Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 23:55   #81
Raidersi u Las Vegasu ( iako tek 2020 )

''Održalo se i glasovanje za preseljenje Oakland Raidersa u Las Vegas. Rezultat je 31-1, a prema nekim izvorima jedini koji nisu dali glasi su Dolphinsi.''

http://www.nfl.com/news/story/0ap300...e-to-las-vegas

Tko će ih gledati dvije godine u Oaklandu kad znaju da bježe u Las Vegas?
stipest is offline  
Old 29.03.2017., 09:11   #82
NFL bans leaping block attempts on field goals, extra points
Henson is offline  
Old 29.03.2017., 22:19   #83
Quote:
Henson kaže: Pogledaj post
NFL bans leaping block attempts on field goals, extra points
ček to je stvarno prošlo? ja sam zabrijo da je to samo prijedlog. sramota
Sahta is offline  
Old 30.03.2017., 18:16   #84
Na prezentaciji Sport Kluba:

''I dalje su najgledaniji prijenosi nogometnih utakmica, i tako će i ostati, no saznajemo da je gledanost košarke u porastu, a u još većem je porastu gledanost američkog nogometa.''
stipest is offline  
Old 30.03.2017., 19:38   #85
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Na prezentaciji Sport Kluba:

''I dalje su najgledaniji prijenosi nogometnih utakmica, i tako će i ostati, no saznajemo da je gledanost košarke u porastu, a u još većem je porastu gledanost američkog nogometa.''
:klap::klap::klap:
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Old 31.03.2017., 17:58   #86
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Raidersi u Las Vegasu ( iako tek 2020 )

''Održalo se i glasovanje za preseljenje Oakland Raidersa u Las Vegas. Rezultat je 31-1, a prema nekim izvorima jedini koji nisu dali glasi su Dolphinsi.''

http://www.nfl.com/news/story/0ap300...e-to-las-vegas

Tko će ih gledati dvije godine u Oaklandu kad znaju da bježe u Las Vegas?
Las Vegas se pojacava. Od ove godine pocinje NHL klub Vegas Golden Knights, a ulaznica mislim vise nema. Evo sad i preseljenje NFL kluba.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 31.03.2017., 21:52   #87
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
ček to je stvarno prošlo? ja sam zabrijo da je to samo prijedlog. sramota
kako mrzin ovakvo imbecilno utjecanje na igru
BonJovi1886 is offline  
Old 31.03.2017., 23:17   #88
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Tko će ih gledati dvije godine u Oaklandu kad znaju da bježe u Las Vegas?
To je dobro pitanje, čak je i vlasnik Raiders odmah nakon glasovanja na presici najavio da će svima koji su kupili karte novac biti vraćen ako to žele. Bilo je još primjera da su se pojedini klubovi kad su najavili preseljenje morali suočit da igraju pred praznim tribinama (Oilers ako se ne varam), zato je recimo Art Model prebacio Browns praktički preko noći u Baltimore, a Spanos također nakon najave odveo Chargers u L.A. da igraju na Carsonu dok se novi kompleks ne izgradi.

Ne znam što Mark Davis ima u glavi kad se nije mrdnuo iz Oaklanda nakon potvrde preseljenja mogla bi ga snać ista sudbina da mu navijači otkažu poslušnost pa da i on zaigra za prazne tribine, ali navodno ima asa u rukavu, ako prodaja karata krene nizbrdo Raiders će preselit već ove sezone u Las Vegas na stadion UNLV Rebels (40.000)

"If Sam Boyd does end up becoming a temporary home for the Raiders, there are a couple of additional requirements the NFL might need like new fiber optic lines or added security features with metal dectors or 100' foot security perimeters."

trifrtaljac is offline  
Old 01.04.2017., 14:43   #89
Bernard Jurišić malo o selidbi Raidersa
Paskaneman is offline  
Old 03.04.2017., 09:16   #90
Adrian Peterson navodno danas kod Patriotsa

Gronk standardno
https://www.instagram.com/p/BSZnNcsAwDR/
Henson is offline  
Old 04.04.2017., 15:36   #91
Ode Romo u komentatore.
FUMBLE is offline  
Old 04.04.2017., 17:38   #92
ništa od Roma u Broncosima?
Paskaneman is offline  
Old 06.04.2017., 01:41   #93
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
To je dobro pitanje, čak je i vlasnik Raiders odmah nakon glasovanja na presici najavio da će svima koji su kupili karte novac biti vraćen ako to žele. Bilo je još primjera da su se pojedini klubovi kad su najavili preseljenje morali suočit da igraju pred praznim tribinama (Oilers ako se ne varam), zato je recimo Art Model prebacio Browns praktički preko noći u Baltimore, a Spanos također nakon najave odveo Chargers u L.A. da igraju na Carsonu dok se novi kompleks ne izgradi.

Ne znam što Mark Davis ima u glavi kad se nije mrdnuo iz Oaklanda nakon potvrde preseljenja mogla bi ga snać ista sudbina da mu navijači otkažu poslušnost pa da i on zaigra za prazne tribine, ali navodno ima asa u rukavu, ako prodaja karata krene nizbrdo Raiders će preselit već ove sezone u Las Vegas na stadion UNLV Rebels (40.000)

"If Sam Boyd does end up becoming a temporary home for the Raiders, there are a couple of additional requirements the NFL might need like new fiber optic lines or added security features with metal dectors or 100' foot security perimeters."

navijači raidersa su već navikli na seljenja. ionako ih na utakmice u oakland dolazi hrpa iz los angelesa. plus, za razliku od primjerice st.louisa u slučaju ramsa, oakland prstom nije mrdnuo da zadrži raiderse u gradu.
osim toga, let do vegasa je relativno jeftin i mnogima neće biti mrsko nekoliko puta godišnje pobjeći od žene, djece i kuće i vikend provesti uz kurve, kocku i tekmu.
drame će vjerovatno biti, ali mislim da će biti daleko manje u odnosu na takve slične situacije.
Billy Piton is offline  
Old 06.04.2017., 20:08   #94
NFL je liga di se prati uz TV ne uživo. Kome se da ići na svaku utakmicu uživo kad igraš na otvorenome po ko zna kojim uvjetima, time out je svako malo, malo akcije za ta 3 sata šta utakmica traje itd. Svi imaju red zone TV, pratiš sve odjednom posebno odkad je fantasy tako velik, moraš pratiti svakog igrača na 10 različitih utakmica.

I zna se da je Al Davis bio ogromni obožavatelj Vegasa, njega nije bilo briga za Oakland nego samo za Raiderse, stvorili su brend oko momčadi ne oko grada. 90% navijača nije briga di igraju već da su u što boljoj lokaciji da dolaze FA a Vegas je sigurno bolji od Oaklanda.
__________________
"I long for a time when I think of myself as a European first and an Englishman second. I crave a United States of Europe with one currency, one army and one type of plug." - Jeremy Clarkson
pepeto1 is offline  
Old 08.04.2017., 17:20   #95
Društvo, možete li mi pomoći s prijevodima nekih termina iz američkog nogometa?

Ja sam prevoditelj i uskoro ću trebati prevoditi jedan dokumentarac.

Postoje li neke hrvatske riječi za svu tu terminologiju? First down, punt, touchdown, safety, field goal (ovo je valjda samo gol), tackle, imena pozicija tipa quarterback, imena različitih trenera (ne znam ni koja su na engleskom, head coach, defensive coordinator?), imena nekih standardnih akcija tipa hail mary i sl. Što još ima?

Piše li neko na nekom portalu ili u nekim novinama o NFL-u, ima li nekih knjiga?
Laki001 is offline  
Old 08.04.2017., 17:55   #96
Mi tu većinom koristimo izvorne izraze, ali probat ću

First down - prvi pokušaj (prvi od 4 pokušaja da se osvoji 10 jardi na terenu)
Punt - ispucavanje lopte iz ruke (tako obično završava fourth down)
Touchdown - polaganje, tj. prelazak preko protivničke gol linije s loptom u posjedu ili hvatanje lopte iza gol linije koju je uputio quarterback (vrijedi 6 bodova)
Safety - ne znam kako ovo prevesti, situacija kad je igrač oboren u vlastitom end zoneu ili kad napad napravi prekršaj u vlastitom end zoneu - vrijedi 2 boda; također označava jednu od pozicija igrača obrane
Field goal - najlakše rečeno gol s terena, izvodi se pucanjem nogom, vrijedi 3 boda
Tackle - obaranje, također i pozicija
Quarterback - često se prevodi kao vođa navale, meni bolje zvuči vođa napada - centralna pozicija u footballu
Head coach - glavni trener
Defensive coordinator - koordinator obrane, isto postoji za napad i specijalne timove
Hail Mary - dugačko dodavanje u posljednjim trenucima s ciljem postizanja touchdowna, mogli bismo reći očajnički (i jedini preostali) potez koji rijetko uspijeva

Od ostalih termina, ovako na prvu:
Sack - slično kao tackle, odnosi se na obaranje quarterbacka
Kickoff - ispucavanje lopte s tla, izvodi se na početku prvog i drugog poluvremena i nakon postignutog zgoditka
PAT (point after touchdown), extra point - pokušaj ostvarivanja dodatnog boda nakon touchdowna
Two minute warning - označava dvije minute do kraja prvog i drugog poluvremena, odnosno druge i četvrte četvrtine
Interception - presjecanje lopte, igrač obrane hvata loptu koja je bila namijenjena igraču napada
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Old 08.04.2017., 20:46   #97
Quote:
Thorin kaže: Pogledaj post
Mi tu većinom koristimo izvorne izraze, ali probat ću

First down - prvi pokušaj (prvi od 4 pokušaja da se osvoji 10 jardi na terenu)
Punt - ispucavanje lopte iz ruke (tako obično završava fourth down)
Touchdown - polaganje, tj. prelazak preko protivničke gol linije s loptom u posjedu ili hvatanje lopte iza gol linije koju je uputio quarterback (vrijedi 6 bodova)
Safety - ne znam kako ovo prevesti, situacija kad je igrač oboren u vlastitom end zoneu ili kad napad napravi prekršaj u vlastitom end zoneu - vrijedi 2 boda; također označava jednu od pozicija igrača obrane
Field goal - najlakše rečeno gol s terena, izvodi se pucanjem nogom, vrijedi 3 boda
Tackle - obaranje, također i pozicija
Quarterback - često se prevodi kao vođa navale, meni bolje zvuči vođa napada - centralna pozicija u footballu
Head coach - glavni trener
Defensive coordinator - koordinator obrane, isto postoji za napad i specijalne timove
Hail Mary - dugačko dodavanje u posljednjim trenucima s ciljem postizanja touchdowna, mogli bismo reći očajnički (i jedini preostali) potez koji rijetko uspijeva

Od ostalih termina, ovako na prvu:
Sack - slično kao tackle, odnosi se na obaranje quarterbacka
Kickoff - ispucavanje lopte s tla, izvodi se na početku prvog i drugog poluvremena i nakon postignutog zgoditka
PAT (point after touchdown), extra point - pokušaj ostvarivanja dodatnog boda nakon touchdowna
Two minute warning - označava dvije minute do kraja prvog i drugog poluvremena, odnosno druge i četvrte četvrtine
Interception - presjecanje lopte, igrač obrane hvata loptu koja je bila namijenjena igraču napada
Hvala!

Jel znaš dal se piše negdje u Hrvatskoj o NFL-u, negdje u nekim novinama ili na portalu nekom, ili možda ima prijenosa na nekom od onih kabelskih kanala? Iz toga bi mogao vidjet dal ima već nekih riječi koje su odabrane i ušle u uporabu.
Phil Marlowe is offline  
Old 08.04.2017., 23:00   #98
Mislim da je najbolje ne prevoditi te pojmove, onaj koji ne zna, takvi sklepani prijevodi neće pomoći, a zbunit će one koji znaju
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Old 08.04.2017., 23:49   #99
Quote:
Phil Marlowe kaže: Pogledaj post
Hvala!

Jel znaš dal se piše negdje u Hrvatskoj o NFL-u, negdje u nekim novinama ili na portalu nekom, ili možda ima prijenosa na nekom od onih kabelskih kanala? Iz toga bi mogao vidjet dal ima već nekih riječi koje su odabrane i ušle u uporabu.
Prijenosi su na Sport Klubu, ali sad nemaš utakmica do kolovoza. Naši komentatori koriste engleske izraze poput quarterback, first down, itd. Malo guglaj za članke o NFL-u, nije baš da se previše piše.

Što se tiče prevođenja svih ovih termina, lako je nekome pričati ako dobro zna engleski, ali svrha prijevoda je da ljudima koji ga ne razumiju objasniš o čemu je riječ.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Old 09.04.2017., 11:40   #100
Članci znaju pisati na Sportnet u rubrici ostali sportovi kao i na stranici Telesport gdje znaju biti odlične kolumne o nekim klubovima ili igračima.
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.