Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2013., 16:38   #7141
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Ne budite lijeni, nazovite www.tgs.hr za cijenu zamjenskog program. modula i još pročešljajte po tipu te perilice, utipkajte u Google, da se negdje ne prodaje rabljena koja ima neku drugu falinku pa da skinete elektronički modul.
Zamjenski modul 900 i nešto kuna, rok isporuke 7-10 dana rekoše.
Nađoh neku pokvarenu na Njušakalu, već ali prodano.

Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
No evo prilika,od pouzdanog dobavljača sa 100% rejtingom iz Hong Konga
http://www.ebay.com/itm/2x-Panasonic...#ht_3479wt_990
E ovo uzimam jer cijena od 71kn za 4 komada je više nego smiješna za domaću ponudu sličnih (ali ne istih) stvari, a zamjenom ću smanjiti sumnjivce u nizu sumnjivaca.

Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Pažnja ! Pripazite na one IC sklopke sa oznakom 74HC za brzo prekapčanje u CMOS izvedbi.Nije nemoguće da je jedna od njih riknula.One su inače osjetljive na statički elektricitet i zato nemojte rukama blizu njih.
Onaj čip od Motorole je memorija i srce sistema.Ako je ona otišla,onda zbogom,što se tiče tog modula.
Nisam ništa dirao u tom smislu.
Ne znam kako bi se kvar takve komponente odrazio na rad jer ovi dinamični kvarovi gdje jedna te ista stvar čas radi, a drugi čas ne radi su skroz za izluditi.
Ako je već nešto pokvareno neka ne radi skroz, a ne ovako.

Ono što sam napravio je to da sam sa kontakt sprejem posprejao preklopnik za odabir programa i te releje sa donje strane gdje su priljubljeni uz pločicu.
Ne znam jesu li hermetički zatvoreni(?), ali dok sam posprejao sam pločicu okrenuo naopako u nadi da će nešto spreja ipak ući unutra.
Sada sam sklopio sve nazad i pokrenuo program 30°C koji je jučer stao i stvar je odradila sve 5.
Kladim se da kada odem drugi put nešto konkretno oprati da će sve opet stati negdje na pola programa kao do sada.
...možda ti releji kada stignu stvarno riješe ove fantomske zastoje.

Zadnje uređivanje ccd : 13.08.2013. at 16:43.
ccd is offline  
Old 13.08.2013., 16:42   #7142
Čitam i ne vjerujem da netko može tako bagatelizirati ogromne inž. dosege...

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ajmo vise sjasit s toga.
Takav program postoji, da.
Ali nije POTREBAN. Uopce nije potreban, dapace dosta je ispod 90 minuta da kuhani vec izaci snijezno bijeli.
Panasonic nisam probala, ali mi ni sa jednom drugom masinom ves nije bio tako bijel, obicno malo posivi s vremenom. K tome ne znam nikoga tko vrti ves po tri sata, da nema ove teme ne bih uopce znala da je to tako cesta pojava.
Veci dio stvari perem na programima od 60 minuta i sve je kristalno cisto.
Mislim da u zivotu nisam oprala na 179 minuta programu, jer nije bilo potrebno. Ne jer ves nije bio prljav, nego jer ga i na kracim programima SUPER opere.



Ako Panasonic perilici zaista TREBA 225 minuta da bi skinula mrlju onda to JE problem.



Mozda sam krivo interpretirala, djelovalo mi je u jednom postu kao da se taj program prikazuje kao nesto super duper. Ne kuzim imanje tog programa, eto ne kuzim.



Da. I nije normalno da joj za to trebaju tri i pol sata.

Inace ona web stranica za testove nije nesto na sto vecina potrosaca gleda, osim toga financira se reklamama i radi sa raznim shopovima.
Ne vjerujem organizaciji koja testira i certificira robu koju i prodaje, to po meni nije neutralno.
Lijepo sam ti napisala sto je zaista neutralno - sluzba za zastitu potrosaca recimo i njihovi testovi. Nisu besplatni, nesto sitno kostaju pa ih se teze linka ali su zato neutralniji i pouzdaniji jer imaju drugaciji sistem financiranja. Toliko od mene, a ti i dalje jasi po Miele kad te veseli.
Samo sto dio toga sto pises zaista nije tocan. I ja to tvrdim ne (samo) na osnovu specifikacija nego i na osnovu vise od desetljeca iskustva. S programima koje tu komentiras.
Da netko se razmeće navodnim iskustvom koje nadmašuje ne samo rezultate objektivnih testiranja nego prkosi i modernim trendovima jer perilice ne peru toliko dugo bezveze nego im to diktiraju moderni deterdženti koji poluče glavninu učinka u fazi enzimatske razgradnje, tamo negdje na temperaturama 30-40 C i program im mora ostaviti dostatno vremena da razmekšaju mrlju koju će kasnije agitacijom otopine otplaviti.

Neovisno o tome što se netko hvali iskustvom, ponovimo još jednom kako doista peru:

http://www.panasonic.de/html/de_DE/P...258/index.html

Zu den härtesten Teilprüfungen gehörte sicherlich ein Waschgang mit weißen Textilien, die mit Tomatenmark, Senf, Beeren, Orangensatz, Kaffee, Sojasauce und Erde präpariert worden waren. Mit der besten Waschleistung im Test entfernte die NA-168VG3 auch diese Flecken restlos

U prijevodu, među najviše zahtjevnim testovima su pranja bijelog tekstila, koji je prepariran s umakom rajčica, senfom, pivom, kriškama naranče, kavom, soja sosom i zemljom. S najvećom snagom pranja u testiranju, NA 168 VG3 je uklonio te mrlje bez tragova.


U ovom videu je između 1:40 i 2 minute prikazana lakoća kojom djeluje Stain Master sustav ciljanog uklanjanja 23 zahtjevne mrlje, znači ako dijete dođe s nogometa onda se na ekranu prilagodi točno dotični program za travu plus zemlju.
http://www.opideo.com/en.en/video/Pa...es-Online.html
Ne mogu vjerovati da netko govori o tome da tako naprednim perilicama treba 225 minuta da otklone mrlju, što je posve iščašeno gledanje, jer one rade tako long play samo da se ekstremno štedi voda i el. energija jer im 3 sustava pranja omiogućavaju rad s veoma niskim vodostajem (otopina se recirkulira preko 5 mlaznica jer postoji dodatna optočna pumpa), što je glavni preduvjet za ekstremno štedljiv rad.

Dakle, nešto što bi bila golema prednost takvih perilica se posprdno naziva "da im treba toliko vremena".
Perilica ide nevjerojatnih 30 % ispod službeno najviše klase energ. učinkovitosti A+++!
http://www.panasonicstore-leeds.co.u...-na140vz4.html

Ili recimo spomenuti model perilice/sušilice (2u1) iz 2005. godine dobio međunarodnu nagradu

http://www.moreinspiration.com/artic...er-dryer-combo
http://www.youtube.com/watch?v=GxOEe7_FcCU

I taj podvig u sferi bijele tehnike, jer nitko nije uspio razviti 2u1 na bazi toplinske pumpe, dobio

http://panasonic.co.jp/corp/news/off...n060708-2.html

Međunarodnu nagradu za dostignuća u industrijskoj izvrsnosti, nit po babi nit po stričevima, ali sve to ne treba i niš koristi...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 13.08.2013., 18:24   #7143
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Da netko se razmeće navodnim iskustvom koje nadmašuje ne samo rezultate objektivnih testiranja nego prkosi i modernim trendovima jer perilice ne peru toliko dugo bezveze nego im to diktiraju moderni deterdženti koji poluče glavninu učinka u fazi enzimatske razgradnje, tamo negdje na temperaturama 30-40 C i program im mora ostaviti dostatno vremena da razmekšaju mrlju koju će kasnije agitacijom otopine otplaviti.


Međunarodnu nagradu za dostignuća u industrijskoj izvrsnosti, nit po babi nit po stričevima, ali sve to ne treba i niš koristi...
Mali grizzly,nešto ti je promaklo!! Pročitaj još jednom zadnji komentar,prvih nekoliko rečenica.Forumašica govori o kuhanom snježno bijelom rublju.
Ona ga kuha na 90-95'C,a ti njoj objašnjavaš o energetskoj učinkovitosti,certifikatima,štedljivosti itd.
Gospodična riješi sve fleke,nema veze što potroši 2 x više energije,ali rublje je kao snijeg.
Fantomlat is offline  
Old 13.08.2013., 18:33   #7144
Quote:
ccd kaže: Pogledaj post
Zamjenski modul 900 i nešto kuna, rok isporuke 7-10 dana rekoše.
Nađoh neku pokvarenu na Njušakalu, već ali prodano.


E ovo uzimam jer cijena od 71kn za 4 komada je više nego smiješna za domaću ponudu sličnih (ali ne istih) stvari, a zamjenom ću smanjiti sumnjivce u nizu sumnjivaca.


Nisam ništa dirao u tom smislu.
Ne znam kako bi se kvar takve komponente odrazio na rad jer ovi dinamični kvarovi gdje jedna te ista stvar čas radi, a drugi čas ne radi su skroz za izluditi.
Ako je već nešto pokvareno neka ne radi skroz, a ne ovako.

Ono što sam napravio je to da sam sa kontakt sprejem posprejao preklopnik za odabir programa i te releje sa donje strane gdje su priljubljeni uz pločicu.
Ne znam jesu li hermetički zatvoreni(?), ali dok sam posprejao sam pločicu okrenuo naopako u nadi da će nešto spreja ipak ući unutra.
Sada sam sklopio sve nazad i pokrenuo program 30°C koji je jučer stao i stvar je odradila sve 5.
Kladim se da kada odem drugi put nešto konkretno oprati da će sve opet stati negdje na pola programa kao do sada.
...možda ti releji kada stignu stvarno riješe ove fantomske zastoje.
Malo sam u gužvi pa sam tek sada pročitao pažljivo.Opis kvara,lako je moguće da je negdje kontakt na relej popustio i da ne zatvara .To se događa nakon duge kilometraže.Nema veze sa 74HC preklopkama,ali stoji to da su osjetljive na statički elektricitet i da treba paziti.Sretno sa relejima.Javite se da čujemo kako je prošlo.
Fantomlat is offline  
Old 13.08.2013., 19:27   #7145
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Mali grizzly,nešto ti je promaklo!! Pročitaj još jednom zadnji komentar,prvih nekoliko rečenica.Forumašica govori o kuhanom snježno bijelom rublju.
Ona ga kuha na 90-95'C,a ti njoj objašnjavaš o energetskoj učinkovitosti,certifikatima,štedljivosti itd.
Gospodična riješi sve fleke,nema veze što potroši 2 x više energije,ali rublje je kao snijeg.
A da procitas i dalje od te dvije recenice

Quote:
Veci dio stvari perem na programima od 60 minuta i sve je kristalno cisto.
Sto bi reklo da vecinu stvari ne kuham. Nema potrebe. Meni se vjerujem moze predbaciti svasta ali ne i ekoloska zatupljenost.
ombia is offline  
Old 13.08.2013., 21:22   #7146
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A da procitas i dalje od te dvije recenice


Sto bi reklo da vecinu stvari ne kuham. Nema potrebe. Meni se vjerujem moze predbaciti svasta ali ne i ekoloska zatupljenost.
Uvijek je najdelikatnije pranje bijelog pamuka,zato programi i jesu puno duži od obojanog.Mislim da sam dobro pročitao jer se apostrofira :
"Ajmo vise sjasit s toga.
Takav program postoji, da.
Ali nije POTREBAN. Uopce nije potreban, dapace dosta je ispod 90 minuta da kuhani vec izaci snijezno bijeli".

Za takvo pranje vam ne treba niti Miele,niti bilo koja moderna perilica,nego je dovoljna neka iz sfere elektromehaničkih programatora.Sve one super peru bijelo na 90-95'C i slažem se ,dovoljno je približno
70 minuta.Zato mene niti ne čudi da ste skamenjeni sa onom perilicom,koja vergla 3 sata,dok ne izvergla.A za obojano rublje,ne vidim razlog zašto bi ga uopće kuhali,kad navodite da većinu stvari ne kuhate.Ja npr. obojano stavljam na 40'C ili čak na 30'C,pogotovo neke fine majice itd.I dovoljno je sat vremena iako imam puno programa i opcija,ovisno o sadržaju bubnja.
Fantomlat is offline  
Old 13.08.2013., 22:13   #7147
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Uvijek je najdelikatnije pranje bijelog pamuka,zato programi i jesu puno duži od obojanog.Mislim da sam dobro pročitao jer se apostrofira :
"Ajmo vise sjasit s toga.
Takav program postoji, da.
Ali nije POTREBAN. Uopce nije potreban, dapace dosta je ispod 90 minuta da kuhani vec izaci snijezno bijeli".

Za takvo pranje vam ne treba niti Miele,niti bilo koja moderna perilica,nego je dovoljna neka iz sfere elektromehaničkih programatora.Sve one super peru bijelo na 90-95'C i slažem se ,dovoljno je približno
70 minuta.

Zato mene niti ne čudi da ste skamenjeni sa onom perilicom,koja vergla 3 sata,dok ne izvergla.A za obojano rublje,ne vidim razlog zašto bi ga uopće kuhali,kad navodite da većinu stvari ne kuhate.Ja npr. obojano stavljam na 40'C ili čak na 30'C,pogotovo neke fine majice itd.I dovoljno je sat vremena iako imam puno programa i opcija,ovisno o sadržaju bubnja.
Pa dobro si procitao. Ali to i dalje ne znaci da ja uvijek tako perem. Ne posjedujem tako puno bijelog, ono koje imam a da uopce smije na te temperature, operem tako (to su onda rucnici i posteljina). Od robe nemam nista bijelog, deke koje stalno perem ne idu na te visoke temprature itd.

Dakle da ponovim. Rijetko perem na tim visokim temperaturama. Dakle treba mi vesmasina koja NE vrti tri sata i ne treba 95, a da ves opet bude dobro opran. Takvu i imam.

Boldano. Ovaj jesmo malo izgubljeni u prijevodu? Pa nisam to ni napisala.
Mislim, tebi jos nije ocito da se eto uglavnom slazemo. Ili to ili sam te sasvim pogresno razumjela. Moguce je. U tom slucaju isprika.
ombia is offline  
Old 14.08.2013., 07:54   #7148
Pitanje za grizlia:

obzirom da ne mogu nigdje nabaviti Samsung WF702B2BKWQ ,što mislite o ovoj:


WF60F4E5W2X/LE
teac-tascam is offline  
Old 14.08.2013., 08:07   #7149
Ne, to je nova bleferska Eco Bubble serija! Bučna...

http://www.samsung.com/hr/consumer/h...WF60F4E5W2X/LE
Nema ono bitno što krasi luksuznu (premium) klasu perilica, a na ime te finte s mjehurićima su uvalili kolektorski motor koji je veoma glasan kod tumbanja (61 dbA) i čak kod centrifuge (76 dBa)...

Zato je bio naglasak na staroj seriji!

Ako je žurba, a pretpostavljam da jest, onda uzmite u razmatranje:

http://www.protis.hr/products/detail...f12b8nd1/72798

Ovo je posve nova perilica, sa širim spektrom programa, ali nema o njoj još dovoljno testova...

http://www.protis.hr/products/detail...dd-44-cm/51515

Ova je iz starije serije, oprobano...


Te perilice su s Direct Drive motorem, znači bez remena i remenica, također nemaju četkica...

Cijena je vrlo razumna i bit ćete zadovoljni s onim što dobivate.

Uz napomenu da staru seriju Samsung još imaju izlistanu na Emmezeta

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...rilica-rublja/

Pa nazovite, iako tamo ima cijenu gotovo 500 kn iznad cijene po kojoj je ljetos prodavana u nekim trgovinama.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.08.2013., 08:40   #7150
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa dobro si procitao. Ali to i dalje ne znaci da ja uvijek tako perem. Ne posjedujem tako puno bijelog, ono koje imam a da uopce smije na te temperature, operem tako (to su onda rucnici i posteljina). Od robe nemam nista bijelog, deke koje stalno perem ne idu na te visoke temprature itd.

Dakle da ponovim. Rijetko perem na tim visokim temperaturama. Dakle treba mi vesmasina koja NE vrti tri sata i ne treba 95, a da ves opet bude dobro opran. Takvu i imam.

Boldano. Ovaj jesmo malo izgubljeni u prijevodu? Pa nisam to ni napisala.
Mislim, tebi jos nije ocito da se eto uglavnom slazemo. Ili to ili sam te sasvim pogresno razumjela. Moguce je. U tom slucaju isprika.
Ma uglavnom se slažemo,za razliku od tebe i malog grizlija.No ono što ti on pokušava reći je da su trendovi koji se nameću proizvođaćima perilica (tu spada i Miele)štednja energije i vode,a uz to se traži i efikasnost pranja u tim zadanim uvjetima.Dakle,imaš ograničenja pod kojima je puno teže doći do željenih rezultata.Lijepo sam napisao da npr. bijeli pamuk nije nikakav problem oprati na 90'C i da odu fleke,ali je ugrubo,razlika npr.u utrošenoj energiji pri zagrijavanju vode između 60'C i 90'C dvostruka.
Ne znam koju perilicu imaš i koliko je stara,ali perilice nove generacije imaju ograničenja u korištenju 90'C,a neke poput većine Bosch perilica,više nemaju niti program za pretpranje.
Njemački testovi na koje se poziva grizzly,koliko god ti u njih ne vjerovala i koliko god bili i sponzorirani,vrlo su neutralni i kako je netko napisao "tamo ne može rođo sredit da mali prođe".Kod njih još nije nestala radna etika,unatoč neoliberalizmu,koji je ne pozna.Najbolji dokaz njihove prilično visoke neutralnosti je taj,da nacionalni njemački proizvođaći (Miele,Bosch,Siemens) na tim testovima perilica,nikad nisu u najužem vrhu,nego tu i tamo sa ponekim modelom se približe vrhu.
Fantomlat is offline  
Old 14.08.2013., 08:48   #7151
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Pitanje za grizlia:

obzirom da ne mogu nigdje nabaviti Samsung WF702B2BKWQ ,što mislite o ovoj:


WF60F4E5W2X/LE
Mi smo kupili bas jucer ovu prvu Samsungovu u Elipsu! Nade se jos ponegdje!
ashley is offline  
Old 14.08.2013., 09:44   #7152
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Ne znam koju perilicu imaš i koliko je stara,ali perilice nove generacije imaju ograničenja u korištenju 90'C,a neke poput većine Bosch perilica,više nemaju niti program za pretpranje.
Njemački testovi na koje se poziva grizzly,koliko god ti u njih ne vjerovala i koliko god bili i sponzorirani,vrlo su neutralni i kako je netko napisao "tamo ne može rođo sredit da mali prođe".Kod njih još nije nestala radna etika,unatoč neoliberalizmu,koji je ne pozna.Najbolji dokaz njihove prilično visoke neutralnosti je taj,da nacionalni njemački proizvođaći (Miele,Bosch,Siemens) na tim testovima perilica,nikad nisu u najužem vrhu,nego tu i tamo sa ponekim modelom se približe vrhu.
A ne, nisu svi portali s testovima sponzorirani. Treba citati sitnotisak koji obicno stave u neki mali link na dnu stranice. Dapace ima fenomenalnih organizacija sa takvim testovima, navela sam i primjer koje. I zasto su neutralni. Treba razlikovati.
Rcimo ja ti za zacas bacim par linkova koji imaju drugacije rezultate testova nego oni od grizlija, gdje je Miele testsieger.
Ne tvrdim da su ti neutralni, nego da ti rezultati znaju varirati ovisno o tome tko ih i zasto radi.

Bosch i Siemens BSH (su jedna te ista firma jel) nazalost nisu vise nacionalni proizvodjaci (i to jako jako dugo), imaju tvornice u preko 13 razlicitih zemalja, nekih 45 tvornica po svijetu.
Bosch recimo puno proizvodi u Turskoj, frizideri im dolaze uglavnom iz Rusije, a sudjerice su im iz Kine, ne znam jel se sto mijenjalo zadnje dvije godine. Ako i je, naslucujem ne na bolje. Jedino su nedavno preuzeli poljski Zelmer i mozda ce sad tamo jos vise proizvoditi.
Ne govorim sad o kvaliteti proizvoda nego o izjavi da su nacionalni proizvodjaci. Nazalost nisu. Miele uglavnom je. Ima 12 tvornica, od toga osam u Njemackoj, jednu u Austriji, jednu u Rusiji, jednu u Kini. Nekome su ti podaci - ne zbog razlike u kvaliteti proizvoda, nego nekih drugih razloga - bitni. Ali nije ovo mjesto za siriti temu na te razloge.

Imam opciju pretpranja, ali ga nikad nisma koristila, ne treba mi. I opciju namakanja imam isto posebnu, ni to ne koristim.

Zadnje uređivanje ombia : 14.08.2013. at 09:57.
ombia is offline  
Old 14.08.2013., 10:16   #7153
Dakle, Panasonic mora koristiti dugi program, a Miele ne mora? Zar je problem otvoriti upute i vidjeti trajanja programa (stranica 18) i potrošnju (stranica 40)?
dlasic is offline  
Old 14.08.2013., 11:16   #7154
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A ne, nisu svi portali s testovima sponzorirani. Treba citati sitnotisak koji obicno stave u neki mali link na dnu stranice. Dapace ima fenomenalnih organizacija sa takvim testovima, navela sam i primjer koje. I zasto su neutralni. Treba razlikovati.
Rcimo ja ti za zacas bacim par linkova koji imaju drugacije rezultate testova nego oni od grizlija, gdje je Miele testsieger.
Ne tvrdim da su ti neutralni, nego da ti rezultati znaju varirati ovisno o tome tko ih i zasto radi.

Imam opciju pretpranja, ali ga nikad nisma koristila, ne treba mi. I opciju namakanja imam isto posebnu, ni to ne koristim.
Pretpostavljam da imate Miele perilicu ! Ukoliko sam u pravu,napišite koji je model i koliko je godina stara,ako vam nije problem !
Fantomlat is offline  
Old 14.08.2013., 11:17   #7155
Da ne bi bilo zabune, jedna Samsung je 55 cm - druga je plitka 45 cm

Znači, radi se o staroj seriji Samsung i pozornost na gabarite:

http://www.nabava.net/perilice-rublj...2bkwq__2501851

Ova je 7 kg model s 55 cm dubine...

http://www.nabava.net/perilice-rublj...2bkwq__2501841

Ova je 6 kg model s 45 cm dubine...

Razvidno i po prvoj brojci, ali da ne bi bilo kasnije zapleta ako se naruči krivi model.

Inače su principijelno i po funkcijama iste perilice!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.08.2013., 12:24   #7156
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Malo sam u gužvi pa sam tek sada pročitao pažljivo.Opis kvara,lako je moguće da je negdje kontakt na relej popustio i da ne zatvara .To se događa nakon duge kilometraže.Nema veze sa 74HC preklopkama,ali stoji to da su osjetljive na statički elektricitet i da treba paziti.Sretno sa relejima.Javite se da čujemo kako je prošlo.
Kada stignu i montiram ih budem javio.
Za sada nakon sprejanja kontakata jučer sam imao 2 konkretna pranja odjeće na 30°C i 95°C i oba su prošla bez problema.
ccd is offline  
Old 14.08.2013., 12:28   #7157
Pozdrav, molio bi iskusne za mozebitni savjet.

Neki dan sam kupio ovu perilicu.

No medjutim ima nekakav problem; recimo da ne završava program pranja, vrti se i vrti (pumpa vodu, odvodi vodu, centrifuga ok) i nakon nekog vremena "play" dugme pocinje crveno blinkati i piskutati. U uputama to upucuje na gresku no medjutim u tablici gresaka ne mogu naci nista slicno.

Ok, ima garanciju, vratit cu je al cisto da pitam jel imao neko slicna iskustva ili ja mozda nesto krivo radim?
krvoločni slaven is offline  
Old 14.08.2013., 12:33   #7158
Pogledajte po stranicama priručnika gdje je tablica grešaka...

Prvo pitanje jest da li ste uklonili sve transportne blokade.

Što programator ne završava program, može biti zbog priključnih okolnosti odnosno neki elektronički moduli imaju tzv. rezidualno vrijeme u okolnostima kad su prekoračeni vrem. prozori za pojedine "dobavljače".

Npr. ako je preslab pritisak vode iz slavine, ako je neki zaštopanac u odvodnom sifonu pa onda pumpa ne stigne ispumpavati u zadanom vrem. intervalu.

Međutim, ako sve štima oko priključaka - vratite odmah u trgovinu i kupite neku drugu, ne Zanussi/AEG/Electrolux koncerna.

U slučaju da zatreba serviserska izjava, imate ovlaštenu mrežu servisa.

Primjerice:

www.tgs.hr
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.08.2013., 12:51   #7159
OK, hvala na odgovoru.

Blokade su maknute; prva 2 puta je normalno izvršavala program no sad je pocela zezati; provjerim sifon jos jednom al da, cini se da nema druge neko zvati servis.

Mozda glupo pitanje ali...dolaze li serviseri na lice mjesta? Naime sam ne mogu odvest perilicu, a frendovi koje sam angazirao prije kupnje su na godisnjem.
krvoločni slaven is offline  
Old 14.08.2013., 12:54   #7160
Putanja koju bih vam sugerirao jest da odete u trgovinu...

Tamo objasnite novonastali problem i tražite drugu perilicu, kao zamjenu. Kad budu dostavljali, nek odvezu tu koja je "trokirala" nakon 2 pranja i riješeno...

Ako je tako nešto moguće bez serviserske izjave jer do momenta kad smo pristupili EU su neki trgovci izvoljevali da će uzeti natrag samo ako ovlašteni servis potvrdi da je u kvaru, ali sada su druga pravila igre i mislim da imate 7 dana vremena da vratite, neovisno što serviser ili trgovac misli o tome, ono nezadovoljni artiklom...

Raspitajte se!

Inače, ovlašteni servis dolazi na lice mjesta, ali se čeka i više od 7 dana - osobito sada kad su godišnji odmori i onda bi time izgubili prvospomenutu mogućnost.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.