota bivanja na moru bila skrivena i posve
nepoznata njegovoj "obitelji"? Navodne znake na obitelj namjerno
stavljam, jer mi se čini da se u toj smišljenoj "mojoj sudbini" kani
odvesti daleko, opet naravno ne misleći na svoje bližnje. Njegova
samodopadnost nema kraja.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 21:59   #2505
Zenzo, nakon svega Ali ni nema obitelji.
anista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 22:11   #2506
Angry gdje je nestao čovjek

Quote:
anista1 kaže: Pogledaj post
Zenzo, nakon svega Ali ni nema obitelji.
Tako ti kažeš. Ali raskoš obitelji koju imao je je još tu, kamo je
i zašto nestala. Meni se ipak čini da sva mu djeca i njegova
majka još mogu mu bit obitelj. Što tome fali?

Ili obitelj mora zaista bit u sastavu: zakoniti muž i žena,
određena količina djece i eventualno bake i djedovi.
Dalo bi se zaključit da bivše i bivši više ne igraju u timu.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 22:47   #2507
Quote:
zenzo117 kaže: Pogledaj post
Tako ti kažeš. Ali raskoš obitelji koju imao je je još tu, kamo je
i zašto nestala. Meni se ipak čini da sva mu djeca i njegova
majka još mogu mu bit obitelj. Što tome fali?
Potpuno se slažem s tim. On je možda puno groznih stvari učinio, ali djeca svejedno imaju određeno poštovanje prema njemu. I to je normalno, ipak su mu djeca na kraju i to ne mogu opovrgnuti.
A Hasefe mu je uvijek činila obitelj, jer je uvijek bila uz njega. U najtežim trenutcima ona je uz njega.
__________________
We´ve all been traumatized, we were all a part of the revolution. We call the truth a lie...Too much got lost in translation.
Malva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 20:25   #2508
Svi se malo pomalo okupljaju kod Cemiline kuće ... Ona moli da se ne spominju loše vijesti , da se Aylin ne bi uzrujavala .

Ali kod svoje kuće postavlja stol . Poziva Cemile , majku i djecu da porazgovaraju licem u lice , i neka zetovi ne zamjere što ih zaobilazi , ovo je posebna večer ...

Iznenađeni su stolom ... Ali je sam kuhao , nije dobro kao Ceminino , no proći će ... Raspoloženi su , poslužuju se , a tad primjećuju da Ali ne jede .

On uživa gledajući ih ... dugo je čekao , pa i dočekao , da ih vidi okupljene za ovim stolom ... zahvaljuje im što su došli .

Pojedinačno im se obraća ... ispričava se , ne traži oprost ... samo da znaju da se kaje , da ih voli i da ih je uvijek volio .

Cemile ga pita , čemu sad to ?! Ali objašnjava da ide na dugi put ...
Pokušavaju ga svi odgovoriti , bolestan je , zar će raditi na crno ?!

Katkad treba otići , jer se ne može ostati , odgovara on ... a onda Osman izvlači nagorenu fotografiju , spašenu kad je Mete zapalio kuću , i svi su dotučeni ...

Oproštaj na vratima je emotivan , sa svima se izgrlio osim sa Cemile ... zna da nju ne smije dotaknuti .

Hakan više nije u bolnici , privela ga je policija ... Berin , Ahmet i Cemile su taman pristigli pred postaju da vide kako ga odvode u lisicama .

Soner donosi doručak u krevet a Aylin čvrsto spava ... umorna je i ne može se razbuditi . On ludi od brige ...

Mete čeka Nihal u parku , no stiže njena prijateljica . Nihal je otputovala u Njemačku , ostavila je pismo i vratila prsten ...

Brod za bijeg je stigao . Kenan se ukrcao , no tu je i Ali . Love se i mašu pištoljima ( koja nepotrebna i bezvezna scena ) , da bi na kraju Ali bio svladan . Upozorava Kenana da ne puca , prazan tanker je opasan i mogao bi odletjeti u zrak . Svađaju se i guraju , pištolj je opalio i oštetio neku cijev ... Ali bježi s novcem , a Kenan ostaje na brodu koji eksplodira ...

Nije gotovo kad je gotovo ... u čamcu se skrivala Caroline , izlazi i traži novac .

Posljednja scena : Caroline i Ali se naguravaju , pištolj je opalio ...

Ubila me ova epizoda .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 20:45   #2509
s ovom epizodom mi je došao sav onaj smijeh i sreća na naplatu. ja sam se isto skamenila na ajlinino ne buđenje brrrrr. nije mi jasno što je toliko pospana
baš neka teška epizoda, čak je svemogući sulejman ostao bez teksta.
tajva - kad čitam tvoje sažetke-kao da ponovno gledam epizodu, svaka čast slike mi same prolaze kod otvorenih očiju, hvala!
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 21:15   #2510
Quote:
cincamarinca2 kaže: Pogledaj post
s ovom epizodom mi je došao sav onaj smijeh i sreća na naplatu. ja sam se isto skamenila na ajlinino ne buđenje brrrrr. nije mi jasno što je toliko pospana
baš neka teška epizoda, čak je svemogući sulejman ostao bez teksta.
Sjetila sam se tebe i tvog komentara danas , a pali su mi napamet i čuveni Njegoševi stihovi :

Čašu meda jošt' niko ne popi,
što je časom žuči ne zagrči;
čaša žuči ište čašu meda,
smiješane najlakše se piju.

Da čaša meda i čaša žuči ... tu je omjer čaša meda i tri čaše žuči .

Martie81 i Malva , drago mi je da ste se javile . Podijelite svoje dojmove i nemojte se obeshrabriti ako se netko ne složi s vama . Ja još nisam naletila na forumaša , a da dijelimo mišljenje o svim likovima ...
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 21:26   #2511
Moram priznati da sam se i ja stresao na ono buđenje Aylin, zbilja sam pomislio da je umrla. :/
Odlična danas scena za večerom, to je ta stara obitelj s početka serije, Alijev govor isto tako je nagovijestio njegovu moguću smrt. Odmah sam pretpostavio da će možda nastradati, iako iskreno se nadam da je ranjena Caroline, no opet ne vjerujem, mislim da je Ali.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 22:05   #2512
Večera za pet

Ova ideja o večeri prvotne obitelji nimalo me se nije dojmila.
čista Alijevska predstava.
Pogledi, a potom govor Alija, vodilo je jedino traženju samilosnih
pogleda prisutnih. Tajva kaže, svima se ponaosob obratio. Meni se čini da nije.
Berin je samo šutke plakala, njoj nije mogao reč da je ona junak. Junakinja.
Odavno već, oni malo jedno drugome govore.
No, i opet ih je prevario.
Slutim nešto, ali sam sigurna da njegovo odlazak neće bit navegavanje
na nekom brodu. Ugovor, na crno, što mu treba sve to. Zar nije dovoljno izigrao svoju djecu? Ne, očito mu nije dosta. Hoće ih rastužit, hoće im svoju krivicu razdjelit. Da lakše bude njemu. Dječije oči, posebno Osmanove, nevine u svemu, skupit će use dio te tuge i nosit je za cijeli život.
No, opet ih je prevario. Opet je on bio zvijezda.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 22:32   #2513
Koliko se sjećam , rekao je Berin da je dobra majka , poput Cemile . U Alijevom mjerilu nema veće pohvale .

A to koliko razgovaraju , razgovaraju u mjeri u kojoj osjećaju potrebu za razgovorom . Život ih oboje ošinuo i sad se bolje razumiju .

Berin je tražila da otac bude prisutan kad objavljuje novu udaju ... on se njoj javlja u bolnicu . Kad se raspituje o Hakanu , riječ je i o Berin ... kako bi se ona osjećala i kakav bi teret nosila da je poginuo zbog nje ?

Ona se ne vješa po ocu poput Osmana ili Aylin , no po pogledima , osmjesima i reakcijama vidim da joj je stalo do njega . A stalo je i njemu .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 23:02   #2514
Quote:
cincamarinca2 kaže: Pogledaj post
s ovom epizodom mi je došao sav onaj smijeh i sreća na naplatu. ja sam se isto skamenila na ajlinino ne buđenje brrrrr. nije mi jasno što je toliko pospana
To je tipično za srčane bolesnike kada im slijedi pogoršanje stanja. Često bi baka u pedesetim godinama bila tako pospana i sjećam se da bi bilo jako čudno koliko bi spavala nekad. Aylinino spavanje i tromost samo su najava za pogoršanje njenog zdravstvenog stanja. A Soner je taj koji je trebao biti bar obavješten o tome, koji bi to trebao prepoznati i odvesti ju u bolnicu.

@Zenzo:
Takvi razgovori se ipak odvijaju u "srušenim" obiteljima. Uvijek će doći taj jedan dan kada će osoba koja je uništila svoju obitelj i samu sebe imati razgovor sa svima i izraziti ono što uistinu osjeća. Mene je ganula ta večera, ne samo zbog toga što je Ali sebi omogućio da izrazi svoje osjećaje, nego i zbog Cemile i djece. I Cemile i djeca su u tim trenutcima imali iste osjećaje (samo što je djeci još teže to palo) - osjetili su samilost prema Aliju, žalili su ga u sebi, znali su da je i on čovjek od krvi i mesa, ali opet ih je držao taj hladan veo od njega - nisu ništa posebno rekli. I nikad neće moći mu išta reći, jer su nemoćni po tom pitanju te im je previše zla nanio kojeg se ne može zaboraviti. (duboko u sebi osjećaju ljubav prema svojem ocu, ali ih razum drži podalje od njega u distanci).

Moram priznati da mi je knedla zapela u grlu kad sam vidjela koji dar je Osman dao Aliju.
__________________
We´ve all been traumatized, we were all a part of the revolution. We call the truth a lie...Too much got lost in translation.
Malva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 00:00   #2515
ostaci s zgarišta

Quote:
Malva kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi je knedla zapela u grlu kad sam vidjela koji dar je Osman dao Aliju.
Malog mi je Osmana bilo izuzetno žao. Djete je pokazalo koliko je
dugo vremena nosilo u sebi strašnu bol. Zgarište svoje obitelji.
Nije mi važno što je požar izazvao Mete, bolno mi je to Osmanovo
čuvanje te fotografije koja više i nije to. Kao da se svo vrijeme
držao za nju, možda se nadajući da će mu obitelj opet biti ona ista.
Mislim da je zato i donio ocu na poklon, u nadi da će čuti njemu
očekivanu vijest. On je samo dijete.
Zato i kažem da su opet prevareni, jer Ali je i opet sebe, svoju bol,
stavlja ispred svega.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 09:17   #2516
malva-hvala, nisam znala

ja iskreno ne znam što sam očekivala od alijeve večere, ali ovo nisam. moram se složiti sa zenzom u pogledu alija, malo me je šrecnulo jer sam aliju oprostila neke stvari, a ova večera mi je ostavila jako gorak okus u ustima. sve je počelo nekako pozitivno, spremanje za večeru, uređen stol, komplimenti đemilinom kuhanju, a onda knedle u grlu, alijevo kajanje i najava odlaska. tako je soner najavio daleko putovanje prije pokušaja samoubojstva.
tko je upucan? kurvolina ili ali? za kurvolininu zločestoću bi to bila pre mala kazna i ali bi bio ubojica. ako je ali upucan, onda je to kraj serije?
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 11:09   #2517
seriju ne pratim vasim tempom, jer je nova prestigla tv1, ali redovno citam tajvine sazetke.
ovo od juce
pune su mi oci suza. prvo sam procitala tajvin, pa post od adadjo.
bukvalno, oci pune suza.
sta bi bilo da sam gledala live?
__________________
Seduce my mind and you can have my body. Find my soul and I'm yours forever.
walli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:50   #2518
Koja epizoda jucer, uh jako jako teska.

Prvo se Aylin ne budi- ja sam sva protrnula
A i ona vecera je bila preemotivna, Ali se po meni dosta promjenio, kao i svi likovi u odnosu na 1. sezonu, zapravo skoro svi

Nihal pobjegla od Mete-a,uzas, a nije mi se ni svidjela od 1. dana, volila bih da on nađe neku sebi normalnu.

Osmanic i slika
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:56   #2519
Quote:
đinđiber kaže: Pogledaj post
Koja epizoda jucer, uh jako jako teska.

Prvo se Aylin ne budi- ja sam sva protrnula
A i ona vecera je bila preemotivna, Ali se po meni dosta promjenio, kao i svi likovi u odnosu na 1. sezonu, zapravo skoro svi

Nihal pobjegla od Mete-a,uzas, a nije mi se ni svidjela od 1. dana, volila bih da on nađe neku sebi normalnu.
Osmanic i slika
I meni brate ona Nihal ide na živce, i uopće ne kužim jel mi nešto promaklo i kad se to u stvari Mete zaljubio u nju.
Mislim,znam da je ranjena ( doduše, ranjena je nožem, a ne kako maska izgleda kao da je spaljena , pa jedan dan otvori oko, a drugi dan ima skroz zatvoreno ) , ali mi nikako ne paše ta ljubavna priča.

Aylin me ubi jučer........
Ali također....mislim, ta familija ima jedan dan sretan, a 20 nesretnih.

Sulejman je prvi put zašutio i nije imao odgovor na Sonerovo pitanje.

p.s. @tajva..zaboravim svaki put, ali stvarno jezgrovito i bitno sažmeš epizodu...svaka čast
__________________
#biokovo
sapunka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 16:28   #2520
Ja se jučer naplakala do sita, od Alijeve večere na dalje. Osmanov pogled, svi oni pogledi, oči pune suza

Sreća da je na kraju bila scena s Kenanom koji leti u zrak i ludom Kerolajn, koja je probudila bijes u meni. Ta ženska je dno dna, u svojoj lakomosti i spletkarenju. Što reče netko - ta se dočeka ko mačka na noge.
Što ju Ali nije zagutio, jest on budaletina, ali svima redom je zagorčala život. I vlastitu djetetu. Ako je svladao Kenana na brodu, baš je mogao i nju zadavit ko pile

Sorry, baš sam se raspalila, drži me još od sinoć
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.