Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2010., 11:59   #81
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Kako je HRT javni servis
Servis? Kao ono ured koji izdaje građevinske dozvole?

Btw potpisujem sivkićev post iznad mojeg.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 12:00   #82
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Od 1945-1990 nije bilo hrvatskog radija i hrvatske televizije pa hrvati nisu izgubili nacionalni identitet.Ili se varam?Tko je bio i osjećao se kao pravi hrvat nisu mu trebale nacionalne javne televizije i radio.To treba " novokomponovanim hrvatinama " koji su se " probudili " 1990 i počeli ići u crkvu.Dok narod sam misli sa svojom glavom bit će nacionalnog identiteta bili u EU i Svjetskoj uniji.

Nije istina. Postojao je javni radio servis, a od 1956. i javna televizija koji su snimali iznimno kvalitetne igrane serije i dugometražne filmove, imali su kvalitetne emisije iz kulture, obrazovanja i znanosti, a upravo se kroz takav tip emisija njeguje nacionalni identitet, pa makar se u njima nitko ne busa u naduta domoljubna prsa. Svaki je dan program i tada započinjao himnom, samo što se to više nitko ne sjeća.

A da narod misli svojom glavom koja pak poprima obrise kapitalističe logike, potpuno je jasno. A ponavljam, meni je svejedno.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 12:42   #83
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Nije istina. Postojao je javni radio servis, a od 1956. i javna televizija koji su snimali iznimno kvalitetne igrane serije i dugometražne filmove, imali su kvalitetne emisije iz kulture, obrazovanja i znanosti,..
U kojem postotku ukupnog programa toga danas ima?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 13:20   #84
Malo, pre malo. A to je otužno. I apsurdno. Jer u vremenima najvećega socijalističkoga mraka znatno su se više promovirale neke vrijednosti nego u doba najveće nacionalističke histerije pod motom "digni junačku desnicu, da nitko ne vidi što ti radi lopovska ljevica". Tada je bilo više poštenja i morala, danas, budimo iskreni, ima premalo toga. A ako se HRT uskoro ako ne izvuče iz krize upravljanja, financira i stvaranja kvalitetnog programa - propast će. A onda nam slijedi posvemašnja big-brotherizacija u farmazacija javnog prostora. Strava i užas.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 14:35   #85
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
A ako se HRT uskoro ako ne izvuče iz krize upravljanja, financira i stvaranja kvalitetnog programa - propast će. A onda nam slijedi posvemašnja big-brotherizacija u farmazacija javnog prostora. Strava i užas.
Upravljanje će riješit odabirom ravnatelja, kvalitetni program neće pravit a malo će pripazit kako prave financijsko izvješće (da ih se ne uhvati u laži) a vlast neće dozvolit da propadne jer bi je onda mogle kritizirat sve tv kuće a nitko je ne bi branio.Bolje i bigi ali bez pretplate i proračunske love.Nju dat socijalno ugroženima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 00:23   #86
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Po tom tvojem pretplata bi mogla ići u nebo.Oni će sami odlučivat kojko će si love uzet za plaće, koliko će koštat njihov program, koliko će platit prva za prijenose filmove i serije?Ti ili ne znaš šta je korupcija ili radiš na HTV-u.Ti bim ima dao da mogu krast do mile volje.Na taj tvoj način se ne bi moglo znat ništa osim količine ukupne love koju bi oteli hrvatskom narodu.Sada krivotvore financijska izvješća a kako bi tek po tvom sistemu.
Čovječe spusti loptu.
Pretplatu ne određuje HRT, nego je propisana zakonom donešenim u Saboru. Sabor RH stoji iznad HRT-a.
Uostalom, pogledaj tko je odbacio financijsko izvješće HRT-a za 2008. godinu. Taj isti bi trebao odobriti plan rada i pretplatu s kojom se plan može ostvariti, te kontrolirati izvršenje plana.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 15:35   #87
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
HRT pretplatu naravno ukinuti, pa nek si Hloverka i ostali zarađuju svoje plaće!
uhvatili su se te pretplate i ne pustaju, cak su si smislili i zakon koji ih stiti oko toga. Ja ne vjerujem da cemo se mi tako lako rijesiti placanja tog danka drzavnoj televizji, sramota
Intrigantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 15:36   #88
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Čovječe spusti loptu.
Pretplatu ne određuje HRT, nego je propisana zakonom donešenim u Saboru. Sabor RH stoji iznad HRT-a.
pa naravno jer je HRT drzavna televizija, zato su si smislili zakon oko placanja pretplate za istu
I da ne bude zabune za nas jadne smrtnike koje nitko nista ne pita ta pretplata je kao porez na prijemnik, mislim ono, skuplji porez na teve nego na auto
Intrigantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 22:30   #89
Dobro ukinimo pretplatu za TV prijamnik.
Tko će onda financirati HTV ?
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 22:36   #90
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Dobro ukinimo pretplatu za TV prijamnik.
Tko će onda financirati HTV ?
Ono što dobiju iz proračuna.Ostalo koliko im treba neka zarade sami i smanje troškove.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 22:41   #91
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ono što dobiju iz proračuna.Ostalo koliko im treba neka zarade sami i smanje troškove.
Pa odmah recite da želite komercijalnu televiziju,a ne javnu televiziju.Ako ne želiš plaćati vlastitu javnu televiziju, ne moraš,ali onda se nemoj žalit ako budeš gledao Red Carpet na HTV-u.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 22:55   #92
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Pa odmah recite da želite komercijalnu televiziju,a ne javnu televiziju.Ako ne želiš plaćati vlastitu javnu televiziju, ne moraš,ali onda se nemoj žalit ako budeš gledao Red Carpet na HTV-u.
Normalno je da voditelji-urednici pojedinih emisija koje ide jednom sedmično dpbiju 30 000 kn plaće?moram plaćat jer je takav zakon i red carpet je bolji od 50% HTV-ovog programa.
ovo radi javna televizija: hrt 2 0.30 P.D.James: Sklonost prema smrti, kriminalistička serija
-hrt1 3.00 P.D.James: Sklonost prema smrti, serija (isti dan).Takvo što treba plaćat?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 01.05.2010. at 23:14.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 23:44   #93
Quote:
Intrigantica kaže: Pogledaj post
pa naravno jer je HRT drzavna televizija, zato su si smislili zakon oko placanja pretplate za istu
I da ne bude zabune za nas jadne smrtnike koje nitko nista ne pita ta pretplata je kao porez na prijemnik, mislim ono, skuplji porez na teve nego na auto
U svim europskim zemljama se javna televizija financira iz pretplate, kako se zapravo zove porez na TV prijamnik.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 02:02   #94
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Dobro ukinimo pretplatu za TV prijamnik.
Tko će onda financirati HTV ?
Nek se financiraju reklamama recimo.
Inače, što se mene osobno tiče, mogu i propast.
Al pošto su javna, ajde nek im bude. Nek se kodiraju - pa ko voli nek izvoli.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 02:32   #95
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ono što dobiju iz proračuna.Ostalo koliko im treba neka zarade sami i smanje troškove.
znači HDZ bu po tome financiral HTV i plasira onakve vjesti i ostalo kako oni hoće.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 02:34   #96
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Nek se financiraju reklamama recimo.
Inače, što se mene osobno tiče, mogu i propast.
Al pošto su javna, ajde nek im bude. Nek se kodiraju - pa ko voli nek izvoli.
znači javna TV bi bila kodirana, a RTL i NOVA ne
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 02:35   #97
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
znači javna TV bi bila kodirana, a RTL i NOVA ne

Ovo je tema o Hrt-u ako se ne varam
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 02:38   #98
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post

Ovo je tema o Hrt-u ako se ne varam
pročitaj post na koji sam se referirao.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 02:39   #99
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pročitaj post na koji sam se referirao.
NIsi ti shvatio što sam ja htjela reći, a možda se nisam ni izrazila kako treba.
Htjedoh reći: pošto su javna, nek im bude - nek postoje.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 13:23   #100
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
znači HDZ bu po tome financiral HTV i plasira onakve vjesti i ostalo kako oni hoće.
Već ih financiraju odavna jer su tako napravili u zakonima.Šta će mi javna televizija koja umjesto da pravi hrvatski program kako piše u zakonu vadi iz podruma emisije i dokumentarce na hrvatskom jeziku stare 20-30 godina pa to reprizira a ne pravi ništa novoga već lovu namjenjenu za to troši na bezobrazno velike plaće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.