Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 14:48   #1
Angry Prekomjerena težina

Bok! Ovako imam 14 godina,visok sam 173 i tezak 83. Zanima me kako da skinem salo...Imao sam zdravstvenih tegoba pa sam dobio 30 kila...i sada neznam kako skidati to....Trazio sam u trazilici i rucno i nisam mogao naci slucaj slicnom mom.Molim vas da ostavljate postove.





Hvala
Blackguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 15:01   #2
Ja sam izgubil 10kg svakovečernjim trčanjem po 4-5 kilometara i izbacivanjem šećera ( sokovi keksi i te pizdarije) te baziram obroke na piletini, salatama i varivima..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:28   #3
Pa problem je u tome što ja nemam kondicije,nemogu vise trcati kao sto sam nekada mogao.Mislim da bi se sada crko na 200 metara...........Znas li neke vjezbe,ili nesto slicno...Jer neznam kako da povratim kondiciju...
Blackguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 18:36   #4
Kondicija - postepeno. Prvo šetnje, na kraće staze i lagano, a onda svaki dan povećavati tempo i dužinu.
Bicikl je isto dobro rješenje - na isti način povećavati kao i kod šetnje. I sve to treba rasporediti tj. raditi nekoliko puta dnevno.
Što se tiče kilaže: moje pohvale što vodiš računa o tome da je debljina zdravstveni problem.
Ima raznih dijeta, vježbi pa čak i pomagala, ali , obzirom na tvoju dob, ne bi bilo mudro prići tome bez savjetovanja sa stručnjacima.
Ne znam odakle si, ali npr. u Osijeku znam da na odjelu pedijatrije ima nekoliko stručnjaka koji se bave pretilosti kod djece i adolescenata.
Ako želiš mogu ti dati još par savjeta o ishrani. Imaš li podršku i razumijevanje bližnjih?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 19:02   #5
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Kondicija - postepeno. Prvo šetnje, na kraće staze i lagano, a onda svaki dan povećavati tempo i dužinu.
Bicikl je isto dobro rješenje - na isti način povećavati kao i kod šetnje. I sve to treba rasporediti tj. raditi nekoliko puta dnevno.
Što se tiče kilaže: moje pohvale što vodiš računa o tome da je debljina zdravstveni problem.
Ima raznih dijeta, vježbi pa čak i pomagala, ali , obzirom na tvoju dob, ne bi bilo mudro prići tome bez savjetovanja sa stručnjacima.
Ne znam odakle si, ali npr. u Osijeku znam da na odjelu pedijatrije ima nekoliko stručnjaka koji se bave pretilosti kod djece i adolescenata.
Ako želiš mogu ti dati još par savjeta o ishrani. Imaš li podršku i razumijevanje bližnjih?
Pa bilo bi mi drago ako mozete napisati par savjeta oko ishrane....I da imam podresku i razumjevanje bližnjih...
Blackguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:34   #6
Quote:
Blackguy kaže: Pogledaj post
Pa bilo bi mi drago ako mozete napisati par savjeta oko ishrane....I da imam podresku i razumjevanje bližnjih...
https://www.forum.hr/showthread.php?t=153538
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 17:18   #7
Talking

Nisam nasao nista sta bi mi pomoglo,sada svaku vecer i jutro radim po 60 trbusnjaka, i vide se mali rezultati pripazio sam malo na prehranu i evo skinuo sam vec jednu kilu...samo me zanima ako imaju neke intezivnije vjezbe za trbusne mišice....i koje bi mi vjezbe pomogle.........hvala svima na postovima.....
Blackguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 23:43   #8
Quote:
Blackguy kaže: Pogledaj post
Nisam nasao nista sta bi mi pomoglo,sada svaku vecer i jutro radim po 60 trbusnjaka, i vide se mali rezultati pripazio sam malo na prehranu i evo skinuo sam vec jednu kilu...samo me zanima ako imaju neke intezivnije vjezbe za trbusne mišice....i koje bi mi vjezbe pomogle.........hvala svima na postovima.....
S obzirom da imas salo na trbuhu onda to trebas "topiti" a ne nabijati misic jer ce ti salo i dalje ostati. Al' dobro, vidjet' ce se kasnije, kad salo ode, ti misici.. Za skidanje kila su cardio vjezbe - trcanje, biciklo, steper i sl. O ishrani se moze dosta toga napisati sad, pa pogledaj vec napisano. Nemoj se samo izgladnjivati jer ces usporiti metabolizam i nista od mrsavljenja tako. Najbolje bi bilo da imas 5 obroka (3 normalna, 2 uzine) i pripazi kada se sta jede, te isto tako na balans proteina, ugljikohidrata.. Sretno!
Morrigan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 01:33   #9
Quote:
Blackguy kaže: Pogledaj post
Nisam nasao nista sta bi mi pomoglo,sada svaku vecer i jutro radim po 60 trbusnjaka, i vide se mali rezultati pripazio sam malo na prehranu i evo skinuo sam vec jednu kilu...samo me zanima ako imaju neke intezivnije vjezbe za trbusne mišice....i koje bi mi vjezbe pomogle.........hvala svima na postovima.....
ima 100+ stranica i ti nisi nasao nista?
ili si lijen procitat to?
ako si lijen citat, kako ces samo skinut kile onda?
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.