Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2015., 08:21   #1
komunalni doprinos nakon 20 godina

Pozdrav,
Laik sam u tom području, pa molim ovdje na forumu znalce za pomoć.

Prije 20 godina smo kupili kuću od osobe A, postupak je pratila ovlaštena agentica. Sa propustima koje nismo bili svjesni.

Prije cca 5-6 godina smo obaviješteni od općine da nam je ogradni zid van međe. Kako smo kuću htjeli prodati, potrebna je bila legalizacija, pa je ustanovljeno, novim projektom, da je kuća i 250 kubnih metara veća.....

Legalizacija je dovršena prije više od dvije godine i prodana osobi B, a neki dan dobijem od općine obavijest o razlici plaćanja komunalnog doprinosa, kao podnositelja legalizacije.

Pitanje je sljedeće:
- mene se tereti za prekršaj koji je učinila osoba A, od koje smo kupili započetu gradnju; zašto nije dostavljena prvotnom vlasniku, koji je to i učinio;

- ima li ikakve mogućnosti izbjeći to plaćanje?
- rok žalbe je 15 dana, pa ako mi netko može reći što činiti, da ne tratim vrijeme i živce, ako je to nemoguća misija.

Pozdrav, hvala
contender is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 09:15   #2
Komunalni doprinos (u ovom slučaju razliku komunalnog doprinosa) plaća obveznik - podnositelj zahtjeva za legalizaciju.
Dakle, tebe se tereti za plaćanje razlike, a ne za prekršaj koji je netko učinio. A kako ćeš se ti naplatiti od prijašnjeg vlasnika (koji je moguće učinio prekršaj), to nije njihov problem.
Dakle, odgovori:
- ne, osim ako ne spadaš u kategoriju koja je općinskom odlukom naznačena kao ona koja je (djelomično ili u cijelosti) oslobođena plaćanja doprinosa. Možeš eventualno odgoditi plaćanje za godinu dana, ali tad će se vjerojatno htjeti osigurati hipotekom na nekretninu (koju si pak prodao?).
- žalit se možeš na pogrešno utvrđeno činjenično stanje (kubici i obveznik legalizacije) ili pogrešno proveden postupak. Ako je nešto od toga, žali se, ako ne, nemoj.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 09:32   #3
nisam drugačije ni mislio.
upravo tako sam i shvatio kako si napisao.

ali, znaš ono, hvatanje za slamku, da ne sjedim prekriženih ruku, jer je u ovoj državi "nekima" svašta moguće.

je, mogu platiti u roku od godine dana, beskamatno,
mogu i na rok od tri godine, ali tada pod hipoteku moja sadašnja nekretnina.

hvala na odgovoru
pozdrav
contender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.