Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2010., 21:14   #1
0 krvna grupa

ovo je više oglas nego diskusija

traže se davaoci grupe 0, sa područja hercegovine
neke osobne kontakte smo već istrošili, pa tražimo ovim putem.
naravno da bi se iskompenziralo

info može na pm
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:20   #2
jesi siguran da tražite 0 krvnu grupu? i niste označili Rh faktor, ali opet mi je ovo sumnjivo jer te krvne grupe ima na pretek....barem u bolnicama.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 22:13   #3
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
jesi siguran da tražite 0 krvnu grupu? i niste označili Rh faktor, ali opet mi je ovo sumnjivo jer te krvne grupe ima na pretek....barem u bolnicama.
da, traže 0, a može biti i + i -. u biti, pacijentu netreba direktno krv, nego spravljaju neke krvne pripravke koje daju. treba za oporavak od operacije [komplikacije sa upalom pluća nakon bajpasa], naravno da u bolnici ima krvi, ali je nedaju. prije operacije se moralo deponovati određenu količinu, a sada zbog komplikacije treba još. nije pametno igrati igru živaca pa provjeravati hoće li obustaviti terapiju ako se ne ispoštuje njihov zahtjev za dodatnom količinom.
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:59   #4
Možeš li promijeniti bolnicu?
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 00:52   #5
Quote:
ema007 kaže: Pogledaj post
Možeš li promijeniti bolnicu?
mislili smo da nam je nalogičnije rješenje doći u kontakt sa davaocima uz kompenzaciju

inače, u toj bolnici sam prije desetak godina ležao zbog prometne nesreće, i sjećam se da su prijatelji došli i davali krv. mislio sam da je to sasvim uobičajena praksa?
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 03:29   #6
nigdje nije uobičajna praksa zahtijevati donaciju krvi za nekog pacijenta, to se zamoli, posebice ako se radi o deficitnoj krvnog grupi, ali to ne znači da taj isti neće primiti točno onoliko krvi koliko mu treba samo zato jer nije našao nekoga davatelja koji će "kompenzirati" njegove doze.
Mislim da si ti pod pogrešnim uvjerenjem da je to "pod moranje".
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 09:12   #7
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
Mislim da si ti pod pogrešnim uvjerenjem da je to "pod moranje".
mi svejedno i dalje tražimo na sve strane, pa i na ovaj način, i uz plaćanje ili drugu kompenzaciju davaocu
terapija je bila skroz smanjena, sve dok neko od poznanika doktora nije lično garantovao da će se količina nadomiriti
sali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.