Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2009., 14:58   #1
Sadnja (muške)marihuane =/= proizvodnja droge?

Dakle, kao što sam naziv govori ,zanima me da li smijem zasaditi marihuanu muškog spola, koja ne proizvodi THC ili me se može zatvor't pod optužbom proizvodnje droge radi sadnje marimahunare i pušenja fikseva?

Napominjem ponovo da bi je htio posaditi recimo u pitar čisto iz estetskog razloga,sviđaju mi se oni nazubljeni listovi, a ne radi toga da bi pušia cvijetove koje proizvodi jedino ženka.
__________________
"Očito je da se prevelika sloboda neće izroditi ni u što drugo nego u pravo ropstvo, i za pojedinca i za državu. Dakle, vjerojatno je da tiranija neće nastati ni iz kakvog drugog ustroja nego iz demokracije, iz najveće slobode nastat će najveće i najokrutnije ropstvo." - Platon trolla SAD
Trumbettoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:25   #2
Postoji zakon o suzbijanju zlouprabe opojnih droga kao i popis opojnih droga i psihotropnih tvari.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:42   #3
Quote:
Trumbettoo kaže: Pogledaj post
Dakle, kao što sam naziv govori ,zanima me da li smijem zasaditi marihuanu muškog spola, koja ne proizvodi THC ili me se može zatvor't pod optužbom proizvodnje droge radi sadnje marimahunare i pušenja fikseva?
možeš, ako ti je policija zaplijeni onda će je i poslati na utvrđivanje razine THC-a. ako nema THC-a nema optužbe...

čak sam i nedavno pročitao da su policajci prerano pokupili cijeli urod nekom tipu pa mu nisu mogli ništa jer su biljke bile premlade za utvrđivanje razine THC-a, samo nisam siguran jel` to bilo kod nas ili vani...

za uzgoj ti treba odobrenje ministra poljoprivrede i šumarstva
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 17:48   #4
evo ovdje je jednostavnije objašnjeno

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod04.asp
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 18:15   #5
Hvala lipa na infou.
__________________
"Očito je da se prevelika sloboda neće izroditi ni u što drugo nego u pravo ropstvo, i za pojedinca i za državu. Dakle, vjerojatno je da tiranija neće nastati ni iz kakvog drugog ustroja nego iz demokracije, iz najveće slobode nastat će najveće i najokrutnije ropstvo." - Platon trolla SAD
Trumbettoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 19:46   #6
pravilnik se odnosi na veterinarstvo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 23:13   #7
Quote:
brzi kaže: Pogledaj post
možeš, ako ti je policija zaplijeni onda će je i poslati na utvrđivanje razine THC-a. ako nema THC-a nema optužbe...

čak sam i nedavno pročitao da su policajci prerano pokupili cijeli urod nekom tipu pa mu nisu mogli ništa jer su biljke bile premlade za utvrđivanje razine THC-a, samo nisam siguran jel` to bilo kod nas ili vani...

za uzgoj ti treba odobrenje ministra poljoprivrede i šumarstva
nije istina, zabranjeno je posjedovanje bilo kojeg materijala iz kojeg se može dobiti droga, čak i sjemenje konoplje iz kojeg oni nikako ne mogu utvrditi koja biljka će izrasti iz njega i dali je to sjeme recimo iz hrane za ptice svejedno možeš dobiti optužbu, ne smiješ ništa saditi, provjereno!!!
__________________
Gradski mačak ide kroz život : "Per aspera ad astra!",
a seoski : " Kroz čičke do pi... !!!
~hellena~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 05:01   #8
Informacije radi, muska biljka marihuane sadrzi odredeni postotak THC-a u listovima mada daleko manje nego zenska biljka koja koncentrira THC u vrhovima.
Mozes najebati i ako posadis musku, a te price svida mi se samo zbog izgleda ostavi nekom drugom jer jednostavno ne prolazi
Ako ces vec saditi sebi da imas sta srolati posadi zensku. Tko ne riskira ne profitira
otherkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 13:09   #9
nebi smjelo..jer se muske koriste za plet kosara,,, a to ti je znalo rasti u zagrebu na javnim i privatnim površinama i nikada nije bilo problema..koliko ja znam
segal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 13:50   #10
Ako baš želiš radi izgleda onda si posadi Vitex agnus-castus ili konopljiku. Izgleda ti skoro kao konoplja i većina ljudi neće shvatiti da to nije prava konoplja. I ima lijep cvijet.

http://www.henriettesherbal.com/pict...nus-castus.htm

http://www.fourlangwebprogram.com/fo...nus-castus.jpg

Ali ti ne bih preporučio da je (za razliku od konoplje) konzumiraš jer ima antiafrodizijački učinak (koristili su je monasi da im smanji spolni nagon, agnus castus doslovno znači nevino (mirno, dobro) janje )
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 22:34   #11
Quote:
segal kaže: Pogledaj post
nebi smjelo..jer se muske koriste za plet kosara,,, a to ti je znalo rasti u zagrebu na javnim i privatnim površinama i nikada nije bilo problema..koliko ja znam
E ovo su bila vremena pokusaj sada posaditi negdje na javnom mjestu pa ces vidjeti kolika ce se dreka dici oko toga
I moja baka i njena baka i generacije i genaracije prije su sadili citave njive konoplje i koristili je za pravljenje razno raznih proizvoda za domacinostvo, od tkanine pa do pletenih kosara sto ti kazes... Danasnji mediji odasilju potpuno pogresnu sliku o ovoj biljci ( koja je bila smatrana svetom ) i od konoplje bi se mogla izvuci visestruka korist
otherkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 22:30   #12
Zakonski ti nitko ništa ne može dok biljka nema THC. Bilo je xy primjera gdje je policija u stanici zaljevala zapljenjene biljke, dok dođu do Thc-a i tek bi ih onda slali na vještačenje. Nije zabranjena-protuzakonita biljka, nego Thc. Malo je glupo, ali zakon tako kaže!
tonciii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.