Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2007., 10:22   #221
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kakvu ti Bibliju imaš ali u više prijevoda ovako stoji:"Zametak moj vidješe oči tvoje,u knjizi je tvojoj sve to zapisano,i dani zabilježeni,kad ih još nije bilo ni jednoga."
Gledam prijevod Biblije sa stranica Hrvatske biskupske konferencije.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:27   #222
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Quote:
Minsc kaže:
Jel to onaj Jahve koji nalaže pokolj dojenčadi i ubija egipatske prvorođence...?
Ako je Jahve to naredio znači da ima dobar razlog za to,ipak je On Svemogući
Bog koji je sve stvorio,zašto ne bi onda mogao odlučivati i o takvim važnim stvarima.
  1. Daj se nafči kvotati ili navoditi.
  2. Nema frke, Izlazak se ionako nije dogodio, ili barem ne na način opisan u Bibliji. Tako niti drugim događajima povezanim s Izlaskom, npr. pokolju prvorođenaca, nema traga povijesnog ili arheološkog traga. Izlazak je dio vizije starožidovske povijesti kako ju je odlučila nametnuti jedna židovska frakcija svim ostalim Židovima nakon povratka iz Babilonskog sužanjstva.
  3. Možemo teoretizirati o Jahvi, ali je očito da mu nisu svi životi dragocjeni.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:30   #223
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Quote:
Minsc kaže: Pogledaj post
Levitski zakonik 18:20 glasi: "20 Ne lijegaj sa ženom bližnjega svoga; od nje bi postao nečist." Nema nikakvog davanja sjemena , već je riječ o zabrani švaleriranja s udatim ženama u plemenu. Uostalom, pri vantjelesnoj oplodnji žena začinje s muškarcem koji joj jest muž.
Pa što je tu Bog htio poručiti ljudima?Da ne lijegaju sa drugim ženama jer je to grijeh!Da,pri potpomognutoj oplodnji žene začinju sa muškarcem koji joj jest muž,što je njima najdraže na svijetu,ali ima i komplikacija kod muškaraca kojima je sjeme loše ili nešto drugo pa se parovi odlučuju na donirano odnosno tuđe sjeme,a Bog je iz ovog jasno rekao da je to grijeh.
Ako prihvatimo tvoje tumačenje, po njemu je još uvijek grijeh samo umjetna oplodnja ženinog jajašca sjemenom koja nije njenog muža, ali ne i onom koja jest. Na koju foru iz tog svog tumačenja izvodiš ideju o zabrani svih umjetnih oplodnji? Trebam li te podsjetiti da većina žena koje idu na umjetnu oplodnju to čine sa svojim mužem?
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 09:43   #224
Quote:
Minsc kaže: Pogledaj post
Ako prihvatimo tvoje tumačenje, po njemu je još uvijek grijeh samo umjetna oplodnja ženinog jajašca sjemenom koja nije njenog muža, ali ne i onom koja jest. Na koju foru iz tog svog tumačenja izvodiš ideju o zabrani svih umjetnih oplodnji? Trebam li te podsjetiti da većina žena koje idu na umjetnu oplodnju to čine sa svojim mužem?

Nisam protiv svih umjetnih oplodnji!Samo protiv onih gdje se uzima tuđe sjeme,tuđe jajne stanice ili tuđi zametci!To je po mom mišljenju grijeh jer ja tako gledam na Božja stajališta.Da ,većina žena ide na umjetnu oplodjnju sa sjemenom svoga muža,ali ima i onih koje idu i sa tuđom,jer ja te žene znam,ali to je njihova stvar.Također sam protiv zamrzavanja embrija,jer odmrzavanjem postoji mogoćnost da se zametci oštete ,a ja ne želim da svjesno ubijam svoju djecu.Govorim iz iskustva,jer uskoro ću krenuti na petu potpomognutu oplodnju!Naravno sa mojom jednom jajnom stanicom i sjemenom moga muža!
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 18:50   #225
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Nisam protiv svih umjetnih oplodnji!Samo protiv onih gdje se uzima tuđe sjeme,tuđe jajne stanice ili tuđi zametci!To je po mom mišljenju grijeh jer ja tako gledam na Božja stajališta.Da ,većina žena ide na umjetnu oplodjnju sa sjemenom svoga muža,ali ima i onih koje idu i sa tuđom,jer ja te žene znam,ali to je njihova stvar.Također sam protiv zamrzavanja embrija,jer odmrzavanjem postoji mogoćnost da se zametci oštete ,a ja ne želim da svjesno ubijam svoju djecu.Govorim iz iskustva,jer uskoro ću krenuti na petu potpomognutu oplodnju!Naravno sa mojom jednom jajnom stanicom i sjemenom moga muža!
Da li si skužila da hormoni utječu na to da ne dobiješ dijete.
Toga svega nema kada se ide na smrzliče
Osim toga zameci se provjeravaju od snage biologa prije transfera.
I obično se stavlja dvije jajne stanice zbog večega uspijeha.
Pa mogu doči najviše četvorke.


Si pročitala moj post u kome računam populaciju raja?
Cibertron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 19:00   #226
Quote:
student_of_history kaže: Pogledaj post
Znaci sad imamo slijedece teme na topicu - ajmo rezimirati u cilju konstruktivnog zakljucka:

1. Kad embrio dobiva dusu i ostale teoloske teme/dogme/ npr. imaju li zivotinje dusu
2. Da li se embriji u epruveti ubijaju
3. Da li je zamrzavanje embrija prihvatljivo
4. Da li neplodni parovi imaju pravo na lijecenje (IVF-om, nakon sto im ostali nacini ne uspiju)
5. Osobna prepucavanja (priznajem krivicu i necu vise)
6. o cemu smo najmanje pricali: kakav se zakon o MPO sprema u Hrvatskoj.
7. da li IVF povredjuje dostojanstvo covjeka




Hvala!
1. Život je neprekinuti niz več milionima godina
2. Možda se embriji ubijaju ali to nije dijete.
Osim toga kada bi slučajo išao na kemoterapiju tamo se otrovom ubijaju stanice raka a rak je dio tvog tijela (tumor)
3. Da.Ženin organizam se manje opterečuje i šanse su veče.
Osim sve embrije pregledava biolog i rađaju se po nekim ispitivanjima čak zdravija djeca jer se slabe stanice uklanjaju iz postupka
5. Super zakon se spremao ali je crkva stavila svoje prste
Evo link http://www.roda.hr/_upload/dokumenti...kona_o_mpo.pdf
Cibertron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 10:49   #227
[QUOTE=Cibertron;7769215]Da li si skužila da hormoni utječu na to da ne dobiješ dijete.
Toga svega nema kada se ide na smrzliče


Nemoj misliti da nisam išla na smrzliče!Mislim pokušala ići!!!!!!!!!!!!!!
Hvala Bogu da mi je otvorio oči,i molim ga svaki dan da mi oprosti grijehe jer nisam znala što činim!
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 18:29   #228
[QUOTE=San Snova;7773815]
Quote:
Cibertron kaže: Pogledaj post
Da li si skužila da hormoni utječu na to da ne dobiješ dijete.
Toga svega nema kada se ide na smrzliče


Nemoj misliti da nisam išla na smrzliče!Mislim pokušala ići!!!!!!!!!!!!!!
Hvala Bogu da mi je otvorio oči,i molim ga svaki dan da mi oprosti grijehe jer nisam znala što činim!
Da reči ču to mojoj Vanessi (dijete IVF ET)

Možda ti je Bog pomogao da budeš dobra i da prođeš nevolje života ali svečenici su ti stavili masku za varenje
Cibertron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:09   #229
To je samo moje mišljenje ne morate se gospodine odmah ljutiti
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:24   #230
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
To je samo moje mišljenje ne morate se gospodine odmah ljutiti
Ne ljutim se ja ali ti si samo povečavaš patnje.
Osim toga ako imaš takvo mišljenje šta češ napraviti ako ti slučajno uspije IVF-Pojest češ se živa
Cibertron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:33   #231
Quote:
Cibertron kaže: Pogledaj post
Ne ljutim se ja ali ti si samo povečavaš patnje.
Osim toga ako imaš takvo mišljenje šta češ napraviti ako ti slučajno uspije IVF-Pojest češ se živa
sLUŠAJTE,ja sam odlučila ne ići na stimulacijski postupak u kojem se upotrebljavaju lijekovi,nego će se uzeti jedna moja jajna stanica i sjeme mog muža!Pozdrav vašoj curici
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:36   #232
Ja ću postati mama,a Bog će mi pomoći,ne brinite
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:48   #233
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Ja ću postati mama,a Bog će mi pomoći,ne brinite
Dobro dobro ne želim bit uporan
Cibertron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.