Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2013., 22:01   #1
Puderi u pjeni/kremi

Pretražujem forum i ne nalazim temu o istima, pa ako sam ju previdjela, nek mi premjeste post tamo.

Pjenastim puderima privuklo me to što su navodno laganiji od tekućih i više daju koži da diše, pa sam se dala u potragu za svojim. Svoj HG među tekućim puderima imam, no trebao mi je puder drugačije konzistencije za korištenje na dnevnoj bazi.

Tako sam pronašla izvrstan puder u pjeni, čiji se efekt po meni može mjeriti i sa hvaljenim Clarinsovim Lisse Minute . Riječ je o http://3.bp.blogspot.com/-W6C3c3N0RW...024_141226.jpg. Inače nisam ljubitelj Avonove dekorative jer mi ima dosta prosječnih stvari, ali ovo me oborilo s nogu. Satenkasti mat finiš, krasna kremasta tekstura, lagan osjećaj na koži.

Kakva su vaša iskustva s pjenastim puderima? Koji su vaši favoriti?
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 14:10   #2
essencov puder u pjeni
za 35 kn i vise nego solidan za moju mjesovitu kozu
__________________
“Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten.”
por amarte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 14:19   #3
Moj favorit je bio Nivein puder u pjeni, krasan finish, miris, prekrivanje, postojanost. Bio mi je super i Clarinsov, samo ga odavno ne viđam.
Apilado is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 14:41   #4
jedini koji sam probala je drogerijskog ranga i Catrice-ov, super matira masne dijelove kože i postojan je. jedino mi je pakiranje koma, morala sam kopati po tom lončiću ko luda, ne bih ga više kupila.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 00:01   #5
Ja sam bila isprobala i L'Oreal Mat Morphose kojeg su također povukli. Davao je fin satenkast finiš, a sada ga je zamijenio Mat Magique u tubici koji je nedavno došao u DM. Nisam baš zadovoljna njime, nakuplja se u linijama, površina kože s njim se doima zrnato a to mi je užas

Ali, zato sam i dalje oduševljena ovim...


S obzirom da sam probala Lisse Minute koji mi je bio krasan, ovo je neznatno drugačije, gotovo identičnog finog efekta, a višestruko manje cijene. Jedino je zaheb putem kataloga ubosti si nijansu - dobra im je natural beige za srednje taman žućkasti podton, a i medium beige, najtamnija, može proći ona više vuče na rozo i malo je tamnija, ali ne djeluje neprirodno.

Što je najbolje od svega, osjećaj na koži je divan točno vidim razliku od tekućih pudera. Iako nikad nisam koristila preteške (recimo Revlon CS stavljam samo u posebnim prilikama kad hoću da mi make up obavezno izdrži cijeli dan), osjećaj na koži je neusporedivno laganiji . Jedina caka---moja sestra misli da je od njega dobila prištiće . Paula B. je napisala jako afirmativnu recenziju i nije upozoravala na potencijalno komedogene sastojke, a inače upozori, ali eto, moram napomenuti.
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 12:22   #6
Quote:
por amarte kaže: Pogledaj post
essencov puder u pjeni
za 35 kn i vise nego solidan za moju mjesovitu kozu
Potpisujem. Puder je odlican, samo sto sam ja presvijetla pa mogu ga jedino po ljetu kad potamnim nositi. Ali u svakom slucaju cista 5
Die Frau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 14:37   #7
Jel on dio standardne postave? Jeste dobivale prištiće od njega? Sastojci na bazi silikona mogu bit komedogeni, a upravo su oni odgovorni za zaglađivanje kože i taj fini smooth efekt koji se dobije sa pjenastim puderima.
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 19:01   #8
Ne znam kamo bi ga drugdje svrstala nego ovdje - novi L'oreal Mat' Magique. Jako sam zadovoljna s njim i u zadnje vrijeme koristim samo njega. Tekstura je nekako pjenasta, kao mousse, vrlo maziva i glatko klizi po koži, također jako lagana i ugodna. Lice bude baš nježno i glatko i baršunasto, a ne osjetim ni trunke da imam puder na licu.

Prekrivanje je lagano do srednje. Veće nedostatke neće prekriti (tipa prištiće ili jače crvenilo), ali sasvim lijepo ujednačava ten. Daje mat efekt, ali lice ne djeluje beživotno s njim.

Naglasiti će suhe dijelove, pa mislim da nije najbolji za osobe sa suhom ili perutavom kožom. Prije upotrebe kožu treba dobro hidratizirati (meni je krema obavezna), u suprotnom će naglasiti suhe dijelove i nakupiti se u borice.

Na mom licu se zadržava cijeli dan, po meni je vrlo postojan puder. Također, otkad ga koristim, lice mi izgleda ljepše nakon skidanja šminke (ne znam jel od tog pudera ili čega, ali ja sam zadovoljna skroz!!).

Dodatni plus su mi jako dobre i prirodne nijanse. Nisu prežute niti preroze, baš taman i lijepo se stapaju s bojom tena. Ovo zaključujem iz dijela gdje sam napamet birala puder (bez testera) po onim oznakama na pakiranju i nijansa se pokazala savršenom. A potpuno me osvojilo kad mi je prijateljica na pitanje kakav mi je novi puder iskomentirala: "Ne vidim da imaš išta na licu, znači da je dobar." (I to dok smo bile pred onim neonskim svjetlima u dućanu.)
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 17:31   #9
Quote:
por amarte kaže: Pogledaj post
essencov puder u pjeni
za 35 kn i vise nego solidan za moju mjesovitu kozu
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
Jel on dio standardne postave? Jeste dobivale prištiće od njega? Sastojci na bazi silikona mogu bit komedogeni, a upravo su oni odgovorni za zaglađivanje kože i taj fini smooth efekt koji se dobije sa pjenastim puderima.
ako je to onaj soft touch mousse make up, meni je užasne prištiće izazivao. ima odličan efekt na licu i zato sam ga jedno vrijeme forsirala, ali grozno stanje na licu je presudilo.
prijica ga je isto koristila i žalila se na njega.
također dosta kratko traje, tj. brzo se troši.
Šiška is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 00:28   #10
postoji li jos pjenasti arden?
gyioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 16:14   #11
Mislim da je kremasti: http://hr.strawberrynet.com/makeup/e...Id=7902#DETAIL

Kremasti puder sam imala Givenchy Skin Tonic - to je za užasno suhu kožu, prekrivanje slabo, ali lice izgleda odlično. Prije je postojao Vitalumiere u kremi, ali ga više nema. Valjda je taj trend pao u zaborav.

Pjenasti sam imala jedan divni - Lancome. Bio je lagan, baš kao pjena, a postojan cijeli dan. Šteta što ga više nema.
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:44   #12
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...w_bottom_links

ovaj
gyioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 20:05   #13
Ima i na feel unique EA u pjeni, ali je bočica malo drugačija.
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 21:09   #14
Inace nisam ljubitelj Essence kozmetike al ovaj puder mi savrseno odgovara i odlican je za moju kozu
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 22:16   #15
Probao itko ove? Catrice nema više onih u pjeni, baš sam mislila uzeti jedan tamniji za ljeto :/

Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 23:08   #16
I mene zanima.

Inače, ja sam pri kraju sa ovim Avonovim. Kako sam velika cjepidlaka kad su u pitanju puderi i nijanse, ne mogu vjerovati da je tako relativno skroman puder zauzeo prvo mjesto u mojoj dnevnoj rutini. Zaista osjećam da koža pod njim više diše i to mi je veoma bitno. Osim njega, koristim Neutrogena Healthy Skin kad želim zdravi glow i Revlon CS za važne prigode, i to je to. Ali na dnevnoj bazi prešla sam upravo na teksturu pjene.

kad smo kod toga, veoma veoma je hvaljen novi Revlon Colorstay Whipped Creme. Kasno sam za njega saznala i već naručila klasični tekući. Ako je netko nabasao na njega, cijenila bih dojmove

__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 10:21   #17
Cool Marketing, kemija, politika i ine stvari...

Dosta sam nosila

Interesantno je da svaki put kad bih ga nosila, svi su mi skakali u lice i pitali kako mi je lice tako divno - cisto, savrseno, prirodno, kao da ne koristim nikakvu sminku...?

Zapravo i inace mi ljudi nonstop prilaze da me pitaju kako imam tako divan ten i kako sam sretna da ne moram stavljati sminku (a zapravo me nisu nikad vidjeli bez sminke. Medjutim nikad ne nosim "vidljive" pudere...). Ali kad bi nosila Dream Matte Mousse, sve se to dogadjalo dvaput cesce!

Hahaha... moram to prijavit kao pohvalu za proizvod! Jedina falinga - ti mousse-ovi su tako napjenjeni, da covjek potrosi kutijicu tri-cetiri puta brze nego obicne tekuce pudere.


NE znam da li se sjecate MArgaret Thatcher. Ona je (prije nego je postala premijerka Velike Britanije) bila kemicarka, zaradila puno novaca na tome da unese zrak u razne proizvode i tako im smanji proizvodnu cijenu, naplati jednaku cijenu za proizvod "razrijedjen zrakom".

Npr sjecate se Milke Luft? Hahaha!!! Kupis tablu cokolade bez zraka platis jednako kao i zatablu cokolade sa zrakom (u kojoj je upola manje cokolade). Ali marketinski trik je u tome da se okusni pupoljci na jeziku lakse eksponiraju toj pjenastoj cokoladi nego onoj "obicnoj'.

Tako je i ovo. Lice se njeznije ovije puderastom pjenom nego samim puderom.... Da se vratimo na temelje: Tekuci puder (onaj koji nije pjenasti) treba u tankom sloju nanijeti ODMAH nakon nanosenja hidratantne kreme i dobit ce se isti taj prozracni dojam. Ili se covjek moze odluciti za toniranu kremu (na trzistu ima miljiarda odlicnih BB krema).

Sori na ovom poduzem postu...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 14:11   #18
Već mjesecima čituckam po netu o SUQQU Frame Fix Cream puderu.
Sviđaju mi se kremasti puderi, efekt koji ostavljaju na licu mi u većini slučajeva izgleda znatno prirodnije nego onaj tekućih. Pred par godina sam imala jedan, više se niti ne sjećam čiji je bio, ali znam da sam ga obožavala i samo sam njega i koristila.
Enivejz.
Ovaj Suqqu mi je zapeo za oko. Osobito nakon njezinog rivjua.
Skup je, uber teško dostupan. Ali svejedno me mami.
Ima li netko mooožda ikakva iskustva s ovim puderom? Anarniel mejbi?
Ili s Kevyn Aucoin Sensual Skin Enhancer?
__________________
thIs WilL bE mY moNumEnt
Pužofska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 22:40   #19
da oživim temu

da li netko ima ideju koji bi bio dobar dupe za thebalm even steven puder u pjeni. predivna mi je tekstura i postojanost, ali problem je što su nijanse očajne. light mi je pretamna, a nisam uopće toliko bijela. uzela bi preko neta lighter than light (najsvjetlija nijansa) ali nijansa je neka čudna narančasta i strah me da mi ne ispadne preroza.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.