Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2014., 20:20   #821
Hvala svima na odgovorima. Krenut cu skidat sve do siporeksa pa kako krene, a ima kvadrata za struganje... jao ali bilo bi mi zao da kasnije popusti preostali glet.

Molim jos jedan savjet. Na betonskim zidovima sam danas skidao glet, i komadi skoro pa sami otpadaju na mjestima. Ali otpadaju komplet sa starom zbukom, sve do betona. U biti mislim da nije to bas klasicno zbukano, nego su ravnati betonski zidovi prije gletanja, da se poravnju spojevi od oplate. Negdje nema ni milimetra zbuke a negdje skoro centimetar.
E sad, posto to pada sve u komadu, morat cu opet poravnati zidove prije gletanja. Mislio sam to poravnati ljepilom, ali bez mrezice, samo ljepilo i impregnacija prije. Jel to ok?

Jos da nesto pitam, koje ljepilo preporucate? Klebespachtel od knaufa sam mislio uzeti. Ima li nesto dobro a jeftinije? Cini se da ce se skupiti dosta materijala, pa ako se moze ustediti, a da ne pati kvaliteta....?
Tomislav S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 16:52   #822
pozdrav!

zamolio bih da mi preporučite sredstvo za impregnaciju
situacija je slijedeća: čeka me struganje zidova nakon čega namjeravam nanijeti sredstvo za impregnaciju, glet masu, pa opet impregnirati prije farbanja.
također me zanima može li se koristiti jubolin za krpanje manjih oštećenja zida, znači prije nanošenja glet mase i impregniranja?
praskaton1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 22:43   #823
Molim znalce za pomoć oko plijesni na zidu. Kako i čime je uništiti, kako dezinficirati ispravno zid, te kako i čime to na kraju sanirati i okrečiti?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 01:37   #824
Gletanje i farbanje

Dok netko s vise iskustva/znanja ne dodje, mi smo samu pojavu plijesni na zidu sanirali ovako: maska, rukavice, namocili zid domestosom i struganje (ne na suho jer se onda samo sire spore po zraku). Kad se sve dobro izribalo domestosom (varikinom), onda na to Algicid (http://www.jub.hr/proizvodi/proizvodi-za-problematicne-povrsine/?cat=3191) po uputama na pakiranju. U dve runde, nismo spavali u toj sobi dva dana.
Treba otkriti i uzrok, naravno, pa sanirati i to.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 21:15   #825
Kod mene je uzrok otkad imamo PVC stolariju, a nemamo vanjsku izolaciju dobru.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 22:49   #826
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Dok netko s vise iskustva/znanja ne dodje, mi smo samu pojavu plijesni na zidu sanirali ovako: maska, rukavice, namocili zid domestosom i struganje (ne na suho jer se onda samo sire spore po zraku). Kad se sve dobro izribalo domestosom (varikinom), onda na to Algicid (http://www.jub.hr/proizvodi/proizvod...sine/?cat=3191) po uputama na pakiranju. U dve runde, nismo spavali u toj sobi dva dana.
Treba otkriti i uzrok, naravno, pa sanirati i to.
Domestos zapravo radi isto što i Algicid. Mislim da se ne moraš mučit dvostruko. Poslije ide još Jubocid pomiješan u boji za zid, kao preventiva budućoj plijesni, ili se uzme već gotova boja sa sličnim sastavom u sebi.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 08:08   #827
Pozdrav!
Na pojedinim mjestima u stanu popucali su zidovi (samo farba/glet masa, nije pukla žbuka) pa me zanima kako to sanirati.
Da li je dovoljno pogletati pukotine i pošmirglati pa farbati ili treba neki veći zahvat?
Pukotine su stvarno površinske i jedva vidljive, vjerojatno su nastale zbog promjena temperature pošto u stanu dugo nitko noje živio...

Sent from my C6603 using Tapatalk
Yovitssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 09:08   #828
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Domestos zapravo radi isto što i Algicid. Mislim da se ne moraš mučit dvostruko. Poslije ide još Jubocid pomiješan u boji za zid, kao preventiva budućoj plijesni, ili se uzme već gotova boja sa sličnim sastavom u sebi.
Jel zna onda tko od majstora - da čistimo s Domestosom, pa Algacid ili ne?!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 18:44   #829
nikako domestos. postoje specijalizirana sredsta za to,kupi i upotrijebi
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:40   #830
San sam prije dvije godine ofarbala u tamno plavo (plafon) i bijelo-žuto (zidovi). I došlo je vrijeme da ga okrečim, naravno u iste boje.

Trebam pomoć oko izbora valjka. Pošto mi je preskupo platiti molera, moram sama okrečiti (traže mi preko 100 eur, nemam te love). Nije mi problem krečenje zidova, ali jeste plafona. Bojim se da ću isprskati svjetle zidove tamnom bojom, u stvar sigurna sam u to.

Zanima me da li mogu smanjiti to prskanje korištenjem odgovarajućeg valjka?? Kad odem u prodavnicu tamo imaju 20 vrsta valjaka, a trgovci mi uopšte nisu od pomoći.

Plafon i zidovi nisu potpuno glatki.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 18:46   #831
uvjek prvo farbas plafon,pa onda zidove. Kad zavrsis sve ruke plafona, tek onda kreces sa zidovima. Ako negdje oprskas, odmah pobrisi vlaznom krpicom, i nemas straha...osim ako ne kupujes neku srot boju, onda svijetlija nijansa mozda nece pokriti. Ako te bas strah prskanja, uzmi onaj tanki najlon za zastitu (par kuna kosta) i malo krep trake, i zastiti sve zidove dok farbas plafon.

Valjci....tesko je nesto preporuciti jer je izbor razlicit i ovisi od trgovine do trgovine, a nazalost 95% njih je tesko smece. Probaj uzeti neki sa najduzom mogucom dlakom, slucajno ako nadjes jedan na kom pise proizvodjac Tigre, a dlaka je zelene boje, (cca 60 kuna košta), tog uzmi. Ne uzimaj nista made in HR, jer nazalost jos nisam probao naš valjak koji bi dobio bar prolaznu ocjenu.

I nadam se da nisi jedna od njih koja misli da se za 20-40 kn moze kupiti iole upotrebljivi valjak
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 23:12   #832
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
uvjek prvo farbas plafon,pa onda zidove. Kad zavrsis sve ruke plafona, tek onda kreces sa zidovima. Ako negdje oprskas, odmah pobrisi vlaznom krpicom, i nemas straha...osim ako ne kupujes neku srot boju, onda svijetlija nijansa mozda nece pokriti. Ako te bas strah prskanja, uzmi onaj tanki najlon za zastitu (par kuna kosta) i malo krep trake, i zastiti sve zidove dok farbas plafon.

Valjci....tesko je nesto preporuciti jer je izbor razlicit i ovisi od trgovine do trgovine, a nazalost 95% njih je tesko smece. Probaj uzeti neki sa najduzom mogucom dlakom, slucajno ako nadjes jedan na kom pise proizvodjac Tigre, a dlaka je zelene boje, (cca 60 kuna košta), tog uzmi. Ne uzimaj nista made in HR, jer nazalost jos nisam probao naš valjak koji bi dobio bar prolaznu ocjenu.

I nadam se da nisi jedna od njih koja misli da se za 20-40 kn moze kupiti iole upotrebljivi valjak
mi recimo piturajemo prvo zidove, zaštitimo ih najlonom pa onda plafone
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 19:03   #833
Ajde dobro...radio sam s hrpom pitura i stvarno nikad nisam dozivio da netko prvo farba zidove. Ne racunam tu zidare koji svastare, pa se pohlepno uguraju vlasniku sa spikom "znate mi vam i radimo stiropor fasade,piturivamo,postavljamo laminate....plocice.."
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 21:29   #834
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Ajde dobro...radio sam s hrpom pitura i stvarno nikad nisam dozivio da netko prvo farba zidove. Ne racunam tu zidare koji svastare, pa se pohlepno uguraju vlasniku sa spikom "znate mi vam i radimo stiropor fasade,piturivamo,postavljamo laminate....plocice.."
pa zato šta špricamo

ali i dok smo valjali isto bi zaštićivali sve površine koje se ne bojaju u određenu boju

i piturajemo profesionalno između ostalog, jer naše poduzeće radi ključ u ruke

PS. vođa kolone pitura je prije radio u autolakirnici
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 08:09   #835
bok

razmišljam o kupovini sljedećega:

http://www.edigital.hr/Pitolj_za_boj...ak-p39613.html

http://www.edigital.hr/Pitolj_za_bojanje-p39612.html

ili kupiti jeftiniji kompresor:

http://www.edigital.hr/Kompresori_za...or-p40539.html

http://www.protis.hr/products/detail...hell--51/71680

što je bolje za farbanje unutarnjih zidova i što je ajmo reć jednostavnije za očistiti poslije ?

ovi gore Boschovi proizvodi dali oni mogu raditi s bojom iz kante da se ne razrjeđuje previše ? ili oni koriste neku drugu (skuplju) boju ?

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 09:58   #836
Dobar dan

Klinci otperjali na more i sada planiram pofarbati njihovu sobu, barem djelomicno.

Problem je sto je dio sobe ofarban u plavu boju. kako najlakse i najbezbolnije to vratiti u bijelu a da ne stavljam 10 slojeva jer ce se vjerojatno poceti trusiti?

Hvala
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 11:21   #837
uzmi neku dobro pokrivnu, recimo kemopol Plus, dobar valjak,ne previse razrijediti boju, obavezno pricekati da se osusi svaki sloj, i svaki sloj radi u kontra smjeru prethodnog. znaci ako prvi valjas gore-dolje, sljedeci sloj ljevo-desno.

Trebalo bi pokriti u 3 ruke, eventualno 4. (ovisno o zidu,i samoj nijansi plave)
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 11:40   #838
Quote:
Uhkolikoposla kaže: Pogledaj post
Dobar dan

Klinci otperjali na more i sada planiram pofarbati njihovu sobu, barem djelomicno.

Problem je sto je dio sobe ofarban u plavu boju. kako najlakse i najbezbolnije to vratiti u bijelu a da ne stavljam 10 slojeva jer ce se vjerojatno poceti trusiti?

Hvala
Zid lagano pobrusiti sa brusnim papirom 100 te staviti impregnaciju te pofarbati 2 do 3 ruke ali obavezno pričekati da se osuši. Može kemopol plus ili jupol ne previše razrijediti boju.
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 13:51   #839
Hvala ekipa. Bumo probali pa javim rezultate
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 14:43   #840
Zdravo Nadam se da nisam pogrijesila temu, ali nisam nasla drugu ... cijenila bih bilo kakvu pomoc

Zeljela bih prefarbati i preurediti sobu (vrijeme joj je vec), ali nemam bas para za majstora, pa sam mislila to raditi sama

Da je u pitanju samo farbanje ne bi bilo problema, ali ja hocu svasta nesto

1. Trenutno na zidu imam neku boju maline otprilike (obojeno obicnim jupolom sa onom farbom iz bocice). Sad, ta boja nije intenzivna kao one perive sto ti smiksaju u radnji, ali je problem sto je na nekim dijelovima dobila neke bjelkaste fleke. Sta bi to moglo biti ? Jel samo izblijedila od sunca ili ... ?

2. Na tom zidu sam mislila raditi one lazne cigle. Gledala sam na netu i ne izgleda tesko: trakice, pa masa, pa cekas da se sasusi, pa prekrecis. Sad jedino ne znam koja masa je dobra za to, meni se cini da koriste svasta (ja bih to samo 3 mm debelo).

3. Treba li sta raditi sa zida prije "ovih cigli" buduci da je crven a ja zelim to u konacnici bijelo.

4. Drugi zid mi je pola crven pola boje vanile. Planiram ga prekreciti ljubicastom, perivom, sto ti u radnji smiksaju, jer kontam da ce boja biti intenzivnija i bez fleka bijelih... jesam li u pravu ... i da li taj zid trebam prvo farbati bijelom pa tom ljubicastom ili moze odmah tom


Cijenila bih bilo kakvu pomoc, buduci da nemam iskustva u krecenju a stvarno nemam para... Uz to ako ne pokusam necu znati jel me ide
PurpleDream is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.