Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2009., 12:17   #201
Quote:
Double size kaže: Pogledaj post
aj ne seri, zavrsi ti elektrotehniku, strojsrstvo ili gradevinu pa onda nesto seri. nasao bi si posao u roku od 3 dana, a ako si super student dobijes stipendiju i siguran posao u npr institutu ruder boskovic ili tako nesto.
.
Ovo uopće nije istina. Ljudi sa diplomama iz građevine su sretni ako dobiju posao prodavanja cigli u Pevecu... Za 3000 ili manje kunića....
macorrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 13:59   #202
De čoeče ne jedi govna!!! NE TREBA TI APSOLUTNO NIKAKVA ŠKOLA DA BI IMAO DOBAR POSAO. To tvrdim odgovorno... samo se dovoljno potrudi postat stručnjak u onome što voliš i nebo ti je granica. Ljudi sa diplomom koji tako prolaze su faksove završili preko kurca i bez ljubavi, ili im se jednostavno neda raditi pa seru... ili su mutavi. To što ti pričaš su lovačke pripovjetkice.
Moj frend je završio za strojarskog tehničara a radi u Same Deutz Fahr-u u odjelu za razvoj i dizajn. Sjedi za serverom od 50 milja kuna i pregenijalno mu je. Nisam siguran kolika mu je plaća, ali znam da je preko 5 hiljada.
chomacho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 14:47   #203
daj si prvo pročitaj bonton pa možemo nastavit komunicirat. inače neće ići
macorrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 18:19   #204
Pa kako neću tako reagirati kad ljudi poput tebe dođu ovdje i napišu banalnost ovog tipa. I ne čudim se što smo toliko u kurcu kao nacija... umjesto da gradiš nečije samopouzdanje ti ga narušavaš babskim pričama. Odi bit pesimističan negdje drugdje... ili potkrijepi ono što si rekao. -.- Bez uvrede.
chomacho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 18:23   #205
Meni to isto nekako izgleda kao namješteno, s obzirom da je sve besplatno, ali ne pita se mene, stoga...
__________________
~~ Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. ~~
eva_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 20:00   #206
Kako ti može izgledat namješteno?? Upiši se u program i padni godinu ak smiješ pa ćeš vidit jel bajno. Vojsci RH treba visoko obrazovanih ljudi kako bi smo poboljšali njen sustav i to je to... a pošto je to "državna firma" sumnjam da su kadri praviti ovako očite spletke. Ja mislim da je to jedna od rijetkih dobrih prilika koju ti ova zemlja može dati, samo moraš bit dovoljno odgovoran/na i potrudit se da uspiješ... i to je to. Ne krivim tebe ni bilo koga drugoga za ovakav način razmišljanja kad živimo tu gdje živimo... u zemlji gdje se od sirotinje radi još veća sirotinja.
Ja ujutro odoh predat papire u ured za obranu a vama svima želim sreću, bili kadeti ili ne!
chomacho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:55   #207
Mene zanima samo jedna stvar, bio bi zahvalan da mi netko odgovori. Što se točno misli da grana ovisi o fakultetu? Dakle ako izaberes FSB jedno si, ako izaberes FER drugo si . Bilo bi najbolje kada bi sam mogao birati granu. Hvala
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 15:06   #208
sta niko nezna?
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 16:17   #209
Koji se sve papiri trebaju donijet kad se dolazi prvi put u ured za obranu?
Domba_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 16:51   #210
Quote:
Domba_OS kaže: Pogledaj post
Koji se sve papiri trebaju donijet kad se dolazi prvi put u ured za obranu?
-domovnica
-rodni list
-uvjerenje o nekažnjavanje ne starije od 6 mjeseca
-uvjerenje o pohađanje srednje škole
-zamolba s životopisom
rok do 30.04.
galeb41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 16:59   #211
pricala sam s jednom curom sta radi u vojsci i rekla je da je to najvece sranje- doslovno...
da je bolje ic u rocnike i radit kod njih a takodjer zavrsavat fax usput
_shamaya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:27   #212
a zasto je najvece sranje? Molim argumente.
chomacho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 21:01   #213
ja samo prenosim sta mi je rekla, jer kao nemas slobode uopce i moras sve u roku zavrsavat, nemas ni praznika onih za blagdane jer si po kampovima ili obukama,i tako to
_shamaya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 22:45   #214
A jebiga, to je opet stvar nečije povezanosti sa domom... Svi smo se složili da je cijeli projekt jedna ogromna žrtva, to je nesumnjivo. Mada ne dajem za pravo da se ovi razlozi navedu za tvrdnju "najveće sranje". Glavu gore i misli na budućnost! Nemoj sad odustat... jebeš sve ako ćeš se povodit za tuđim mišljenjima :-)
chomacho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 09:22   #215
Quote:
_shamaya_ kaže: Pogledaj post
pricala sam s jednom curom sta radi u vojsci i rekla je da je to najvece sranje- doslovno...
da je bolje ic u rocnike i radit kod njih a takodjer zavrsavat fax usput

Nisam shvatio ovaj dio. Zar nije ako odes u rocnike isto moras bit u vojarni i imas iste obaveze samo sto neides na fax?

A u vezi toga sto tu ima pravila i sve moras u roku, tako ti je svagdje, odes negdje radit, imas rokove za obavit posao, radis po odredjenim pravilima, premjestaju te po svijetu....uglavnom sve ti je to isto.

Bit je u tome koliko si spreman zrtvovat a kasnije ce ti se to isplatit, vjeruj mi.
__________________
Ponekad smo premali da bismo vidjeli proces, pa vidimo samo nekoliko dijelova. Ponekad smo preveliki kako bismo vidjeli dijelove, pa vidimo samo proces.
Shinobi No Mono is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 09:27   #216
To ti znaci da svaka grana obuhvaca odredjene fakultete. Ako ides na tehnicke fakultete najnormalnije je da te se stavlja tamo ti se koristi tehnika, di si okruzenim racunalima i sl. jer se smatra da ti znas svoj posao i to di se skolujes. Sad je to ukratko, neznam jesi shvatio(nisam bas najbolji kad treba objasnjavat, posebno ovako pismeno).
A naravno da bi bilo odlicno kad nebi ovisilo i kad bi mi birali, ali tada bi pretpostavljam imali stvaaaaano puno snajperista(jer vecina to zeli bit)
__________________
Ponekad smo premali da bismo vidjeli proces, pa vidimo samo nekoliko dijelova. Ponekad smo preveliki kako bismo vidjeli dijelove, pa vidimo samo proces.
Shinobi No Mono is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 11:00   #217
Eo moj čoek. I ja im pokušavam objasnit... ne postoji posao bolji od onoga u državnoj firmi, još ako imaš super plaću... san snova. Privatnik će te izrabljivati i tlačiti bez granice... znam što govorim. Kao što sam već rekao... zaposlio sam se početkom ove šk. godine i mislio sam da mi ne treba nikakav faks jer mi je bilo genijalno raditi što volim a uz to biti dobro plaćen. Onda me počeo tražiti da mu radim kataloge kod kuće... pa da mu na poslu slažem i šaljem mejlove, pa ovo pa ono... na kraju je došlo do toga da ne mogu spavati od muke. Sad će mu propast firma jer je lik munjen, a s njome i mi... Plaće nema.
chomacho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 15:35   #218
ma ja san se prijavila i nadas se da cu proc
vlaljda nece skuzit da nisan bas sva svoja
_shamaya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 15:36   #219
vojna policija
_shamaya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 17:20   #220
kam te stavi s FSB-om. koji rod i sto radis u vezi s faxom. mora bit da ne radimo mi i ovi sa PMF-a isto
Hcexpo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.