Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2003., 19:22   #21
Quote:
Semargl kaže:
Ovdje se NIGDJE eksplicitno ne spominju anđeli, niti njihov spol, niti šta je zapravo bog mislio kad je rekao "mi". Na isti način ja mogu tvrditi da je to dokaz:

a. za postojanje još bogova
b. da se radi o svetom trojstvu
c. ostatka nekadašnje mnogobožačke verzije "Stvaranja"
d. da se bog obraća još nekoj osobi (po tumačenju većine kršćanskih denominacija - Isusu)
f. da bog sebi persira, tj. koristi množinu u prvom licu

Znači, svoje argumentacije temeljiš na jeftinim hororima.
Objašnjeno je u knjizi o pravednom Jobu. Bog ima svoje dvorane, svoje ukućane, blistava bića koja se vesele Božjem stvaranju.

"Kad pjevahu zvijezde jutarnje i sinovi Božji klicahu..."

A tzv. "trojstvo" ili "persiranje" ostavimo za predaje crkvenih otaca. To je religija cezarska.
__________________
Za dva dana bijaše Pasha i Beskvasni kruhovi. Glavari svećenički i pismoznanci tražili su kako da ga na prijevaru uhvate i ubiju. Ali govorahu: "Nikako ne na Blagdan da ne nastane pobuna naroda." (Marko, 14: 1, 2)
Dosljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 19:25   #22
Cool

Quote:
Semargl kaže:
A na osnovu kojeg, molit ću, biblijskog retka temeljiš ovaj izričaj? (ide mi hrvatski )

Ah, pa da! Mora da je gosn. njegovo visokopreosveštenstvo I.L izvršio temeljitu inspekciju anđeoskih međunožja prilikom svoga posjeta Sirijusu.


Hrvatski ti ide, k'o žabi dlaka...

A 'inspekcijski...' kakav te to 'Sirius' spopao?

A imaš li ti neki citat, da, anđeli nisu muškog roda?

Hvala!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 21:11   #23
onda su ti andjeli ipak zenskasti.
javljaju se najcesce muskarcima.

nego ...hoce li se u novoj bibliji zvati andjeline?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 21:22   #24
Post Kad već tražiš...

Quote:
I.L kaže:
A tko kaže da Bog ima "falus među nogama"!?


Zar ti misliš da je MUŠKOST samo tjelesna kategorija! Kako neduhovno, kako ženski... kako židovski!

Razočarao si me... o "veliki" "umu"!

Muškost je - duhovna a ne fizička kategorija !


Bog stvara svjetove... čime... jesi li kad razmišljao... o "veliki" filozofu? Što je 'Božji falus'?

Što je ono - čega su lišeni Židovi i žene?

O duhovnim metafizičkim dimenzijama govorim... valjda ti tako 'genijalan' kužiš?


Sve svete knjige su Vrhovni UM... Stvoritelja, oslovile u muškom rodu! Ne u neutralnom, ili ženskom!

Jer Bog jest - MUŠKO!

razlikuj to od - muškarac!

Jer - muškarac - to je čovjek... stvoreno ljudsko biće... kojemu je PRIDODANA - božanska osobina - muškost!

Samo ti pitaj, poučit će tebe Moja svetost - što ti god nije jasno!


A ako želite malo i 'političarit' izvolite na politički upis Moje svetosti!


ANKETA
Vidiš, IL-e kako nije dobro kada si samouki egzeget i pseudo filozof... Što misliš zašto ljudi idu na teološki fakultet da bi razumjeli (ili barem približili bitak Boga sebi)? Vidiš, prije nego što odgovoriš da su školovani ljudi za ovo čime se ti hoćeš na silu baviti masonske lutke, evo ti jedna mala lekcija iz mišljenja, o transcendenciji.

Mišljenje i mišljeno osvijetliti tako da se ono pokazuje, osvijetliti sebi upravo znači: imati neki smisao, znači imati inteligibilnost koja naprosto leži u temelju svake modifikacije smisla.

Otuda ne postoji nikakva razlika između mišljenja i bitka ili između smisla i bitka – to su za recimo jednog Levinasa «pleonazmi». Ništa se ne može misliti povrh geste d'etre (kaza bitka) – u njoj je sve mišljeno i opravdano. U tu kazu bitka mora sada biti uključen i Bog, biblijski Bog Abrahamov, Isakov i Jakovljev. On se time reducira na puko bivstvujuće, jer bitak je taj koji mu daje smisao. Nasilje koje se pritom vrši nad Bogom samim jest bit zapadnjačke filozofije i racionalne teologije koja se pokazuje kao povijest destrukcije transcendencije ( primjerice to Ti radiš svojim smionim antropomorfizmima).

Ako misaono zahvaćanje biblijskoga Boga – teologija – ne postiže razinu filozofske refleksije, onda to ona ne postiže zato što Boga misli kao bivstvujuće, a da unaprijed nije razjasnilo «bitak tog bivstvujućeg», već zato što Boga, kada ga čini temom, suuključuje u tijek bitka, dok Bog Biblije na nevjerojatan način – tj. ne analogno ideji potčinjenoj kriterijima, ne analogno ideji koja je izložena prisili da se pokaže kao istinita ili lažna – znači: s onu stranu bitka, transcendenciju. Nije slučajno povijest zapadnjačke filozofije postala baš destrukcija transcendencije, upravo zbog ovoga.

Ja ne želim ni suprotnu alternativu koja kaže da Bog Biblije nema nikakav smisao, tj. da uopće nije mišljiv, jer suprotstavljanje Boga Biblije Bogu filozofa znači samo napuštanje svake mogućnosti govora o Bogu.

Ja zato pokušavam kroz destrukciju kaze bitka dospijeti na onu stranu njome konstituiranoga smisla. Za pristup tom «s onu stranu» potrebna je jedna nova racionalnost, racionalnost koja se dosljedno ne može reducirati na onog ontologijskog pustolova, s kojim je ona, od Aristotela do Heideggera, podudarna i u što je s tradicionalnom teologijom – koja je ostala mišljenje identiteta i bitka – uvučen Bog i čovjek Biblije ili barem to što se tako zvalo.

Sa stajališta bitka, tematiziranje Boga u ovom «promijenjenom stavu» predstavlja intrigu. Ta intriga sastoji se u potpunom slamanju onog «Ja mislim» za koje ne postoji nikakvo «drhtanje pred Svetim», i nikakva uznemirenost.

Pretpostavljam da se u susretu s Bogom slama svako predočavanje Boga kao sadašnjosti, kao prisuća u bitku, i utoliko svaka predočavajuća svijest. Bog nije nikakva ideja koja bi mogla stupiti u koincidenciju s mišljenjem.

Ne postoji nikakva ideja o Bogu (a pogotovo ne Tvoja nesuvisla i poluluda kreacija da je Bog muško), ili: Bog je svoja vlastita ideja. Mi smo izvan poretka, u kojem se od ideje prelazi k bitku. Ideja Boga, to je Bog u meni, ali Bog ukoliko on slama svijest koja cilja na ideje i ukoliko se razlikuje od svakog sadržaja (a pogotovo onog antropomorfnog).

Bog je apsolutni ne-sadržaj koji ruši svaku sadržavajuću svijest. Ideja Boga prisutna je u nama samo kao jedno «ne-dopustiti-se-obuhvatiti», dakle nikakva imanentna ideja, već samopostavljanje u mišljenje na način jedne pasivnosti svijesti s onu stranu svake pasivnosti kao prihvaćanja, koje na koncu nije ništa drugo, nego akt. Događanje ne-konačnog (Infini) u meni nije njegovo dolaženje u konačnost kao prisuće, već upravo događanje onog «Ne» (In) konačnosti u konačnom (fini). Beskonačno u meni jest jedno Ne moje vlastite konačnosti, ne-ništavilo. Ono upravo izbavlja iz ništavila konačnosti bitka. Pasivnost prihvaćanja tog događanja ne-konačnosti u meni nije moja pasivnost, već pasivnost kao nemogućnost bilo kojeg konačnog akta. To je slom svake aktualnosti kao aktovnog karaktera svijesti. Pasivnost prije svake akt-pasivnosti kao receptivnosti u tradicionalnom smislu te riječi.

Što sad? Kako ćeš sada u svoj odgovor ukomponirati masone ili židove?

Izgleda da ti još stojiš na onoj arhaičnoj predodžbi prvih primitivnih ljudi o Bogu, kao dugobradom starcu koji grebe po oblacima pa pada kiša ili se smije pa je sunce?

No, no, knjige zovu!!!! Metafizika zove!!!! Hoooj veliki IL-e!!!

obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 21:25   #25
Exclamation Disclaimer

Usput, ne moraš sa mnom diskutirati sa alter nickovima, jer ti meni vizualni nastup ne znači baš previše... To ćemo ostaviti narodu da gleda i da se veseli, a ja bih bio puno sretniji kad to ne bi prakticirao sa mnom...

Inače, ova tema paše na filozofiji a ne ovdje!
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 11:28   #26
Quote:
A imaš li ti neki citat, da, andeli nisu muškog roda?

Nisam ja to pitao, već gdje stoji da su muškog roda, a nemaju nježnik među nogama? Teško da ga nemaju ako u obzir uzmemo ove retke:

"...videći sinovi Božiji kćeri čovječje kako su lijepe, uzimahu za žene sve one koje izabrahu." (Post. 6:2)

"U to vrijeme bijaše divova na zemlji, pošto su se sinovi Božji sastali bili sa kćerima čovječjim, pa im one rađahu sinove." (6:4)

Ne dolazi u obzir tumačenje da se radi o materijaliziranim anđelima, palim anđelima itd. jer to ovdje ne piše. Uostalom i ako su pali, po tvrdnji gosn. malenog oni ne bi trebali posjedovati falus.

Dakle, anđeli se raspametili u tom muškom nebeskom društvu, pa navalili na ljudske ženskice ko blesavi.
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 11:32   #27
Bibliju treba zakonom zabraniti.
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 11:36   #28
A šta je to tako loše u adventistima da ih treba progoniti i napadati.

I šta stalno spominjete Masone, šta je to loše u Masoneriji.

Ako pišunovu bibliju, ili ju samo prevode.

Problem je što se neki hvale kako se biblija nikada nije mijenjala, ali svaki prijevod mijenja izvorni tekst, zar ne. Osim toga može se dokazati da su pisci evandelja kao Marko pisali tako da sakriju povjesne činjenice.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 14:16   #29
Cool Re: Kad već tražiš...

Quote:
obelix kaže:


Što sad? Kako ćeš sada u svoj odgovor ukomponirati masone ili židove?

Izgleda da ti još stojiš na onoj arhaičnoj predodžbi prvih primitivnih ljudi o Bogu, kao dugobradom starcu koji grebe po oblacima pa pada kiša ili se smije pa je sunce?

No, no, knjige zovu!!!! Metafizika zove!!!! Hoooj veliki IL-e!!!


Prolupali filozofu!


Već sam Nemiloj i Nedragoj odgovorio glede ove teme koju si pokušao nabaciti. (a to nije tema ovog 'upisa')

Lako je 'ukomponirati' masone i židove u tvoje lupetanje!

Kratko i jasno: ti pokušavaš citiranjem "učenih ljudi" sebi podići ego i prikazati se kao veliki "mudrac"! I impresionirati ... publiku!

Crve u prašini neznanja... istinska mudrost ne nalazi se u knjigama koje su ljudi nadahnuli i napisali. negon u duhu, koji nije od ovoga svijeta. Jedna obična seljanka koja čita Bibliju i vjeruje svim srcem - pametnija je od tebe! I pred Bogom Abrahamovim - DRAGOCJENIJA i poštovanija.

Pročitaj: kad se Isus otkriva ženi Samarijanki... od tolikih "učenih ljudi" od svojih učenika, od tolikih filozofa onoga vremena - ON, Veličanstvo neba, otkriva se kao Mesija jednoj ženi... na 'studencu Jakovljevu'! I to ženi - griješnici... koju su drugi prezirali... jer je napisano: "Bog ne glada kao što gleda čovjek..."!


Moja predodžba Boga je daleko iznad tvoje spoznajne mogućnosti i tvog misaonog i mentalnog sklopa. Zato se neću truditi tebi objasniti. Jer tko ima oči - vidi! Ti si očito - SLIJEP!

Da sad SLAP ne zapita: "Tko li zgriješi, on ili njegovi roditelji..."!


Uostalom, ja jedini od svih vas - znam TKO JE BOG... i kako izgleda carstvo njegovo... A ti i dalje čitaj knjige koje su ti ljudi napisali.


Metafizika? Zar ti znaš što ta riječ uopće znači?


Znanje o Bogu je - najveće znanje! To je ono što uče svjetovi, 'poglavarstva' anđeli i 'vrhovništva'! To je ono znanje koje će i izbavljeni s ove zemlje učiti.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 14:24   #30
Cool

Quote:
Semargl kaže:
Nisam ja to pitao, već gdje stoji da su muškog roda, a nemaju nježnik među nogama? Teško da ga nemaju ako u obzir uzmemo ove retke:

"...videći sinovi Božiji kćeri čovječje kako su lijepe, uzimahu za žene sve one koje izabrahu." (Post. 6:2)

"U to vrijeme bijaše divova na zemlji, pošto su se sinovi Božji sastali bili sa kćerima čovječjim, pa im one rađahu sinove." (6:4)

Ne dolazi u obzir tumačenje da se radi o materijaliziranim anđelima, palim anđelima itd. jer to ovdje ne piše. Uostalom i ako su pali, po tvrdnji gosn. malenog oni ne bi trebali posjedovati falus.

Dakle, anđeli se raspametili u tom muškom nebeskom društvu, pa navalili na ljudske ženskice ko blesavi.


Neznalico!


Nisu Božji anđeli uzimali ljudske kćeri za žene. Pa ako nešto ne znaš - pitaj. Nije sramota pitati. Sramota je - blamirati se!


BOŽJI POMAGAČI



Prije potopa, zlo se toliko širilo, da su i potomci Setovi počeli ulaziti u bračne veze s neznabožačkim, neobraćenim i bezbožnim kćerima (potomstvom) Kainovim. Sveta povijest o tome kaže: "Vidjeći Sinovi Božji kćeri čovječije kako su lijepe, uzimaše ih za žene, koje su htjele…" (Postanak. 6:2.) Ovi "Sinovi Božji", nisu nikakvi vanzemaljci, niti anđeli, nego, potomci Setovi, ili Setovci. Oni su se zvali "Sinovi Božji" jer su poštivali Božji Zakon, prinosili žrtve po propisima, kako je Jehova zapovjedio prinositi janjce jutrom i večerim, i ostale žrtve koje su predskazivale, kao daleke, lelujave sjenke vremena, najavljivale Otkupitelja – Mesiju – Pomazanika Jehovinog.

A "kćeri čovječje", bile su Kainovo potomstvo. Oni, dakle, iz dolina. Kćeri (potomstvo) Kainovo je uveliko koristilo sve dosege uljepšavanja, šminke, mode. I bile su lijepe, ali samo fizički lijepe, i ništa više. Bile su samo tijelo. Tako se sveto sjeme (potomstvo) počelo miješati sa nesvetim, (prokletim) potomstvom. Jer, primijetite, odmah iza ovog stiha o Sinovima Božjim i kćerima čovječjim ide onaj strašni stih: "A Jehova reče: "Neće se Duh moj do vijeka boriti s ljudima, jer su (samo) tijelo; neka im još sto i dvadeset godina…" (Postanak. 6:3.)

Jer za žene iz potomstva Kainova, se kaže da su "kćeri čovječje…" zamijetite, ne "kćeri Božje…" nego, samo kćeri grješnog, palog čovjeka, neobraćene i Bogu neprijateljske "kćeri čovjeka".

Zato je Jehova vidio kud to vodi; da će se sveto sjeme – sveta loza, izmiješati kroz bračne veze s nečistom lozom pobune, i iskvariti se. Tada neće biti drugog puta nego cijeli taj zli rod, tu svu opačinu istrijebiti sa zemlje. Jer bi u suprotnom sveto sjeme potpuno propalo. A time bi propalo i spasenje čovjeka. A upravo to i jest bio Sotonin cilj. Strašne vode potopa bile su uništenje za cijeli stari – pretpotopni svijet – ali, u isto vrijeme, bile su opstanak – i produžetak milosti za cijelo buduće čovječanstvo.

Naravno, gledajući strategijski i na tisućljeća koja su tek trebala doći. Ono što je starom, pretpotopnom svijetu, bila smrt – cijelom čovječanstvu – gledajući ga u globalu – bilo je život!

Jer da Jehova nije potopom razbio namjere zlih ljudi i zlih anđela, Mesija – to jest – Gospodin Isus, Sin Jehovin – ne bi uopće imao zbog čega dolaziti. Jer bi svi ljudi, cijelo čovječanstvo, završilo u slozi s demonima, u bezdanu grijeha i pobune. To i jest bio cilj Varalice – "Stare zmije, koja se zove Đavao i Sotona – koji je Zavoditelj cijeloga svijeta…" (Otkrivenje. 12:9.) Da bi bolje razumjeli stanje svijeta prije potopa i veličinu Božje milosti, te propast kojusu pretpotopni ljudi sami izabrali.


Inače: izvoli se informirati: www.vjera.com

i...


http://vjera.com/main.php?m=oc02


http://vjera.com/main.php?m=oc03


http://vjera.com/main.php?m=oc08
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 14:41   #31
Re: Re: Kad već tražiš...

Quote:
I.L kaže:
Prolupali filozofu!


Već sam Nemiloj i Nedragoj odgovorio glede ove teme koju si pokušao nabaciti. (a to nije tema ovog 'upisa')

Lako je 'ukomponirati' masone i židove u tvoje lupetanje!

Kratko i jasno: ti pokušavaš citiranjem "učenih ljudi" sebi podići ego i prikazati se kao veliki "mudrac"! I impresionirati ... publiku!

Crve u prašini neznanja... istinska mudrost ne nalazi se u knjigama koje su ljudi nadahnuli i napisali. negon u duhu, koji nije od ovoga svijeta. Jedna obična seljanka koja čita Bibliju i vjeruje svim srcem - pametnija je od tebe! I pred Bogom Abrahamovim - DRAGOCJENIJA i poštovanija.

Pročitaj: kad se Isus otkriva ženi Samarijanki... od tolikih "učenih ljudi" od svojih učenika, od tolikih filozofa onoga vremena - ON, Veličanstvo neba, otkriva se kao Mesija jednoj ženi... na 'studencu Jakovljevu'! I to ženi - griješnici... koju su drugi prezirali... jer je napisano: "Bog ne glada kao što gleda čovjek..."!


Moja predodžba Boga je daleko iznad tvoje spoznajne mogućnosti i tvog misaonog i mentalnog sklopa. Zato se neću truditi tebi objasniti. Jer tko ima oči - vidi! Ti si očito - SLIJEP!

Da sad SLAP ne zapita: "Tko li zgriješi, on ili njegovi roditelji..."!


Uostalom, ja jedini od svih vas - znam TKO JE BOG... i kako izgleda carstvo njegovo... A ti i dalje čitaj knjige koje su ti ljudi napisali.


Metafizika? Zar ti znaš što ta riječ uopće znači?


Znanje o Bogu je - najveće znanje! To je ono što uče svjetovi, 'poglavarstva' anđeli i 'vrhovništva'! To je ono znanje koje će i izbavljeni s ove zemlje učiti.
Cijeli ovaj pamflet nije ništa više od argumentum ad populum i argumentum ad hominem...

Možeš ti i bolje! Znam ja to intuitivno!
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 15:00   #32
Re: Re: Kad već tražiš...

Quote:
I.L kaže:

Moja predodžba Boga je daleko iznad tvoje spoznajne mogućnosti i tvog misaonog i mentalnog sklopa. Zato se neću truditi tebi objasniti. Jer tko ima oči - vidi! Ti si očito - SLIJEP!




Uostalom, ja jedini od svih vas - znam TKO JE BOG... i kako izgleda carstvo njegovo... A ti i dalje čitaj knjige koje su ti ljudi napisali.



Ma ne samo to, Il-ustrišimuš zna raditi i ankete, Obexiksu obični, kaj ti znaš o svemu tome???

On je s svojim bogecom na Ti, lepo si pripovedaju, on čuje njegove glasove, a bogec čuje Il-ove, razmjenjuju tako misli.

Mi ne znamo za tog boga,
slepi smo ko mali ptići
IL zna njega sa dva roga
ima i rep, pa na što liči?

bogec njegov u svom raju
gladi svoje crne roge
dok IL diže dolje graju:
"još, još amo, ovdje droge"

vizita je davno prošla
psiho odjel dalje sniva
smjena sestra nova došla
IL divlja, tak to biva

bogec priča, IL to sluša
poklat, satrat, svima sudit
titra mala zlobna duša
bit će posla, za izludit

"uhvati se ti IMF-a
postaj deri i ožeži
uzmi zalog tvojeg čefa
povijest će te zabilježit"

anali se množe sami
arhive zlodjela još su žive
ipak medicina je na Il-ovoj strani
spas dolazi u čelije sive

malo žutih, malo bijelih
tabletice se nude same
progutaj ih, kura cijelih
daj svjetlo, protiv tame
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 15:07   #33
Unhappy

.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 15:08   #34
Re: Re: Re: Kad već tražiš...

Quote:
Nemruth Dagi kaže:


Mi ne znamo za tog boga,
slepi smo ko mali ptići
IL zna njega sa dva roga
ima i rep, pa na što liči?

bogec njegov u svom raju
gladi svoje crne roge
dok IL diže dolje graju:
"još, još amo, ovdje droge"

vizita je davno prošla
psiho odjel dalje sniva
smjena sestra nova došla
IL divlja, tak to biva

bogec priča, IL to sluša
poklat, satrat, svima sudit
titra mala zlobna duša
bit će posla, za izludit

"uhvati se ti IMF-a
postaj deri i ožeži
uzmi zalog tvojeg čefa
povijest će te zabilježit"

anali se množe sami
arhive zlodjela još su žive
ipak medicina je na Il-ovoj strani
spas dolazi u čelije sive

malo žutih, malo bijelih
tabletice se nude same
progutaj ih, kura cijelih
daj svjetlo, protiv tame

Moderatori

Je li ovo tema topica?

zar bih ja sad trebao pisati - protupjesmice i izrugati psihičku bolesnicu...? Ne, neću... da me ne terete da joj se pogoršalo! Ipak uzimam u obzir da je bolesna!

Zato molim da se ovaj spam briše s topca. Jednog ozbiljnog 'upisa' za kvalitetnu i ozbiljnu raspravu!

Hvala!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 15:14   #35
Re: Re: Re: Re: Kad već tražiš...

Quote:
I.L kaže:
Moderatori

Je li ovo tema topica?

zar bih ja sad trebao pisati - protupjesmice i izrugati psihičku bolesnicu...? Ne, neću... da me ne terete da joj se pogoršalo! Ipak uzimam u obzir da je bolesna!

Zato molim da se ovaj spam briše s topca. Jednog ozbiljnog 'upisa' za kvalitetnu i ozbiljnu raspravu!

Hvala!
evo sad vidiš kak je masonima, pederima, feminiskinjama i svim ostalim po kojima siješ svo zlo svijeta....a nemogu se braniti

jer protiv tvojeg ludila ima samo jedan protuotrov a to je
S M I J E H

i to što više i što bolje
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 15:15   #36
Čemu tolika uzbudjivanja oko nekih novih dometanja i prerada Biblije, kad je ona dosad mnogo puta preradjena, interpolirana, falsifikovana, redigirana,... Da je Biblija stvarno ‘reč Božija’ moglo bi se i razumeti zauzimanje za verni prenos njenog teksta, ali ovako ... Pa imamo samo nekolikoliko hiljada različitih verzija novozavetnih manuskripta, papirusa i kodeksa. I Vatikanski, odnosno Sinajski kodeks, prema kome se prave i prevode moderne Biblije velikim delom je modernistički mutljag. Predložak za Bibliju Kralja Džejmsa /1611.god./ je mnogo tačniji i pouzdaniji, bliži originalnim tekstovima. I ko je još tako sposoban da valjano prevodi sa hebrejskog? Prevodioci ne znaju ni Deset Zapovesti dobro i primereno originalu prevesti, a kamoli tek ostalo ...

A da je Bog i Otac i Majka, Sveti Polaritet, o tome svedoči cela Priroda.

Muškarac i žena su načinjeni na sliku Boga Oca koji je i Bog-Majka. To drevno znanje reflektuju i spisi iz Nag Hamadija.
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 15:20   #37
Cool

Quote:
obelix kaže:
Cijeli ovaj pamflet nije ništa više od argumentum ad populum i argumentum ad hominem...

Možeš ti i bolje! Znam ja to intuitivno!


Ma nemoj mi reć... 'ad hominem'?


Nisi ništa odgovorio o - izvrtanju Pisma - što je i tema ovog topica. nemoj i ti kao bolesnica koja misli da se liječi kroz smijeh... svemu što je pametno. Dobro, jadnica... dostojna je sažaljenja... ali ne moga. Jer znam što se iza brda skriva!


Dakle, vjeruješ li ti 'filozofe' da je istina od danas - jučer bila - laž! Ili da je laž od danas - jučer bila - istina!

Filozofija traži odgovore... ali i postavlja pitanja, ako nisi u stanju odgovoriti, onda si NESPOSOBAN filozof... to je za tebe - strašno... užas, uvreda... jednog taštog EGA!

Tko je mjerilo stvari?

Tko postavlja pravila?


Hajde, hajde... možeš ti to... tvoj 'cerebralni aparat' ipak neće imati 'kuršlus' od malo napora...






I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 15:26   #38
Talking

Quote:
Aurora Aurea kaže:
Predložak za Bibliju Kralja Džejmsa /1611.god./ je mnogo tačniji i pouzdaniji, bliži originalnim tekstovima. I ko je još tako sposoban da valjano prevodi sa hebrejskog? Prevodioci ne znaju ni Deset Zapovesti dobro i primereno originalu prevesti, a kamoli tek ostalo ...

A da je Bog i Otac i Majka, Sveti Polaritet, o tome svedoči cela Priroda.

Muškarac i žena su načinjeni na sliku Boga Oca koji je i Bog-Majka. To drevno znanje reflektuju i spisi iz Nag Hamadija. [/color]
Prijevod KJV je još uvijek najtočniji. Slažem se... Zato ga i ja upotrebljavam!

A da je Bog "i otac i majka" i - moja strina... ne slažem se!

Ne postoji sveti polaritet onako kako to vi primitivni spiritisti zamišljate. Bog, pravi Bog... o njemu govorimo... JEHOVA Gospodin - je nešto savršenije od naših zamisli!


Po sebi ne možemo mjeriti Njega!


"Nag Hamadi" ma daj... koji 'nagi' Hamid...?

Pa što uokolo hoda gol, odnosno - nag?

Što se 'jadan' ne obuče...?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 19:50   #39
Wink Pljas!

Quote:
I.L kaže:
Ma nemoj mi reć... 'ad hominem'?


Nisi ništa odgovorio o - izvrtanju Pisma - što je i tema ovog topica. nemoj i ti kao bolesnica koja misli da se liječi kroz smijeh... svemu što je pametno. Dobro, jadnica... dostojna je sažaljenja... ali ne moga. Jer znam što se iza brda skriva!


Dakle, vjeruješ li ti 'filozofe' da je istina od danas - jučer bila - laž! Ili da je laž od danas - jučer bila - istina!

Filozofija traži odgovore... ali i postavlja pitanja, ako nisi u stanju odgovoriti, onda si NESPOSOBAN filozof... to je za tebe - strašno... užas, uvreda... jednog taštog EGA!

Tko je mjerilo stvari?

Tko postavlja pravila?


Hajde, hajde... možeš ti to... tvoj 'cerebralni aparat' ipak neće imati 'kuršlus' od malo napora...






Ma IL-e, tema ovog topica je tvoja premisa da je Bog muško. Ti to ne znaš ničim potkrijepiti, evidentno je da ne poznaješ filozofiju religije ni ontologiju transcendentnoga, pa nemamo dalje što razgovarati...

Molim lijepo, tvoj aparat za argumentaciju se sastoji od par (već izlizanih) floskula i fraza koje s filozofijom božjeg bitka veze nemaju...

Pa ni tvoj korijenski filozof - teolog Toma Akvinski nije išao tako daleko da proglašava Boga muškim ili ženskim...

Ti si svoj konstrukt izvukao iz semantičke paradigme iz biblije... I sad imaš jaaake argumente...

Da nemaš tako senzacionalni nastup, onda bih promijenio mišljenje da je tvoj ego na prvom mjestu umjesto Boga kojeg proklamiraš, ali budući da u prilog mojoj tezi ide i tvoje samoproglašivanje svecem onda ti ove priče padaju u vodu...

Barem meni.

Stoj mi dobro!
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 21:00   #40
Question

Pogled na Bibliju iz druge perspektive






http://www.bidstrup.com/bible.htm
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.