Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2006., 00:20   #61
Quote:
wheel kaže:
Doista, taj Talijan je navodno, jer mu je presusila pretplata, nesto dogovorio ne znam jel sa svojim ili s mojim mobilnim operaterom da bi se mogli obavljati razgovori. Vjerojatno je to sto si spomenuo, ali ja nisam znao da je to moguce pa nisam to niti uzimao za ozbiljno.
svejedno,ti si morao bit unaprijed obavješten o takvom "dogovoru",ako ga je uopće bilo.
po toj logici se ja mogu dogovorit sa nekim operaterom da zovem vojkyja na njegov račun do iznemoglosti a da on nema pojma da to ide na njegovu grbaču.
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:28   #62
Ne. Tu potvrdu oni ne daju. Prvo sam mislio da je ne zele dati samo meni jer bi to bio dokaz na sudu. Onda sam nakon 10-tak dana nazvao njihovu korisnicku sluzbu i upitao mogu li dobiti pismenu potvrdu ukoliko se odlucim napraviti zabranu poziva i djelatnica mi je rekla da je NE IZDAJU. To je bilo prije godinu dana. Ako imas volje, nazovi i ti pa mi reci jel se kaj promijenilo.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:29   #63
Quote:
ambasadorica kaže:
svejedno,ti si morao bit unaprijed obavješten o takvom "dogovoru",ako ga je uopće bilo.
po toj logici se ja mogu dogovorit sa nekim operaterom da zovem vojkyja na njegov račun do iznemoglosti a da on nema pojma da to ide na njegovu grbaču.
Izgleda da je tomu tako.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:33   #64
Quote:
ambasadorica kaže:
po toj logici se ja mogu dogovorit sa nekim operaterom da zovem vojkyja na njegov račun do iznemoglosti a da on nema pojma da to ide na njegovu grbaču.
To je prije 3 godine imala moja supruga - zvala je centrala firme iz druge države, i automatski je bilo na njen račun, bez upozorenja, jer je tako bilo sređeno na razini stranog operatera. Mada, kada je račun narastao na par tisuća kuna - naš operater je nazvao i upozorio na visinu računa. Nije bilo problema, jer je centrala uredno po ispisu refundirala.

U svakom slučaju, takvo ponašanje, dozvoliti pozive na račun primatelja bez upozorenja, nije prihvatljivo i svakako se treba žaliti i ući u spor, a i o ponašanju operatera obavijestiti Agenciju za telekomunikacije.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:34   #65
Quote:
wheel kaže:
Ali T-mob. ne izdaje tu potvrdu u papirnatom obliku, vec je drze u svom kompjutoru radi vlastite evidencije. (Sumnjam da ce je priloziti u eventualnoj sudskoj raspravi).
Tvoj odvjetnik treba zatražiti da se odmah osigura taj dokaz.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:43   #66
Quote:
wheel kaže:
Ne. Tu potvrdu oni ne daju. Prvo sam mislio da je ne zele dati samo meni jer bi to bio dokaz na sudu. Onda sam nakon 10-tak dana nazvao njihovu korisnicku sluzbu i upitao mogu li dobiti pismenu potvrdu ukoliko se odlucim napraviti zabranu poziva i djelatnica mi je rekla da je NE IZDAJU. To je bilo prije godinu dana. Ako imas volje, nazovi i ti pa mi reci jel se kaj promijenilo.
njihova korisnička služba je vrlo "zanimljiva".
ja sam od njih svojedobno dobila potpuno krive informacije.
a u dve različite poslovnice dve različite informacije za uzimanje adsl-a(u jednoj je osobna od mog starog bila obavezna!!,a u drugoj su blijedo gledali kad je frendica pitala jel im treba).
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:04   #67
Quote:
Vojky kaže:
Tvoj odvjetnik treba zatražiti da se odmah osigura taj dokaz.
Za ocekivati je kako ce oni reci da nikakve zabrane nije bilo. Ne znam koji bi drugi razlog bio za neizdavanje takve potvrde. A bez tog dokaza sam gotov.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:07   #68
Quote:
wheel kaže:
Za ocekivati je kako ce oni reci da nikakve zabrane nije bilo. Ne znam koji bi drugi razlog bio za neizdavanje takve potvrde. A bez tog dokaza sam gotov.
Lažiranje dokaza je samo po sebi kazneno djelo, a sumnjam da se baš nekome od operatera tamo ide u rizik zatvora za firmu koja nije njegova...

Zašto nema potvrde? Pa možda im program to nema predviđeno printat ili neki drugi banalni razlog...

No, svakako uzmi odvjetnika i popričaj s njim o koracima.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:13   #69
Quote:
ambasadorica kaže:
njihova korisnička služba je vrlo "zanimljiva".
ja sam od njih svojedobno dobila potpuno krive informacije.
a u dve različite poslovnice dve različite informacije za uzimanje adsl-a(u jednoj je osobna od mog starog bila obavezna!!,a u drugoj su blijedo gledali kad je frendica pitala jel im treba).
izgleda da nitko nije skužio poantu ovog posta

ne valja oslanjat se na njihovu kor.službu.
da si nazvo 3min poslije i dobio drugog operatera vjerovatno bi ti taj reko da se potvrda može dobit.
za svaku ozbiljniju stvar se mora razgovarat sa nekim odgovornijim
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:36   #70
I ja sam dobila neki dan Ovrhu od Vip-a za neplačeni račun, a sigurno već četiri godine nemam vezu sa Vipom. Ja sam uzela neki mobitel na ugovor koji je korisitila moja pok. majka, ona im je kasnije fotokopirala svoju osobnu da prebace pretplatu na nju, sad nisam sigurna ali vjerujem da je to bilo kasnije sve u redu. Znam da je neki dug imala i nije to bilo nešto puno, pa tko če se sjetiti nakon četiri godine.....nisam ništa dobivala u međuvremenu do ove Ovrhe i to piše da nije nitko zatečen u stanu i zaračunavaju mi dodatne troškove te da nemam pravo nikakvog prigovora na to...šta da radim?
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:41   #71
Evo upravo sam razgovarao s covjekom iz korisnicke sluzbe za pretpletnike T-mobilea. Covjek kaze da se nazalost takva potvrda ne izdaje, ali da oni u svojoj evidenciji mogu to utvrditi. Pitam: "Dakle mozete u svojoj evidenciji provjeriti ali mi ne mozete dati pismenu potvrdu za to?" on odgovara: "Nazalost, tako je." Pitam ga kako na sudu mogu dokazati da je postojala zabrana poziva a moj racun je opterecen medjenarodnim pozivima ako nemam takvu pismenu potvrdu? Upucuje me da uputim pismenu zamolbu njima da se to rijesi. Nazalost zazmolba je vec odbijena i slucaj je preuzeo njihov odvjetnik. Njemu je zao sto mi ne moze pomoci.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 09:18   #72
šta piše u "Ovrsi"? vidi kad je primljena na sudu i kad je dospio račun, ako je više od godinu dana piši prigovor, ako nije plati ili čekaj da ti skinu od plaće ili šta ve...
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 10:29   #73
Hm, morala bi ipak malo detaljnije opisati problem.
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 10:30   #74
Dobro, a sta pise u Opcim uvjetima za tu zabranu poziva?
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:31   #75
Quote:
Vespazijan kaže:
Dobro, a sta pise u Opcim uvjetima za tu zabranu poziva?
U opcim odredbama se ne spominje zabrana medjunarodnih poziva na zahtjev. Ali, da bih provjerio je li li neizdavanje potvrde o zabrani takvih poziva standardna procedura, nazvao sam korisničku službu VIP-a i rečeno mi, doduse nakon podosta cekanja, da se na pismeni zahtjev s kopijom osobne i detaljima u vezi broja za koji se zabrana traži, klijenti pismeno obavjestavaju o odobrenju takvog zahteva s obrazlozenjem.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 22:48   #76
Bi li na sudu bio valjan dokaz audio snimak razgovora s djelatnikom korisnicke sluzbe koji potvrdi da je zabrana medjunarodnih razgovora postojala?
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:17   #77
Quote:
wheel kaže:
Bi li na sudu bio valjan dokaz audio snimak razgovora s djelatnikom korisnicke sluzbe koji potvrdi da je zabrana medjunarodnih razgovora postojala?
Bi, za tvoju kaznenu osudu radi neovlaštenog tajnog snimanja.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:47   #78
svi pozivi prema call centrima se snimaju, pretpostavljam da je wheel mislio na takvu snimku razgovora s agentom
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 22:39   #79
Quote:
zlocestoca kaže:
svi pozivi prema call centrima se snimaju, pretpostavljam da je wheel mislio na takvu snimku razgovora s agentom
Ne, mislio sam na snimku razgovora koju bih ja napravio. Ali kako je korisnicka sluzba javna sluzba nisam znao da bi to bilo neovlasteno. U svakom slucaju, djelatnike korisnicke sluzbe mogu upozoriti da se razgovor snima, sto ne bi utjecalo na podatke koje bi mi on dao. Vojky, bi to na sudu prošlo kao prihvatljiv dokaz?
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 22:50   #80
Quote:
wheel kaže:
Vojky, bi to na sudu prošlo kao prihvatljiv dokaz?
O tome bi odluku donio sudac, slobodnom sudačkom voljom. Telefonski razgovor, ako nije snimljen od strane ovlaštenih osoba nije baš pouzdan dokaz, čak i ako je formalno ispravan (najavljeno snimanje).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.