Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 15:20   #5961
Ja planiram 10.9. u Tunis. Nadam se da ce mi vrijeme poslužiti, a i da cu uloviti last min.ponudu. Planiram u Port el K. Molim preporuku sto posjetiti u tom gradu.
__________________
Ništa na svijetu ne čini me tako sretnom kao sanjarenje.
Angelica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:52   #5962
U Port el K. nemaš baš što vidjeti, to ti turističko naselje sa hotelima, apartmanima, restoranima, dućanima, zabavnim parkom i marinom.
Ali za 8-10 TD možeš taksijem do Soussa, tamo posjeti medinu, divna je
Imaš i utvrdu Ribat na početku medine sa morske strane, na kulu se možeš popeti i pogled je jako lijep.
Ulaz u Ribat je 7 ili 8 TD, uz doplatu od 1 TD ako misliš fotografirati.
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 01:10   #5963
Hvala, to sam planirala posjetiti i Sidi Bou Said. Jedva čekam 10.9.
__________________
Ništa na svijetu ne čini me tako sretnom kao sanjarenje.
Angelica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 11:46   #5964
Svakako otiđi, Sidi Bou Said je predivan
Ali ako ikako možeš, otiđi u vlastitom aranžmanu do tamo, pisalo se tu već na forumu ovih godina kako otići javnim prijevozom jer ako uzmeš agencijski izlet Tunis - Kartaga - Sidi Bou Said tamo si jako malo vremena, čini mi se da uvrh glave 1.5 sat
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 16:55   #5965
Alibaba

Upravo se vratih iz Tunisa (Alibabina pustolovina) super,super,super,toliko je sve bilo predivno da samo riječi hvale !!!! Ako odete u Tunis nećete pogriješiti,mislim da ću opet,ali na odmor u hotel,ovo je bila avantura.....
nika552 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 06:53   #5966
Evo gledam Last minute ponude SO do 13.08.2014., i nemrem vjerovat. Te cijene su do tjedan-dva prodavali kao kataloške, a sad su naveli da je kataloška/regularna cijena bila za 1000 kn veća. Banda! Prošle godine par dana prije polaska morali smo još izvršiti doplatu (kao cijena goriva se promjenila), a na letu ničeg besplatno (mala boca vode=2€, sendvič=5€....), na prijašnjim letovima sneck,piće, kava/čaj dijelili besplatno samo su se alkoholna pića plaćala. SO ima čak i izlete skuplje od agencija iz drugih zemalja (Poljska, Austria, Njemačka...)
maharbal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 09:54   #5967
Zanimljivo. Malo su se razbahatili. 2010.g. su sendvič i sokovi bili besplatni u avionu. A i cijene aranžmana su fakat visoke. Treba ići iz Beograda.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 10:12   #5968
Ja sam bila prije mjesec dana u Tunisu iz Zg, prijevoznik je bio Tunisair. U avionu smo dobili na polasku nekakvu tortilju, sok i kavu, a na povratku isto tako nešto za prigristi.
Let traje manje od 2 sata, nije da ćete za to vrijeme umrijeti od gladi
A što se tiče cijena, SO je prijašnjih godina niskim cijenama doveo par konkurentskih agencija u Hrvatskoj do toga da odustanu od Tunisa kao svoje kataloške destinacije, i sada kad su ostali jedini na našem tržištu, podigli su cijene. Ostale agencije nude zapravo samo programe i hotele SO-a.
Ispada da za cijenu aranžmana od 7 dana iz Hrvatske možeš dobiti 11 dana iz Beograda

Zadnje uređivanje natalija : 17.07.2014. at 10:20.
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 21:12   #5969
Prošle godine prvi put smo letjeli sa "Syphax Airlines" (avioni hrvatski CA) i prvi put je bilo "NEMA DŽABE NI U STARE BABE", inače kad god smo letjeli sa CA ili TunisAir nije bilo problema, ali ovaj put doplata za gorivo od 500 kn po osobi i dobiješ figu
maharbal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 15:15   #5970
Quote:
nika552 kaže: Pogledaj post
Upravo se vratih iz Tunisa (Alibabina pustolovina) super,super,super,toliko je sve bilo predivno da samo riječi hvale !!!! Ako odete u Tunis nećete pogriješiti,mislim da ću opet,ali na odmor u hotel,ovo je bila avantura.....
Kad je bio let za Tunis iz Zg, a i povratak iz Tunisa za Zg?

S kojim prevoznim sredstvom je najbolje posjetiti Sidi Bou Said?
__________________
Ništa na svijetu ne čini me tako sretnom kao sanjarenje.

Zadnje uređivanje Angelica07 : 19.07.2014. at 15:59.
Angelica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 18:22   #5971
Quote:
Angelica07 kaže: Pogledaj post

S kojim prevoznim sredstvom je najbolje posjetiti Sidi Bou Said?
odakle? iz grada Tunisa prigradskim vlakom (cijena smiješna).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 15:39   #5972
Vincci Nozha Beach Hotel 4* - iskustva (preporuke)

Pozdrav svim forumasima, citao sam forum, ali nisam uspio nista naći za hotel Vincci Nozha Beach 4*, pa izvinite ako je već napisano...
Sa djevojkom sam uplatio termin od 06.08. - 13.08.2014. god all inclusive pa me interesuju uskustva, preporuke, savjeti itd... sve što bi nam bilo od koristi tamo... Unaprijed hvala
igormedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 00:50   #5973
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
odakle? iz grada Tunisa prigradskim vlakom (cijena smiješna).
Iz Port El Kantaou, planiramo da nam tu bude baza pa ćemo polako u obilazak.
__________________
Ništa na svijetu ne čini me tako sretnom kao sanjarenje.
Angelica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 09:33   #5974
Thumbs up Izleti

Pozdrav, koje su Vaše preporuke za izlete i kakve su cijene u tunisu za te izlete.

Jer za Sahraru dva dana agencije u RH traže 700 kn cca, Sidi bou said, kartaga i tunis 300 kn cca po osobi, pa me zanima iskustva iz tunisa...
nonibl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:08   #5975
Quote:
igormedic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumasima, citao sam forum, ali nisam uspio nista naći za hotel Vincci Nozha Beach 4*, pa izvinite ako je već napisano...
Sa djevojkom sam uplatio termin od 06.08. - 13.08.2014. god all inclusive pa me interesuju uskustva, preporuke, savjeti itd... sve što bi nam bilo od koristi tamo... Unaprijed hvala
izgleda da su svi u muradijevim hotelima, i mi idemo u vincci lella baya i isto mi nitko nije napisao iskustva. nadam se da će biti sve ok.
bobson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 16:39   #5976
Nadam se i ja da ce biti sve ok, a valjda ima neko bar da je nacuo nesto ili slicno, sve nam znaci...
igormedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 11:54   #5977
Quote:
nonibl kaže: Pogledaj post
Pozdrav, koje su Vaše preporuke za izlete i kakve su cijene u tunisu za te izlete.

Jer za Sahraru dva dana agencije u RH traže 700 kn cca, Sidi bou said, kartaga i tunis 300 kn cca po osobi, pa me zanima iskustva iz tunisa...
u Tunisu postoji željeznica i javni prijevoz i ako ste imalo spretni i imate iskustva s individualnim organiziranjem (pronaći vozni red na netu, izračunati potrebno vrijeme, kupiti kartu na šalteru, pripremiti ili nabaviti plan grada i tramvajske mreže), u grad Tunis i Sidi Bou Said možete za 100 kn umjesto za 600 kn. Kartaga bi po mom iskustvu za cijeli dan bila previše jurnjave.
znači vlakom do Tunisa, tramvajem do zadnje stanice od koje idu prigradski vlakovi i onda do Sidi Bou Saida. ako ste ozbiljno za tu varijantu, mogu vam pronaći i poslati linkove. ako vam se ne da, platite izlet.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 12:23   #5978
Smile Bok

Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
u Tunisu postoji željeznica i javni prijevoz i ako ste imalo spretni i imate iskustva s individualnim organiziranjem (pronaći vozni red na netu, izračunati potrebno vrijeme, kupiti kartu na šalteru, pripremiti ili nabaviti plan grada i tramvajske mreže), u grad Tunis i Sidi Bou Said možete za 100 kn umjesto za 600 kn. Kartaga bi po mom iskustvu za cijeli dan bila previše jurnjave.
znači vlakom do Tunisa, tramvajem do zadnje stanice od koje idu prigradski vlakovi i onda do Sidi Bou Saida. ako ste ozbiljno za tu varijantu, mogu vam pronaći i poslati linkove. ako vam se ne da, platite izlet.
Hvala na info, ajd nek ti nebude tesko poslat linkove… Ja sam inaće proputovao dosta i nije mi problem, pogotovo kad je takva ušteda….
nonibl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 16:00   #5979
Ide li netko 30.7. na Alibabinu pustolovinu? Hoce li nam vec i let biti pustolovina prema prognozi?
april10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 15:15   #5980
Ja sam bila u tunusiu s dečkom pred dvije godine, sve skupa smo potrošili za 7 dana oko 8500kn, nismo na ničemu štedili.. išli smo preko sunčanog odmora, nije bilo problema sa letovima.. u Saharu smo išli dva dana, bilo je odlično ali to nije put za malu djecu. S nama u autobusu je bilo par male djece i ona su poludila od toliko vožnje.. iskustva iz tunisa su super, svakako preporučam da odete tamo.. samo pazite kad mjenjate novac, 3 puta provjerita što vam vraćaju..
kisobranka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.