Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2007., 15:43   #1
Kupio stan, isplatio, dao rok za iseljenje

jedno pitanje za strucne ljude na forumu i za one sa slicnim iskustvom.`?
kupio stan prije 6 mjeseci isplatio u potpunosti na dan kupnje sve se obavilo kod javnog biljeznika i preko mog advokata...
gledao sam u pravosudje.hr stan je jedan kroz jedan na meni...
kada sam nazvao prodavatelja stana da se iseli jer je rok pred istjekom on mi kaze da nece da on hoce da izidje iz ugovora i da on nema gdje sa stvarima iz stana itd..
moje pitanje ima li bivsi vlasnik pravo da ponisti valjani ugovor i na koi nacin mogu da udjen u kupljni i uknjizeni SVOJ stan..????

unaprijed hvala!!!
vavi is offline  
Old 01.09.2007., 15:58   #2
Reci, da li taj rok od 6 mjeseci stoji negdje u nekom ugovoru ili je to vaš usmeni dogovor?

Drugo, kažeš da si upisan 1/1. On je u tvom stanu! Prodaj mu ga za višu cijenu
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 01.09.2007., 16:18   #3
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
Reci, da li taj rok od 6 mjeseci stoji negdje u nekom ugovoru ili je to vaš usmeni dogovor?

Drugo, kažeš da si upisan 1/1. On je u tvom stanu! Prodaj mu ga za višu cijenu

u kupoprodajnom ugovoru kojeg je moj advokat napravio i javni biljeznik ovjerio je naveden rok od 6 mjeseci.. sa tim ugovorom je uknjizena nekretnina na moje ime i gledao sam na internet stranici pravosudje.hr vlasnik stana sam ja 1/1,.
posto se blizi navedeni rok za iseljenje jos tocno 14 dana je ostalo ... nazvao sam prijasnjeg vlasnika koi mi je poceo prijetiti da ce on ponistiti ugovor da on nece da se iseljava u zurbi da bi on raskinuo ugovor itd itd...
pa zato neznam kako moze raskinuti ugovor jer to nije predugovor niti kapara to je konacni kupoprodajni ugovor u kojem stoi da je isplacen trazeni iznos u potpunosti prijavili smo poreznoj upravi , stan je se uknjizio na moje ime i nerazumijem poteze bivseg vlasnika...
vavi is offline  
Old 01.09.2007., 16:25   #4
sad mu je kasno, moze se buniti koliko ga je volja predlozi mu da otkupi stan po dvostruko vecoj cijeni
gnjavež is offline  
Old 01.09.2007., 16:30   #5
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
sad mu je kasno, moze se buniti koliko ga je volja predlozi mu da otkupi stan po dvostruko vecoj cijeni


hvala na brzim odgovorima sada mogu mirnije spavati..!!!
znaci njegove prijetnje da ce izici iz ugovora i da ima on svoje adute su samo pusta izmisljanja na dobivanju vremena....!!!
kada prodje rok sta onda uciniti ako nehtjedne izici na ljutski dogovoren i napismeno u ugovoru zadani rok..???
vavi is offline  
Old 01.09.2007., 16:52   #6
Naravno... pa nemreš to tek tako...
Reci mu da se iseli inače murja na vrata mu pošalješ... pa će izaći za 5 minuta!
Ko ga jebe... šta je prodavao stan ako nema gdje!
__________________
Što više znam, to više znam da ne znam...
Perko-Serko
Perko-Serko is offline  
Old 01.09.2007., 16:57   #7
Quote:
Perko-Serko kaže: Pogledaj post
Naravno... pa nemreš to tek tako...
Reci mu da se iseli inače murja na vrata mu pošalješ... pa će izaći za 5 minuta!
Ko ga jebe... šta je prodavao stan ako nema gdje!

sta je naj tuznije u toj situaciji jeste da on ima kucu i samo povremeno navrati u taj stan kaze da nema gdje sa stvarima dok mu nebude gotova jos jedna kuca koju ima uplanu graditi...
vavi is offline  
Old 01.09.2007., 17:06   #8
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
jedno pitanje za strucne ljude na forumu i za one sa slicnim iskustvom.`?
kupio stan prije 6 mjeseci isplatio u potpunosti na dan kupnje sve se obavilo kod javnog biljeznika i preko mog advokata...
gledao sam u pravosudje.hr stan je jedan kroz jedan na meni...
kada sam nazvao prodavatelja stana da se iseli jer je rok pred istjekom on mi kaze da nece da on hoce da izidje iz ugovora i da on nema gdje sa stvarima iz stana itd..
moje pitanje ima li bivsi vlasnik pravo da ponisti valjani ugovor i na koi nacin mogu da udjen u kupljni i uknjizeni SVOJ stan..????

unaprijed hvala!!!

- uknjižio si stan (znači dao ti je tabularnu izjavu)
- očito ga želiš izbaciti prije nego kako on misli da možeš
- nemože on poništiti. Ako želi ići na poništenje ugovora neka ti vrati novac, a ti tada njemu daješ tabularnu izjavu i možeš tražiti naknadu štete.
- i nije on nikakav vlasnik stana - vlasnik stana si ti
- možeš ga izbaciti deložacijom (ali to ti je jebada po sudovima)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 01.09.2007., 19:06   #9
Lara, može li se taj prodavatelj smatrati vicioznim posjednikom u ovakvoj situaciji jer je pristao iseliti se u određenem roku?
qwer is offline  
Old 01.09.2007., 21:45   #10
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
- uknjižio si stan (znači dao ti je tabularnu izjavu)
sta je to tabularna izjava neznam da mi je to itko dao..!!??
- očito ga želiš izbaciti prije nego kako on misli da možeš

ne zelim ga izbaciti prije vec u zadatom roku ali on to nezeli da ucini..!!!

- nemože on poništiti. Ako želi ići na poništenje ugovora neka ti vrati novac, a ti tada njemu daješ tabularnu izjavu i možeš tražiti naknadu štete.
ja nezelim da ponistavam ugovor jer mi se stan svidja ...- i nije on nikakav vlasnik stana - vlasnik stana si ti
da upravo tako jer sam ja prijavljen na tu adresu prilikom upisa poreza...

- možeš ga izbaciti deložacijom (ali to ti je jebada po sudovima)
koliko traje takva jebada..???
vavi is offline  
Old 01.09.2007., 22:02   #11
ne brini, da ti nije da tabularku ne bi se upisa
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 01.09.2007., 22:34   #12
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ne brini, da ti nije da tabularku ne bi se upisa

da u ugovoru stoi da se ovim ugovorom i nasim potpisima izjavljuje da je trazena cijena u potpunosti isplacena i da se daje rok prodavatelju od 6 mjeseci od dana skalpanja ugovora da iseli iz stana... to je odvjetnik spajao ugovor ne od agencije vec neutralni odvjetnik kojeg sam ja na moj zahtjev angazirao radi brzeg i efikasnijeg ugovora i upisa u vlasnistvo...
ali ima i takvih ljudi koji poslije prijete sa nekim dzokerima u rukavima i da je on ugledan u tom gradu da sta ja njemu stvaram pritisak da se nece nikako iseliti vec da ce ponistiti ugovor donosno izici iz ugovora ....
on je mozda uvidio gresku sta je prodao taj stan jer je na dobrome mjestu pa nesta sada zeli da odugovlaci ili istupi iz sklopljenog ugovora nakon pol godine a novce je dobio pre pol godine heheh sada je bit ce potrosio novce pa se uhvatio za glavu...!!!
vavi is offline  
Old 02.09.2007., 00:11   #13
Ako je sve kako spada po papologiji kako kazes, cekaj jos ta 2 tjedna da istekne ok ugovora. Tada ga nazovi i lijepo pristojno zamoli najminijim mogucim tonom da postuje potpisani ugovor i iseli van. Ukoliko to ne ucini, cekaj da fino ode u svoju drugu kucu, razvali vrata, postavi svoja nova vrata izbaci njegove stvari i - nikom nista. Nisi pocinio krivicno djelo jer to je tvoj stan. ukoliko frajer pokusa biti pametan i provaljivati tvoja, prijavi provalu.
__________________
rollin' rollin' rollin'...
-kuglica- is offline  
Old 02.09.2007., 00:16   #14
Quote:
-kuglica- kaže: Pogledaj post
Ako je sve kako spada po papologiji kako kazes, cekaj jos ta 2 tjedna da istekne ok ugovora. Tada ga nazovi i lijepo pristojno zamoli najminijim mogucim tonom da postuje potpisani ugovor i iseli van. Ukoliko to ne ucini, cekaj da fino ode u svoju drugu kucu, razvali vrata, postavi svoja nova vrata izbaci njegove stvari i - nikom nista. Nisi pocinio krivicno djelo jer to je tvoj stan. ukoliko frajer pokusa biti pametan i provaljivati tvoja, prijavi provalu.

nazalost nisam takva osoba koja nasilu resava probleme..!!
ali ako nebude drugoga izlaza jedino sta mi preostaje je to da ucinim...
vavi is offline  
Old 02.09.2007., 00:36   #15
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
nazalost nisam takva osoba koja nasilu resava probleme..!!
ali ako nebude drugoga izlaza jedino sta mi preostaje je to da ucinim...
A nije na silu, ako nema druge sta ti preostaje? Zajebavat se po sudovima koji nikako da presude u tvoju korist??? Da smo negdje drugdje, sigurno, al u Hrvatskoj... sumnjam. Previse je takovih slucajeva da bi vise vjerovala u nesto "nenasilno".
__________________
rollin' rollin' rollin'...
-kuglica- is offline  
Old 02.09.2007., 01:55   #16
Quote:
-kuglica- kaže: Pogledaj post
A nije na silu, ako nema druge sta ti preostaje? Zajebavat se po sudovima koji nikako da presude u tvoju korist??? Da smo negdje drugdje, sigurno, al u Hrvatskoj... sumnjam. Previse je takovih slucajeva da bi vise vjerovala u nesto "nenasilno".
nazalost citam po forumu zar je to jadno pravosudje tako sporo da covik mora uzimati pravdu u svoje ruke..!!??
vavi is offline  
Old 02.09.2007., 07:42   #17
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Lara, može li se taj prodavatelj smatrati vicioznim posjednikom u ovakvoj situaciji jer je pristao iseliti se u određenem roku?
mislim da da.
Mislim da si u pravu i da je ovo viciozan ili neistinit posjed (stečen vi, clam, prekario)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 02.09.2007., 11:44   #18
Vavi, vezano za ovo šta je lara potvrdila.
Raspitaj se kod odvjetnika (a može ti i lara reć) koliko bi sudski trajalo da nekoga tko je u vicioznom posjedu izbaciš iz stana. Po forumu se uglavnom spominju slučajevi nevicioznih (mirnih) posjednika i problema koje vlasnici stanova imaju s njima. U tvom slučaju nema se previše toga za dokazivati, postoji ugovor kojim on prihvaća rok od 6 mjeseci, rok je prošao i točka. Time izbjegavaš nasilan način.
Ali ako bi sud trajao predugo, onda ga izbaci silom, on ti putem suda neće moći ništa jer više nije ni vlasnik ni mirni posjednik, tako da i zakonski imaš pravo na samopomoć.
A ovo šta se poziva na ugled, moć i sl, u to ne bih ulazio, korupcije ima svugdje, pa...
qwer is offline  
Old 02.09.2007., 13:00   #19
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Vavi, vezano za ovo šta je lara potvrdila.
Raspitaj se kod odvjetnika (a može ti i lara reć) koliko bi sudski trajalo da nekoga tko je u vicioznom posjedu izbaciš iz stana. Po forumu se uglavnom spominju slučajevi nevicioznih (mirnih) posjednika i problema koje vlasnici stanova imaju s njima. U tvom slučaju nema se previše toga za dokazivati, postoji ugovor kojim on prihvaća rok od 6 mjeseci, rok je prošao i točka. Time izbjegavaš nasilan način.
Ali ako bi sud trajao predugo, onda ga izbaci silom, on ti putem suda neće moći ništa jer više nije ni vlasnik ni mirni posjednik, tako da i zakonski imaš pravo na samopomoć.
A ovo šta se poziva na ugled, moć i sl, u to ne bih ulazio, korupcije ima svugdje, pa...
ma ne znam koliko to ima smisla.
Opet se natezati po sudovima.
Lijepo pitaj tog tipa kada on smatra da bi trebao izaći.

I to nam javi tu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 02.09.2007., 13:57   #20
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
koliko traje takva jebada..???

Godinama. Ako je vješt, može bez problema 10 godina bit u stanu.
Brazil is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.