Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2016., 16:38   #1
Kupovina nekretnine - razne provjere

Lijep pozdrav,
Pronasla sam kucu koju bih zeljela kupiti pa imam nekoliko pitanja ako itko moze pomoci i savjetovati sta sve treba provjeriti prije kupnje.
Ja mislim ovako:
Gradjevinski inzinjer ce nam pogledati kucu - jel sve gradjeno ok, svi temelji/zidovi na mjestu etc.
Unajmiti odvjetnika da sastavi ugovor te pregleda jesu li svi papiri ok (vlasnistvo, gruntovnica).
Traziti potvrdu servisiranja plinskog bojlera (da li postoji ikakav certifikat koji pokazuje da je bojler ugradjen po nekim standardima struke?)
Provjeriti kad i kako su instalirane elektricne instalacije (da li netko ima ideju kako se to moze najbolje provjeriti, da li postoji nekakav certifikat ili nekakav standard po kojem se to moze utvrditi?)
Provjeriti brojilo za struju, vodu i plin te vidjeti da li su svi racuni podmireni.
Traziti garancije za pvc prozore, plinski bojler (ukoliko su jos pod garancijom)
Provjeriti energetski certifikat
Da li postoje neka potrazivanja na nekretninu (npr pravo prolaza ili tako nesto...Ili bi se to vidjelo na papririma u gruntovnici?)

To je sve cega se mogu sjetiti trenutno, molim da savjetujete ako imate jos kakvu ideju.
Ja sam inace imala nekretninu u inozemstvu i pri kupovini je sve ove detalje potrazivao odvjetnik od prodavaca i to je standardna procedura.
Unaprijed hvala
juroshiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 16:50   #2
Prvo provjeri da li je kuca legalna a to ce ti najbolje reci arhitekt bar sad nakon legalizacija imaju svi s tim iskustva. Mnogi nisu isli na legalizaciju kao pa ne treba meni imam ja sve papire a npr. potkrovlje koje se koristi kao tavan u naravi se koristi kao stambeno bez ikakve dozvole....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Marko13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.