Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2018., 16:21   #1421
Quote:
itoru kaže: Pogledaj post
zna li tko koji je najkraći period za prijavu boravišta? da li je to 1 mjesec ili 3 mjeseca?
znam da ispod 3 mjeseca praktički ni ne trebam prijavljivat boravište, ali ipak bi volio zbog birokracije na poslu, no znam da na mup-u odbijaju prijavu boravišta koja je kraća od ____ (ne znam da li je 1 ili 3 mjeseca).
Kaže MUP:
Boravište se obavezno prijavljuje ako traje dulje od 3 mjeseca ali može i ranije ako vam je potrebno

Mene u policiji nitko nije pitao koliko boravim na toj adresi, samo sam došla i prijavila se te dobila potvrdu.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:41   #1422
Boravište mi ističe po drugi put i već sam jednom prije mijenjao prebivalište i sve dokumente što je koštalo i vremena i novca, pa bih to izbjegao pošto poto. Više se ne sjećam što sam sve morao onda mijenjati, a i sada imam više stvari koje bi (pretpostavljam) trebao mijenjati nego onda.

S obzirom da mi neće dati treću prijavu boravišta na istu adresu, imam opciju ili ne prijaviti boravište uopće ili prijaviti boravište na neko određeno vrijeme nekamo drugdje dok se ne budem mogao ponovno prijaviti ovdje gdje zapravo jesam.

Moja pitanja su:
1.) U slučaju ne-prijave - hoću li se nakon nekog vremena (godine dana?) moći ponovno prijaviti na istu adresu?
2.) Ako je prvi odgovor negativan - koliko minimalno moram biti dugo na drugoj adresi da bih se mogao ponovno prijaviti na ovoj adresi na kojoj sam prethodno bio protekle dvije godine?
3.) Znam da postoje propisane kazne za neprijavljivanje boravišta, međutim u kojim slučajevima stvarno može i doći do istih?
4.) Ako nisam imao prijavljeno boravište, a očigledno sam bio u tom mjestu, godinu dana kasnije prijavim boravište – postoji li svejedno mogućnost dobivanja kazne za prethodno stanje u kojem sam bio neprijavljen?
5.) Poslodavac plaća prirez za Zagreb i isplaćuje mjesečno za pokaz. Može li neprijavljivanje i tu imati kakvu ulogu?

U slučaju prijave prebivališta, koji sve dokumenti se moraju mijenjati i koje sve institucije moram obići?
Osobna, putovnica, vozačka, prometna, HZZO, porezna (kartica), banke…još nešto?

Znam da je malo duži post, ali koliko god sam googlao i pretraživao ovu i temu o podstanarstvu, odgovore ili nisam mogao naći ili su bili u suprotnosti s drugima, a postoji mogućnost i da su zastarjeli...
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:43   #1423
Quote:
Liberata kaže: Pogledaj post
Kaže MUP:
Boravište se obavezno prijavljuje ako traje dulje od 3 mjeseca ali može i ranije ako vam je potrebno

Mene u policiji nitko nije pitao koliko boravim na toj adresi, samo sam došla i prijavila se te dobila potvrdu.
ma znam što kaže MUP, ali znam osobu kojoj je zbog mjesec posla trebalo boravište, ali je na MUP-u nisu htjeli prijaviti jer je kraće od mjesec dana. pitanje je da li je (ne)moguće na manje od mjesec ili 3 mjeseca.
itoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 22:01   #1424
Quote:
nedamise kaže: Pogledaj post
U slučaju prijave prebivališta, koji sve dokumenti se moraju mijenjati i koje sve institucije moram obići?
Osobna, putovnica, vozačka, prometna, HZZO, porezna (kartica), banke…još nešto?
Sve se to promijeni u jednom danu.
Vozacku ne moras mijenjati zbog promjene prebivalista, tako su meni rekli u MUP-u kad sam promijenila prebivaliste.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:55   #1425
Ni putovnicu ne mora mjenjat.osobnu i prometnu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:28   #1426
Jeste sigurni da se vozačka ne mora mijenjati? Ja sam sigurna da sam čitala na oglasnoj ploči MUP-a da treba.

Inače, ono što sigurno treba je i registraciju osobnog vozila ako je prebivalište na području gdje se koristi oznaka drugog grada nego što je na sadašnjoj tablici.

E a to nije mali izdatak.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:38   #1427
Ako imaš novu vozačku (u obliku kartice), onda ne moraš, jer na njoj ne piše prebivalište. Za staru ne znam.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:23   #1428
Imam staru, na njoj piše prebivalište, tako da ispada da svakako treba mijenjati i vozačku ako je stara.

Što je sa dokumentima tipa domovnica i šta ja znam...?
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:01   #1429
Quote:
JabukaUSlafroku kaže: Pogledaj post
pozdrav,

želim prijaviti boravište u zagrebu (trenutno sam prijavljen u drugoj županiji) - postoji li način da to napravim bez da vlasnik stana sa mnom dolazi u zagreb na mup? (dotični ne živi u zagrebu i da odem po njega i vratim ga natrag doma mi je poprilična zajebancija).

Hvala
Ima li netko slučajno neki predložak kako bi to trebalo izgledati?
Kijara5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 10:42   #1430
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Jeste sigurni da se vozačka ne mora mijenjati? Ja sam sigurna da sam čitala na oglasnoj ploči MUP-a da treba.

Inače, ono što sigurno treba je i registraciju osobnog vozila ako je prebivalište na području gdje se koristi oznaka drugog grada nego što je na sadašnjoj tablici.

E a to nije mali izdatak.
ne treba mjenjat ni staru ni novu jer se sa vozačkom ne dokazuje prebivalište.

Prometnu obavezno čak i da ostaje isto reg.područje.

Quote:
Kijara5 kaže: Pogledaj post
Ima li netko slučajno neki predložak kako bi to trebalo izgledati?
Ima javni bilježnik jer ionako on treba ovjerit izjavu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:18   #1431
Pozdrav!

Jel ima itko primjer te izjave stanodavca da je suglasan sa tim da zivim u njegovom stanu (ne placam nikakvu najamninu)?

Hvala i sorry ako je bilo pitanje vec
deepbluesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:42   #1432
Pa piše ti u postu točno iznad tvog.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:14   #1433
Ne treba nikakav biljeznik, samo vlasnik nekretnine i osoba koja prijavljuje boraviste kod te osobe idu na mup, ispuni se obrazac i to je to. Ne placaju se biljezi ni nista. Govorim iz prve ruke, frisko iskustvo.
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~
K20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:23   #1434
Ako se ide na MUP, onda se samo da izjava pred službenikom, ne treba nikakav obrazac. Ovo je očito slučaj kad se ne može doći osobno, čim se pita za obrazac. Tada treba obavezno ovjera kod bilježnika.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 23:47   #1435
Da rezimiramo - kad se mijenja prebivalište, mora se promijeniti samo osobna, što se osobnih dokumenata tiče. Utvrđeno i potvrđeno.

Dalje - mijenja se prometna čak i ako je registarsko područje isto. A kad nije isto, kad se mijenja prebivalište, pa se mijenja registracija jer je drugi grad u pitanju - ima li neki rok od promjene osobne u kojem se to mora napraviti? Meni osobna ističe krajem ožujka, a registracija i tehnički krajem travnja. Osobnu ionako neću imati nakon isteka, imati ću onaj "papirić" da je nova u izradi, nemam namjeru ići mjesec dana prije isteka izrađivati novu. Dakle, u kojem trenutku baš moram promijeniti registraciju, a da ne ispadne da moram ići mjesec dana prije isteka stare na tehnički i sve?
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 08:06   #1436
Rok je 15 dana od promjene prebivalšta.Daš zahtjev za zamjenu zadnji dan i dok dođe osobna doći će i tehnički pa si u "roku".

I ne mješaj dvije stvari;mjenjanje osobne jer istječe rok i mjenjanje osobne radi preseljenja u drugi grad.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 10:32   #1437
Ne miješam ih. Samo se kod mene ti neki rokovi poklapaju, ono, ističe mi osobna, trebam prijaviti prebivalište jer mi ističe i dvije godine boravišta, itd., pa se valjda činilo tako.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:46   #1438
Ispričavam se ako je netko prije već pitao isto pitanje, ali mi brzo treba pomoć. Prijavljena sam kao podstanarka na jednoj adresi do 15.07.2018., no selim se na drugu adresu te bi mi trebala potvrda o prebivalištu sa novom adresom. Vlasnica prvog stana bi me htjela odjaviti, no ni ona ni ja ne znamo koji su postupci i tko treba biti prisutan na policiji tijekom odjave, pa ako netko zna nešto o tome bila bih mu zahvalna
Urubllz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:03   #1439
to boraviste i meni nije jasno. ja imam vise kuca i non stop sam vamo tamo. nekad provedem 3 mjeseca na jednom mjetu pa bi zbog tog trebao ic na policiju? ako dode do problema. pa taj vlasnik nek potpisuje izjavu
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 18:30   #1440
Quote:
Urubllz kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako je netko prije već pitao isto pitanje, ali mi brzo treba pomoć. Prijavljena sam kao podstanarka na jednoj adresi do 15.07.2018., no selim se na drugu adresu te bi mi trebala potvrda o prebivalištu sa novom adresom. Vlasnica prvog stana bi me htjela odjaviti, no ni ona ni ja ne znamo koji su postupci i tko treba biti prisutan na policiji tijekom odjave, pa ako netko zna nešto o tome bila bih mu zahvalna
Ne treba se odjavljivati, samo se prijaviš na novu adresu.

Sent from my Passport using Tapatalk
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.