Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2012., 11:36   #6301
Što znači "previše mesa"?

LCHF ni u kojem slučaju ne preferira meso,no o tome smo već nebrojeno puta govorili.

Ako se prate jelovnici koje prijavlju oni koji su na LCHF načinu prehrane to je više nego jasno.
__________________
Cvijetu treba sunce da bi postao cvijet,a čovjeku ljubav da bi postao čovjek (Phil Bosmans)
Rudolfa is offline  
Old 11.02.2012., 17:42   #6302
Ja danas isla da slusam o zacinima prenecu vam detalje ovih dana, umorna sam jako isla sam i na planinu. Drago mi je da uzivate u onome sto prenesem i da vam je dobrodosla svaka informacija . Jaoj kako ima lepog mariniranog mesa stvarno se na LCHF jede bogovski .
Ja danas

D preskocen, caj

R Snicla sa salatom

V obaricu jaja i pihtija malo
__________________
Sve u zivotu mozes da stvoris, osim duse. Sa njom moras da se rodis !
norveska is offline  
Old 11.02.2012., 19:17   #6303
dva jaja na puteru
piletina sa prsutom i kackavaljem, spanac, zelena salata
za veceru cu mislim sejk od kefira i malina
sneg pada li pada...Danas sam za vreme prave snezne mecave isla do pijace po pavlaku, piletinu i prsut, ostalo sam kupila u marketu, suvise je hladno za povrce na pijaci. Sreca pa u mom marketu postoji odlican izbor organski gajenog povrca. uzela sam dve vrste krompira, praziluk, salatu, kupus, pecurke i komorac..Isla sam i na aerobik..uzivancija..
vinicka is offline  
Old 11.02.2012., 20:58   #6304
vratila se s puta , nedalekog, ali po ovom ludom vremenu...
imala sam ipak dosta vremena za švrljanje po restoranima i super sam se snašla.
iako, nosila sam i kruh od lana i oraha i pršut hehe
kako i inače ne grickam između obroka i kako sam postala baš onaj pravi paleojelac kojemu su dovoljna 2 ili 3 konkretna obroka dnevno, nije bilo potrebe za raznim kutijicama s čvarcima u džepiću sakoa (haj Sagitta )
našla sam jedan odličan steakhouse i to je bilo rješenje za sve



Quote:
dumbo kaže: Pogledaj post
Zadnjih mjesec dana sam se hranila lchf s malo smanjenim unosom mlijecnih proizvoda i rezultat je -6.
Krvna slika, medjutim, pokazuje povecane urate - tipicno za mrsavljenje uz konzumaciju previse mesa. Drugi put, kad se vratim lchf-u, malo veci naglasak stavljam na povrce i sve bi trebalo biti ok
Sada cu na malo drukciji rezim zbog nekih zdravstvenih problema koje imam, ali pratim lchf i dalje i planiram mu se vratiti
normalno je da kod pojedinih bolesti ili smetnji treba prilagoditi prehranu...
to bi trebala i da nisi na LCHFu. npr hrana siromašna purinom kod gihta (ako je uopće o tome ovdje riječ)
inače, LCHF nije prehrana prebogata mesom.
Anita je napisala jedan odličan tekst baš o tome na svom blogu i to je baš bitna stvar kod LCHFa. dakle, LCHF nije visokoproteinska dijeta.

http://istineilaziohrani.blogspot.co...gh-fat-ne.html
Pepica is offline  
Old 12.02.2012., 12:08   #6305
Nisam je ovdje / kod Anite ni iscitala kao visokoproteinsku, samo sam zakljucila da sam ja mjesec dana konzumirala previse mesa
Nemam inace giht ni povisene urate, citam i da znaju biti poviseni i kod gladovanja / brzog mrsavljenja. Niti brinem, samo dijelim iskustvo
dumbo is offline  
Old 12.02.2012., 12:24   #6306
Quote:
dumbo kaže: Pogledaj post
Samo osvrt na diskusije o kvaliteti posudja - itekako utjece na okus hrane i na zdravlje. Za svoje LeCreuset posudje ne zalim lovu.
da znaš kako ti zavidim i ja želim to suđe. kako se "slaže" s keramičkom pločom na štednjaku? već sam ga ogledavala, ali onda se sama sebi izgovorim da će mi ogrepsti ploču štednjaka
Quote:
dumbo kaže: Pogledaj post
Drugi put, kad se vratim lchf-u, malo veci naglasak stavljam na povrce i sve bi trebalo biti ok
Sada cu na malo drukciji rezim zbog nekih zdravstvenih problema koje imam, ali pratim lchf i dalje i planiram mu se vratiti
idealni obrok je komad mesa veličine dlana, prilog od skuhanog zelenog povrća i salata od svježeg povrća. sad je baš idealno doba za takvu ishranu, plac je pun zelenog povrća (zelje, blitva, špinat, čimulice, kelj, salata, brokula, karfiol, poriluk, prokulice).........osim kad ne pada snijeg kao danas i kad nisu ovakve temperature. neki dan je na kvatriću samo jedan štand sa zelenjavom radio, iznad upaljena plinska grijalica, a na pultu smrznuta raštika po 20 kn. danas na Jarunskom sve ono što je po 15 prodaju po 25, a meni kažu: za vas po 20 ....

Zadnje uređivanje babicana4 : 12.02.2012. at 12:28. Reason: zamisli, napišem upitnu rečenicu bez upitnika, morala sam ispraviti :crvenaulicu:
babicana4 is offline  
Old 12.02.2012., 16:03   #6307
Dobar dan evo i mene pridruzujem se forumu i lchf Od srede sam na *programu*izbacila sam mlecno i mogu se pohvaliti sa -1,5kg.
Naravno da imam visak kg,jedna trudnoca,druga...a ni prije nisam bila mrsava al ne zelim da budem debela.
Naravno od utorka citam i citam postove al ne stignem bas sve.I klasika koliko
sam shvatila vracamo se na prirodno i masno.Ja od 2 trudnoce,a to ce biti skoro 4 godine doruckujem kojekakve pahuljice,musli,fitnes...blalala....
Rezultata???2 kg dole 5 gore....i u krug....
Napominjem da nisam bila nikad mrsava-problem bokovi i noge,struk je ok all evo i on s godinama poceo da raste!ovo s godinama imam ih 29.
Proslo prolece sam kupila tablete,po ko zna kojoj reklami i bacanju novaca ali s tim tabletama sam dosla do 65kg-al sam isla na treninge 3xned.dosao 7mj-more-kirbaj-i ostalo i ajd jos ovo cu jos ovo i u 11 mj.vaga na 71kg,12mj.72kg, i neki dan 74!!al u odeci!!!!!!!!!!!!!!!
i stvarno od srede na menu su mi jaja,rucak svinjske snicle sa puterom,masti domace i slanine imam a to nisam okusila mesecima!!!!
i jutros vagica pokazuje 71,4kg!!
akimia is offline  
Old 12.02.2012., 18:56   #6308
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
da znaš kako ti zavidim i ja želim to suđe. kako se "slaže" s keramičkom pločom na štednjaku? već sam ga ogledavala, ali onda se sama sebi izgovorim da će mi ogrepsti ploču štednjaka
Ne dam se s plinskog stednjaka, ali deklaracije kazu da se moze koristiti na svim podlogama - http://www.lecreuset.ca/Care--Use3/F...set-Cast-Iron/. Dno je skroz glatko, ne bi trebalo biti problema

Svoje sam kupila u LeCreuset ducanu u Parndorfu kod Beca - cijene su neusporedivo bolje nego kod nas, a dobila sam i kupon za snizenje kod slijedece kupnje - toplo ih preporucam!
dumbo is offline  
Old 13.02.2012., 13:23   #6309
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post

a sad ćemo tu juhicu dorađivati sa sjeckanim češnjakom (dobije jednu mesnu notu ), sjeckanim listom peršuna, ukuhavat ćemo ribani celer ili korabu ili korijen peršuna ......baš mi je drago da ti se svidjela
kosti ima u sparu za kupiti (juneće 7 kn, a teleće 12 kn)
ma moze, probat cu je na sve nacine. ovako sa zumanjcima, vrhnjem i limunom ima okus ko de je od sira!

btw ja sam ti u svedskoj, ovdje su kosti 70kn kila, KATASTROFA!
martincius is offline  
Old 13.02.2012., 14:26   #6310
Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
ma moze, probat cu je na sve nacine. ovako sa zumanjcima, vrhnjem i limunom ima okus ko de je od sira!

btw ja sam ti u svedskoj, ovdje su kosti 70kn kila, KATASTROFA!
A moj mesar ih poklanja

Uglavnom, u kuhanoj juhi od kostiju sam naknadno dokuhala povrće, za okus - mrkvu, poriluk, češnjak, korabu... Kiselo i gotovo. Možda se pokvarila kad sam je dokuhavala? To nije bio onaj octeno kiseli okus, nego baš skiseljeni. Ne znam, draža mi je obična juha. Ja mogu pojesti ama baš sve, ali mm i mala nisu htjeli...
Punja is offline  
Old 13.02.2012., 15:36   #6311
pozz

posto sam nova na lchf molim da mi pomognete-citala sam i citala ali postova je previse a trebam konkretan odgovor

Grašak??
Kukuruz??
volim svo povrce i znam,da,da, da treba najvise zeleno,salate i to.
a ja sam kupovala u lidlu onaj mix za tavu-tu ima svega.
jel strasno ako taj mix povrca uzmem i isprzim,pecem i zalijem jajima??
pls pisite mi,,,

i JoS nesto:
STEVIA spremam se da narucim od stesweet al nisam sigurna sta od navedene ponude da kupim??
ja bi uzela i za roditelje koji se ubijaju od preslatke kave
negde sam nasla da nisu sbi proizvodi stevie slicni seceru po okusu pa me to buni
a njima mora biti sećer

zahvalna
__________________
08.02.2012---73.....pa dokle stignemo a cilj je ???63?? ;);) :)))
akimia is offline  
Old 13.02.2012., 15:59   #6312
Quote:
akimia kaže: Pogledaj post
citala sam i citala ali postova je previse a trebam konkretan odgovor
jesi čitala Anitin blog Istine i laži o hrani? iz njega ćeš sve saznati, a ovdje razmjenjujemo iskustva i savjete
kukuruz - ne
grašak - ne
sve povrće koje ima više od 5 g UH/100g - ne

a za steviu: zašto ne kupiš u biljnoj ljekarni steviu u prahu koju proizvodi KAL? ona je okusom najsličnija šećeru

ima raznih mixeva povrća u lidlu. obrati pažnju na sastav, jer sadrži šećer, soju, mješavinu začina, gluten, biljna ulja, ekstrakt ječmenog slada i karuba gumu ovo sam prepisala s jednog mixa od 750 g (stoji u zamrzivaču da se nađe za goste )
babicana4 is offline  
Old 13.02.2012., 16:31   #6313
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
jesi čitala Anitin blog Istine i laži o hrani? iz njega ćeš sve saznati, a ovdje razmjenjujemo iskustva i savjete
kukuruz - ne
grašak - ne
sve povrće koje ima više od 5 g UH/100g - ne

a za steviu: zašto ne kupiš u biljnoj ljekarni steviu u prahu koju proizvodi KAL? ona je okusom najsličnija šećeru

ima raznih mixeva povrća u lidlu. obrati pažnju na sastav, jer sadrži šećer, soju, mješavinu začina, gluten, biljna ulja, ekstrakt ječmenog slada i karuba gumu ovo sam prepisala s jednog mixa od 750 g (stoji u zamrzivaču da se nađe za goste )


Eto,nisam na netu nasla do sad KAL idem traziti....
__________________
08.02.2012---73.....pa dokle stignemo a cilj je ???63?? ;);) :)))
akimia is offline  
Old 13.02.2012., 17:04   #6314
Pozdrav cure, i stare i nove

Posteno sam se umorila danas, bice izgleda ovako do kraja nedelje

D 5 malina, caj

MO jedno kuvano jaje

R baren celer, mesana salta, juneca snicla

V ako ogladnim bice malo prsute, maslina i kreker neki
__________________
Sve u zivotu mozes da stvoris, osim duse. Sa njom moras da se rodis !
norveska is offline  
Old 14.02.2012., 20:13   #6315
@norveška, pridružujem se bezmliječnoj ishrani. do sad je to mliječno bilo svaki treći, četvrti dan par kockica sira i par kapi vrhnja u kavi. i rijetko, jako rijetko šlag sa šumskim voćem. mlijeko inače nikad nisam pila, osim malo u kavi. tako da sam skoro na zelenoj kuri. 2010. u 8. mjesecu sam bila na zelenoj dva tjedna. sjećam se da sam se osjećala uskraćenom , a sad jedem puno manje i sve o.k. to je nekako prirodno došlo.
nedavno je Pepica pisala o svojim obrocima i tako slično se sad i ja hranim. jaja, meso i povrće. ne mogu reći da mi se slatko ne jede , ali već dugo, dugo nisam pravila nikakav LCHF slatkiš.
babicana4 is offline  
Old 14.02.2012., 21:03   #6316
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
nedavno je Pepica pisala o svojim obrocima i tako slično se sad i ja hranim. jaja, meso i povrće. ne mogu reći da mi se slatko ne jede , ali već dugo, dugo nisam pravila nikakav LCHF slatkiš.
točno. ja sam negdje od ljeta spontano smanjila mliječno, a povećala meso
zaista nikad nisam bila mesožder. tko je čitao moje postove s početka topica zna da stvarno, ali stvarno nisam bila ljubitelj mesa.
ribe da, ali mesa ne.
i tada sam jela stvarno puno mliječnog u svim oblicima. od skute, raznih sireva, slatko vrhnje svakodnevno u prilično velikim količinama.....
i onda, preko ljeta sam spontano smanjila (dobro, malo je utjecala i paleopropaganda ).
i sad jedem povremeno mliječno, uglavnom tvrde sireve (veliki sam ljubitelj istih ), ali to je sada stvarno u malim kličinama i ne svaki dan.
to mi sada dođe kao desert.
više ne koristim slatko vrhnje uopće. mileram malo, ali stvarno malo i povremeno, sireve recimo 2xtjedno i to su sad jako male količine. prije sam sir jela svaki dan i to podosta.
voljela bih postepeno prijeći skroz na paleo varijantu LCHFa.
eh da, ni kefir nisam nikad pila jer ga ne volim.

EDIT: babicana, sad vidim da imam jedan post više od tebe hehe
Pepica is offline  
Old 14.02.2012., 22:34   #6317
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
@norveška, pridružujem se bezmliječnoj ishrani. do sad je to mliječno bilo svaki treći, četvrti dan par kockica sira i par kapi vrhnja u kavi. i rijetko, jako rijetko šlag sa šumskim voćem. mlijeko inače nikad nisam pila, osim malo u kavi. tako da sam skoro na zelenoj kuri. 2010. u 8. mjesecu sam bila na zelenoj dva tjedna. sjećam se da sam se osjećala uskraćenom , a sad jedem puno manje i sve o.k. to je nekako prirodno došlo.
nedavno je Pepica pisala o svojim obrocima i tako slično se sad i ja hranim. jaja, meso i povrće. ne mogu reći da mi se slatko ne jede , ali već dugo, dugo nisam pravila nikakav LCHF slatkiš.
Nisam se ni ja nesto bas trpala mlecnim ali sada sam ga skroz izbacila jer bas hocu da vidim rezultate 01.03. Bice tacno mesec dana bez mlecnog pa da vidimo sta rezultati kazu ni koliko se sve uklapa u onu pricu sa predavanja. Ono sto osecam ove dve nedelje koliko sam bez mlecnog jeste, da sam nekako laksa, probava bas uredna nekada i 2 puta dnevno sto ranije nije bio slucaj. Videcemo sta ce reci analize
__________________
Sve u zivotu mozes da stvoris, osim duse. Sa njom moras da se rodis !
norveska is offline  
Old 15.02.2012., 08:40   #6318
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
EDIT: babicana, sad vidim da imam jedan post više od tebe hehe
nemaš Vinicku ne možemo stići

kao da je došlo do nekakvog uravnoteženja nema više ni interesa za kojekakvim oblizekama kao ranije za raznim kruhićima i kolačima. u zadnje vrijeme mi je otkriće povrće pečeno na maslinovom ulju (jučer sam tako spremila prokulice i brokulu. pola brokule sam pojela sirove...joj, što je to dooobro). ima puno intenzivniji okus od kuhanog
babicana4 is offline  
Old 15.02.2012., 08:53   #6319
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
nemaš Vinicku ne možemo stići :
hehe

Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
kao da je došlo do nekakvog uravnoteženja nema više ni interesa za kojekakvim oblizekama kao ranije za raznim kruhićima i kolačima. u zadnje vrijeme mi je otkriće povrće pečeno na maslinovom ulju (jučer sam tako spremila prokulice i brokulu. pola brokule sam pojela sirove...joj, što je to dooobro). ima puno intenzivniji okus od kuhanog
tako i ja.
nakon duuuugo vremena sam pekla onaj kruh s orasima i to samo zato da imam za put. na kraju ga nisam ni jela....
kod mene smo "basic food" i neka tako i ostane što se mene tiče.
od prerađene hrane tu je samo pršut i to onaj iz pršutane s Kvatrića, drniški, izvrstan...
Pepica is offline  
Old 15.02.2012., 09:19   #6320
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
od prerađene hrane tu je samo pršut i to onaj iz pršutane s Kvatrića, drniški, izvrstan...
zar je pršut prerađena hrana? taj isti pršut i ja kupujem....pa on je samo usoljen i sušen....kakav ti je to proces, obična dehidracija i konzerviranje morskom solju meni je prerađena hrana nekakva narodna kobasica po 19 kn (a kg mesa je barem 40) ili onaj dimcek koji dijetetičari jedu (što li je osim mesa u tome samljeveno, pofarbano i začinjeno ) ili corn flakes ili mlijeko u tetrapaku mensečini da si uvrijedila pršut
babicana4 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.