Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2003., 19:17   #1
Bejzbol - opći topic

Zanima me zna li netko za link na kojemu se mogu naći objašnjena pravila baseballa na hrvatskom, mislim na sistem bodovanja, izmjene i ostala pravila. Linkovi na engleskom mi nisu od koristi jer je previše terminologije za koju ne znam što znači.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 19:19   #2
Re: Baseball

Quote:
Feyd kaže:
Zanima me zna li netko za link na kojemu se mogu naći objašnjena pravila baseballa na hrvatskom, mislim na sistem bodovanja, izmjene i ostala pravila. Linkovi na engleskom mi nisu od koristi jer je previše terminologije za koju ne znam što znači.
Nemoj se truditi, igra je za qurac, jedino glupi Ameri mogu uživati u njoj...
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 23:12   #3
baseball pravila
Black onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 17:58   #4
Koliko god ga gledao na TV-u taj sport nikad neču skužit
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 20:44   #5
Pa šta tu imaš skužit:

- imaš bacača koji baca balun
- imaš udarača koji udara taj isti balun

- svi oni ostali na terenu igraju za momčad bacača, i vataju onaj balun kojeg je, ako ga je udarač udria

- udarač mora udrit balun kako kod zna, i optrčat sve 4 baze, nakon, i ako je udria balun...

Ovo je naravno, ugrubo
 
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 20:59   #6
Quote:
$Ivan_Ivan$ kaže:
Pa šta tu imaš skužit:

- imaš bacača koji baca balun
- imaš udarača koji udara taj isti balun

- svi oni ostali na terenu igraju za momčad bacača, i vataju onaj balun kojeg je, ako ga je udarač udria

- udarač mora udrit balun kako kod zna, i optrčat sve 4 baze, nakon, i ako je udria balun...
A to je to!!

bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 22:36   #7
Iskreno, nisam se bas ni potrudio proucit pravila ali kad vidim da neki specijalac sutne lopticu pa pocne trcat pa se neki tamo dodavaju s lopticom... drazi mi je nogomet
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 02:26   #8
Evo ja se bavim bejzbolom.

mozes posetiti: www.baseball.org.yu

pravila ukratko: http://solair.eunet.yu/~roknics/pravila.htm

a mozes skoknuti i na moj sajt ako znas cirilicu
Sarmageddon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 02:28   #9
zaboravih na

www.bcvojvodina.org.yu
Sarmageddon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 12:22   #10
Pratio sam to dok sam bio u Americi. U regularnoj sezoni svaki MLB klub odigra 162 utakmice (dakle svaki dan) a svaka utakmica traje najmanje 2 do 2 i pol sata. Prvaila su jednostavna, ali ima i nekih koje laici poput vas ni ne primjecuju. Sve u svemu, ne znam zasto je Amerima tako zanimliv. Jedini razlog moze biti cinjenica da je to sport bogomdan za statisticare, ali opet izgleda da se i ljudima svidja. Wrigley Field u Chicagu je tog ljeta bio rasprodan svaki dan. Koji nogometni klub bi mogao privuci 40.000 ljudi svaki dan na stadion?
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 15:11   #11
Iz iskustva znam da je baseball pravila nemoguće objasniti nekome ovako riječima, ili čak na papiru.

Najbolja ti je filozofija da odeš s nekim na baseball utakmicu (netko tko se kuži ) i da ti on objašnjava play-by-play jer se jako puno toga događa na polju.


Inače baseball obožavam i stvarno mi je žao što se u HR ne može pratiti MLB, a o HR ligama isto nema ništa.

Još smo kao klinci, kad nam je bio p.k. nogometa i košarke znali nabaciti neku našu inačicu baseballa. Ono sa ogromnim palicama i teniskom lopticama. Bio je zabavno.


Jedno od najljepših iskustva vezana uz sport bile su 2 baseball utakmice na kojima sam bio. MLB naravno.

Baltimore Orioles vs. Seatle Mariners - Balimore izgubio.

Baltimore Orioles vs. Milwakee Brewers - Baltimore dobio.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 20:34   #12
Hvala

Zahvaljujem se svima, sad mi je malo jasnije. Ja sam basseball počeo pratiti kad sam se počeo kladiti. Mislio sam, dobri koeficijenti, nema x-a, ne mogu izgubiti.

Sad mislim malo drugačije

Arizona koja je prošle godine bila u playoffu je započela sezonu sa 12, čini mi se poraza. Sva sreća pa nisam umnožavao ulog. Da stvar bude gora, na prvu utakmicu koju se nisam okladio nakone te serije, Arizona je dobila.

Da je njihov menadžer to znao mogao mi je plaćati da se ne kladim na njih, jer kakve sam sreće, da sam se stalno kladio na njih, sad bi imali 120 poraza i niti jednu dobijenu.

Nevjerojatno je kako sam kadar promašiti samo dva para (toliko sam stavljao na listić) 7 slovima (sedam) puta za redom.

Samo je 4 moguće kombinacije. Dvije jedinice, dvije dvojke, jedinica i dvojka ili dvojka i jednica. Pa da si ne znam kako nesposoban pogodio bi jednom od sedam puta, ali ne ja, ja to nisam uspio napraviti.

Što je najgora stvar ono što sam promašio su bili koeficijenti od 2,40-2,70 da sam znao mogao sam biti milijunaš sa sto kuna.

Takav je život, kako neko od forumaša reče, prvo te izjebe a poslije još moraš za to platiti.

U potpisu: tip koji ne može pogoditi dva para baseballa od jebenih petnaest.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 21:26   #13
Pa da, to je zajeb sa baseball-om....utakmica ovisi o jednom čovjeku, pitcheru. Ako on podbaci, ili ne zaigra pitcher koji je treba svi tvoji proračuni padaju u vodu..
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 21:56   #14
Moras pratiti koji su pitcheri dobri. Znam da je prije Randy Johnson bio nenadjebiv, a i Atlanta je imala 2,3 dobra bacaca u ekipi (Madux, Glavine...). Kad su ti bacali tesko su gubili utakmice.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 13:48   #15
Major League Baseball 2004.

Quote:
young.but.dead kaže:
jel netko prati MLB?
ja nemam pojma o baseballu, pratim rezultate povremeneo (pogotovo playoff) ali nisam nikad gledao mlb utakmicu?

koliko je baseball sad popularan u americi u usporedbi sa nfl, nba i nhl? igraju 162 tekme u ligi + playoff, ponekad 2 dnevno

koji igrači su sad glavne zvijezde....?
Koliko nemaš pojma, da neznaš igraće, standingse itd, ili neznaš i pravila??
Što se tiće popularnosti mislim da nije popularniji od NBA-a, ali znam da je popularniji od NHL-a, koji se jedva drži. NFL im je i dalje no. 1. sport.
Što se tiće igraća, ja znam da su dobri recimo Manny Ramirez iz Bostona, Puyols iz Cardinalsa itd, sjetit ću se još.
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 20:24   #16
okani se pederskih sportova kako mi se gade stalno su na tv
dr.kronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 23:51   #17
Quote:
dr.kronja kaže:
okani se pederskih sportova kako mi se gade stalno su na tv
Ti si glup
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2004., 17:24   #18
paranoid sta se palis glavonjo ako sam rekao da je za mene to pederski sport ne znam kako sam te uvrijedio mozda si ti gay pa te je to malo dirnulo pod pederski sport mislim igra za pickice i za macho pedere americki football
dr.kronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 22:10   #19
Baseball mi nije medju top 5 najdrazih sportova, ali je sigurno zanimljiv.
Pratim ga oko 2, 3 godine.(MLB)
Znam osnovna pravila, sve najbolje pitchere i battere u ligi...

Inace, MLB momcad ima oko 40tak igraca, i kad se igraju 2 utakmice u istom danu, ne igra ISTA momcad, nego dvije razlicite postave, s razlicitim linijama...

Najdraza momcad su mi Seattle Mariners i Texas Rangers...
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 23:15   #20
Quote:
L.NimoyInvadesMetal~ kaže:
... i Texas Rangers...
Neki poseban razlog? ('cos in the eyes...)
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.