Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 15:25   #1
Lud zbunjen normalan .. grabež, otimačina

Poštovanje svima, eto, možda se tu nađe netko da mi objasni da li ovo što se meni događa ima veze sa zdravom pameću, zakonom .. poštenjem ... u biti dogodilo mi se ... otuđenje ...

Počelo je 7o.g. Roditelji su od susjeda kupili 1/4 rali ondašnje čestice, šuma je u pitanju ... Nedugo kasnije iskopan je bunar duboko u šumi 220 m od kuće, gdje smo godinama koristili preko hidrofora vodu ..znači uživali smo ju, uživamo ju, susjedi to potvrđuju..

Godinama bili sigurni da je šuma na papiru naša, jer postoji sva dokumentacija o tome ... kupoporodajni ugovor, plačeni porez, preneseno, Postoji i pismena izjava našeg mejaša, suvlasnika, gdje priznaje naše suvlasništvo, da smo kupili od njegovog brata, koji je još živ, znači prodavatelj mom tati živ je .. ..Suvlasnik naš, na sudu priznaje da su mu u ono vrijeme moji roditelji suvlasnici !

... I, dogodio se problem. Otkrila sam ga prije nekoliko mjeseci kada mi je šuma ogoljena, masakrirana!!!

.. Skinuto 29 stabala, onako, na čelavo ... bez čekičanja ...Prijavila sam štetočine za rušenje bez čekičanja!!! ...to sam jedino mogla napraviti jer ona je 1/1
...goljen moj dio šume, na mom dijelu...
Mejašica na svom dijelu nema debelih stabala, moj dio šume nikad od kada je u mom posjedu nije diran ... Njihova polovica šume, ondašnjih 1/4 rali, danas pola čestice u par navrata je rušena ... i sadašnja vlasnica je je prisustvovala tim rušenjima .. sa pokojnim ocem... bivšim mužem ..
Dok joj je otac bio živ, do prije 5. mjeseci.. poštovao je suvlasništvo... poštovalo se moje ... Nakon njegove smrti .. otkrila je da je na tih pola rali vlasnica 1/1 .. išla je rušiti drva, znajući da nije cijela čestica njena ...
Drva su danas, sa današnjim danom odvezena, 36 kubika drvi je odveženo, dajem joj za pravo da je koji kubik srušen na njenoj polovici čestice .. ali dobrih 3o kubika je mojih ...

Svi susjedi znaju da je to moje... Svi susjedi čude joj se od kuda joj hrabrost, znam, od kuda joj, ima nekog lošeg uz sebe koji ju goni u ovo što je napravljeno .. Ona zna da šuma nije cijela njena ... njen stric koji nam je prodao, postoji kupoprodajni ugovor, rekao joj je istinu ... ali ... ona treba očajno novaca izgleda ..

U toku je ispravni postupak, sumnjam da će se složiti sa njim i prihvatiti da sam i ja tu, da posjedujem polovicu ...

Na gruntovnom mi je rečeno da je kod njih sve u redu ..
Tamo su bili ljubazni, dali si truda, našli, pokazali, fotokopirali su mi izjavu datu na sudu, iz 86.g. njenog pokojnog oca, gdje izjavljuje da smo suvlasnici, uz sve moje molbe, nije si dala truda ići provjeriti, i pitati gruntovicu zašto joj ja stvaram probleme ...
Imam advokata koja vodi ispravni postupak, tužila ju nisam, vjerujući da ima u njoj poštenja ..
Nema, jer nema više ni drvi .. prodala je svih 36 kubika ...

Da li ja ima izgleda to dobiti natrag, naplatiti štetu, troškove, muku, vrijeme ... Na pragu sam da ju tužim, zašto nisam, jer vjerovala sam u njeno poštenje.. ne htijući raditi nam troškove ni njoj ni sebi ... koliko će to trajati da dokažem da je prenesena šuma, uz sve dokumente o vlasništvu moja ... da nije sve njeno ... Ja jesam vlasnik šume.. ali na susjednoj čestici, što nije točno!! tu susjednu česticu nisam kupila, ona je ostavina moje bake .. .. greška je nastala na sudu, rečeno ... eh ...
lud, zbunjenoga

Nadam se da će te si dati truda pročitati ... moju muku ...
Đ.
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..

Zadnje uređivanje djurdjica : 13.11.2017. at 16:24.
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.