Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 10:56   #1
Jesmo li fkt debili za veze i odnose?

Gledam oko sebe, vidim nešto parova. U nekim skupinama ljudi nešto manje, u nekim skupinama nešto više. Vidim i masu osoba koje vezu žele, manje ili više. Uglavnom se tu radi o osobama 25-35, koje ne žele vezu po svaku cijenu, uglavnom nisu očajne, ali streme ka vezi. Čak niti broj prilika nekolicini nije zanemariv i govorimo o 10+, ili 20+(ili i znatno više) osoba godišnje koje su prošle nekakvu eliminaciju. I što se dogodi na kraju? Ništa. Ili i gore od toga. Zavlačenje pod izlikama da netko razmišlja o vezi, dok zapravo, valjda želi seks. Natezanje ljubavnice s pričicama. Izbjegava te na ulici osoba s kojom si se sinoć smijala na dejtu. Da ne govorim sad o frajerima koji muljaju unatoč tome što znaju da mogu do seksa s TOM osobom.

I onda, povremeno, zamisliš se, primjetiš da se te ustane situacije opet dogode s nekim zajedničkim crtama. Jedna osoba ne uspije odnos prebaciti na next level. Drugu muljaju s raznim pričicama. Treća je stalno u nekim dramatičnim situacijama. Četvrta sreže sve u korijenu(ok, to najviše razumijem ovdje). Frend opet s nekima koje na kraju ne znaju što žele i s kime.

Lastane, jesmo li debili? Je li razlog zle kobi svuda oko nas, je li društvo ukurčeno, ili mi sami dajemo krive znakove okolini? Znakove koje ne želimo dati? Znakove koje nesvjesno, ili podsvjesno puštamo prema van.

Ne, ovo nije još jedna tema o Rocketu, i molio bih da se mene ne dotičete. Hvala!
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:23   #2
Na tvoje pitanje ne postoji jednoznačan odgovor.Činjenica je da su možda došla čudna vremena gdje ni kad si najljubazniji ni dok trpiš nezaslužene uvrede nisi dobar.Da li su možda osobe koje nas zanimaju otišle za Njemačku ili Irsku (za boljim uvjetima, plaćom, poslom) a ostale nekompatibilne? Netko će možda reći da previše brijem ali tako ja vidim stvari.Ne nismo debili.Jednostavno ja ne želim trpit, evo to je to.Prihvati me kakvog jesam ili nemoj uopće.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:29   #3
Nisam mislio debil generalno. Mislio sam prvenstveno na među(potencijalno)partnerske interakcije. I ne bih se previše složio. Slične probleme zna imati i ekipa koja je gore (oni koji nisu otišli upareni). Imaš primjere i tu na forumu.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:31   #4
Stvar ti je jasna a biti će ti još jasnija ako se vratiš u prošlost recimo 20ak godina i pogledaš ju sa te perspektive.
Dakle tamo prije 20 godina ljudi su držali do tradicionalnih vrijednosti, nekako veza, brak, djeca su bili "nešto normalno". Sjećam se tih godina kada su ljudi razmišljali ono imam 25 godina, od 18 godina izlazim vanka, jebem, ločem, zajebajem se, dosadilo mi je i idem se srediti, dakle veza, dijete, brak, kurac palac..
I većina je tada tako razmišljala, zabavljat ću se do srednjih 20ih i onda idem bit ozbiljan. I tako je tako šljakalo.. Cure su morale pazit da ne ispadnu drolje jer se teže kasnije udat, pa su krenule priče ti si mi drugi i tako...

Kad si na TVu gledao kako je na Zapadu onda si se čudio koliko su ti ljudi razmaženi, neozbiljni, sebični.. Al kontao si imaju para može im biti.
Jedina je razlika što je to sada došlo ovdje...

Dakle današnje mlade generacije su užasno sebične, egoistične i neodgovorne. Jebali bi se da im ne uđe, htjeli bi vezu ali znaju da ne moraju nikoga trpjeti i ne žele nikoga trpjeti, izričito danas kažu sa 20,25 godina da ne žele djecu NIKAD u životu i sa te perspektive nema potrebe ni za vezama ni za odgovornošću. Zašto bih ja mjenjao pelene, zašto bi trpio bilo koga kada zaljubljenost prođe nakon godinu, dvije, tri. I naravno mladi ne žele veze, svjesni su da i žele ali ne mogu pronaći parnera jer drugi uglavnom žele sex, drugi su neozbiljni, drugi varaju, drugi su balavi, druge treba trpjeti, i na druge se ne možeš osloniti.
Što se veza tiče to je jednostavno GAME OVER. Tko je jebao jebao je, starije generacije još nekako a ove nove uglavnom mogu zaboraviti na tradicionalne obiteljske vrijednosti. Ostalo je toga još negdje po pizdojebinama Zagore i Slavonije ali u većim gradovima veza i obitelj mladim ljudima ne vrijedi pišljiva boba. I mladi se tome prilagode i prilagođavat će se u budućnosti. Meni je samo žao gledati recimo tebe i slične koji pokušavaš kao pronaći nekoga a vidiš da ne možeš i užasno si tužan i frustriran zbog toga. I drugi tvojih godina jesu jer jednostavno ne živiš u vremenu koje može ispuniti te tvoje specifične želje, jednostavno je prošla baba s kolačima i eto društvo ti danas dopušta da uživaš u slobodi više nego ikad no za to svi mladi ljudi plaćaju veliku cijenu. Žene su tu u lošijoj poziciji, iako se djeca odgađaju do srednjih 30tih odnosno do posljednjeg voza žene tada skuže jebote stara sam, menopauza je blizu, nikad neću imat djecu i obitelj i onda krene utrka da se zgrabi bilo što što naiđe. To je super jer tad garantirano imaš usranu vezu i usran brak i još usraniju djecu ali nemaš izbora ili to ili biti sam, a biti sam je sranje to shvatiš kada mladost prođe...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:36   #5
Ljudi, kao vrsta, smo budale. U svakom pogledu.
Sada zahvaljujući glasnosti i internetu sve laži i prijevare i stoljetna pretvaranja napokon izlaze na vidjelo i mi se počinjemo ogledati u ogledalu.

Veze su debelo precijenjene, o ljubavi da ne govorim - dvije međusobno nepodnošljive jedinke se nastoje uklopiti u kretensko mišljenje javnosti. Na kraju se pobiju jer naravno to ne vodi nikamo; oni mudriji samo nestanu.

Djeca su najčešće samo trofej zakašnjelome izvlačenju koji ljudi kasnije histeričnim i uglavnom novčanim aktivnostima pokušavaju opravdati sami pred sobom. Na kraju ipak kupe psa jer više odgovara njihovom karakteru - ljigavo biće koje se uvlači u dupe najčešće samo na jedan pogled.

Ali - živi se nekako dalje Lijepo je biti slobodan i štedjeti za Ukrajinku koja ti neće visiti za vratom do vijeka
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:36   #6
Ljudi su samo izgubljeni i kada se idealizirana slika osobe u njihovoj glavi počne narušavat i kada razlike postanu nepodnošljive, kada se u nedovoljno dugačkom roku ipak ne zavoli dovoljno da se uz tu osobu i ostane, iluzija nestaje i mozak percipira realnost i racio prevlada. To stvoreno carsvo snova u glavama pojedinaca je moguće jedino čvstom odlukom da se ono polagano, ali odlučno stvara ovdje na zemilji. Potrebno je priznati postojanje nesavršenosti i potrebno je reći stop idealiziranju nečeg nego na stvaranju idealnog. Nekad se potrebno i natjerati, što radi prošlosti, što radi vlastitih strahova. Mislim da je potrebno biti puno manje iracionalniji. Stvarno mislim da svaki gram iracionalnosti više nego je potrebno, vodi u propast, a nedostatak trunke iracionalnog u prah. Ljubav nije ono što ljudi misle da je. Ljubav su moji roditelji koji su bili odlučni imati mene, odlučni u najtećim svađama ipak ostati skupa, proživjeti mnoge teške trenutke, odgojiti me i izvesti na pravi put. Ljubav je kada moj otac pere suđe i ljubav je kada moja majka vozi auto na tehnički. Ljubav je kada u svađi znaju da se vole i da se bez obzira na loša osjećanja liježu već 35 godina s nekim s kim znaju da ih osjeća. Ljubav je kada se ne slažeš s osobom i svjestan si karakternih razlika, ali nađeš rješenje, ljubav je zagrljaj i svijest da život nije savršen i da idealno ne postoji, ali se nastoji stvarati godinama. Nije potrebno uvijek se smijati, da bi imao osmijeh u sebi, ali kada ih uhvatiš u momentima smijeha sve bude kristalno jasno. To ljudi ne znaju, ni ja ovo ne znam, ali mislim da sam na tragu. Sve moje ljubavi bile su potpuno iracionalne i nezrele, to što mijenjam percepciju ne znači da sam manje niježan i manje romantičan, ali u meni tinja osjećaj da ću za razliku od mnogih ipak ostariti s nekim, duboko svjestan onoga što mogu pružiti onoj koja će pobijediti sebe i svoj um, svjestan svojeg teškog karaktera i svoje krutosti i svojih snova koje ipak treba odsanjati. Mislim da ljudi nemaju pojma što je ljubav, zato i jesam sam.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:42   #7
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Ljudi, kao vrsta, smo budale. U svakom pogledu.
Sada zahvaljujući glasnosti i internetu sve laži i prijevare i stoljetna pretvaranja napokon izlaze na vidjelo i mi se počinjemo ogledati u ogledalu.

Veze su debelo precijenjene, o ljubavi da ne govorim - dvije međusobno nepodnošljive jedinke se nastoje uklopiti u kretensko mišljenje javnosti. Na kraju se pobiju jer naravno to ne vodi nikamo; oni mudriji samo nestanu.

Djeca su najčešće samo trofej zakašnjelome izvlačenju koji ljudi kasnije histeričnim i uglavnom novčanim aktivnostima pokušavaju opravdati sami pred sobom. Na kraju ipak kupe psa jer više odgovara njihovom karakteru - ljigavo biće koje se uvlači u dupe najčešće samo na jedan pogled.

Ali - živi se nekako dalje Lijepo je biti slobodan i štedjeti za Ukrajinku koja ti neće visiti za vratom do vijeka
Ovo je tipičan primjer posljedica liberalnog pranja mozga...
Brak je loš, veza je loša, djeca su loša, ekonomsko ropstvo, kurac palac, pa i pas je loš, najbolje živjeti sam..
Kad dođeš nekoj ženskoj sa stakvim stavom ti decidirano želiš samo i isključivo neobvezan sex jer za bilo što drugo nisi sposoban. Je ne želiš.
Inače ja ne znam tko će to imati djecu, a djecu moramo imati, tko će sutra živjeti nakon nas..? Mislim ne moramo, ali to je dokaz samo koliko je naša sebičnost suprotna biologiji i zbog toga ćemo nestati zauvijek...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:44   #8
Brzo živimo. Naglasak se stavlja na površnosti i na instant svemu. Jer se sve mora odmah. Zatim ego. Egu nema mjesta u ljubavi. Pa sloboda uz koju ide odgovornost, ali odgovornost rijetko tko želi preuzeti. I tako ima još čitav niz različitih razloga i boljki današnjice.

A u svemu tome, nema nigdje čovjeka. A čovjek je ono što je bitno.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:44   #9
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ljubav je kada se ne slažeš s osobom i svjestan si karakternih razlika, ali nađeš rješenje
Nije li to - modernim rječnikom rečeno - "politička korektnost"?
Ono kad pederu ne smiješ reći da je peder jer je peder, pa će te prijaviti pederima?

Nije li to ono kad nitko više ne smije odvaliti šamar djetetu jer ćeš završiti u zatvoru među pederima, nego "nađeš rješenje" i kupiš mu neki kurac za soma eura da začepi na tjedan dana, a time začepiš gubec i državi koja prikupi svoj porez?

Ljubav nema kompromisa - ili jest ili nije. Ako trebamo kalkulator da bismo vidjeli kako to uskladiti - piši kući propalo.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:46   #10
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ljudi su samo izgubljeni i kada se idealizirana slika osobe u njihovoj glavi počne narušavat i kada razlike postanu nepodnošljive, kada se u nedovoljno dugačkom roku ipak ne zavoli dovoljno da se uz tu osobu i ostane, iluzija nestaje i mozak percipira realnost i racio prevlada. To stvoreno carsvo snova u glavama pojedinaca je moguće jedino čvstom odlukom da se ono polagano, ali odlučno stvara ovdje na zemilji. Potrebno je priznati postojanje nesavršenosti i potrebno je reći stop idealiziranju nečeg nego na stvaranju idealnog. Nekad se potrebno i natjerati, što radi prošlosti, što radi vlastitih strahova. Mislim da je potrebno biti puno manje iracionalniji. Stvarno mislim da svaki gram iracionalnosti više nego je potrebno, vodi u propast, a nedostatak trunke iracionalnog u prah. Ljubav nije ono što ljudi misle da je. Ljubav su moji roditelji koji su bili odlučni imati mene, odlučni u najtećim svađama ipak ostati skupa, proživjeti mnoge teške trenutke, odgojiti me i izvesti na pravi put. Ljubav je kada moj otac pere suđe i ljubav je kada moja majka vozi auto na tehnički. Ljubav je kada u svađi znaju da se vole i da se bez obzira na loša osjećanja liježu već 35 godina s nekim s kim znaju da ih osjeća. Ljubav je kada se ne slažeš s osobom i svjestan si karakternih razlika, ali nađeš rješenje, ljubav je zagrljaj i svijest da život nije savršen i da idealno ne postoji, ali se nastoji stvarati godinama. Nije potrebno uvijek se smijati, da bi imao osmijeh u sebi, ali kada ih uhvatiš u momentima smijeha sve bude kristalno jasno. To ljudi ne znaju, ni ja ovo ne znam, ali mislim da sam na tragu. Sve moje ljubavi bile su potpuno iracionalne i nezrele, to što mijenjam percepciju ne znači da sam manje niježan i manje romantičan, ali u meni tinja osjećaj da ću za razliku od mnogih ipak ostariti s nekim, duboko svjestan onoga što mogu pružiti onoj koja će pobijediti sebe i svoj um, svjestan svojeg teškog karaktera i svoje krutosti i svojih snova koje ipak treba odsanjati. Mislim da ljudi nemaju pojma što je ljubav, zato i jesam sam.
Meni si ovo odlično opisao i svaka ti čast..
Što ne mijenja tezu da si u tom razmišljanju danas relativno usamljen, ukratko živiš među debilima koji nisu kadri niti razmisliti na takav način a kamo li voditi život u tom smjeru..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:47   #11
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Nije li to - modernim rječnikom rečeno - "politička korektnost"?
Ono kad pederu ne smiješ reći da je peder jer je peder, pa će te prijaviti pederima?

Nije li to ono kad nitko više ne smije odvaliti šamar djetetu jer ćeš završiti u zatvoru među pederima, nego "nađeš rješenje" i kupiš mu neki kurac za soma eura da začepi na tjedan dana, a time začepiš gubec i državi koja prikupi svoj porez?

Ljubav nema kompromisa - ili jest ili nije. Ako trebamo kalkulator da bismo vidjeli kako to uskladiti - piši kući propalo.
Ne. To je upravo ljubav.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:49   #12
@rc #4 ne želim da se tema skreće na mene. Mislim da pametni ljudi ovdje imaju potencijala mnogo reći, a ako tema krene u smjeru mene, završiti će u kurcu.

Jasno mi je što misliš, odbacivanje lanaca, "prava" i veliki izbor na kraju rezultiraju neodgovornošću i činjenicom da u praksi zapravo bivamo prokleti tim pravima i prevelikim izborom.

@astor #6 mislim da sam pobrao sve što si htio reći. Vjerujem da disbalans racionqlnog i iracionalnog u kritičnom trenutku može napraviti da su situacije"serijski" takve kakve jesu. Slične. Jer možda u krivom trenutku odluče biti razumni. U krivoj situaciji, kada se upali alarm, odluče popustiti i ne reagiraju.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:52   #13
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Nije li to - modernim rječnikom rečeno - "politička korektnost"?
Ono kad pederu ne smiješ reći da je peder jer je peder, pa će te prijaviti pederima?

Nije li to ono kad nitko više ne smije odvaliti šamar djetetu jer ćeš završiti u zatvoru među pederima, nego "nađeš rješenje" i kupiš mu neki kurac za soma eura da začepi na tjedan dana, a time začepiš gubec i državi koja prikupi svoj porez?

Ljubav nema kompromisa - ili jest ili nije. Ako trebamo kalkulator da bismo vidjeli kako to uskladiti - piši kući propalo.
Liberalizam sam sebe ždere. Paradoks nekih najliberalnijih država je u tome što su one toliko zaglibile u svoje liberalne ideje da nisu kadre pogledati realnosti u oči. Jedna Švedska u kojoj imigranti masovno siluju žene na ulicama nije kadra odgovoriti jer duboko vjeruje u ljudska para i zabludu da će imigrant ulaskom u Švedsku postati Šveđanin. Tako i zapad vjerujue da je sloboda makar se istom širio ego i sebičnost poput karcinoma ipak nešto što treba očuvati prije svega, makar društvo rapidno propada što je evidentno..
Cijena bogatstva i luksuza je egoističnost i sebičnost. Ona je u suprotnosti sa biologijom jer nema potrebe za održanjem, kad mi je lijepo tada stavim sve četiri u zrak i ne radim ništa samo uživam, kad mi je loše tada upirem rukama, nogama i zubima...

Preneseno na društvo i veze.. ja ne moram imati djecu, partnera, vezu jer mogu uživati sam, imam luksuz biti sam makar bio svjestan da ću samoćom biološki uništiti sam sebe.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:52   #14
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Nije li to - modernim rječnikom rečeno - "politička korektnost"?
Ono kad pederu ne smiješ reći da je peder jer je peder, pa će te prijaviti pederima?

Nije li to ono kad nitko više ne smije odvaliti šamar djetetu jer ćeš završiti u zatvoru među pederima, nego "nađeš rješenje" i kupiš mu neki kurac za soma eura da začepi na tjedan dana, a time začepiš gubec i državi koja prikupi svoj porez?

Ljubav nema kompromisa - ili jest ili nije. Ako trebamo kalkulator da bismo vidjeli kako to uskladiti - piši kući propalo.
Ljubav ima more kompromisa. Koji nisu žrtva. Radiš ih za osobu jer želiš. Jer znaš da ćeš ju time usrećiti, olakšati joj nešto ili jednostavno dozvoliti da bude svoja. A ona će isto to napraviti za tebe.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:53   #15
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Brzo živimo. Naglasak se stavlja na površnosti i na instant svemu. Jer se sve mora odmah. Zatim ego. Egu nema mjesta u ljubavi. Pa sloboda uz koju ide odgovornost, ali odgovornost rijetko tko želi preuzeti. I tako ima još čitav niz različitih razloga i boljki današnjice.

A u svemu tome, nema nigdje čovjeka. A čovjek je ono što je bitno.
I to sam primijetio. Poželjno je na prvoj kavi, ili prije, znati što želiš. Nekad je to moguće, ali kod ozbiljnijih verzija, obično nije.

Kužim da je previše školjki i premalo bisera, ali toliki svemirski klikovi mislim da ipak ne postoje.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:56   #16
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
I to sam primijetio. Poželjno je na prvoj kavi, ili prije, znati što želiš. Nekad je to moguće, ali kod ozbiljnijih verzija, obično nije.
Moraš ti znati što želiš, ali moraš i gledati osobu preko puta sebe. Vidjeti tko je i kakva je. Odgovara li ti i možete li se usuglasiti. Biti oslonac jedno drugome. Potegnuti jače umjesto nje kada je njoj lošije i dozvoliti joj da ona potegne umjesto tebe kada je tebi lošije. Veseliti se s njom i plakati s njom. I svaditi se. Ali biti jedno uz drugo.

Rečenica: "Ako nećeš ti, ima tko hoće." jedna je od ružnijih rečenica. Jasno govori koliko smo nebitni i zamjenjivi. A i površni.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:57   #17
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ljubav ima more kompromisa. Koji nisu žrtva. Radiš ih za osobu jer želiš. Jer znaš da ćeš ju time usrećiti, olakšati joj nešto ili jednostavno dozvoliti da bude svoja. A ona će isto to napraviti za tebe.
Istina a kako ćeš ovo primjeniti na ljude koji općenito danas vjeruju da je ljubav za budale...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:58   #18
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Istina a kako ćeš ovo primjeniti na ljude koji općenito danas vjeruju da je ljubav za budale...
Zato je sve više samačkih domaćinstava.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:06   #19
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Moraš ti znati što želiš, ali moraš i gledati osobu preko puta sebe. Vidjeti tko je i kakva je. Odgovara li ti i možete li se usuglasiti. Biti oslonac jedno drugome. Potegnuti jače umjesto nje kada je njoj lošije i dozvoliti joj da ona potegne umjesto tebe kada je tebi lošije. Veseliti se s njom i plakati s njom. I svaditi se. Ali biti jedno uz drugo.

Rečenica: "Ako nećeš ti, ima tko hoće." jedna je od ružnijih rečenica. Jasno govori koliko smo nebitni i zamjenjivi. A i površni.
Mislim da čak nije toliko"ima tko hoće", nego možda neki prikriveni očaj u obliku"nemam vremena za čekati" ili "dok se s tobom naprdujem, možda mi prođe ljubav mog života".

Odličan primjer su osobe u nekim poluodnosima(ne veza), a koje aktivno traže dalje. Ok, slobodni su, ali daj si pusti s mirom ovaj uteg koji te vuče na dno, pa onda traži dalje
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:08   #20
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Mislim da čak nije toliko"ima tko hoće", nego možda neki prikriveni očaj u obliku"nemam vremena za čekati" ili "dok se s tobom naprdujem, možda mi prođe ljubav mog života".

Odličan primjer su osobe u nekim poluodnosima(ne veza), a koje aktivno traže dalje. Ok, slobodni su, ali daj si pusti s mirom ovaj uteg koji te vuče na dno, pa onda traži dalje
Roki, govorila sam o vezama. Znaš ono, čemu krpati kad možeš kupiti novo.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.