Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 22:20   #81
imamo zeku 1,5g. star. prije 3 tjedna je steriliziran. tih dana smo dobili ženku ali ih nismo puštali da budu skupa jer je još može oploditi....

ona je jako dobro udomaćila, znatiželjna je, ide svud, živahna, a on je posato strašno bezvoljan, ne skače baš više onak ko prije, samo se sklupča i kunja.
svaki dan bi mu dali krišku-dvije banane, bio je lud za njom, sad čak ni to neće...

o čemu se radi, zašto je tako tužan? smeta li ga možda njeno prisustvo, a još nisu skupa???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 21.06.2009., 18:02   #82
pricekaj jos malo...koliko je bio odvojen od nje, trebao bi biti bar 6 tjedana od kastracije, makar ti bilo tko rekao drugacije, mojem je nakon kastracije trebalo 4 tjedan da postane svoj opet. samo pazi da jede normalno i da normalno kuglicari. gdje je kastriran? hocete nju sterilizirati?
msimba is offline  
Old 21.06.2009., 18:38   #83
Bok svima!
U posljednje me vrijeme poprilično puca želja da si nabavim upravo patuljastog zeku (vidjela sam jednog presjatkog crnog u Pet shopu na Branimirovoj ), međutim o zečevima i brizi za iste nemam pojma blage veze
Zanima me do koje veličine ti zečevi mogu narasti, kakav kavez nabaviti, smiju li zečevi van kaveza (pitam jer smo nekad imali hrčka koji je jednom pobjegao i pogrizao žice hladnjaka ), treba li ga odfurat veterinaru kad ga se uzme,čime ga hranit,... uopće kako sa zečevima postupati??
Inače ja sam studentica, živim u podstanarskom stanu i nemam otvoren prostor u smislu balkona i vrta, igra li i to kakvu ulogu?
Hvala svima!
tina88 is offline  
Old 21.06.2009., 19:26   #84
Quote:
magdalenasimba kaže: Pogledaj post
pricekaj jos malo...koliko je bio odvojen od nje, trebao bi biti bar 6 tjedana od kastracije, makar ti bilo tko rekao drugacije, mojem je nakon kastracije trebalo 4 tjedan da postane svoj opet. samo pazi da jede normalno i da normalno kuglicari. gdje je kastriran? hocete nju sterilizirati?
odvojeni su 3 tjedna, kastriran kod bube....ne znam što reći za nju....
čini mi se da ti misliš da bi?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 21.06.2009., 21:12   #85
ženke jako oboljevaju od boelsti reproduktivnog sustava
menog toga nije strah, no ako misliš da bi trebala, steriliziraj ju
ja sam svoju dala tek kad je napravila mužjaku sranje, ugrizla ga za pip i onda sam imala dodatni trošak
i magdalenina zekica je isto napravila drugom kuniću, tak oda se to događa kad se ženke tjeraju, a mužjaci su mrtva puhala

tina88, u dva topica na ovom forumu (ima još jedan) ima dosta informacija pa pogeldaj sve što te zanima
zlocka is offline  
Old 22.06.2009., 13:37   #86
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Bok svima!
U posljednje me vrijeme poprilično puca želja da si nabavim upravo patuljastog zeku (vidjela sam jednog presjatkog crnog u Pet shopu na Branimirovoj ), međutim o zečevima i brizi za iste nemam pojma blage veze
Zanima me do koje veličine ti zečevi mogu narasti, kakav kavez nabaviti, smiju li zečevi van kaveza (pitam jer smo nekad imali hrčka koji je jednom pobjegao i pogrizao žice hladnjaka ), treba li ga odfurat veterinaru kad ga se uzme,čime ga hranit,... uopće kako sa zečevima postupati??
Inače ja sam studentica, živim u podstanarskom stanu i nemam otvoren prostor u smislu balkona i vrta, igra li i to kakvu ulogu?
Hvala svima!
prije nego nabavis kunica procitaj koliko sve to skupa kosta, s obzirom na to da si studentica i zivis u podstanarskom stanu, kunici su poprilicno skupe zivotinje za odrzavati, barem ono jednokratno, a sigurna sam da kada sve procitas ces se ipak odluciti za dva a ne jednog jer oni vole zivjeti u paru. i kunic ce ti pregristi sve zivo


@kladionica - Buba j odlicna, onda je vjerojatno da oni nisu nista zeznuli nego s obzirom da je kastiran sa 1.5 godina da mu dulje treba da se oporavi, a zenka se treba sterilizirati kako je zloc rekla jer nakon 1 godine zivota raste sa svakom cak 50% vise sanse da dobije tumore (ako sam sad ovo dobro srocila ), a i da ga ne napaa kad se pocne tjerati, da se izbjegnu lazne trudnoce i sve tako to...ako je mala starija od 6 mjeseci mozete je i odmah.
msimba is offline  
Old 08.08.2009., 11:43   #87
Moj je patuljasti kunić star četiri godine.
Kad smo ga kupovali, rekli su nam da neće pretjerano narasti, ali ipak jest narasao. Stalno sam uz njega i nisam primjetila da se tako promijenio. Promijenio je boju, dlaku, ćud, širinu i dužinu. Kao mali je bio nježne krem boje, sada je boje tamne bijele kave i prošaran je sivim i crnim mrljama (švrčo moj mali).

Sestra i ja smo ga pokušale staviti u kutiju u kojoj smo ga donijele kući, ali unutra mu je stala samo glava.
Vagale smo ga, ima 1,85 kg. Nije baš da ga ne hranimo, razmazile smo ga i to previše. Ne jede svu hranu, samo Prestige i to svijetloplavu. Ne jede mrkvu ako mu je ne naribam, a grize jedino suhi kruh. Dobroćudan je, ali lukav. Zna točno što je kojem članu obitelji (a tu se ubrajaju i moje ptice, mačke i sestra, naravno) slaba točka, zna tko mu kako prilazi te se tako i ponaša prema dotičnoj osobi. Obožava se kupati, a još više brisati. Čak smo ga šetale po parku, kupile smo mu vodilicu za male mace koja se veže oko trupa.
Često se uvrijedi ako nije po njegovome, ako ne dobije hranu u vrijeme kad mu se obično daje i ako na dan ne dobije bar dvije suhe groždice.
Dobar je prema drugim životinjama, druželjubiv, ali ga se mačke boje jer je pretjerano dlakav.
__________________
† När hon kysste grodan förvandlades den till en stilig prins. † ~
Plectrude is offline  
Old 08.08.2009., 14:20   #88
1.8kg je patuljasti kunić. to je nromalna kilaža. eto moj ovnoliki ima 2,5kg
zlocka is offline  
Old 14.08.2009., 14:35   #89
bok svima.
imam zekana već 3 godine i samo smo mu jednom rezali noktiće
sad je već veliki i koprca se na svaki nagli dodir tako da mu je nemoguće pošišati opet te nokte koji su stvarno ogromni i narasli su u krivo. teško mu je skakutat po kući i izgledaju grozno, ali on ih nikako ne da pošišat. svaki put kad vidi škare počne stupat nogama. malo nam je daleko otić do veterinara, a i glupo mi je zbog toga ga vodit. jel imate kakav savjet? neki položaj za zeku da se ne otima ili neki način da ga smirim prije rezanja?
hvala, pozdrav
__________________
little fucking goat
LittleGoat is offline  
Old 14.08.2009., 16:26   #90
Odgovorila sam ti na drugoj temi
Cheerleader is offline  
Old 17.08.2009., 15:54   #91
ja bi si nabavila jednog patuljastog kunića pa samo da znam... jel oni smrde? mislim ga držat u sobi, imam veeeeliki kavez u kojem bi ga držala i često puštala u dvorište...
lali_lala is offline  
Old 17.08.2009., 16:01   #92
Malo prekasno pitaš dali smrde

Ne, ne smrde ako ih redovito čistiš, a kad su pušteni u dvorištu, moraš paziti da ne jedu travu
Cheerleader is offline  
Old 17.08.2009., 23:52   #93
Quote:
lali_lala kaže: Pogledaj post
ja bi si nabavila jednog patuljastog kunića pa samo da znam... jel oni smrde? mislim ga držat u sobi, imam veeeeliki kavez u kojem bi ga držala i često puštala u dvorište...
Kunići NE SMRDE (osim ako ih se drži u smrdljivom i prljavom prostoru ili ako su bolesni). Ne samo da ne smrde nego praktički uopće nemaju miris. Jako su uredni i stalno si čiste i uređuju krzno.

Možeš ih držati u većem kavezu i/ili u sobi/stanu ali puštanje u dvorište je rizično i zbog onog što bi mogli pojesti a škodi im i zbog insekata i buha a i zbog zvijeri i grabljivica čiji plijen mogu postati.

P.S: imaš PP

Zadnje uređivanje mpix : 18.08.2009. at 00:00.
mpix is offline  
Old 24.09.2009., 11:00   #94
Quote:
lali_lala kaže: Pogledaj post
ja bi si nabavila jednog patuljastog kunića pa samo da znam... jel oni smrde? mislim ga držat u sobi, imam veeeeliki kavez u kojem bi ga držala i često puštala u dvorište...
Imaš u pet centru za kupiti ogradu za kuniće. Ja sam kupila dvije te ograde spojila ih i unutra sam stavila njihovu kućicu pa imaju svoj prostor. Možes im tu ogradu staviti i u dvorište da se baš ne smucaju po svuda.Kunići ti uopće ne smrde samo im trebaš redovito čistiti njihov prostor
__________________
"...Always look up the bright sight of life..."
alisha is offline  
Old 24.09.2009., 18:14   #95
patuljasti zec ne postoji,pa predlažem da se ova tema spoji sa temom patuljasti kunići
zlocka is offline  
Old 26.09.2009., 12:47   #96
Ja sam imala patuljastog zeku 8 godina i prije par tjedana mi je uginuo =( .. naravno, bila sam jako tužna ali šta je tu je. Drugog neću nabavljat jer kunići traže brigu, maženje, čišćenje ,a ja za to više i nemam baš vremena..
Moj nije nikad ništa pregrizao ( kabele jel ) a bio je često izvan kaveza i šetao je po boravku i stanu.
Naučio je da nuždu obavlja u kavezu i opet sam izađe van ako mu se izlazi. Jeo je raznoliku hranu. Od trave, mrkve, žitarica, sijena, suhog kruha, sjemenki , kikirikija, oraha, voće je obožavao kao i pokoj keks ili malo sladoleda.
Joj..fali mi =(
__________________
Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari...
mali-anđeo is offline  
Old 26.09.2009., 17:52   #97
koja je svrha tvog posta? da nam kažeš kako si ga hranila lošom hranom? sladoled, kikiriki, orasi...pa nije vjeverica pobogu!

i suhi kruh OMG!
zlocka is offline  
Old 29.09.2009., 01:20   #98
Kakav sladoled pobogu?! ovo ako netko procita bi zbilja mogao smatrat zecjim jelovnikom
sanjo is offline  
Old 06.09.2010., 15:28   #99
Da li da udomim jos jednog patuljastog zeca?

Treba mi savet jer nigde ne mogu da nadjem dovoljno informacija.
Imam zenku patuljastog zeca staru 1 godinu i 9 meseci, a zelela bih da joj priustim drustvo. U pitanju je muzjak star oko pola godine.
Zenke kunica znaju da budu agresivne prema muzjacima, pa cak i da ih ubiju. Jel to slucaj i sa patuljastim zecevima?
Da li ce se slagati i da li je moja zenka sposobna da ima mlade ako se nikad nije parila? Ne bih imala uslove da cuvam mlade jer onda moram da razdvajam zeceve a imam samo jedan veliki kavez.
Deda Smrda is offline  
Old 06.09.2010., 16:34   #100
Najbolje ti je u google upisati zecovi i izbacit će ti stranicu na kojoj stvarno SVE možeš saznat o zečekima, ima i forum....

Ja ti mogu reć svoje iskustvo budući da sam imala kuniće...

Imala sam ženku i nakon par mjeseci odlučila joj nabavit društvo.

Problem je bio u tome što ona nije bila sterilizirana (on je bio kastriran) i onda je on nju stalno ali stalno naganjao po gajbi i naskakivao a ona je imala tkz. lažne trudnoće pa si je čupala krzno i pravila mjesto gdje će doć kakti mladi....Najbučniji su bili po noći, stalno je on nju naganjao a ona bježala...

Moj ti je savjet da ako misliš dovest društvo prvo nju steriliziraj a njega kastriraj..pričekaj da im se smire hormoni i onda ih upoznaj...

Kad dođe mužjak u kuću organiziraj se da to bude vikend ili najbolje više dana kad si doma jer može bit fajta i tak to
Barbarellaa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.