Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2013., 17:24   #101
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Vukodlaci, vjestice i vampiri dio narodnog folkora za plasenje male djece, a nekada je bilo malo ozbiljnije jer su ljude ubijali radi optuzbi da su nesto od ovo troje. Ali evo citam i ne vjerujem da i danas u 2013 ima ljudi koji u to vjeruju Ajd barem vam nije dosadno....
Ja ne vjerujem da ima onih koji na pragu kraha Zemlje ovako govore i pišu...ali kad su u pitanju matričari sve je jasno..
Vukodlaci su otprilike tu otkad je i ljudi..vidim da ima upućenih u to pa neka kažu koju ako imaju vremena...treba znati pravu povijest Zemlje i zbivnja na njoj
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 22:23   #102
Mene ponekad zamijene za vukodlaka ako ne izdepiliram nogice. Kad obučem haljinicu, to zna biti zaista nezgodno.
trollovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:44   #103
ja sam ga vidjela. i samoj mi se cini da ne moze biti istina, ali evo iskreno i istinito, pricam sto sam vidjela a vi vjerujte ako hocete.

bila sam navecer sama kod kuce s malim djetetom a muz je bio u lovu. oko 11-12 sati izadjem na prozor da vidim zasto pas laje (inace kuja oko cijeg boksa se vole skupljati "decki" kad se ganja i vidim vani ono sto mi se ucinilo da je vucjak. izadjem na balkon da ga bolje vidim i otjeram, on je dotad malo odmakao, ali je jos uvijek bio u dvoristu, udaljen 30-40 m. Vanjska rasvjeta je radila, tako da sam mu mogla vidjeti maltene i lice i sve.
Sad tek vidim da je ogroman, cak i za njemackog ovcara. Vicem mu mars i pljescem rukama da ode, ali on ne ferma ni najmanje. Krece se mirno pravocrtno, uopce ga ne zanima kuja, ne njuska po dvoristu, ne poskakuje, nista ne radi kao pas. I hoda kao da zna kud ide ili npr. kao da je u svojoj kuci.
Kad je vidio da ne odustajem (i da ga tjeram kao da je neki vrabac a ne mrcina), okrene se (ali samo glavu) i pogleda ravno prema meni, gore na balkonu, u oci. Posve mirno i ozbiljno, s prijekorom. Kao da mi kaze: "TI to MENE tjeras?" Kako je zadrzao taj pogled, ja sam se sledila jer sam pomislila da se tako ogromna zivotinja moze bez po muke u tri koraka popeti do mene, i naravno pobjegnem u kucu i dobro zatvorim sve prozore i vrata

Sad ce netko reci da sam to umislila od straha jer sam neki strasljivac s bujnom mastom. Ne, nikakvih primisli ni strasnih ideja nisam tada imala. Cak sam i dalje vjerovala da je pas. Samo preogroman i dosta strasan. Tek sutradan kad sam malo bolje razmislila o svemu sto se dogodilo jednostavno je bilo logicno da tu nesto ne stima. Pas niti izgleda niti se ponasa onako.

Eto to je jedina "onostrana" stvar koja mi se dogodila i znam sta sam vidjela. Samo to ne znam objasniti.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 22:01   #104
Pa po čemu se to konkretno razlikovao od psa ili vuka?
Možeš li malo detaljnije opisati?
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 22:11   #105
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Pa po čemu se to konkretno razlikovao od psa ili vuka?
Možeš li malo detaljnije opisati?
Vuk je uglavnom lijepši

Haskiji i oni Aljaški Malamuti su najsličniji
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 22:12   #106
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Vukodlaci, vjestice i vampiri dio narodnog folkora za plasenje male djece, a nekada je bilo malo ozbiljnije jer su ljude ubijali radi optuzbi da su nesto od ovo troje. Ali evo citam i ne vjerujem da i danas u 2013 ima ljudi koji u to vjeruju Ajd barem vam nije dosadno....
Malo je tužno što su te naše Slavenske legende,su Germani ukrali (Nijemci i Englezi, kansije Ameri) nama i proslavili ih
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 10.07.2014. at 22:27.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 22:18   #107
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
... Tek sutradan kad sam malo bolje razmislila o svemu sto se dogodilo jednostavno je bilo logicno da tu nesto ne stima. Pas niti izgleda niti se ponasa onako.
...
A konj?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 22:19   #108
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Malo je tužno što su te naše Slavenske legende,su Germani ukrali (Nijemci i Englezi, kansije Ameri) nama i proslavili ih
A možda su to bile indoeuropske legende?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 13:40   #109
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Pa po čemu se to konkretno razlikovao od psa ili vuka?
Možeš li malo detaljnije opisati?
velicina, puno snaznije tijelo i bujnije krzno. ponasanje! hodao (!) ravno, bez skakutanja, mirno. nikad nisam vidjela psa da, jel, hoda. ne znam kako da docaram. i kad se okrenuo pogledao me preko ramena, zatim nastavio hodati. kako sam ga i dalje tjerala, opet se okrene, preko ramena, ovaj put zadrzi pogled, ravno u oci. i gleda sve dok ja nisam zbrisala.
nije to bilo nikakvo cudoviste, recimo najslicniji onim vukovima iz "sumraka". imamo u ulici njemackih ovcara, ali nitko ih ne pusta da tako lunjaju. i nikad ga ni prije ni poslije nisam vidjela.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 13:41   #110
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Vuk je uglavnom lijepši

Haskiji i oni Aljaški Malamuti su najsličniji
da, mogao bi to biti i obicni vuk!

ali oni su nekako mrsaviji od ovog mog. a haski i malamut nije bio sigurno.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 21:02   #111
.

Vukodlak , ako postoji , najbliže je životinja ili životinjska lešina opsjednuta Zloduhom. U Bibliji je lijepo opisano kako je Isus protjerao zloduha u svinju. Lijepo je opisano kako zloduh odgovara Isusu da ne želi ući bilo gdje , ali htio je ući u krdo svinja. Kao sto zloduh izobliči tijelo opsjednutog nesretnika , tako izobliči i tijelo opsjednute živine , pa vise ne izgleda kao normalan pas ili vuk , već poprima demonski izgled. Dakle , mozemo govoriti i o svinjodlaku...

Drago mi je da se Mel Gibson sjetio u pasiji prikazati jednog vukodlaka. Krivo mi je sto raspadom katoličanstva nestaje i taj folklor koji proizlazi iz stvarnog vjerovanja u postojanje vraga , i njegove manifestacije , poput krampusa kod Svetog Nikole , čiji je lik sve manje prisutan , jer razmažena dječica hoće iPod od Svetog Nikole , al ne razmišljaju vise dal ce postat žrtve krampusa ako nisu išli na misu...


.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 10:52   #112
Ma kakvi vukodlaci nema toga, da vi niste sreli šarplaninca ?
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:01   #113
Još početkom XX stoljeća se u okolici Benkovca sretalo vukodlake. O tome je pisao Ardalić u Narodnom listu i mislim da se može još naći na Internetu.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 22:32   #114
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Još početkom XX stoljeća se u okolici Benkovca sretalo vukodlake. O tome je pisao Ardalić u Narodnom listu i mislim da se može još naći na Internetu.
Viđalo se tamo svašta jer ne znaju dobro vino napraviti! Ubi ih tanin jebatekruv!!
Inače vukodlaci postoje, kog vraga se tu ima sad raspravljati kad je Nibiru pred nosom, vidljiv iz svakog kuta Zemlje i spreman da djeluje!
Boldek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 00:11   #115
Ači vukodlaka je bilo i prije nibirua
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:06   #116
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
velicina, puno snaznije tijelo i bujnije krzno. ponasanje! hodao (!) ravno, bez skakutanja, mirno. nikad nisam vidjela psa da, jel, hoda. ne znam kako da docaram. i kad se okrenuo pogledao me preko ramena, zatim nastavio hodati. kako sam ga i dalje tjerala, opet se okrene, preko ramena, ovaj put zadrzi pogled, ravno u oci. i gleda sve dok ja nisam zbrisala.
nije to bilo nikakvo cudoviste, recimo najslicniji onim vukovima iz "sumraka". imamo u ulici njemackih ovcara, ali nitko ih ne pusta da tako lunjaju. i nikad ga ni prije ni poslije nisam vidjela.
Jednom sam u liftu srela nekog tipa koji je na kratkoj lajni vodio psa, cijelo vrijeme sam buljila u psa koliko je bio ogroman, neki ogromni njemacki ovcar cca 100kg, nisam mrsavica srednje sam grade, ali ovaj pas je imao deblju sapu od moje ruke, doslovno kao lav u zooloskom vrtu, moje 2 ruke njegova sapa
visina i glava tog psa isto tako...kao da je lik imao lava ili grizlija na vodilici
da takvog psa vidim na cesti da slobodno trci mislim da bi se dobro prepala

da se propne covjeku na ramena izgledalo bi otprilike ovako, osim sto je taj pas imao snaznije i deblje sape i snaznije grade i vecu glavu, ovaj na slici je mrsav, ali visinom je otprilike to

http://opusteno.rs/slike/2011/06/sme...eliki-pas.html
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:49   #117
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
Jednom sam u liftu srela nekog tipa koji je na kratkoj lajni vodio psa, cijelo vrijeme sam buljila u psa koliko je bio ogroman, neki ogromni njemacki ovcar cca 100kg, nisam mrsavica srednje sam grade, ali ovaj pas je imao deblju sapu od moje ruke, doslovno kao lav u zooloskom vrtu, moje 2 ruke njegova sapa
visina i glava tog psa isto tako...kao da je lik imao lava ili grizlija na vodilici
da takvog psa vidim na cesti da slobodno trci mislim da bi se dobro prepala

da se propne covjeku na ramena izgledalo bi otprilike ovako, osim sto je taj pas imao snaznije i deblje sape i snaznije grade i vecu glavu, ovaj na slici je mrsav, ali visinom je otprilike to

http://opusteno.rs/slike/2011/06/sme...eliki-pas.html
Njemački ovčar definitivno nije. Ajmo dalje...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 20:52   #118
ovog kojeg sam ja srela u liftu je bio izgledom njemacki ovcar...osim ako je bio neki mjesanac njem. ovcara i neke visoke i snazne vrste psa
bio je prekrasan i zastrasujuc zbog velicine
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 23:27   #119
to je bio vukodlak
marko19576 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 07:03   #120
haha vukodlak ti je u gacama hahaha
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.