Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2008., 18:44   #41
Uh i ja sam imala problema s glavoboljom prije trudnoće i srećom u trudnoći (do sad) samo 1 put i trajalo je 4-5 dana! Meni je to od sinusa (vražji motor) ali ima epizode kad mi se povraća tj. ko da poslije pređe u migrenu ako odmah u startu nešto ne popijem (lekadol, ništa jače) i tako sam bila prisiljena popit 3 lekadola u tih 4-5 dana jer sam imala i temperaturu pa sam mislila da je manje štetno popit lekadol negoli bit pod fibrom...
Inače mi je mama patila cijeli život od migrena užasnih i bilo je grozno (onda je operirala kamence na žući i nikad više je nije zabolilo))) a mene je znala u zadnje vrijeme užasno bolit glava prvi dan menge...
Uglavnom teško je raspoznat migrenu i glavobolju od sinusa pa je najbolje uvijek štrcat aqua maris u nos, to nemože naškodit a meni jako pomaže...i ako baš morate onda lekadol...i to odmah u startu jer kasnije kad uzme maha onda lekadol više ne djeluje...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 20:11   #42
ja sam imala isto jake glavobolje, sada vec dugo nisam, hvala bogu, meni je uvijek pomogao lekadol u kombinaciji sa normabelom

u trudnoci sam popila tbl protiv bolova vise nego kad nisam trudna i bila tjedan dana na voltaren injekcijama, bolje popit nesto (a ima ljekova koji se smiju piti) nego trpit bol
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:32   #43
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
a joj, mene tako strah eksperimentirati s time et. uljima... znam da je lavanda ful blaga i da je jedino et. ulje koje može direkt na kožu ali mene svejedno strah... any, doktor ti je rekao da je to ok ili si se sama odlučila za to?
Pitala sam doktoricu i rekla mi je da je, u svakom slučaju, bolja lavanda nego tablete. Mislim da se ne trebaš bojat jer ja sam sad puno bolje, a i moja frendica je koristila isto ulje i sve pet. Čim me malo zaboli, malo lavande pod nos i smirim se. Probaj tako za početak ako te strah nanositi na kožu. Iako kad kupiš ravo ulje, nema straha. Btw., možeš to eterično ulje pomiješati s nakim baznim - maslinovim, bademovim itd. pa nema šanse da uzrokuje nešto što ne treba. drž' se !
anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:37   #44
ja opet muku mučim već treći dan sa jakom glavoboljom mislim da je do ovog čudnog vremena i južine, sinusi me muče
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:53   #45
i mene su sinusi počeli razvaljivati...pomaže mi inhalacija (stavim u vodu vrečicu čaja od mente - nadam se da je to dozvoljeno) ali ne u potpunosti. a nos mi i nije zaštopan već točno osjećam kako me boli iza očiju i obrva..brrr
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:56   #46
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
i mene su sinusi počeli razvaljivati...pomaže mi inhalacija (stavim u vodu vrečicu čaja od mente - nadam se da je to dozvoljeno) ali ne u potpunosti. a nos mi i nije zaštopan već točno osjećam kako me boli iza očiju i obrva..brrr
tako i meni, nije začepljen nos, jedino ujutro kad povraćam moram ispuhati, ali tokom dana ništa, ali jedva gledam na oči, i sa ću s posla ranije jer me boli od kompa još više
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:16   #47
cure meni je za glavobolju pomagala lavanda... par udaha suhe lavande ili lavandinog ulja jer nisam željela piti nikakve tablete protiv bolova...

a znala me do 14.tjedna tako boljeti da je izazivala i povraćanje i mučninu....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 15:25   #48
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Ja sam od 13 do 18 tjedna imala skoro svakodnevne glavobolje. Očajnički jake. Pila sam cijelu tabletu lupoceta ali mi nije pomagalo. Provjereni lijek za to: slkuahj si tursku kavu (onakvu kakvu inače voliš) i u nju nacijedi malo limuna i popij. Ne moraš popit cijelu šalicu, dovoljno ti je 5-6 gutljaja jer je kava ubitačna sa limunom. Ali pomaže, za cca. 20 minuta glavobolja ko rukom odnešena. Umjesto turske (koju ja nisam mogla pit) možeš si napravit i ness i isto si nacijediš limuna. Do djelovanja treba malo više cca. 30 minuta. Uglavnom, kada popiješ odi si prileć malo.
Pitala sam ginića da li je to u redu. On je rekao da je i da je u svakom slučaju bolje od tableta. Inače spoj kave i limuna ti djeluje kao prirodni kafetin. Nije štetno ni tebi ni bebi. Probaj pa javi
Ovo je skroz istina, ja se inače još odmalena borim s gotovo svakodnevnim glavoboljama koje su znale preč i u migrene i crnka bez cukra i s malo limuna je djelovala u par minuta.Isto tako pomaže ako namočite kuhinjsku krpu u hladnu vodu s par kapi tonika Alka i čvrsto zavežete oko glave (čelo) i legnete na par min.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 08:19   #49
Okej, evo me ovdje...
Glava me rastura skoro pa svaki dan i ja sam blago rečeno - luda. Lekadol, skoro pa svaki dan. Sinoć - do povračanja, suzdržala sam se, ali mi je muka jos i sada. Recimo da mi glavobolja ne popusti (onak probada me recimo desna strana glave, kroz oko pa na gore, znalo se često događati i prije trudnoće, Ketonal je to rješavao, sad znam da ne smije), jel ok uzimati svaki puta Lekadol, mene strah da ne bi bilo previše recimo svaki drugi dan? Mislim, kako sada stvari stoje i recimo da bude takav najgori scenarij.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 10:35   #50
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Okej, evo me ovdje...
Glava me rastura skoro pa svaki dan i ja sam blago rečeno - luda. Lekadol, skoro pa svaki dan. Sinoć - do povračanja, suzdržala sam se, ali mi je muka jos i sada. Recimo da mi glavobolja ne popusti (onak probada me recimo desna strana glave, kroz oko pa na gore, znalo se često događati i prije trudnoće, Ketonal je to rješavao, sad znam da ne smije), jel ok uzimati svaki puta Lekadol, mene strah da ne bi bilo previše recimo svaki drugi dan? Mislim, kako sada stvari stoje i recimo da bude takav najgori scenarij.
jesu li u pitanju migrene ili glavobolje?
meli je svoje migrene rijesila akupunkturom, ako se dobro sijecam...
probaj s akupunkturom ili homeopatijom... radije nego lijekovima...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 13:15   #51
mene svakih par dana glavobolja lupi al to većinom od neispravne prehrane , nekako sam osjetljiva previše na kavu i šećer u trudnoći.
a i isto kad mi fali svježeg zraka pa uvečer i ujutro prozračim sobu i prostoriju u kojoj boravim, to mi pomaže.

a pomagalo mi je prije , popila bih čašu vode i zamislila bih da pijem voltaren forte pa bih se onda autosugestijom kao uvjerila "gle kako ovaj imaginarni voltaren forte super djeluje"
što je najgore...glavobolja bi prestala.
a vjerojatno od vode. a možda i od autosugestije
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 17:58   #52
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Okej, evo me ovdje...
Glava me rastura skoro pa svaki dan i ja sam blago rečeno - luda. Lekadol, skoro pa svaki dan. Sinoć - do povračanja, suzdržala sam se, ali mi je muka jos i sada. Recimo da mi glavobolja ne popusti (onak probada me recimo desna strana glave, kroz oko pa na gore, znalo se često događati i prije trudnoće, Ketonal je to rješavao, sad znam da ne smije), jel ok uzimati svaki puta Lekadol, mene strah da ne bi bilo previše recimo svaki drugi dan? Mislim, kako sada stvari stoje i recimo da bude takav najgori scenarij.
Tak je i meni bilo prvo tromjesečje, sad je možda jednom u dva tjedna. Ja sam pila Lupocet (smiješ do tri dnevno), no ja sam pila po jedan. Samo sam jednom popila dva, kad se stvarno nije dalo izdržati. Meni se javljala tako jaka glavobolja povezana s boli u želucu ili povraćanjem. Budi samo sigurna da uzimaš dosta tekućine (da nije od dehidracije možda...).
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 11:38   #53
Nikad prije nisam imala glavobolju (nisam znala kako je to kad te boli glava) ali u zadnje vrijeme imam užasnu glavobolju koja krene od iza pa se spoji sa naprijed do očiju, boli za ne izdržati, imam osjećaj da će mi oći ispasti van, ne mogu se nabolje kretati, jesti, kad se ustanem padne mi mrak na oći, nekad čak i povračam od boli. Čak i kad pokušam zaspati ne mogu koliko me boli. Isto tako možda nema veze stim ali napomenut ću da mi u zadnje vrijeme često curi krv iz nosa

Pitala sam svoju liječnicu da li smijem piti tablete u trudnoći jer ponekad pomislim da će mi glava puknuti jer me boli svaki dan po cijeli dan na što mi je ona rekla da ne smijem ništa piti od lijekova (kao da mi gliste izlaze na dupe ne smijem ništa piti od lijekova zbog trudnoće a i problema sa srcem). S obzirom da su lijekovi zabranjeni, kako ublažavate tegobe s glavoboljama, kako barem malo ublažiti bol?

Zahvaljujem!
prolaznica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 00:29   #54
Ja sam muku mucila sa glavoboljom u prvoj trudnoci i kako trudnice ne bi smjele piti tablete moja mi je svekrva dala odlican recept koji sam cesto primjenjivala i pomogao mi je 100%, CRNA KAVA BEZ SECERA SA ISCJEDJENIM LIMUNOM, malo je ruzno sa piti ali kada znate da nije analgetik u pitanju vrijedi pokusati.
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 17:43   #55
glavobolja koja izaziva povraćanja je najčešće migrena.
Ako ne prestaje, trebalo bi možda tražiti uputnicu za odlazak neurologu
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 18:43   #56
....

e i mene glava s vremena na vrjeme boli...ali ja mislim da je od vremena promjenjivog ili mozda od zlijezde...i od zatvorenog prostora....s vremena na vrijeme popijem analgin...a sa prvim sinom imam ispijena 2 paracetamola cijelu trudnocu...i nista vise..letila sam do 6 mjeseci....e te tri sedmice poslije 6 mjeseci ....sve se promijenilo...i tako sasko dode prerano....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 16:18   #57
ja sam jučer poludila ,mislila sam da će mi glava eksplodirati....otišla sam rano spavati...
danas je bolje
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 21:22   #58
jel postoji neka jaca tableta za glavobolju od paracetamola...a da je trudnice smiju uzimat...

meni je Lupocet kao da sam Tic-Tac pojela...nista...

jer me glava boli svakih par dana nevjerojatno...do povracanja...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 23:41   #59
ribica eventualno da pitaš dr. Ja sam imala grozne glavobolje u trudnoći kad su bile veće promjene vremena, npr. kao danas od sunčanog dana na prolom oblaka, grozno, točno sam znala kad će promjena vremena. Kad se vrijeme stabiliziralo, odn. kad je krenula jesen, pa nije bilo takvih skokova temperature prošle su i moje glavobolje.. Inače ih uopće nemam, ali tad u trudnoći, tijekom ljeta su me ubijale, i da do povraćanja su išle, kad se sjetim, isto lupocet niš, ko da sam bombon popila, pa ga onda nisam ni pila više za to.. Probaj nešto homeopatski
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:09   #60
da Lola...tako sam i mislila...

mislim da mi je homeopatija jedan od izbora...jer ovako vise ne ide...i traje danima...

a imam kontrolu za 3 tj. pa cu tada pitat...nadam se da nece biti pogorsanja dotad...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.