Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2011., 15:02   #121
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Morao sam otvoriti novi topic... ako ima neko sa iskustvom u vezi pomenutog jer me lagano hvata panika. Prije nekoliko mjeseci mi je pri rutinskom pregledu dijagnosticirana visoka vrijednost holesterola u krvi kod mene bilo 6,2 a normala je kao 5. Doktor mi je rekao da pripazim na hranu i dao terapiju nekih lijekova koje sam popio kako je receno. Tri mjeseca sam se drakonski pridrzavao dijete koju je propisao iako mi sve nije imalo smisla jer je moja ishrana vec godinama dijetalna, sportista sam izuzetnom fizickom aktivnosti znaci svaki drugi dan biciklo bar 10ak kilometara brzog tempa, nakon toga pliometrijske vjezbe, girja i medicinka, treniram jiu jitsu. Zimi trcanje... Ne pijem skoro nikako osim kad bas ne mogu izbjeci casicu a jedini mi je porok nikotin (do 5 cigareta dnevno) imam 38 godina...
Danas na kontroli holesterol je OK a trigliceridi 8!!!!!!!!!!!!!!!
Granicna vrijednost je 2 (necega ne razumijem se u te mm/l i ostalo). Nije mi jasno ocemu se radi, sutra idem doktoru ali bih zamolio nekoga sa slicnim iskustvom da posta nesto da mi bude malo lakse
Trigliceridi su ti narasli jer si vjerojatno drmao po ugljikohidratima pokušavajući izbjeći hranu životinjskog porijekla kako bi snizino kolesterol. Iskreno, mislim da ti taj kolesterol i nije bio takav plafon, s obzirom na ove trigliceride sad. Izbjegavaj šećer, namirnice tipa pašta i kruh neka budu od cjelovitog zrna, tj. integralno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 15:32   #122
Pa ne znam bas...
Nemoguce toliko podici vrijednost. Nisam pretjerivao sa ugljikohidratima a meso nisam posve izbacio, jedem bijelu piletinu i ribu, ponekad i crno meso ali rijetko, krompir skoro nikako, jaja samo bjelance.
Dorucak uvijek zitarice zobene, soja ili neke druge pahuljice uvijek bez secera onako prirodne sa nemasnim mlijekom ili jogurtom i jedna vocka, ovih dana jabuka ili dvije.
Rucak supa i riba kuhana, karfiol, piletina ili tako nesto, ako bas pozelim pojedem neki kolac ali mali,
Vecera bjelance 3 -5 komada i opet nesto sa dosta proteina npr, soja ili komad bijelog mesa.
Nikad vise od kriske hljeba dnevno...
Za uzinu uzmem nekad integralni hljeb sa medom ili dzemom, dijetalni keks ili voce. Nakon treninga ne uzimam nikakve suplemente, proteine isl. nego popijem casu obranog mlijeka ili smuckam nesto sa sojom
Svi su obroci sa salatom, zacinjeni sa sircetom.
Sve je neslano i nemasno i malo zasecereno....
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.