Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2013., 12:37   #101
Ma ja ne pijem kortiće, ali isto znam imati smrdane cikluse od štitnjače, a ne smijem ih regulirati pilulama. Inače cure stave na pilule pa imaju redovite, mi ovakvi zbrčkani se moramo snalaziti.

Kažem ti, jako puno cura koje imaju pcos i nemaju menstruacije po 2-3 mjeseca i više pišu okolo da im je pomoglo nešto od ovih stvari špto sam nabrojala i da su se unormalili ciklusi. Znam da to ne otklanja uzrok, ali ako su ti spolni i zbrčkani to se riješava sa različitim pilulama a bojim se s obzirom da imaš antifosfolipidni sindrom da će birati manje zlo, pustit će te da ti budu menstruacije zbrčkane.
Ako je od Medrola opet neće te skidati s njega, ovo je ajmo reći manje zlo-

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Boji se tromboze,jer kod autoimunih bolesti npr. SLE postoji hiperkoagulabilnosti krvi ,antifosfolipidni sy.
Jap i tromboze ali i drugih hematoloških poremećaja koji se znaju javiti u sklopu autoimunih. Ok, ja nisam pilule ni pila niti imam namjeru, ali znam da mi je strogo zabranila da i pomislim na njih. Rekla mi je da joj dolazi sve više mladih cura kojima su pilule napravile cirkus u organizmu i da nije to baš bezazleno kako većina cura misli da je.
Ja joj vjerujem,žena je jedan od boljih imunologa ovdje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 17:26   #102
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Očito nisi dobro pročitala ili naziv lijeka ili sastav jer Oronazol nije kortikostereoid. On se koristi za liječenje gljivica.
Ja nemam Oronazol šampon, ali imam Oronazol kremu. Šampon možda ne sadrži kort. (ne znam za šampon), ali ja sam pročitala sastav Oronazol kreme i doista sadrži kortikostereoide.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 21:36   #103
Onda si krivo pročitala, čitaj opet: http://www.krka-farma.hr/hr/lijekovi...ol-krema/1891/. Reci mi di je tu piše da ima kortikosteroida?


Oronazol krema sadrži antimikotik ketokonazol (derivat imidazola), ljekovitu djelatnu tvar koja djeluje na brojne vrste gljivica.
Kroz kožu ne prodire u krv, zbog toga nema djelovanja na druge organe.
Oronazol se koristi za liječenje:

infekcija kože koje uzrokuju gljivice i
seboroičnog dermatitisa.


Što Oronazol sadrži?
Djelatna tvar je ketokonazol. 1 g kreme sadržava 20 mg ketokonazola.
Pomoćne tvari su: propilenglikol, stearilni alkohol, cetilni alkohol, sorbitanstearat, polisorbat 60, izopropilmiristat; natrijev sulfit, bezvodni; polisorbat 80; voda, pročišćena.



Nije kortić, antimikotik je. Inače gljivice se ne liječe kortićima već antimikoticima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 22:16   #104
Imaš pravo, sad držim upute i čini se da sam zamjenila kort. i ketokonazol. Ali u moju obranu to sam pročitala prije dosta vremena, kada je moj brat koristio oronazol. Sad ga koristim ja.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 19:12   #105
Moonface - otečenost lica od kortikosteroida

Pozdrav,

molim vas za savjet, odnosno kakva su vaša iskustva sa smanjivanjem otečenosti lica nakon oralne terapije kortikosteroidima, kada ne prođe samostalno?
Dio se ispuhao, ovo što je ostalo su trajne posljedice koliko vidim (prošlo je više nego dovoljno vremena od zadnje terapije, imam iskustva otprije) pa me zanima - je li tko probao riješiti to preko HZZO-a kirurškom ili nekirurškom metodom? Ili privatno?

Hvala svima
Lakirana Lea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 18:40   #106
pozdrav, dijagnosticiran je lihen ruber planus, e sad zanima me da li je je netko upucen, jel bolje ici na soluciju UV (ultraljub. zracenje) ili KORTIKOSTEROID medrol a 4 mg ( po shemi 4 tablete ZA dorucak, 4 tablete uz rucak prva dva dana, sljedeca tri dana tri tablete rucak tri tablete doruca) i za zadnja dva dana 2 tablete rucak i 2 tablete dorucak)

evo molim ako neko ima bilo kakve informacije, i da li ove medrol mogu jako nastetiti organizmu u tolikoj kolicini tableta
jelly_elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 20:13   #107
Quote:
Lakirana Lea kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molim vas za savjet, odnosno kakva su vaša iskustva sa smanjivanjem otečenosti lica nakon oralne terapije kortikosteroidima, kada ne prođe samostalno?
Dio se ispuhao, ovo što je ostalo su trajne posljedice koliko vidim (prošlo je više nego dovoljno vremena od zadnje terapije, imam iskustva otprije) pa me zanima - je li tko probao riješiti to preko HZZO-a kirurškom ili nekirurškom metodom? Ili privatno?

Hvala svima
meni je trebalo gotovo godina dana da mi se svi simptomi povuku nakon kortikosteroida (medrol). to se pogotovo odnosi na moonface.
nekome prođe vrlo brzo, a nekima (kao meni) treba malo duže.
ne znam nikoga tko je preko hzzo riješavao "zaostatke". nisam baš ni sigurna da to hzzo pokriva. tu se radi prvoenstveno o estetskom dijelu tako da...
ali mislim da ipak trebaš još pričekati sa bilo kakvim zahvatima. možda se sve još i povuče.

Quote:
jelly_elly kaže: Pogledaj post
pozdrav, dijagnosticiran je lihen ruber planus, e sad zanima me da li je je netko upucen, jel bolje ici na soluciju UV (ultraljub. zracenje) ili KORTIKOSTEROID medrol a 4 mg ( po shemi 4 tablete ZA dorucak, 4 tablete uz rucak prva dva dana, sljedeca tri dana tri tablete rucak tri tablete doruca) i za zadnja dva dana 2 tablete rucak i 2 tablete dorucak)

evo molim ako neko ima bilo kakve informacije, i da li ove medrol mogu jako nastetiti organizmu u tolikoj kolicini tableta
nemam nikakvih iskustva sa UV zračenjem, sori.
medrol može uzrokovati dosta nuspojava, od kojih neke mogu biti ozbiljne, ali ovisi koliko dugo se uzima i koja doza. ima ljudi koji nisu imali gotovo nikakve, ili zanemarive nuspojave, a ima nekih koji su prošli pravu kalvariju. sve ovisi.

ako sam te dobro shvatila ti ćeš ga uzimati vrlo kratko tako da ne mislim da će se za tako kratko vrijeme nešto pokazati. meni je trebalo dva tjedan od uzimanja medrola da počnu "prave" nuspojave. u bolnici,kada sam započela sa terapijom, pet dana sam intravenozno dobivala 500mg, a onda još dva dana 125mg. vrlo brzo, nakon trećeg, ili četvrtog, dana počela me svrbjeti koža, i ništa više. nakon što sam izašla iz bolnice uzimala sam 32 mg medrola svaki drugi dan i tek nakon dva tjedna počela sam primjećivati ostale nuspojave.
ali, kako sam i rekla, svatko reagira na drugačiji način.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 20:56   #108
Hvala na odgovoru. Možda se i može preko HZZO-a, zato sam i pitala, jer ima dosta toga što možemo a da ni ne znamo da imamo pravo na to, sve ovisi koliko si informiran odnosno čuješ od nekog. Naravno u HZZO-u ne znaju odgovor na pitanje.
Pozdrav
Lakirana Lea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 23:29   #109
Quote:
Lakirana Lea kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Možda se i može preko HZZO-a, zato sam i pitala, jer ima dosta toga što možemo a da ni ne znamo da imamo pravo na to, sve ovisi koliko si informiran odnosno čuješ od nekog. Naravno u HZZO-u ne znaju odgovor na pitanje.
Pozdrav
pa, možda si u pravu. ima istine u tome da se nekad treba boriti s njima da dobiješ ono na što imaš potpuno pravo, ali gamad to neće reći.
u svakom slučaju sretno!
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2019., 21:37   #110
Mislim da HZZO nikako nepokriva takve zahvate i slicno jer nebi niti bilo ok. Onda bi svi koji su dobili neku nuspojavu mogli koristiti usluge hzzo za popravljanje estetike a nemoze se sa sigurnoscu niti dokazati da je iskljucivo uzrok kortikosteroid.

Npr mogu ti reci da si trebala ograniciti unos masti i ugljikohidrata te natrija i sl....oni se obrane uvijek.
Pa i strije onda koje uzrokuje sta s tim jel bi i to trebalo hzzo rjesavati? Kuzis?

Mi zivimo u maloj zemlji koja pokriva jedva i ono medicinski nuzno. Vidimo da za dosta bolesti nefinancira lijekove pa pacijenti idu vani.

Inace, bolujem od rijetke autoimune bolesti i vec godinu dana sam na korticima.
Venozno sam primila 50 000 solo Medrola. A u tabletama neznam broj i kortic Decortin takoder.

Moja iskustva su jednaka ostalim sto ih tu opisuju. To potpisujem. Ali da kod mojih simptoma pomoglo je u akutnoj fazi naravno, ali ne kao lijek da djeluje na uzrok vec samo olaksava zivot.

Ono sto su meni koja sam jedna od rijetkih osoba mislim opcenito koja se iskusala takve abnormalne doze kortica, doslo jesu poremeceni T3, T4 i neki hormoni, takoder pad kalija u krvi. I odredene psihicke poteskoce, tahikardiju. I nezz ako se jos sta sjecam....manje vise ostalo estetski.
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.