Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 13:20   #5581
Želi li se netko mijenjat za Lador ampule za kosu - nudim dvije u zamjenu za nešto-ne znam ni sama što
Frecume is offline  
Old 06.07.2017., 15:08   #5582
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Skuzila sam da je moja ljetna rutina da nemam ljetnu rutinu. Toliko se toga razlicitog skupilo tijekom zime i proljeca, pogotovo aio, tonici i "ljetne" kreme, puno je toga u sampleovima, pa sad to sve trosim napreskokce i samo u zelji da me ne masti. A tako necu nis postici, to mi je jasno, jer nista ne moze pokazati neki narociti ucinak ako ne koristim neko vrijeme u komadu. I kako mi se sada cini, u proljece cu vjerojatno imati opet muke po slaganju ljetne rutine
(tu spada i bb krema, isprobala nekoliko sampleova ali uglavnom su ostavljene za zimu, ljetnu jos nisam pronasla...)

Nego, vi koje se razumijete u sastave i molekule kolagena koje prolaze ili ne u kozu, sto mislite o ovoj kremi?
https://hr.iherb.com/pr/Mizon-Collag...oz-50-ml/71605


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Slična stvar sa ljetom.. Ove godine sam se baš našla u neobranom grožđu sa rutinom.. Nisam računala na tako ekstremne promjene kože (iz suhe i dehidrirane, pa normalne dehidrirane, pa normalne, pa mješovite, pa ubi me više šta je sljedeće..??!!) i to sve u mj-dva top..
Note to myself: iduće ljeto kupiti nekakav toner/ampulu koja puni kožu vodom..

(Za kolagen nisam stručna ali koliko znam kolagen mazanjem ne zamjenjuje/stvara kolagen ali pospješuje hidrataciju lica ili tako neš..)
Svizac15 is offline  
Old 06.07.2017., 15:24   #5583
Quote:
Svizac15 kaže: Pogledaj post
Note to myself: iduće ljeto kupiti nekakav toner/ampulu koja puni kožu vodom..
zato sam ja uzela sve moguce superturbohidratantne maske, zlu ne trebalo.
zamjenjuju mi cijelu rutinu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 06.07.2017., 15:50   #5584
Quote:
Svizac15 kaže: Pogledaj post
Note to myself: iduće ljeto kupiti nekakav toner/ampulu koja puni kožu vodom..
Prepisat cu ovaj note


Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 06.07.2017., 16:16   #5585
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post

Nego, vi koje se razumijete u sastave i molekule kolagena koje prolaze ili ne u kozu, sto mislite o ovoj kremi?
https://hr.iherb.com/pr/Mizon-Collag...oz-50-ml/71605

Imam samo tester, ali dovoljan je za nekoliko nanosenja i svidja mi se. Stavljam ju navecer i ujutro mi je koza pod rukom nekako cvrsca i prilicno ujednacene boje. Kao da fakat ucvrscuje, no ne znam prolazi li taj kolagen u kozu ili je to prividni efekt nekog drugog sastojka.
Ima netko kakvu pametnu?



Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Collagen in the creams it MAY however, have a temporary effect. That’s because collagen is a film former and it can help moisturize skin by reducing water loss or by binding moisture. But while it’s true that collagen can do this its not as effective as the other ingredients such as occlusives and humectants typically used for this purpose. This means it won’t hurt to have collagen in lotion but it also won’t help much. Despite this truth you still see a number of products that market themselves based on collagen.
http://thebeautybrains.com/2015/03/i...ng-ingredient/

Članak je jako dug a ovo je izvučeno iz članka i bilo bi ukratko. Znaci ima samo privremeni učinak.
Asteroina is offline  
Old 06.07.2017., 17:18   #5586
Konačno se javljam sa svojim dojmovima o IOPE ulju Nakon akni koje su me napale prije par tjedana, napokon mi je prošlu večer lice bilo u donekle ok stanju za isprobavanje.

Koristila sam ga na cijelom licu i prvo što sam primijetila je baš neobična tekstura, uopće nije kao standardno ulje, već je nekako više gelasto-uljasto. Lice mi je nakon njega bilo jako glatko, onako skroz ispoliranog izgleda i malo crvenkasto, što me uplašilo, ali sutradan ujutro nije bilo ni traga crvenilu. Što se tiče samog čišćenja pora, moram priznati da ih je ulje očistilo samo djelomično. Malo me to razočaralo, no ne bi bilo fer ni od mene da očekujem potpunu očišćenost, jer kao što sam spominjala, meni su pore toliko pune i crne da vjerojatno nema tog proizvoda koji bi ih od prve skroz očistio. Vjerujem da možda s vremenom bude bolje. Nisam osjetila nikakve mrvice/gritse, možda sam ipak nešto krivo radila?

U svakom slučaju, ne mogu reći da sam skroz nezadovoljna jer lice mi je glađe, imam onaj osjećaj kao da mi je lice "prodisalo" i bolje upija proizvode (vjerujem da cure koje su sklone jakom čepljenju pora znaju o čemu pričam ) i generalno djeluje "odčepljenije", ne znam kako bih to drukčije opisala. Osim toga, ja imam baš prave rupe, ožiljke od akni (tipa Milanović ) i činilo mi se i za njih da nakon čišćenja uljem izgledaju malčice glađe. Vjerujem da će se redovitom uporabom pokazati bolji s porama, probat ću ga možda i u kombinaciji s pilingom prije njega i u Ivie metodi pa ćemo vidjeti
Jasa is offline  
Old 06.07.2017., 17:40   #5587
Quote:
Jasa kaže: Pogledaj post
Konačno se javljam sa svojim dojmovima o IOPE ulju Nakon akni koje su me napale prije par tjedana, napokon mi je prošlu večer lice bilo u donekle ok stanju za isprobavanje.



Koristila sam ga na cijelom licu i prvo što sam primijetila je baš neobična tekstura, uopće nije kao standardno ulje, već je nekako više gelasto-uljasto. Lice mi je nakon njega bilo jako glatko, onako skroz ispoliranog izgleda i malo crvenkasto, što me uplašilo, ali sutradan ujutro nije bilo ni traga crvenilu. Što se tiče samog čišćenja pora, moram priznati da ih je ulje očistilo samo djelomično. Malo me to razočaralo, no ne bi bilo fer ni od mene da očekujem potpunu očišćenost, jer kao što sam spominjala, meni su pore toliko pune i crne da vjerojatno nema tog proizvoda koji bi ih od prve skroz očistio. Vjerujem da možda s vremenom bude bolje. Nisam osjetila nikakve mrvice/gritse, možda sam ipak nešto krivo radila?



U svakom slučaju, ne mogu reći da sam skroz nezadovoljna jer lice mi je glađe, imam onaj osjećaj kao da mi je lice "prodisalo" i bolje upija proizvode (vjerujem da cure koje su sklone jakom čepljenju pora znaju o čemu pričam ) i generalno djeluje "odčepljenije", ne znam kako bih to drukčije opisala. Osim toga, ja imam baš prave rupe, ožiljke od akni (tipa Milanović ) i činilo mi se i za njih da nakon čišćenja uljem izgledaju malčice glađe. Vjerujem da će se redovitom uporabom pokazati bolji s porama, probat ću ga možda i u kombinaciji s pilingom prije njega i u Ivie metodi pa ćemo vidjeti


Baš dobro da si se javila i tako iskreno napisala. Vjerujem da niti jedan proizvod ne radi čuda i da je za sve potrebno vrijeme, osobito kad je riječ o zahtjevnoj koži. Glavno da su se akne smirile
Frecume is offline  
Old 06.07.2017., 18:07   #5588
Quote:
Svizac15 kaže: Pogledaj post
Note to myself: iduće ljeto kupiti nekakav toner/ampulu koja puni kožu vodom..
I ja u istoj situaciji i razmišljam još uvijek maski nekih naručiti, pa nije kasno, ljeto će potrajati.
A ima li itko za takvu ampulu ili toner neku ideju?
medicamed is offline  
Old 06.07.2017., 18:37   #5589
ako netko bas hoce ampulu koju bi uklopio u nekakvu rutinu, meni je fantasticna su:m water full deep ampoule - daje bas nevjerojatnu navalu osvjezenja i hidratacije.
od tonera - muji high moisture- iako on ima i jednu hranjivu notu pa bi mozda nekom s masnom kozom bio malo previse (u tom slucaju postoji i light varijanta).
ali sad nakon puno maski "u nogama", prije bi preporucila neku od hidratantnih bombi u obliku sheet maski. one odgovaraju svim mogucim tipovima koze, a tako su koncentrirane da je efekt odmah vidljiv. i isto se mogu uklopiti u bilo kakvu rutinu. ili pak koristiti samostalno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 06.07.2017., 18:39   #5590
Kul, frupy, hvala. Naručit ću ovu ampulu prvom prilikom!
medicamed is offline  
Old 06.07.2017., 19:49   #5591
Quote:
uppsala kaže: Pogledaj post
Kad isprobaš ovu deep sea maskicu, javi dojmove. Moje su na putu. A naručila sam i par onih s propolisom. Cure su toliko spominjale i hvalile Tosowoong propolis ampule da sam morala nešto poduzeti. A kako sam na nekom falšem no buy, propolis sheet maske su mi bile diplomatsko rješenje .
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Vidim Tosowoong deep sea water mask, bas me zanimaju dojmovi Alerija je preporucila tu masku a njene preporuke uvijek idu direktno na wishlist :klap:
Upravo sam i kupila maske zbog Alerijine preporuke, jako ih je ishvalila @uppsala, htjela sam ti kopipejstat njezinu recenziju, ali ne mogu je nać, previše smo se raspisale Još je nisam probala, čim stignem javljam dojmove

Quote:
Svizac15 kaže: Pogledaj post

@Rinchi-krasno, ovaj set mi je bio do sad ispod radara, molim recenziju maski..
Ti Danahan proizvodi su bogati ginseng saponinom, koji bi trebao biti super za kožu. Cure ovdje su ga već hvalile, potvrđuju da zagladi kožu, a dugotrajnijim korištenjem bi možda nešto napravio i oko bora Tome se nadam
Recenzija čim stignem
Rinchi Cinchi is offline  
Old 06.07.2017., 20:38   #5592
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Baš dobro da si se javila i tako iskreno napisala. Vjerujem da niti jedan proizvod ne radi čuda i da je za sve potrebno vrijeme, osobito kad je riječ o zahtjevnoj koži. Glavno da su se akne smirile
E baš to, i ja dijelim mišljenje da niti jedan proizvod ne može napraviti čuda na prvo korištenje kada je riječ o koži s većim problemima (a moja je definitivno takva ) pa sam baš zbog toga i napisala da ipak nisam razočarana što mi nije skroz očistilo pore. Razumijem da su cure s čišćom i možda manje zahtjevnom kožom bile više oduševljene jer vjerujem da ulje može pokupiti sve nečistoće kad pore nisu toliko pune. S obzirom da moje jesu, nekako vjerujem da će se u mojem slučaju učinak s vremenom poboljšavati. Javit ću opet nakon duljeg perioda korištenja kakvo mi je
I da, slažem se da je sad glavno da su se akne smirile, izludile me kvrge, ove sitne koje izbiju tu i tamo ni ne doživljavam sad
Jasa is offline  
Old 06.07.2017., 20:57   #5593
Quote:
Asteroina kaže: Pogledaj post
Collagen in the creams it MAY however, have a temporary effect. That’s because collagen is a film former and it can help moisturize skin by reducing water loss or by binding moisture. But while it’s true that collagen can do this its not as effective as the other ingredients such as occlusives and humectants typically used for this purpose. This means it won’t hurt to have collagen in lotion but it also won’t help much. Despite this truth you still see a number of products that market themselves based on collagen.
http://thebeautybrains.com/2015/03/i...ng-ingredient/

Članak je jako dug a ovo je izvučeno iz članka i bilo bi ukratko. Znaci ima samo privremeni učinak.
Bas me ovo rastuzilo. Jako mi se svidja efekt kreme i prizeljkivala sam da ce netko reci da su u njoj zapravo super mikro molekule kolagena koje ulaze u najdublje slojeve koze....predobro da bi bilo istinito

Hvala ti u svakom slucaju, ovo je dobar hint za ubuduce

Quote:
Jasa kaže: Pogledaj post
Konačno se javljam sa svojim dojmovima o IOPE ulju Nakon akni koje su me napale prije par tjedana, napokon mi je prošlu večer lice bilo u donekle ok stanju za isprobavanje.

Koristila sam ga na cijelom licu i prvo što sam primijetila je baš neobična tekstura, uopće nije kao standardno ulje, već je nekako više gelasto-uljasto. Lice mi je nakon njega bilo jako glatko, onako skroz ispoliranog izgleda i malo crvenkasto, što me uplašilo, ali sutradan ujutro nije bilo ni traga crvenilu. Što se tiče samog čišćenja pora, moram priznati da ih je ulje očistilo samo djelomično. Malo me to razočaralo, no ne bi bilo fer ni od mene da očekujem potpunu očišćenost, jer kao što sam spominjala, meni su pore toliko pune i crne da vjerojatno nema tog proizvoda koji bi ih od prve skroz očistio. Vjerujem da možda s vremenom bude bolje. Nisam osjetila nikakve mrvice/gritse, možda sam ipak nešto krivo radila?

U svakom slučaju, ne mogu reći da sam skroz nezadovoljna jer lice mi je glađe, imam onaj osjećaj kao da mi je lice "prodisalo" i bolje upija proizvode (vjerujem da cure koje su sklone jakom čepljenju pora znaju o čemu pričam ) i generalno djeluje "odčepljenije", ne znam kako bih to drukčije opisala. Osim toga, ja imam baš prave rupe, ožiljke od akni (tipa Milanović ) i činilo mi se i za njih da nakon čišćenja uljem izgledaju malčice glađe. Vjerujem da će se redovitom uporabom pokazati bolji s porama, probat ću ga možda i u kombinaciji s pilingom prije njega i u Ivie metodi pa ćemo vidjeti
Hvala ti na ovoj recenziji, mislim da cu ja svoj dekant isprobati sutra ili prekosutra.


Nego, primijetila sam da mi tu na ovoj klimi i bez sminke i bb kreme, pasu danju cak i one aio koje su mi u zg bile meh. Recimo danas sam na vlazno lice stavila narancasti kohaku, pa pospricala, pa na vlazno meishoku i jos na vlazno scinic med aio. Koza glatka, nahranjena, na to sam stavila belif aqua i milina. Tako da predlazem da ponesete na more i ono sto vam u gradu mozda nije bas najbolje, ovdje bi moglo funkcionirati bolje


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 06.07.2017., 21:09   #5594
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Hvala ti na ovoj recenziji, mislim da cu ja svoj dekant isprobati sutra ili prekosutra.
Nema na čemu, javi i ti kako si zadovoljna kad isprobaš
Jasa is offline  
Old 06.07.2017., 21:16   #5595
Sulwhasoo Snowise Whitening Cream
oh, mama... miris ove kreme je drugačiji od tradicionalnog hanbang sulwhasoo mirisa. više je nekako osvježavajući. tekstura je gušća, ali lako razmaziva, meni se prilično brzo upija. mislim da je negdje u kategoriji za normalnu do mješovitu kožu. učinak je....wow.... stavljala sam je par večeri prije sastanka i na sastanku je koža jednostavno....blistala.
učinak: dobila sam dva ugovora, a išla sam po jedan. pametnome dosta.
cijena: $$$
da li radi ono što obećava? da, da, itekako.
da li ću je i dalje koristiti? isključivo prije specijalnih prilika jer imam samo special size. sigurno ću nastojati na jesen potražiti lot special size ove kreme jer radi posao koji obećava.
možda zbidam neku super kombinaciju, zapravo idem odmah škicnut što veli barba ebay.


My Beauty Diary White Lily Brightening Essence Mask
ovo je također dio priče prije sastanka. esencija je rijetka do mliječnija, miris je osvježavajući, a maska ima i onu podlogicu plastičnu ispod na kojoj stoji pa je treba odvojit prije stavljanja (ovo napominjem, iako sve znate, jer je fiddy tako bila jednu maskicu popljuvala kako je gruba, a zapravo nije odvojila to na čemu maska stoji ). uglavnom, nakon odvajanja - tek se tada vidi koliko je to bilo potrebno jer je ova maskica toliko tanka....no unatoč tome je čvrsta. tako lijepo prijanja na lice da je to milina. nasaftana je prilično i to na način kako @frecume voli reći, da mi se cijedilo niz vrat. s obzirom da sam netom prije toga izašla iz tuša, a nisam se namazala još ničime, iskoristila sam to što se cijedilo za vrat i dekolte i ramena, a onda ono što je bilo u vrećici za ruke i noge (potkoljenice, natkoljenice i butine). dakle, bilo je toga unutra.
jako sam zadovoljna. imam još 2x, a ponovit ću kupnju sigurno jer želim da mi takve maskice budu blizu.
puno je tih maskica koje su mi bile dobre, a nekako sam uzela sama sebi kao pravilo da vrećice onih maski koje su me izule iz cipela, sačuvam vrećicu i stavim u rokovnik s azijskim hit&miss bilješkama. ova spada u kategoriju hit.

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 06.07.2017., 21:41   #5596
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Sulwhasoo Snowise Whitening Cream
oh, mama... miris ove kreme je drugačiji od tradicionalnog hanbang sulwhasoo mirisa. više je nekako osvježavajući. tekstura je gušća, ali lako razmaziva, meni se prilično brzo upija. mislim da je negdje u kategoriji za normalnu do mješovitu kožu. učinak je....wow.... stavljala sam je par večeri prije sastanka i na sastanku je koža jednostavno....blistala.
učinak: dobila sam dva ugovora, a išla sam po jedan. pametnome dosta.
cijena: $$$
da li radi ono što obećava? da, da, itekako.
da li ću je i dalje koristiti? isključivo prije specijalnih prilika jer imam samo special size. sigurno ću nastojati na jesen potražiti lot special size ove kreme jer radi posao koji obećava.
možda zbidam neku super kombinaciju, zapravo idem odmah škicnut što veli barba ebay.


Prelijepa slikica Očito sam krivo mislila da je ovo kremica za izbjeljivanje fleka... Znači, to ne radi, nego služi za blistavost kože? Nije, naravno, to loše...
Rinchi Cinchi is offline  
Old 06.07.2017., 21:47   #5597
Quote:
Rinchi Cinchi kaže: Pogledaj post
Prelijepa slikica Očito sam krivo mislila da je ovo kremica za izbjeljivanje fleka... Znači, to ne radi, nego služi za blistavost kože? Nije, naravno, to loše...
hvala

e, to ne bih znala, to će ti morati netko drugi dati review da li funkcionira i za to. nisam #teamflekica, ja sam ti #teamrumene i za to funkcionira super. inače se budim rumena, ili preko dana porumenim pa to drži i tako to. ali s ovim....baš odlično.... puno bolje od npr cosrx riža overnight. no, logično, ovo je HE brand za razliku od cosrx. ali i na taj niancinamid i rižu se koža s vremenom navikne pa mi više nije wow efekt kao prije... zato je ovo taman uletjelo u vrijeme kad sam tražila zamjenu i ispunilo zadatak

edit: propustila sam prije reći. nije to što je HE brand garancija da bude dobar, ali kod sulwhasoo se to pokazalo potpuno opravdanim..
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!

Zadnje uređivanje menni : 06.07.2017. at 22:23.
menni is offline  
Old 06.07.2017., 22:14   #5598
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
hvala

e, to ne bih znala, to će ti morati netko drugi dati review da li funkcionira i za to. nisam #teamflekica, ja sam ti #teamrumene i za to funkcionira super. inače se budim rumena, ili preko dana porumenim pa to drži i tako to. ali s ovim....baš odlično.... puno bolje od npr cosrx riža overnight. no, logično, ovo je HE brand za razliku od cosrx. ali i na taj niancinamid i rižu se koža s vremenom navikne pa mi više nije wow efekt kao prije... zato je ovo taman uletjelo u vrijeme kad sam tražila zamjenu i ispunilo zadatak
Ok, hvala ti, čekat ću, možda neko iz #teamflekica ima iskustva Drago mi je da je tebi dobra
Rinchi Cinchi is offline  
Old 07.07.2017., 08:10   #5599
My Beauty Diary Squalene Restorative - sastav mi je stvarno bio zakon, hrpa nekih zdravih stvari tipa licorice, witch hazel, lactobacilus, squalene, pa sam je uzela baš za restauraciju nakon rada mojih prstića po licu. Natopljena je točno koliko treba, osuši se za cca 20minuta, i to mi je super. Otvori za oči su baš za azijate..treba ih malo rasjeći. Materijal je onak bezveze ali to mi nije ni pretjerano važno. Rekla bih da je super za mješovitu i masnu kožu jer je koža nakon nje onako škripava. I definitivno za kožu s oštećenjima jer mi je baš umirila crvenila ostala od prištića. Ali nakon nje treba dodatna hidratantna njega, nipošto ne može biti zadnji korak. I u vrećici je ostalo esencije za još tjedan dana mazanja i to me naaajviše veseli. Uglavnom, cijena je 1.35$ tak da ide u omiljene proizvode
Frecume is offline  
Old 07.07.2017., 08:28   #5600
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
My Beauty Diary Squalene Restorative - sastav mi je stvarno bio zakon, hrpa nekih zdravih stvari tipa licorice, witch hazel, lactobacilus, squalene, pa sam je uzela baš za restauraciju nakon rada mojih prstića po licu. Natopljena je točno koliko treba, osuši se za cca 20minuta, i to mi je super. Otvori za oči su baš za azijate..treba ih malo rasjeći. Materijal je onak bezveze ali to mi nije ni pretjerano važno. Rekla bih da je super za mješovitu i masnu kožu jer je koža nakon nje onako škripava. I definitivno za kožu s oštećenjima jer mi je baš umirila crvenila ostala od prištića. Ali nakon nje treba dodatna hidratantna njega, nipošto ne može biti zadnji korak. I u vrećici je ostalo esencije za još tjedan dana mazanja i to me naaajviše veseli. Uglavnom, cijena je 1.35$ tak da ide u omiljene proizvode
bold

zvuci super, uzet cu ju u obzir za... tamo jednom.

ja sinoc probala LuLuLun rozu masku s medom i hijaluronom.
odlicna je!
svidja mi se vlaga koju daje, iako zbog meda ima i nesto hranjivosti zbog koje sam se malo sjajila sinoc i jutros. efekt je slican kao i kod svih hydrating/moisturizing maski: glatka i mekana koza kojoj nista vise ne treba po ovakvoj vrucini.
inace nisam bas sigurna koliko mi se svidja koncept 7 maski u jednom pakiranju
i oblik je presmijesan: turbo sirok (netko je spominjao cobankovica) i prorezi za oci su takvi da bi mi valjda pasali samo kad bi imala zatvorene oci. morala sam ih posteno rasiriti, tako da mi je skoro pukao sheet.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.