Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 23:16   #61
wow cure bas mi je zao i znam kako vam je.
Ja sam vec mislila da nesto nije samnom u redu.
Prva trudnoca bez ikakvih poteskoca-zgaravica pred kraj i to je to.
Sad sam u 13-om tjednu i glava me vise boli nego sto ne boli. Bol i mucnina, vrtoglavice, neprestaju uh...vecinom trpim, popijem kavu jer imam nizak tlak, nekada lekadol a najbolje mi je kad me MM ljubi i bol istog trena prestaje

mia-moniq is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 08:15   #62
jel koja od vas imala jake glavobolje,glavobolje koje uopće nisu prestavale?ja sam sinoć i noćas ridala od bolova,iako me glavobolje muče od 10.god i imala sam ih skoro pa svaki dan svih vrsta,većinom tenzijske ovaj inetnzitet i učestalost nisam doživjela!ne puštaju me ni seknunde! ja više ne znam šta ću! odlučila sam uzet bolovanje od bar dva tjedna reć ću samo ravnatelju da sam trudna,nikom više još je rano ne mogu gledat a kamoli vozit i radit.i da,mislim nema smisla pit tablete protiv bolova jer bi ih morala piti svaki dan al zar to nije reviše?po vragu paracetamol po prvi put u životu pomaže.al liječnik j strogo rekao da samo pokad ga popijem jer bebini organi se još razvijaju a i čitala sam da je to lijek B kategorije ne da sigurno nema posljedica nego da se ne zna ima li ih.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 10:44   #63
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
jel koja od vas imala jake glavobolje,glavobolje koje uopće nisu prestavale?ja sam sinoć i noćas ridala od bolova,iako me glavobolje muče od 10.god i imala sam ih skoro pa svaki dan svih vrsta,većinom tenzijske ovaj inetnzitet i učestalost nisam doživjela!ne puštaju me ni seknunde! ja više ne znam šta ću! odlučila sam uzet bolovanje od bar dva tjedna reć ću samo ravnatelju da sam trudna,nikom više još je rano ne mogu gledat a kamoli vozit i radit.i da,mislim nema smisla pit tablete protiv bolova jer bi ih morala piti svaki dan al zar to nije reviše?po vragu paracetamol po prvi put u životu pomaže.al liječnik j strogo rekao da samo pokad ga popijem jer bebini organi se još razvijaju a i čitala sam da je to lijek B kategorije ne da sigurno nema posljedica nego da se ne zna ima li ih.
Ja isto inace imam migrene kad sam u pms-u. i u trudnoci sam ih imala za poludit....kod mene je trajalo konstantno svaki dan sve dok nisam usla u drugo tromjesjece...doktor je rekao da je to normalno u prvom tromjesjecu.poslije te nece bolit...ja sam ti stavljla obloge topli na vrat a hladni na celo i tako naizmjence....probaj meni je ipak malo ublazilo...
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 10:50   #64
Mene su isto u prvom tromjesečju rasturale glavobolje. Prestale su kad sam počela redovito piti magnezij iz drugih razloga. Ne znam jer se to samo poklopilo, ali nije me nijednom bolila glava do 38. tjedna kada sam ga morala prestati piti. Uglavnom, možeš pokušati, neće škoditi...
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 10:53   #65
Quote:
Nature kaže: Pogledaj post
Mene su isto u prvom tromjesečju rasturale glavobolje. Prestale su kad sam počela redovito piti magnezij iz drugih razloga. Ne znam jer se to samo poklopilo, ali nije me nijednom bolila glava do 38. tjedna kada sam ga morala prestati piti. Uglavnom, možeš pokušati, neće škoditi...
pila sam magnezij nije nešto posebno pomagao al ću opet neće škoditi a probat ću i ovo sa oblogama hvala curke!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:20   #66
pripazite s glavoboljom....ja sam 2 tjedna išla spavati s nesnosnim glavoboljama, da b mi otkrili da imam povišen tlak.

od izrazitog niskotlakaša, s normalnim tlakom od 90/60 , tlak mi je skočio na 150/100, što je već na rubu uzimanja terapije i hospitalizacije.
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:43   #67
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
pripazite s glavoboljom....ja sam 2 tjedna išla spavati s nesnosnim glavoboljama, da b mi otkrili da imam povišen tlak.

od izrazitog niskotlakaša, s normalnim tlakom od 90/60 , tlak mi je skočio na 150/100, što je već na rubu uzimanja terapije i hospitalizacije.
u četvrtak sam mjerila tlak bio je ok tako da ne mislim da je tlak kod mene u pitanju.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:53   #68
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
pripazite s glavoboljom....ja sam 2 tjedna išla spavati s nesnosnim glavoboljama, da b mi otkrili da imam povišen tlak.

od izrazitog niskotlakaša, s normalnim tlakom od 90/60 , tlak mi je skočio na 150/100, što je već na rubu uzimanja terapije i hospitalizacije.
Identično kod mene.

Prva tri mjeseca neizdržive glavobolje da bi se uspostavilo da je tlak visok.
Dobila normabele, pila tri tjedna i od onda do danas (pred porod sam) tlak je ponovo normalan.

Inače, koliko znam smije se popiti Lupocet protiv bolova, no on ne djeluje ako je u pitanju tlak - meni nije pomoglo.
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:54   #69
i ja sam na početku imala užasne glavobolje,migrene s povraćanjem...isto nisam išla na posao par dana, tablete nisam uzimala. prestale su mi skupa s mučninama s 12-im tjednom, a do tad, izdržavaš, jedva...probala sam i obloge i čajeve i limunade, jedino nisam onu kavu s limunom jer mislim da ne bi niš uspjela ni progutat kamoli zadržat to u sebi

čitala sam da je to sve normalno, zbog povećanja volumena krvi, a te žilice u glavi su jako jako tanke...naravno, može biti i tlak i hormoni...
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 14:12   #70
kod mene nije bio u pitanju tlak a i mg nije pomogao nista...
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 16:43   #71
ja sam vam prolazila pakao prije trudnoce prve..pakao...redovito bi isla na hitnu svakih3-5 dana jer mi nista al nista nije pomagalo.....
ostala sam trudna i naravno vise nista nije dolazilo u obzir a glavobolje nisu prestale....bilo je nekad takvih da je to granicilo sa psihom...uzas...

tada sam se odlucila na akunpunkturu i zene moje spasilo me spasilo..odradila 9 terapija svaki 2 dan i nikad vise....glava zna zabolit 1 u 2 mj al cisto onako....sad sam drugi put trudna i to u 26 tjednu i nije mi se jos dogodilo da me glava bolila svo ovo vrijeme sta ej za emne ne napredak nego spas...

stoga eto ja preporucam akunpunkturu...od srca!
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:11   #72
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
stoga eto ja preporucam akunpunkturu...od srca!
nije da rado ne bi uzela u obzir al di to nać u hercegovini?nigdje.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:20   #73
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
nije da rado ne bi uzela u obzir al di to nać u hercegovini?nigdje.
hm....nisam sigurna...di u hercegovini..ako hoces posalji pp
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:41   #74
Srecom, barem me to ne muci, tj. ako me muci, znam da je od sinusa jer sa njima i inace imam problema... al otkad svako jutro ipak popijem salicu kave, cak mi ponekad i pase, em mi glava popusti, em mi je probava bolja.. meni ta kava stvarno regulira probavu Pijem samo jednu dnevno, ujutro, i ne kao prije trudnoce punu salicu crne bez secera, nego pola salice i sa kap mlijeka.
Inace imam niski tlak po difoltu, prvi pregled tlaka u trudnoci je isto bil jako nizak, a drugi vidjet cemo kakav ce bit
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:50   #75
Oboružajte se onim vrečicama što se stave u duboko pa rashlade glavu i bolje je, piti puuuuuuno tekućine, špricati sterimar u nos da proširi krnvne žile da poveća protok krvi i smanji pritisak u glavi, magnezij i puno friškog zraka, to je moja receptura za migrenu, a budući ne pijem kavu kada me luđački boli glavi onda popijem jednu ujutro i prestane odmah glavobolja.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:54   #76
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Oboružajte se onim vrečicama što se stave u duboko pa rashlade glavu i bolje je, piti puuuuuuno tekućine, špricati sterimar u nos da proširi krnvne žile da poveća protok krvi i smanji pritisak u glavi, magnezij i puno friškog zraka, to je moja receptura za migrenu, a budući ne pijem kavu kada me luđački boli glavi onda popijem jednu ujutro i prestane odmah glavobolja.
meni je pomoglo što dva dana nisam bila na poslu.jedina dva dana što me nije boljela u mjesec i pol dana.(jer sam si rekla uzet bolovanje od 10 dana pa sam se psihički rasteretila)već sam ustvrdila da su tenzijske.pomaže i što sam manje na kompu ,manje pod stresom.to si na poslu ne mogu priuštiti.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 16:47   #77
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
nije da rado ne bi uzela u obzir al di to nać u hercegovini?nigdje.

Marinella,
u Hercegovini imaš akupunkturu u Čapljini, ako si zainteresirana mogu ti podrobnije objasniti. Pomaže i masaža jaaaaako, mogu ti i za to preporučiti momka koji radi baš masažu za trudnice
maskarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 17:35   #78
Quote:
maskarin kaže: Pogledaj post
Marinella,
u Hercegovini imaš akupunkturu u Čapljini, ako si zainteresirana mogu ti podrobnije objasniti. Pomaže i masaža jaaaaako, mogu ti i za to preporučiti momka koji radi baš masažu za trudnice
za sad su glavobolje prošle al ako se opet pojave sigurno ću te kontaktirati ,hvala!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:32   #79
Ajme meni glavobolje ...nije me glava boluckala već mjesecima, a ovakvu glavobolju mislim da nikad u životu nisam imala, onako glavobolja + zubobolja ...a od paracetamola nula bodova
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:24   #80
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Ajme meni glavobolje ...nije me glava boluckala već mjesecima, a ovakvu glavobolju mislim da nikad u životu nisam imala, onako glavobolja + zubobolja ...a od paracetamola nula bodova
do trećeg tromjesečja smiješ uzimati i voltaren ili ibuprofen(brufen,neofen)

to znam jer sam alergična na paracetamol a isto sam imala glavobolje i dr. mi je rekao da smijem ,da ništa neće biti od jedne tablete popijene mjesečno(tako me otprilike glava boli) a meni od jedne tablete i prestane

e sad molim boga da me do kraja ne boli jer ako me zaboli neznam šta ću kad nesmijem to dvoje u zadnjem tromjesečju
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.